2020-01-29   04:45:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai

Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            52.52   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            1:06.71   
Maija Karjalainen  2010  Kokkolan Uimaseura            1:07.75   
                     
 
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            47.34   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            49.58   
Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            51.50   
Tessa Herronen  2008  Kokkolan Uimaseura            52.46   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            52.48   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            52.50   
Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö            52.99   
Helka Honka  2008  Kemin Uimaseura            53.45   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906            54.84   
10  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            55.30   
11  Milla Säkkinen  2009  Oulun Uinti 1906            55.37   
12  Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            56.17   
13  Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura            56.40   
14  Julia Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            56.69   
15  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            56.78   
16  Moona Leinonen  2008  Haukiputaan Heitto            56.88   
17  Jenni Mikkonen  2009  Oulun Uinti 1906            56.99   
18  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö            57.05   
19  Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            1:00.37   
20  Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906            1:00.99   
21  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            1:03.84   
22  Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            1:03.99   
23  Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura            1:04.30   
24  Emma Palola  2008  Kokkolan Uimaseura            1:04.49   
25  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            1:05.57   
26  Aada Paavola  2008  Kokkolan Uimaseura            1:05.97   
27  Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            1:06.74   
28  Enna Alasuutari  2009  Oulun Lohet            1:07.58   
29  Iiris Leinonen  2009  Kempeleen Pyrintö            1:10.03   
30  Neea Paavola  2008  Kokkolan Uimaseura            1:14.48   
                     
 
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura            42.61   
Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto            44.01   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            46.07   
Maiju Hautala  2007  Oulun Uinti 1906            47.66   
Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906            49.31   
Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            49.76   
Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            50.59   
Jutta Vesala  2006  Kempeleen Pyrintö            51.11   
Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            51.42   
10  Saga-Helena Siikaluoma  2007  Oulun Uinti 1906            53.31   
11  Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            53.61   
12  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            53.72   
13  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö            54.30   
14  Elle Härkönen  2007  Swimming Club Rovaniemi            56.38   
15  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            56.85   
16  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            1:01.33   
17  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit            1:02.48   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teea Jestoi  2005  Kokkolan Uimaseura            35.25   
Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906            35.45   
Aino Ollikainen  2005  Keuruun Toverit            36.36   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            37.29   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            37.91   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            38.00   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            39.31   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            39.75   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            40.24   
10  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            41.82   
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            42.39   
12  Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet            42.58   
13  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906            42.99   
14  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            45.12   
15  Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            46.66   
16  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö            46.71   
17  Lilli Eskola  2005  Haukiputaan Heitto            47.54   
18  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            49.50   
19  Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit            58.61   
Sanni Toppinen  2005  Kuopion Uimaseura            DNS   
Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Kivirinta  1995  Oulun Uinti 1906            32.26   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906            34.62   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit            36.94   
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906            36.98   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet            37.10   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            37.44   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            37.89   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            38.03   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            38.13   
10  Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura            38.60   
11  Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet            38.65   
12  Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet            39.31   
13  Sofia Koppström  2003  Oulun Lohet            42.13   
14  Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906            42.91   
15  Anni Willman  2001  Oulun Lohet            43.54   
16  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö            43.61   
17  Liisa Pasma  2002  Oulun Lohet            44.28   
18  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003  Vieskan Uimarit            45.05   
19  Iida Hannus  2001  Keuruun Toverit            46.48   
20  Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura            47.21   
21  Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit            48.50   
22  Jenny Kukkonen  1994  Oulun Lohet            1:06.93   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner