Results for UGP 3 2018-2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1 - Lördag FM
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 09 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2019 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 20 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.67 | 1:05.18 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mats Rehn | 2002 | Simklubben Laxen | 29.76 | 1:05.72 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.65 | 1:07.31 | |||||
3 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 31.62 | 1:07.50 | |||||
4 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.19 | 1:07.79 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.19 | 1:03.15 | |||||
2 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.96 | 1:05.35 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.42 | 1:05.74 | |||||
4 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 31.01 | 1:08.74 | |||||
5 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 31.93 | 1:10.23 | |||||
6 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 34.05 | 1:13.43 | |||||
7 | Lucas Nilsson | 2003 | Simklubben Laxen | 33.14 | 1:13.45 | |||||
8 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 33.57 | 1:13.62 | |||||
9 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.43 | 1:30.60 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 30.11 | 1:05.16 | |||||
2 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 31.01 | 1:05.74 | |||||
3 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 32.03 | 1:10.20 | |||||
4 | Alexander Mcadam | 2004 | Simklubben Laxen | 30.54 | 1:13.42 | |||||
5 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.95 | 1:14.28 | |||||
6 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 33.83 | 1:17.00 | |||||
7 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 33.35 | 1:17.17 | |||||
8 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 33.54 | 1:17.29 | |||||
9 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.82 | 1:19.09 | |||||
10 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.88 | 1:23.40 | |||||
11 | Zoobin Mohammadi | 2004 | Simklubben S 02 | 37.64 | 1:27.31 | |||||
12 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.77 | 1:28.24 | |||||
- | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Erik Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 31.03 | 1:07.87 | |||||
2 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 30.66 | 1:08.20 | |||||
3 | Joel Nilsson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.82 | 1:08.58 | |||||
4 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 31.53 | 1:09.40 | |||||
5 | Kailan Jimenez | 2005 | Varberg Sim | 32.66 | 1:11.48 | |||||
6 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 32.56 | 1:11.71 | |||||
7 | Bence Barnabás Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 33.20 | 1:13.91 | |||||
8 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 33.71 | 1:14.59 | |||||
9 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 34.09 | 1:16.33 | |||||
10 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 35.09 | 1:20.61 | |||||
11 | Alvin Silow | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.27 | 1:24.23 | |||||
12 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 38.99 | 1:24.42 | |||||
13 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.79 | 1:26.64 | |||||
14 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 37.87 | 1:26.79 | |||||
15 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 38.10 | 1:26.89 | |||||
16 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 37.89 | 1:26.92 | |||||
17 | Anton Ymén | 2005 | Simklubben Laxen | 40.56 | 1:30.70 | |||||
18 | William Erlandsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.90 | 1:35.04 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonah Hullegård | 2006 | Simklubben Laxen | 35.64 | 1:18.02 | |||||
2 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 38.18 | 1:22.68 | |||||
3 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 38.96 | 1:24.01 | |||||
4 | Albin Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 38.78 | 1:26.11 | |||||
5 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 38.82 | 1:26.67 | |||||
6 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 39.56 | 1:26.73 | |||||
7 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 39.59 | 1:32.81 | |||||
8 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 40.91 | 1:35.32 | |||||
- | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Magnusson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim | Utskriftstid | 10:02 |