2019-12-16   15:11:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska Cupen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Lördag förmiddag

Document
Resultat
Östsvenska cupen 2019
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap 167 1:28.73
50m: 43.45
100m: 1:28.73
(45.28)
2 Max König 2008 Tranås Simsällskap 139 1:34.27 +5.54
50m: 45.82
100m: 1:34.27
(48.45)
3 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap 108 1:42.49 +13.76
50m: 48.15
100m: 1:42.49
(54.34)
4 Victor Bogren-Karlsson 2008 Ljungby Simsällskap 85 1:51.08 +22.35
50m: 53.06
100m: 1:51.08
(58.02)
5 Felix Perez 2008 Växjö Simsällskap 75 1:55.89 +27.16
50m: 56.74
100m: 1:55.89
(59.15)
6 Noah Ramstrand 2008 Jönköpings Simsällskap 65 2:01.25 +32.52
50m: 55.42
100m: 2:01.25
(1:05.83)
- Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Adrian Mustafa 2008 Växjö Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:21:50
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap 113 1:40.92
50m: 49.22
100m: 1:40.92
(51.70)
2 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap 109 1:42.25 +1.33
50m: 49.99
100m: 1:42.25
(52.26)
3 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap 108 1:42.53 +1.61
50m: 49.25
100m: 1:42.53
(53.28)
Grenen officiell:  2019-06-08 11:21:50
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Shebalin 2002 Älmhults Simsällskap 318 1:11.61
50m: 34.55
100m: 1:11.61
(37.06)
2 Johan Hjelmberg 2005 Växjö Simsällskap 308 1:12.39 +0.78
50m: 35.27
100m: 1:12.39
(37.12)
3 William Bogren-Karlsson 2005 Ljungby Simsällskap 294 1:13.54 +1.93
50m: 34.62
100m: 1:13.54
(38.92)
4 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 269 1:15.71 +4.10
50m: 37.13
100m: 1:15.71
(38.58)
5 Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap 262 1:16.38 +4.77
50m: 37.23
100m: 1:16.38
(39.15)
6 Tobias  Karlsson 2002 Jönköpings Simsällskap 259 1:16.62 +5.01
50m: 36.87
100m: 1:16.62
(39.75)
7 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 253 1:17.22 +5.61
50m: 37.76
100m: 1:17.22
(39.46)
8 Viktor Mattsson 2005 Växjö Simsällskap 244 1:18.25 +6.64
50m: 38.08
100m: 1:18.25
(40.17)
9 Isac Uhre 2005 Oskarshamns Simsällskap 241 1:18.57 +6.96
50m: 37.79
100m: 1:18.57
(40.78)
10 Gustav Franzén 2004 Kalmar Simsällskap 236 1:19.05 +7.44
50m: 38.71
100m: 1:19.05
(40.34)
11 Simon Theander 2005 Kalmar Simsällskap 217 1:21.28 +9.67
50m: 39.50
100m: 1:21.28
(41.78)
12 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap 212 1:21.98 +10.37
50m: 40.98
100m: 1:21.98
(41.00)
13 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 212 1:22.00 +10.39
50m: 39.82
100m: 1:22.00
(42.18)
14 Filip Nymberg 2003 Växjö Simsällskap 203 1:23.14 +11.53
50m: 41.18
100m: 1:23.14
(41.96)
15 Lukas Fogelström 2005 Växjö Simsällskap 181 1:26.38 +14.77
50m: 42.33
100m: 1:26.38
(44.05)
16 Douglas Karlsson 2005 Kalmar Simsällskap 152 1:31.52 +19.91
50m: 45.29
100m: 1:31.52
(46.23)
17 Gabriel Serneström 2005 Växjö Simsällskap 142 1:33.62 +22.01
50m: 44.53
100m: 1:33.62
(49.09)
18 Max Nerlén 2002 Oskarshamns Simsällskap 132 1:35.84 +24.23
50m: 47.08
100m: 1:35.84
(48.76)
19 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap 127 1:37.10 +25.49
50m: 47.16
100m: 1:37.10
(49.94)
20 Eric Wilhelmsson 2006 Jönköpings Simsällskap 101 1:44.67 +33.06
50m: 49.76
100m: 1:44.67
(54.91)
- Joel Hoflund Martinsson 2006 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Danis Jugo 2006 Värnamo Simsällskap DSQ
- Viktor Johansson 2006 Växjö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 11:21:50
2019-06-08 11:22:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner