2020-01-25   07:28:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:31   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m SKUV Tytöt, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lohien Likat  2007  Oulun Lohet            2:27.97   
  Ellen Krüger  2007      1:56.45        1:56.45   
  Iinu Tiainen  2007      31.52        2:27.97   
  Ruut Salmi  2007                 
  Kaisa Keränen  2007      2:27.97        2:27.97   
                     
Lohien Kimmat  2007  Oulun Lohet            2:45.06   
  Lotta Janhunen  2007      2:07.67        2:07.67   
  Pinja Niskanen  2007      37.39        2:45.06   
  Emma Autio  2007                 
  Juuli Uusitalo  2007      2:45.06        2:45.06   
                     
Ou Rollo3.1  2008  Oulun Uinti 1906            2:57.11   
  Amaya Luukkonen  2008      2:23.74        2:23.74   
  Minea Mäentausta  2008      33.37        2:57.11   
  Anna Rajakangas  2008                 
  Lotta Torppa  2008      2:57.11        2:57.11   
                     
Oulo T12-1  2007  Oulun Lohet            2:59.64   
  Selja Tiensuu  2007      2:21.93        2:21.93   
  Nelli Vilppola  2007      37.71        2:59.64   
  Ella Johanna Lyytikäinen  2008                 
  Enni Alatalo  2007      2:59.64        2:59.64   
                     
Lohien Friidut  2007  Oulun Lohet            3:00.40   
  Iisa Mattila  2007      2:24.31        2:24.31   
  Riia Aho  2007      36.09        3:00.40   
  Mea Prykäri  2007                 
  Meeri Uusitalo  2007      3:00.40        3:00.40   
                     
Ou Rollo3.2  2008  Oulun Uinti 1906            3:03.28   
  Matilda Hirvelä  2009      2:22.59        2:22.59   
  Netta Moilanen  2009      40.69        3:03.28   
  Varpu Saastamoinen  2009                 
  Laura Rytilahti  2008      3:03.28        3:03.28   
                     
Ou Rollo3.3  2008  Oulun Uinti 1906            3:33.04   
  Aino-Tuulia Ponto  2009      3:33.04        3:33.04   
  Aurora Känsälä  2009                 
  Ella Haapamäki  2008                 
  Anni Jylhä  2008      3:33.04        3:33.04   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:31 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:31   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m SKUV Pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ou Rollo3.1  2006  Oulun Uinti 1906            2:45.02   
  Samuli Koskela  2006      43.28        43.28   
  Onni Tarkiainen  2006      46.50        1:29.78   
  Markus Tervaskanto  2006      39.09        2:08.87   
  Oskari Matilainen  2008      36.15        2:45.02   
                     
Oulo P13-2  2007  Oulun Lohet            2:59.27   
  Simon Hiltunen  2008      47.41        47.41   
  Sandy Yin  2007      46.21        1:33.62   
  Alexey Savelyev  2007      41.14        2:14.76   
  Tuomas Pääaho  2008      44.51        2:59.27   
                     
Ou Rollo3.2  2006  Oulun Uinti 1906            3:05.23   
  Santeri Vanhala  2008      44.22        44.22   
  Aaro Kyntömaa  2006      51.05        1:35.27   
  Nikita Maximov  2008      47.34        2:22.61   
  Jamie Härkönen  2007      42.62        3:05.23   
                     
Oulo P13-1  2007  Oulun Lohet            3:20.31   
  Oliver Rannanpää  2008      52.14        52.14   
  Lars Forchini  2007      2:28.17        3:20.31   
  Petrus Bergman  2007                 
  Olli Henriksson  2007      3:20.31        3:20.31   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:31 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 4X100m SKUV Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Ou T15  2004  Oulun Uinti 1906            4:44.12   
  Ülle Harjaks  2006      34.33  1:09.38      1:09.38   
  Vilma Kiviniemi  2005      39.75  1:23.01      2:32.39   
  Petra Ansaranta  2004      31.38  1:09.74      3:42.13   
  Saara Niemi  2005      27.98  1:01.99      4:44.12   
                     
Oulo T15-1  2004  Oulun Lohet            5:22.47   
  Mandi Vuoristo  2005      39.99  1:23.49      1:23.49   
  Petra Laukkanen  2004      44.46  1:33.62      2:57.11   
  Sara Seppänen  2006      35.90  1:18.08      4:15.19   
  Nanna Savolainen  2004      31.74  1:07.28      5:22.47   
                     
Oulun Uinti Ikm1.1  2004  Oulun Uinti 1906            5:23.24   
  Iida Heiko  2004      38.27  1:18.63      1:18.63   
  Pinja Lohiniva  2005      44.34  1:36.07      2:54.70   
  Inka Karjalainen  2004      37.67           
  Siiri Rahikkala  2004      4:46.96  5:23.24      5:23.24   
                     
Oulun Uinti Rollo 1  2007  Oulun Uinti 1906            5:46.03   
  Saimi Kiviniemi  2007      44.79  1:31.89      1:31.89   
  Salli Sepponen  2007      42.43  1:30.49      3:02.38   
  Ennimaija Mäntynen  2007      37.50           
  Aino Leinonen  2007      5:03.98  5:46.03      5:46.03   
                     
Haukiputaan Heitto Tytöt  2007  Haukiputaan Heitto            5:54.27   
  Iina Pasuri  2007      45.69  1:33.50      1:33.50   
  Hanna Saarenpää  2007      46.03  1:36.90      3:10.40   
  Iita Kimpimäki  2007      38.72  1:24.29      4:34.69   
  Eevi Hirvasoja  2007      36.79  1:19.58      5:54.27   
                     
Ou Ikm2.2  2005  Oulun Uinti 1906            5:55.37   
  Tiina Alatalo  2005      45.07  1:34.36      1:34.36   
  Pihla Louhela  2005      46.29  1:37.24      3:11.60   
  Anniina Törmi  2005      43.86  1:36.18      4:47.78   
  Edith Ervasti  2007      31.54  1:07.59      5:55.37   
                     
                     
 
Laji 3, 4X100m SKUV Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Oulun Uinti Naiset  2001  Oulun Uinti 1906            4:31.09   
  Martta Nygård  2003      32.93  1:08.28      1:08.28   
  Minja Lukkari  2003      36.30           
  Madeleine Hiltunen  2003      2:55.50  3:30.45      3:30.45   
  Iida-Maria Laine  2001      29.15  1:00.64      4:31.09   
                     
Oulo Naiset-1  2002  Oulun Lohet            4:49.08   
  Inka Elamaa  2004      35.36  1:13.23      1:13.23   
  Pauliina Lohilahti  2002      38.50  1:23.29      2:36.52   
  Roosa Kärkkäinen  2003      33.18  1:09.89      3:46.41   
  Enni-Sofia Perätalo  2002      29.80  1:02.67      4:49.08   
                     
Oulo Naiset-2  2001  Oulun Lohet            5:10.59   
  Riika Huttula  2001      35.16  1:14.46      1:14.46   
  Iiris Isokoski  2003      41.84  1:29.13      2:43.59   
  Amalia Siekkinen  2002      36.43  1:23.31      4:06.90   
  Heidi Blankenstein  2001      30.11  1:03.69      5:10.59   
                     
Ou Ikm2.1  1995  Oulun Uinti 1906            5:44.10   
  Anni Backman  2006      44.90  1:30.58      1:30.58   
  Roosa Hautamäki  2005      46.48  1:38.47      3:09.05   
  Sofia Kilpeläinen  2005      40.05  1:25.40      4:34.45   
  Oona Laukkanen  1995      32.51  1:09.65      5:44.10   
                     
Kempy Masters Naiset  1972  Kempeleen Pyrintö            7:08.54   
  Heli Karhunen  1985      51.35  1:46.52      1:46.52   
  Laura Tuovinen  1972      1:00.27  2:09.91      3:56.43   
  Johanna Rahko  1983      41.86  2:24.93      6:21.36   
  Zsuzsanna Törmänen  1978      47.18  47.18      7:08.54   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:03   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 4X100m SKUV Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Ou P16  2003  Oulun Uinti 1906            4:32.06   
  Erblin Latifi  2005      35.02  1:12.59      1:12.59   
  Sihan Yu  2003      34.75  1:14.16      2:26.75   
  Paavo Erkinaro  2003      30.73  1:05.26      3:32.01   
  Rasmus Koskela  2004      28.49  1:00.05      4:32.06   
                     
Oulun Uinti Rollo 1.2  2007  Oulun Uinti 1906            5:43.50   
  Niko Kumpulainen  2007      41.52  1:25.60      1:25.60   
  Miika Suorsa  2006      44.85  1:33.31      2:58.91   
  Leevi Väyrynen  2007      40.47  1:26.49      4:25.40   
  Riku Keskiaho  2006      36.83  1:18.10      5:43.50   
                     
Oulun Uinti Rollo 1.1  2007  Oulun Uinti 1906            6:11.66   
  Tiitus Nygård  2008      46.14  1:32.63      1:32.63   
  Eduard Chirica  2007      46.97  1:40.39      3:13.02   
  Arttu Kortetjärvi  2006      43.24  1:34.79      4:47.81   
  Joonas Keränen  2007      38.11  1:23.85      6:11.66   
                     
                     
 
Laji 4, 4X100m SKUV Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Oulun Uinti Miehet 1  2000  Oulun Uinti 1906            4:12.97   
  Topias Nygård  2000      28.40  58.88      58.88   
  Atte Moilanen  2001      33.41  1:12.17      2:11.05   
  Noa Mäkelä  2001      28.67  1:03.65      3:14.70   
  Elias Juntunen  2002      27.81  58.27      4:12.97   
                     
Oulun Uinti Miehet 2  2000  Oulun Uinti 1906            4:19.26   
  Joakim Harjaks  2002      31.23  1:05.46      1:05.46   
  Aleksi Rajaniemi  2002      32.67  1:09.70      2:15.16   
  Tiitus Taskila  2001      30.21  1:05.74      3:20.90   
  Janne Tyni  2000      27.50  58.36      4:19.26   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:03 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:57   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 5, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    1:13.96  2:37.20  4:02.55    5:14.98   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    1:15.20  2:36.06  4:09.92    5:24.60   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    1:27.78  3:02.63  4:54.89    6:13.45   
Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    1:23.16  3:03.18  4:50.18    6:15.82   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    1:36.60  3:15.47  5:07.83    6:31.30   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    1:45.08  3:25.09  5:22.80    6:50.34   
                     
 
Laji 5, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    1:17.55  2:47.03  4:18.65    5:33.01   
Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906    1:18.46  2:46.53  4:25.25    5:44.83   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    1:26.63  3:00.85  4:40.40    6:04.00   
                     
 
Laji 5, 400m SKU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    1:17.57  2:42.41  4:19.83    5:32.73   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    1:14.10  2:44.41  4:25.07    5:39.40   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    1:22.72  2:52.36  4:26.59    5:41.67   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    1:18.94  2:57.45  4:41.14    6:02.66   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    1:33.02  3:23.14  5:19.94    6:47.94   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    1:41.16  3:37.86  5:39.62    7:16.75   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:57 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:24   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Artturi Väänänen  2005  Oulun Uinti 1906    1:28.02  3:06.38  4:45.38    6:06.78   
Ilari Raesalmi  2005  Oulun Uinti 1906    1:43.72  3:38.11  5:27.52    6:57.88   
                     
 
Laji 6, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    1:16.06  2:42.44  4:21.85    5:35.67   
                     
 
Laji 6, 400m SKU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    1:16.37  2:36.28  4:01.89    5:17.51   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    1:16.50  2:46.71  4:19.03    5:40.75   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    1:16.37  2:36.10  3:55.40  5:13.85  10:22.41   
          7:51.33  10:22.41         
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    1:14.17  2:34.64  3:55.63  5:16.49  10:36.90   
          6:37.40  7:58.95  9:19.40       
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    1:22.87  2:56.00  4:29.97  6:02.78  12:10.87   
          7:36.22  9:08.61  10:40.90       
                     
 
Laji 7, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    1:09.26  2:22.35  3:36.70  4:51.59  9:48.38   
          6:05.90  7:20.30  8:35.51       
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    1:11.13  2:29.17  3:47.71  5:06.28  10:14.45   
          6:24.84  7:42.69  8:59.90       
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    1:12.23  2:30.73  3:49.41  5:08.66  10:19.80   
          6:26.46  7:45.38  9:04.20       
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:11.22  2:28.81  3:47.88  5:07.31  10:20.98   
          6:26.54  7:46.36  9:04.97       
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    1:12.66  2:32.26  3:51.82  5:10.76  10:28.51   
          6:30.90  7:50.76  9:11.64       
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    1:15.27  2:35.71  3:56.38  5:16.62  10:39.08   
          6:37.23  7:57.70  9:18.96       
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    1:19.70  2:47.64  4:16.78  5:46.91  11:38.90   
          7:16.02  8:45.71  10:14.00       
Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    1:21.14  2:50.91  4:22.00  5:53.40  11:50.00   
          7:24.42  8:54.74  10:24.50       
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura    1:26.92  3:09.54  4:52.72  6:37.17  13:32.83   
          8:25.36  10:10.83  11:55.51       
                     
 
Laji 7, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    1:07.69  2:19.19  3:31.24  4:42.92  9:25.90   
          5:53.68  7:04.63  8:15.97       
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    1:23.82  2:54.58  4:26.39  5:56.62  11:56.12   
          7:27.19  8:58.43  10:29.17       
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto    1:25.31  3:00.20  4:37.66  6:16.11  12:42.13   
          7:53.88  9:30.49  11:07.07       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:23 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 800m VU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    1:12.18  2:29.42  3:48.14  5:05.53  10:17.39   
          6:22.98  7:40.89  8:59.22       
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    1:18.62  2:42.07  4:04.08  5:27.02  10:44.66   
          6:47.46  8:08.56  9:27.55       
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    1:19.34  2:50.14  4:21.49  5:51.90  11:44.49   
          7:22.43  8:52.63  10:22.03       
                     
 
Laji 8, 800m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    1:06.35  2:18.73  3:31.32  4:44.35  9:30.19   
          5:57.37  7:09.42  8:20.97       
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    1:13.71  2:32.17  3:51.54  5:10.92  10:28.67   
          6:29.65  7:49.10  9:09.71       
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    1:12.14  2:33.76  3:57.40  5:21.31  10:51.27   
          6:45.28  8:08.61  9:31.18       
                     
 
Laji 8, 800m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906    1:03.66  2:09.93  3:16.73  4:23.60  8:50.71   
          5:30.84  6:38.20  7:45.77       
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    1:03.33  2:10.49  3:17.96  4:26.47  9:04.13   
          5:35.90  6:46.03  7:55.63       
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    1:04.98  2:14.44  3:24.42  4:34.29  9:12.66   
          5:44.20  6:54.08  8:04.02       
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    1:08.70  2:28.26  3:49.42  5:10.32  10:37.62   
          6:32.01  7:55.16  9:17.11       
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet    1:24.04  2:59.05  4:37.41  6:15.89  12:41.07   
          7:54.37  9:33.08  11:09.72       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:54 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 9, 4X50m VUV Tytöt, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lohien Likat  2007  Oulun Lohet            2:10.15   
  Ruut Salmi  2007      30.92        30.92   
  Kaisa Keränen  2007      31.33        1:02.25   
  Lotta Janhunen  2007      33.31        1:35.56   
  Iinu Tiainen  2007      34.59        2:10.15   
                     
Lohien Gimmat  2007  Oulun Lohet            2:20.98   
  Juuli Uusitalo  2007      36.80        36.80   
  Ellen Krüger  2007      33.15        1:09.95   
  Pinja Niskanen  2007      34.48        1:44.43   
  Emma Autio  2007      36.55        2:20.98   
                     
Lohien Friidut  2007  Oulun Lohet            2:29.89   
  Riia Aho  2007      38.77        38.77   
  Mea Prykäri  2007      37.09        1:15.86   
  Iisa Mattila  2007      38.76        1:54.62   
  Meeri Uusitalo  2007      35.27        2:29.89   
                     
Oulo T-12-1  2007  Oulun Lohet            2:33.73   
  Minja Yli-Tainio  2009      37.10        37.10   
  Ella Johanna Lyytikäinen  2008      39.47        1:16.57   
  Enni Alatalo  2007      1:17.16        2:33.73   
  Ellen Laine  2008              2:33.73   
                     
Rollo2  2007  Oulun Uinti 1906            2:53.73   
  Emma Olivia Mattila  2007      40.24        40.24   
  Gabriela Pisano  2007      44.75        1:24.99   
  Ronja Hautamäki  2007      41.47        2:06.46   
  Lotta Tonteri  2007      47.27        2:53.73   
                     
Oulo T12-2  2007  Oulun Lohet            2:54.38   
  Selja Tiensuu  2007      39.99        39.99   
  Nelli Vilppola  2007      41.92        1:21.91   
  Saimi Siika-Aho  2009      50.23        2:12.14   
  Nevia Viuhkola  2009      42.24        2:54.38   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:49 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 10, 4X50m VUV Pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rollo2 Bois2  2007  Oulun Uinti 1906            2:30.43   
  Julius Katajaharju  2007      38.29        38.29   
  Akseli Ollonen  2009      38.88        1:17.17   
  Antti Turunen  2007      36.49        1:53.66   
  Artem Teryaev  2007      36.77        2:30.43   
                     
Oulo P13-1  2007  Oulun Lohet            2:30.48   
  Alexey Savelyev  2007      36.55        36.55   
  Petrus Bergman  2007      37.22        1:13.77   
  Sandy Yin  2007      17.85        1:31.62   
  Simon Hiltunen  2008      58.86        2:30.48   
                     
Oulo P13-2  2008  Oulun Lohet            2:41.86   
  Kim Salonen  2008      1:04.29        1:04.29   
  Oliver Rannanpää  2008      19.77        1:24.06   
  Ahti Kotila  2008      39.13        2:03.19   
  Jeriko Helanen  2008      38.67        2:41.86   
                     
Oulo P13-3  2007  Oulun Lohet            3:02.27   
  Lars Forchini  2007      41.85        41.85   
  Olli Henriksson  2007      1:32.93        2:14.78   
  Jonne Rantakeisu  2008      47.49        3:02.27   
  Tuomas Pääaho  2008              3:02.27   
                     
Rollo2 Bois  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:56 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 11, 4X100m VUV Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Ou T13  2006  Oulun Uinti 1906            4:20.25   
  Edith Ervasti  2007      33.12  1:08.21      1:08.21   
  Ülle Harjaks  2006      31.71  1:06.48      2:14.69   
  Lotta Moilanen  2006      30.31  1:02.41      3:17.10   
  Reeta Ollonen  2006      30.08  1:03.15      4:20.25   
                     
Kempy R2  2006  Kempeleen Pyrintö            4:50.32   
  Anni Moilanen  2006      34.35  1:12.55      1:12.55   
  Elli Hakola  2006      33.25  1:09.63      2:22.18   
  Angelica Kärki  2006      35.44  1:13.70      3:35.88   
  Aava Näykki  2007      35.27  1:14.44      4:50.32   
                     
Haukiputaan Heitto Tytöt  2007  Haukiputaan Heitto            5:15.63   
  Hanna Saarenpää  2007      37.61  1:20.87      1:20.87   
  Iita Kimpimäki  2007      34.66  1:16.43      2:37.30   
  Eevi Hirvasoja  2007                 
  Iina Pasuri  2007      4:34.88  5:15.63      5:15.63   
                     
                     
 
Laji 11, 4X100m VUV Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Ou T15  2004  Oulun Uinti 1906            4:11.33   
  Olga Emilia Mattila  2004      31.08  1:03.15      1:03.15   
  Laura Markuksela  2004      31.00  1:04.87      2:08.02   
  Petra Ansaranta  2004      28.64  59.93      3:07.95   
  Viivi Säntti  2005      30.49  1:03.38      4:11.33   
                     
Oulun Uinti Ikm1.2  2004  Oulun Uinti 1906            4:30.27   
  Siiri Rahikkala  2004      32.35  1:08.24      1:08.24   
  Inka Karjalainen  2004      32.18  1:06.32      2:14.56   
  Iida Heiko  2004      32.46  1:08.78      3:23.34   
  Aada Suotula  2004      31.94  1:06.93      4:30.27   
                     
Oulo T15-1  2004  Oulun Lohet            4:35.91   
  Mandi Vuoristo  2005      31.37  1:05.73      1:05.73   
  Sara Seppänen  2006      32.05  1:38.89      2:44.62   
  Nanna Savolainen  2004      35.69  1:10.92      3:55.54   
  Petra Laukkanen  2004      40.37  40.37      4:35.91   
                     
Oulun Uinti Ikm1.1  2005  Oulun Uinti 1906            4:48.63   
  Vilja Säntti  2008      35.08  1:14.04      1:14.04   
  Amanda Riuttanen  2005      32.71  1:08.91      2:22.95   
  Katariina Koivuranta  2005      31.71  1:07.08      3:30.03   
  Roosa Hautamäki  2005      36.73  1:18.60      4:48.63   
                     
                     
 
Laji 11, 4X100m VUV Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Oulun Uinti Naiset 1  2001  Oulun Uinti 1906            4:05.45   
  Venla Säntti  2003      30.26  1:02.63      1:02.63   
  Iida-Maria Laine  2001      29.09  1:00.10      2:02.73   
  Minja Lukkari  2003      29.04  1:01.09      3:03.82   
  Madeleine Hiltunen  2003      29.25  1:01.63      4:05.45   
                     
Oulun Uinti Naiset 2  2002  Oulun Uinti 1906            4:11.54   
  Mathilda Puutio  2003      30.52  1:02.59      1:02.59   
  Petra Heikkinen  2002      29.09  1:00.78      2:03.37   
  Henna Hökkä  2003      30.48  1:04.75      3:08.12   
  Martta Nygård  2003      30.43  1:03.42      4:11.54   
                     
Oulo Naiset-1  2002  Oulun Lohet            4:12.61   
  Pauliina Lohilahti  2002      30.27  1:03.11      1:03.11   
  Enni-Sofia Perätalo  2002      29.54  1:01.77      2:04.88   
  Inka Elamaa  2004      31.16  1:04.80      3:09.68   
  Roosa Kärkkäinen  2003      30.19  1:02.93      4:12.61   
                     
Oulo Naiset-2  2001  Oulun Lohet            4:19.79   
  Riika Huttula  2001      29.56  1:01.66      1:01.66   
  Heidi Blankenstein  2001      30.49  1:04.10      2:05.76   
  Anni Willman  2001      31.53  1:07.60      3:13.36   
  Iiris Isokoski  2003      31.67  1:06.43      4:19.79   
                     
Vieskan Uimarit  2003  Vieskan Uimarit            4:40.55   
  Riialiina Kiljala  2008      32.23  1:09.23      1:09.23   
  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003      33.57  1:12.56      2:21.79   
  Jaana Nevala  2005      32.74  1:09.74      3:31.53   
  Noora-Maria Linna  2006      33.39  1:09.02      4:40.55   
                     
Kempy Masters Naiset  1972  Kempeleen Pyrintö            6:30.57   
  Heli Karhunen  1985      40.47  1:28.10      1:28.10   
  Laura Tuovinen  1972      59.17  2:03.71      3:31.81   
  Zsuzsanna Törmänen  1978      44.41  1:32.17      5:03.98   
  Johanna Rahko  1983      40.26  1:26.59      6:30.57   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:11   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 12, 4X100m VUV Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Ou P14  2005  Oulun Uinti 1906            4:24.49   
  Erblin Latifi  2005      30.42  1:05.09      1:05.09   
  Lauri Siurua  2005      31.24  1:06.09      2:11.18   
  Erik Peuhkuri  2006      33.62  1:11.38      3:22.56   
  Roni Heikkinen  2005      28.61  1:01.93      4:24.49   
                     
                     
 
Laji 12, 4X100m VUV Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Ou P16  2003  Oulun Uinti 1906            4:14.62   
  Rasmus Koskela  2004      29.36  1:00.74      1:00.74   
  Olli-Pekka Pietarila  2003      29.82  1:03.44      2:04.18   
  Paavo Erkinaro  2003      28.85  59.95      3:04.13   
  Sihan Yu  2003      34.27  1:10.49      4:14.62   
                     
                     
 
Laji 12, 4X100m VUV Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Oulun Uinti Miehet 1  2000  Oulun Uinti 1906            3:50.48   
  Noa Mäkelä  2001      26.95  55.47      55.47   
  Topias Nygård  2000      26.67  56.14      1:51.61   
  Atte Moilanen  2001      28.13  59.74      2:51.35   
  Elias Juntunen  2002      28.04  59.13      3:50.48   
                     
Oulun Uinti Miehet 2  2000  Oulun Uinti 1906            3:54.63   
  Matias Rajavaara  2002      28.17  59.52      59.52   
  Joakim Harjaks  2002      27.13  57.52      1:57.04   
  Janne Tyni  2000      28.38  59.46      2:56.50   
  Tiitus Taskila  2001      27.70  58.13      3:54.63   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:11 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 13, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    1:09.46  2:23.96  3:37.42    4:47.53   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    1:12.75  2:31.79  3:50.62    5:03.02   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    1:12.99  2:32.22  3:52.97    5:10.09   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    1:15.58  2:36.61  3:55.82    5:12.67   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    1:14.60  2:36.73  4:00.35    5:20.53   
Merete Lätti  2006  Joensuun Uimaseura    1:14.71  2:36.02  3:59.35    5:21.41   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    1:15.48  2:39.62  4:04.34    5:21.95   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    1:16.69  2:41.09  4:05.20    5:27.58   
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    1:16.86  2:43.60  4:08.76    5:31.14   
10  Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    1:19.08  2:43.71  4:09.80    5:31.66   
11  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    1:17.08  2:42.51  4:08.99    5:32.24   
12  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    1:20.57  2:47.34  4:14.36    5:38.35   
13  Vilma Vepsäläinen  2006  Kuopion Uimaseura    1:23.67  2:53.03  4:19.64    5:40.03   
14  Anni Backman  2006  Oulun Uinti 1906    1:23.61  2:53.27  4:21.82    5:46.08   
15  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    1:20.97  2:50.43  4:19.33    5:46.42   
16  Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906    1:22.00  2:51.86  4:21.47    5:47.34   
17  Minea Törhönen  2007  Kuopion Uimaseura    1:24.87  2:55.04  4:23.12    5:47.62   
18  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    1:20.67  2:52.05  4:24.44    5:49.60   
19  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    1:23.91  2:53.88  4:23.63    5:50.34   
20  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    1:25.82  2:55.26  4:25.43    5:52.17   
21  Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:20.22  2:51.53  4:23.62    5:52.32   
22  Maria Issakainen  2006  Oulun Uinti 1906    1:21.05  2:54.74  4:26.79    5:52.94   
23  Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    1:22.17  2:53.52  4:26.75    5:53.37   
24  Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:23.55  2:54.98  4:26.34    5:53.49   
25  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    1:22.45  2:54.92  4:26.71    5:53.69   
26  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    1:22.24  2:56.57  4:28.81    5:57.00   
27  Viivi Hallikainen  2006  Kuopion Uimaseura    1:25.95  2:59.14  4:33.87    6:02.57   
28  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    1:26.76  3:01.25  4:37.04    6:08.98   
29  Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet    1:23.69  2:59.96  4:36.15    6:10.61   
30  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    1:28.24  3:04.78  4:40.46    6:11.06   
31  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    1:25.34  3:04.31  4:44.42    6:21.11   
32  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    1:30.79  3:09.32  4:47.64    6:21.77   
33  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    1:33.66  3:17.01  5:00.73    6:36.04   
34  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:30.87  3:12.99  4:57.48    6:37.15   
35  Iisa Mattila  2007  Oulun Lohet    1:31.78  3:15.14  5:00.99    6:42.33   
36  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    1:30.82  3:15.15  5:02.48    6:45.97   
37  Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    1:37.05  3:22.12  5:09.68    6:48.41   
38  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    1:35.02  3:21.38  5:08.19    6:48.83   
39  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö    1:35.68  3:23.89  5:12.81    6:54.58   
40  Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura    1:52.42  4:02.68  6:16.98    8:19.04   
                     
 
Laji 13, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    1:09.96  2:27.29  3:43.06    4:56.06   
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    1:10.54  2:28.76  3:47.39    5:04.97   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:11.87  2:30.56  3:49.98    5:05.25   
Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    1:15.16  2:33.93  3:54.54    5:10.71   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    1:13.66  2:32.49  3:52.74    5:11.40   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    1:12.44  2:33.18  3:54.40    5:12.50   
Henna Moilanen  2004  Oulun Lohet    1:15.54  2:34.94  3:56.97    5:18.23   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:15.80  2:37.54  4:00.81    5:21.87   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    1:11.43  2:35.28  4:01.06    5:26.04   
10  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    1:13.88  2:39.38  4:06.20    5:28.23   
11  Sanni Toppinen  2005  Kuopion Uimaseura    1:17.14  2:43.06  4:09.72    5:33.67   
12  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:18.97  2:43.87  4:10.71    5:35.65   
13  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    1:21.01  2:50.86  4:21.17    5:45.96   
14  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    1:27.61  3:00.56  4:34.60    6:04.59   
15  Oosa Paavola  2005  Kokkolan Uimaseura    1:23.92  2:59.56  4:36.81    6:07.45   
16  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    1:24.03  2:59.54  4:36.97    6:12.11   
17  Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    1:23.37  2:57.64  4:35.56    6:12.56   
18  Nea-Noora Hannele Väli-Tainio  2004  Kuopion Uimaseura    1:27.34  3:03.04  4:41.26    6:17.97   
19  Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura    1:27.06  3:09.80  4:54.11    6:32.03   
                     
 
Laji 13, 400m VU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    1:07.89  2:19.81  3:30.77    4:39.81   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    1:08.09  2:21.06  3:34.29    4:46.48   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    1:08.81  2:24.48  3:41.70    4:55.27   
Miia Hurskainen  1992  Kuopion Uimaseura    1:10.33  2:26.22  3:42.81    4:57.90   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    1:12.31  2:31.01  3:49.93    5:03.00   
Anni Willman  2001  Oulun Lohet    1:10.06  2:26.89  3:46.02    5:04.80   
Iida Hannus  2001  Keuruun Toverit    1:24.67  2:59.54  4:35.33    6:07.16   
Liisa Pasma  2002  Oulun Lohet    1:34.53  3:15.08  4:51.87    6:22.24   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 14, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Artturi Väänänen  2005  Oulun Uinti 1906    1:16.13  2:40.98  4:03.92    5:25.41   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    1:14.82  2:39.96  4:07.58    5:30.30   
Kaapo Laaja  2006  Keuruun Toverit    1:18.24  2:43.28  4:09.48    5:32.61   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    1:17.20  2:42.95  4:10.82    5:34.85   
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura    1:14.65  2:43.95  4:13.98    5:36.15   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    1:21.93  2:51.87  4:20.97    5:48.94   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    1:20.44  2:49.43  4:20.95    5:50.31   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    1:22.51  2:54.66  4:26.22    5:54.16   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    1:24.48  3:00.68  4:36.23    6:06.90   
10  Cristian Cannizzaro  2007  Kuopion Uimaseura    1:23.00  2:58.19  4:35.41    6:10.33   
11  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    1:28.13  3:08.47  4:45.53    6:16.35   
12  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    1:33.17  3:10.84  4:45.82    6:16.52   
13  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö    1:31.00  3:09.26  4:46.19    6:16.93   
14  Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö    1:31.52  3:09.71  4:48.32    6:17.14   
15  Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi    1:30.03  3:07.87  4:44.98    6:17.47   
16  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    1:27.95  3:06.97  4:45.02    6:21.71   
17  Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906    1:32.00  3:12.77  4:52.34    6:27.18   
18  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906    1:28.17  3:08.73  4:51.13    6:27.26   
19  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    1:31.65  3:12.84  4:51.84    6:27.64   
20  Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    1:26.56  3:06.20  4:48.23    6:29.74   
21  Julius Katajaharju  2007  Oulun Uinti 1906    1:30.27  3:13.93  4:58.04    6:37.98   
22  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö    1:31.70  3:17.26  5:02.10    6:46.69   
23  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    1:33.24  3:20.13  5:07.79    6:47.62   
24  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    1:31.86  3:22.56  5:13.79    7:03.92   
25  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    1:38.65  3:30.72  5:25.31    7:16.75   
                     
 
Laji 14, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    1:02.76  2:11.93  3:23.20    4:31.77   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    1:14.70  2:39.19  4:04.70    5:28.26   
                     
 
Laji 14, 400m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    1:02.48  2:09.49  3:17.03    4:24.13   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    1:04.30  2:14.76  3:28.48    4:41.30   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    1:06.09  2:18.54  3:32.01    4:43.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m PU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    36.70        1:19.49   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    37.65        1:19.76   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    36.83        1:21.36   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    37.95        1:22.88   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.47        1:23.24   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    41.21        1:26.69   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.86        1:26.81   
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    38.93        1:27.51   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    39.67        1:28.57   
10  Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    43.40        1:30.79   
11  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    43.92        1:31.41   
12  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    43.71        1:32.71   
13  Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    41.59        1:33.87   
14  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    43.49        1:34.07   
15  Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    45.91        1:37.83   
16  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    47.13        1:38.51   
17  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    45.65        1:41.82   
18  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    48.28        1:44.55   
19  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    48.58        1:44.89   
20  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    51.37        1:49.13   
21  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    50.58        1:55.58   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906            DNF   
Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 100m PU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    32.62        1:08.38   
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura    34.01        1:11.92   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    33.76        1:12.75   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    35.34        1:14.67   
Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906    34.79        1:15.15   
Tuulia Harju  2005  Kokkolan Uimaseura    36.25        1:17.25   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    34.40        1:17.30   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    34.74        1:18.30   
Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit    36.34        1:18.74   
10  Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    36.10        1:19.19   
11  Julia Nelimarkka  2004  Keuruun Toverit    36.67        1:20.19   
12  Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    37.57        1:21.73   
13  Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    38.16        1:22.42   
14  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.96        1:24.64   
15  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.82        1:25.95   
16  Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    38.70        1:29.08   
17  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    44.21        1:34.90   
18  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    45.31        1:37.65   
19  Jonna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    45.15        1:40.19   
20  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    46.49        1:40.60   
21  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    46.58        1:41.46   
                     
 
Laji 15, 100m PU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    31.34        1:05.80   
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906    31.90        1:08.97   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    31.64        1:09.27   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.57        1:10.31   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    33.18        1:10.47   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    33.34        1:10.86   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    32.97        1:10.88   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    33.43        1:10.99   
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    34.77        1:12.58   
10  Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    33.46        1:13.35   
11  Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    33.97        1:13.41   
12  Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    34.86        1:14.96   
13  Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    34.18        1:15.16   
14  Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906    35.88        1:17.26   
15  Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    35.85        1:18.36   
16  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    35.74        1:19.57   
17  Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura    38.01        1:21.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 16, 100m PU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Hämäläinen  2005  Kuopion Uimaseura    33.77        1:09.49   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    34.88        1:15.80   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    38.65        1:20.46   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    38.55        1:22.81   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    41.62        1:27.42   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet    44.00        1:31.50   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.60        1:35.18   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906            DNF   
                     
 
Laji 16, 100m PU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    29.76        1:03.45   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    29.98        1:03.62   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    29.48        1:03.94   
Eetu Haipus  2004  Oulun Lohet    30.19        1:04.01   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    33.56        1:11.24   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    33.24        1:11.45   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    39.01        1:19.89   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    38.39        1:20.41   
                     
