2020-01-17   15:52:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai

Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:14   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            51.00   
Onni Savola  2009  Oulun Uinti 1906            57.25   
Veeti Väyrynen  2009  Oulun Uinti 1906            57.76   
Lenni Oskari Peltoniemi  2010  Oulun Uinti 1906            1:00.41   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            1:05.38   
Eelis Illikainen  2010  Oulun Uinti 1906            1:06.19   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            1:09.18   
Peetu Pulkkinen  2010  Oulun Uinti 1906            1:09.85   
Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            1:12.61   
10  Nicholas Alapirtti  2010  Kempeleen Pyrintö            1:18.96   
11  Leevi Koskela  2010  Vieskan Uimarit            1:20.11   
Emil Peuhkuri  2010  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hugo Pörhölä  2010  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Cristian Cannizzaro  2007  Kuopion Uimaseura            42.55   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            47.68   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            47.87   
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            48.04   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            50.76   
Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            50.78   
Matias Nissinen  2008  Iisalmen Uimarit            51.05   
Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            51.75   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            52.17   
10  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            53.09   
11  Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet            54.07   
12  Sami Kummu  2008  Oulun Uinti 1906            54.32   
13  Paavo Haukilehto  2008  Oulun Uinti 1906            54.40   
14  Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            55.32   
15  Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            55.40   
16  Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            55.62   
17  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            57.39   
18  Touko Hukkanen  2008  Oulun Uinti 1906            1:03.16   
19  Onni Kallio  2008  Kempeleen Pyrintö            1:08.61   
Iipo Aula  2007  Kurikan Ryhti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kim Salonen  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Santeri Vanhala  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            36.69   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906            37.17   
Kalle Pesälä  2006  Oulun Lohet            37.53   
Riku Määttälä  2005  Kokkolan Uimaseura            38.16   
Onni Salonen  2005  Swimming Club Vuokatti            41.37   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit            42.05   
Julius Schroderus  2006  Oulun Lohet            42.87   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            45.35   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906            46.34   
10  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906            48.25   
11  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            49.13   
12  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            52.55   
13  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            52.59   
14  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            52.95   
15  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906            53.81   
16  Juho Rytilahti  2006  Oulun Uinti 1906            57.70   
                     
 
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            32.73   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            33.64   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            34.41   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            35.49   
Arttu Haipus  2004  Oulun Lohet            35.93   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            36.22   
Jere Heikkilä  2004  Oulun Lohet            37.19   
Eetu Haipus  2004  Oulun Lohet            37.89   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            39.96   
                     
 
Laji 35, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            32.00   
Juho Anttila  2000  Oulun Uinti 1906            32.15   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet            34.98   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            39.13   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            39.38   
Topi Jokela  2000  Oulun Lohet            59.38   
Tuomas Kojo  1977  Oulun Lohet            1:08.06   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner