Resultater for Sparbankscupen 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 2
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:44 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.16 | 32.84 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.36 | 30.85 | |||||
2 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.60 | 31.89 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 14.88 | 30.10 | |||||
2 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 14.87 | 30.35 | |||||
3 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.20 | 30.59 | |||||
4 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.64 | 34.47 | |||||
5 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 18.96 | 38.77 | |||||
6 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 21.86 | 45.60 | |||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.54 | 31.61 | |||||
2 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.54 | 32.70 | |||||
3 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 16.17 | 32.96 | |||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 16.77 | 33.73 | |||||
5 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 16.71 | 34.07 | |||||
6 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 16.48 | 34.40 | |||||
7 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 17.09 | 35.02 | |||||
8 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.07 | 35.22 | |||||
9 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.63 | 35.95 | |||||
10 | Olivia Zetterkvist | 2006 | Köpings Simsällskap | 18.09 | 35.96 | |||||
11 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 17.87 | 36.46 | |||||
12 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.67 | 36.50 | |||||
13 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.98 | 36.58 | |||||
14 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 18.31 | 38.28 | |||||
15 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 19.21 | 39.29 | |||||
16 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.36 | 40.62 | |||||
17 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 19.56 | 41.11 | |||||
18 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 20.41 | 41.60 | |||||
19 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 20.36 | 42.53 | |||||
20 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 20.79 | 42.73 | |||||
21 | Doris Grandell | 2007 | Köpings Simsällskap | 20.24 | 42.94 | |||||
22 | Tilde Jonasson | 2006 | Hellas Simklubb | 22.66 | 46.33 | |||||
23 | Malin Sträng | 2007 | Köpings Simsällskap | 23.67 | 48.50 | |||||
- | Felicia Stier | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:44 |