 
Laji 16, 100m PU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906    28.15        59.11   
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906    28.11        59.68   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit    28.23        1:01.18   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    28.43        1:02.80   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    30.00        1:05.15   
Noa Mäkelä  2001  Oulun Uinti 1906    30.08        1:05.17   
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906    31.73        1:06.03   
Tuukka Pekkanen  2002  Keuruun Toverit    32.45        1:11.08   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    33.55        1:14.16   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:16 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            46.12   
Lumia Lätti  2010  Joensuun Uimaseura            50.26   
Maija Karjalainen  2010  Kokkolan Uimaseura            52.90   
Marianna Hiltunen  2011  Oulun Uinti 1906            57.27   
Tara Siponen  2010  Kokkolan Uimaseura            58.10   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            1:00.07   
Malla Määttä  2010  Kempeleen Pyrintö            1:02.59   
                     
 
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            42.60   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            44.57   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            46.26   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906            46.58   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            46.76   
Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit            47.80   
Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            47.95   
Amaya Luukkonen  2008  Oulun Uinti 1906            49.75   
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö            50.03   
10  Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            50.11   
11  Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            50.19   
12  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö            50.29   
13  Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            51.35   
14  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906            51.37   
15  Laura Rytilahti  2008  Oulun Uinti 1906            51.52   
16  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            51.54   
17  Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura            52.15   
18  Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            52.68   
19  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö            53.29   
20  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            53.73   
21  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            54.96   
22  Tessa Herronen  2008  Kokkolan Uimaseura            55.15   
23  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            55.94   
24  Iiris Leinonen  2009  Kempeleen Pyrintö            57.43   
                     
 
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            32.02   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            32.43   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906            32.72   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö            40.86   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            41.36   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            41.78   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            42.24   
Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            43.18   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            43.90   
10  Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            43.95   
11  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            44.66   
12  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit            44.83   
13  Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            45.00   
14  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            45.81   
15  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            45.96   
16  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            46.54   
17  Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906            48.23   
18  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            48.94   
19  Elle Härkönen  2007  Swimming Club Rovaniemi            49.22   
20  Iisa Mattila  2007  Oulun Lohet            50.01   
21  Jutta Vesala  2006  Kempeleen Pyrintö            50.34   
22  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö            52.19   
23  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            59.82   
                     
 
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö            31.36   
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906            33.02   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            33.72   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet            34.26   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            35.27   
Tessa Tattari  2004  Kokkolan Uimaseura            35.34   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            35.44   
Henna Moilanen  2004  Oulun Lohet            35.68   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            36.06   
10  Aino Ollikainen  2005  Keuruun Toverit            36.23   
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            36.39   
12  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            36.81   
13  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            36.91   
14  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            37.96   
15  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            38.07   
16  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            38.42   
17  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            38.45   
18  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            38.72   
19  Elsa Komulainen  2005  Kuopion Uimaseura            39.11   
20  Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            39.57   
21  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            40.11   
22  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            41.01   
23  Vilma Madetoja  2005  Oulun Uinti 1906            41.04   
24  Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            41.33   
25  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            41.36   
26  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906            43.45   
27  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            44.69   
Jenna Päivärinta  2005  Kokkolan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            30.63   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            32.54   
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura            33.21   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            33.22   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            34.37   
Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet            34.57   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            34.87   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet            35.05   
Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906            35.08   
10  Mari Hekkala  2000  Oulun Uinti 1906            35.21   
10  Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            35.21   
12  Inna Pajuluoma  1999  Kampuksen Plaani            36.09   
13  Heidi Blankenstein  2001  Oulun Lohet            37.43   
14  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003  Vieskan Uimarit            39.55   
15  Emilia Kivelä  2003  Kokkolan Uimaseura            44.39   
16  Jenny Kukkonen  1994  Oulun Lohet            1:05.46   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:50   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 18, 50m SU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Asta Viuhkola  1980  Oulun Lohet            38.99   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906            41.06   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            43.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:50 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            48.34   
Leevi Rasila  2009  Kempeleen Pyrintö            50.59   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            53.23   
Hugo Pörhölä  2010  Oulun Uinti 1906            53.60   
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            53.60   
Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            56.54   
Eelis Illikainen  2010  Oulun Uinti 1906            57.25   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            1:01.86   
                     
 
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            40.15   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            40.47   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura            41.07   
Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            42.91   
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            43.17   
Santeri Vanhala  2008  Oulun Uinti 1906            44.14   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            45.66   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            46.05   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            46.19   
10  Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906            46.40   
11  Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            47.21   
12  Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet            47.26   
13  Kim Salonen  2008  Oulun Lohet            48.42   
14  Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            52.60   
15  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            52.88   
16  Jaakko Peltonen  2008  Oulun Uinti 1906            54.03   
17  Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            54.10   
18  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            55.81   
19  Onni Kallio  2008  Kempeleen Pyrintö            58.88   
20  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            1:01.24   
                     
 
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            33.94   
Julius Schroderus  2006  Oulun Lohet            34.53   
Kalle Pesälä  2006  Oulun Lohet            35.78   
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura            37.66   
Onni Salonen  2005  Swimming Club Vuokatti            41.10   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            41.44   
Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906            43.10   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            43.49   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            44.34   
10  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            46.79   
11  Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906            47.84   
12  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            48.74   
13  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906            49.64   
14  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            50.54   
                     
 
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            31.59   
Arttu Haipus  2004  Oulun Lohet            31.92   
Eetu Haipus  2004  Oulun Lohet            33.36   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            33.46   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            36.42   
Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet            41.04   
                     
 
Laji 19, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miro Vasko  1993  Oulun Uinti 1906            26.90   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906            30.49   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906            30.62   
Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura            30.78   
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura            30.93   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            30.96   
Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906            31.79   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            31.88   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            36.06   
10  Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            36.26   
11  Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            37.27   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 20, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto            32.03   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            44.41   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 21, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    43.04  1:33.14  2:26.27    3:16.14   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    45.71  1:36.96  2:27.84    3:16.74   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    45.74  1:36.44  2:28.26    3:17.32   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    45.08  1:35.82  2:30.81    3:21.73   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    48.25  1:44.93  2:39.96    3:27.82   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    49.46  1:43.41  2:39.73    3:31.50   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.37  1:44.59  2:42.68    3:38.13   
Anni Backman  2006  Oulun Uinti 1906    50.22  1:45.64  2:43.94    3:38.15   
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    1:03.51  2:14.18  3:22.17    3:38.96   
10  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö    57.33  1:58.33  3:02.16    4:02.25   
11  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö    1:00.16  2:07.69  3:11.64    4:12.77   
12  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    58.22  2:04.30  3:10.66    4:14.56   
13  Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    1:00.37  2:06.64  3:13.60    4:17.16   
14  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö    1:02.87  2:12.83  3:22.45    4:30.30   
15  Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura    1:05.64  2:19.75  3:36.90    4:53.33   
                     
 
Laji 21, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    37.58  1:20.10  2:04.37    2:47.22   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    39.96  1:25.40  2:11.02    2:53.26   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    41.54  1:25.23  2:12.60    2:57.21   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    40.80  1:27.06  2:12.88    2:57.61   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    41.97  1:27.71  2:15.66    3:00.34   
Sofia Nurkkala  2004  Kokkolan Uimaseura    43.80  1:31.24  2:15.81    3:00.54   
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura    42.36  1:28.99  2:15.53    3:02.55   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    41.44  1:30.06  2:19.14    3:06.33   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    43.52  1:31.42  2:21.28    3:09.45   
10  Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    45.05  1:35.05  2:28.88    3:22.63   
11  Alina Kangas  2005  Kokkolan Uimaseura    46.07  1:36.78  2:32.16    3:22.89   
12  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    46.92  1:40.19  2:33.93    3:25.53   
13  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.63  1:36.88  2:30.62    3:27.04   
14  Lilli Eskola  2005  Haukiputaan Heitto    48.27  1:41.61  2:37.55    3:32.66   
15  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    48.63  1:43.87  2:39.90    3:32.73   
16  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    51.45  1:45.91  2:41.64    3:34.03   
17  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    48.58  1:44.62  2:41.08    3:36.38   
18  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    54.18  1:55.28  2:55.60    3:50.44   
                     
 
Laji 21, 200m RU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    40.40  1:23.16  2:07.54    2:48.94   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    41.14  1:25.68  2:10.63    2:55.02   
Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet    41.31  1:26.98  2:13.44    2:59.62   
Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    49.84  1:45.81  2:41.49    3:38.99   
Zsuzsanna Törmänen  1978  Kempeleen Pyrintö    52.35  1:49.12  2:46.42    3:43.97   
Emilia Kivelä  2003  Kokkolan Uimaseura    55.17  1:56.03  2:58.89    3:57.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:59 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:01   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 22, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Oulun Lohet    41.42  1:26.22  2:12.22    2:56.01   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    39.87  1:26.66  2:13.97    3:01.61   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    40.70  1:27.06  2:15.42    3:03.00   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    44.59  1:33.38  2:23.15    3:10.75   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    42.04  1:32.78  2:24.43    3:13.31   
Onni Salonen  2005  Swimming Club Vuokatti    45.73  1:37.96  2:33.57    3:24.44   
Julius Schroderus  2006  Oulun Lohet    47.48  1:39.10  2:31.65    3:25.52   
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    49.98  1:46.48  2:46.24    3:41.01   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    58.23  2:06.87  3:15.59    4:22.50   
10  Leevi Rasila  2009  Kempeleen Pyrintö    1:01.21  2:14.33  3:23.09    4:35.58   
11  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    1:05.85  2:18.76  3:33.18    4:42.70   
                     
 
Laji 22, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jere Heikkilä  2004  Oulun Lohet    39.61  1:23.65  2:09.35    2:54.30   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    40.70  1:25.83  2:11.84    2:56.98   
                     
 
Laji 22, 200m RU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    33.59  1:11.28  1:50.19    2:29.01   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit    35.12  1:14.23  1:54.37    2:33.72   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    36.69  1:16.15  1:56.68    2:37.24   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:01 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit            36.20   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            36.80   
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906            37.28   
Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            43.51   
Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906            44.20   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            44.82   
Auroora Kurttila  2008  Haukiputaan Heitto            44.92   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            45.77   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            47.03   
10  Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            47.21   
11  Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            47.44   
12  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            47.61   
13  Laura Rytilahti  2008  Oulun Uinti 1906            48.21   
14  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            49.13   
15  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            49.21   
16  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            51.23   
17  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            52.03   
18  Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906            52.72   
19  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            52.94   
20  Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            53.38   
21  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            54.20   
22  Neea Paavola  2008  Kokkolan Uimaseura            54.36   
23  Leena Tissari  2008  Kuopion Uimaseura            54.38   
24  Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit            54.93   
25  Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            56.04   
26  Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            56.96   
27  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906            57.06   
28  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            1:00.72   
Amaya Luukkonen  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Emma Palola  2008  Kokkolan Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet            33.59   
Vilma Vepsäläinen  2006  Kuopion Uimaseura            34.35   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            35.47   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit            35.89   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            36.84   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot            39.51   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            40.09   
Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto            40.88   
Maria Issakainen  2006  Oulun Uinti 1906            41.06   
10  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit            41.49   
11  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            41.66   
12  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            41.99   
13  Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            42.39   
14  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            42.79   
15  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit            42.84   
16  Iisa Mattila  2007  Oulun Lohet            45.96   
17  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            46.18   
18  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            47.59   
19  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            47.94   
20  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            48.54   
21  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            49.00   
22  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            51.77   
23  Elle Härkönen  2007  Swimming Club Rovaniemi            52.48   
24  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto            52.67   
25  Aino Lamminpää  2007  Oulun Uinti 1906            55.25   
26  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            56.56   
                     
 
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906            30.96   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.55   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura            32.63   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            33.03   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            33.07   
Julia Nelimarkka  2004  Keuruun Toverit            33.14   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            33.61   
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö            34.01   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906            34.05   
10  Henna Moilanen  2004  Oulun Lohet            34.16   
11  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            34.87   
12  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.02   
13  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            35.22   
14  Tessa Tattari  2004  Kokkolan Uimaseura            35.48   
15  Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura            35.71   
16  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            35.72   
17  Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit            35.87   
18  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            36.24   
19  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            36.28   
20  Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            36.38   
21  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet            36.47   
22  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            37.73   
23  Sanni Toppinen  2005  Kuopion Uimaseura            37.90   
24  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            38.61   
25  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö            39.72   
26  Oosa Paavola  2005  Kokkolan Uimaseura            42.15   
27  Lilli Eskola  2005  Haukiputaan Heitto            42.81   
28  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906            43.28   
29  Jonna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura            43.29   
30  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            44.04   
31  Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            45.05   
                     
 
Laji 23, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            28.48   
Veera Kivirinta  1995  Oulun Uinti 1906            28.87   
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet            29.86   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet            29.99   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            30.15   
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906            30.23   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            30.87   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            30.95   
Miia Hurskainen  1992  Kuopion Uimaseura            31.25   
10  Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura            31.51   
11  Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            31.52   
12  Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906            31.58   
13  Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet            31.68   
14  Heidi Blankenstein  2001  Oulun Lohet            32.36   
15  Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906            32.63   
16  Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Uinti 1906            33.23   
17  Inna Pajuluoma  1999  Kampuksen Plaani            33.69   
18  Anni Willman  2001  Oulun Lohet            34.30   
19  Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906            34.43   
20  Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura            34.73   
21  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö            36.30   
22  Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906            36.35   
23  Saga Alisa Bruun  2003  Oulun Uinti 1906            37.97   
24  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003  Vieskan Uimarit            39.47   
25  Iida Hannus  2001  Keuruun Toverit            40.70   
26  Sofia Koppström  2003  Oulun Lohet            40.79   
27  Liisa Pasma  2002  Oulun Lohet            42.68   
28  Jenny Kukkonen  1994  Oulun Lohet            1:08.95   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:56 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:29   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 24, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Asta Viuhkola  1980  Oulun Lohet            34.26   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            38.55   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906            39.85   
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto            40.45   
Salla Lamminpää  1969  Oulun Uinti 1906            40.94   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:29 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:46   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Samu Herronen  2007  Kokkolan Uimaseura            36.70   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            37.21   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura            38.05   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            38.48   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            39.51   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906            39.58   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906            40.17   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            41.90   
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            42.20   
10  Cristian Cannizzaro  2007  Kuopion Uimaseura            42.76   
11  Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906            43.76   
12  Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            44.02   
13  Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            44.48   
14  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            44.82   
15  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            45.65   
16  Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            46.64   
17  Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            46.79   
18  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            47.42   
19  Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            47.78   
20  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            48.07   
21  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906            48.15   
22  Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            48.54   
23  Paavo Kilpeläinen  2008  Oulun Uinti 1906            49.02   
24  Santeri Vanhala  2008  Oulun Uinti 1906            49.03   
25  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            49.54   
26  Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            49.61   
27  Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906            50.04   
28  Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            51.97   
29  Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            52.10   
30  Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            52.35   
31  Oliver Norrena  2008  Oulun Uinti 1906            53.21   
32  Julius Katajaharju  2007  Oulun Uinti 1906            53.62   
33  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            57.81   
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Tuomas Pääaho  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kalle Pesälä  2006  Oulun Lohet            31.95   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            32.12   
Riku Määttälä  2005  Kokkolan Uimaseura            33.66   
Julius Schroderus  2006  Oulun Lohet            35.38   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit            35.99   
Kaapo Laaja  2006  Keuruun Toverit            36.58   
Ville Ikola  2005  Kokkolan Uimaseura            36.98   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906            38.79   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            40.55   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            43.02   
11  Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            46.42   
12  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            51.90   
                     
 
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            28.95   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            29.59   
Eetu Haipus  2004  Oulun Lohet            30.04   
Arttu Haipus  2004  Oulun Lohet            30.20   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            30.65   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            30.68   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            30.95   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet            35.55   
Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet            36.70   
10  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            37.92   
                     
 
Laji 25, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906            26.72   
Janne Lantto  1994  Oulun Lohet            27.11   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            27.69   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906            27.94   
Noa Mäkelä  2001  Oulun Uinti 1906            28.15   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906            28.34   
Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura            28.62   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906            28.76   
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906            29.12   
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906            29.12   
11  Juho Anttila  2000  Oulun Uinti 1906            29.63   
12  Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906            30.08   
13  Tuukka Pekkanen  2002  Keuruun Toverit            30.36   
14  Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            32.43   
15  Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            32.55   
16  Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            34.26   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:46 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:29   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 26, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matti Nikula  1960  Oulun Lohet            30.54   
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet            34.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:29 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:30   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 27, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    35.85  1:14.49  1:52.86    2:30.78   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    42.30  1:28.28  2:14.66    2:59.44   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    43.23  1:29.65  2:16.44    2:59.87   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.78  1:28.43  2:15.23    3:01.21   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    44.54  1:32.51  2:18.95    3:01.87   
Viivi Hallikainen  2006  Kuopion Uimaseura    46.13  1:36.56  2:29.79    3:20.42   
Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet    49.81  1:45.37  2:43.03    3:33.87   
                     
 
Laji 27, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    36.58  1:17.35  1:59.35    2:37.84   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    36.40  1:17.17  1:58.73    2:39.27   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.42  1:17.54  1:59.83    2:40.17   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    37.47  1:19.17  2:01.38    2:40.67   
Aino Ollikainen  2005  Keuruun Toverit    38.02  1:20.01  2:02.07    2:43.06   
Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906    38.45  1:20.08  2:02.29    2:43.59   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    39.09  1:21.94  2:05.45    2:46.01   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    40.25  1:24.16  2:08.57    2:51.42   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    38.87  1:22.39  2:07.66    2:52.25   
10  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    41.76  1:26.49  2:12.22    2:56.49   
11  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    40.67  1:24.90  2:11.37    2:57.00   
12  Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    40.67  1:26.04  2:13.14    2:57.58   
13  Julia Nelimarkka  2004  Keuruun Toverit    43.64  1:31.97  2:19.83    3:04.36   
14  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    44.33  1:33.70  2:23.55    3:12.59   
15  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    44.90  1:34.50  2:24.91    3:13.84   
16  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    44.12  1:34.90  2:25.44    3:14.54   
17  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    45.08  1:35.27  2:27.20    3:16.56   
18  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    46.39  1:37.37  2:29.24    3:16.77   
                     
 
Laji 27, 200m SU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura    36.95  1:17.26  1:58.22    2:37.13   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    36.97  1:17.44  1:58.95    2:37.99   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    36.76  1:17.28  1:59.78    2:39.53   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    40.73  1:22.74  2:06.31    2:47.11   
Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet    38.45  1:22.92  2:07.20    2:48.42   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:30 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:30   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 28, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    37.71  1:19.27  2:01.14    2:41.92   
Julius Schroderus  2006  Oulun Lohet    39.05  1:22.47  2:06.63    2:48.21   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    42.27  1:26.56  2:11.34    2:54.14   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    43.21  1:29.44  2:15.41    2:58.98   
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    47.21  1:35.51  2:24.29    3:11.62   
                     
 
Laji 28, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    33.96  1:10.93  1:48.81    2:25.04   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    35.59  1:15.62  1:56.22    2:33.22   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    39.75  1:22.97  2:07.38    2:50.36   
                     
 
Laji 28, 200m SU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura    33.88  1:11.45  1:50.16    2:27.96   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    35.07  1:16.31  1:59.14    2:40.47   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:30 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö    43.36        1:33.67   
Lumia Lätti  2010  Joensuun Uimaseura    48.31        1:42.94   
Marianna Hiltunen  2011  Oulun Uinti 1906    49.43        1:44.69   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit    54.31        1:55.14   
Malla Määttä  2010  Kempeleen Pyrintö    54.86        1:56.38   
Maija Karjalainen  2010  Kokkolan Uimaseura    1:00.94        2:06.44   
                     
 
Laji 29, 100m VU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    33.44        1:10.48   
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906    35.83        1:13.27   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    35.63        1:15.26   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    38.32        1:18.91   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    39.51        1:19.99   
Auroora Kurttila  2008  Haukiputaan Heitto    40.51        1:23.07   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet    40.99        1:25.44   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906    41.45        1:26.57   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet    40.99        1:27.19   
10  Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    43.09        1:27.33   
11  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    42.48        1:27.41   
12  Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö    42.76        1:27.61   
13  Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    41.09        1:27.76   
14  Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906    41.77        1:27.96   
15  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö    41.56        1:28.46   
16  Leena Tissari  2008  Kuopion Uimaseura    43.83        1:30.36   
17  Laura Rytilahti  2008  Oulun Uinti 1906    43.55        1:32.21   
18  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906    45.62        1:33.24   
19  Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906    42.42        1:33.97   
20  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    45.92        1:34.32   
21  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    45.43        1:34.33   
22  Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit    44.17        1:35.71   
23  Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    46.05        1:36.74   
24  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906    48.45        1:37.69   
25  Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit    47.39        1:39.06   
26  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906    47.31        1:39.55   
27  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    48.40        1:40.89   
28  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906    47.97        1:41.13   
29  Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet    48.69        1:41.62   
30  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö    49.27        1:42.87   
31  Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura    48.67        1:44.22   
32  Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet    51.64        1:45.54   
33  Neea Paavola  2008  Kokkolan Uimaseura    51.78        1:46.21   
34  Tessa Herronen  2008  Kokkolan Uimaseura    49.86        1:46.51   
35  Enna Alasuutari  2009  Oulun Lohet    50.73        1:49.20   
36  Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura    49.40        1:49.46   
37  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö    51.70        1:50.42   
38