2020-01-25   07:26:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai

Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:46   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2019         
 
 
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            38.44   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            38.74   
Akseli Ollonen  2009  Oulun Uinti 1906            40.23   
Iikka Heiko  2009  Oulun Uinti 1906            41.01   
Veeti Väyrynen  2009  Oulun Uinti 1906            41.07   
Onni Savola  2009  Oulun Uinti 1906            42.97   
Peetu Pulkkinen  2010  Oulun Uinti 1906            43.94   
Eelis Illikainen  2010  Oulun Uinti 1906            43.98   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            44.34   
10  Hugo Pörhölä  2010  Oulun Uinti 1906            45.76   
11  Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            47.14   
12  Emil Peuhkuri  2010  Oulun Uinti 1906            47.49   
13  Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            47.80   
14  Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            48.35   
15  Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            50.16   
16  Leevi Koskela  2010  Vieskan Uimarit            52.91   
17  Lenni Oskari Peltoniemi  2010  Oulun Uinti 1906            53.12   
18  Nicholas Alapirtti  2010  Kempeleen Pyrintö            53.50   
Leevi Rasila  2009  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            31.51   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906            32.69   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906            33.67   
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            35.13   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            35.48   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            36.31   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            36.35   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            36.78   
Elias Hassinen  2007  Oulun Uinti 1906            37.42   
10  Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            38.62   
11  Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            38.65   
12  Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet            39.19   
13  Kim Salonen  2008  Oulun Lohet            39.37   
14  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            39.98   
15  Matias Nissinen  2008  Iisalmen Uimarit            40.30   
16  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            41.41   
17  Touko Hukkanen  2008  Oulun Uinti 1906            42.16   
18  Jaakko Peltonen  2008  Oulun Uinti 1906            44.15   
19  Paavo Haukilehto  2008  Oulun Uinti 1906            44.25   
20  Oliver Norrena  2008  Oulun Uinti 1906            44.28   
21  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            45.13   
22  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            46.75   
23  Onni Kallio  2008  Kempeleen Pyrintö            47.20   
24  Iipo Aula  2007  Kurikan Ryhti            47.71   
25  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            47.86   
26  Sami Kummu  2008  Oulun Uinti 1906            48.68   
27  Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            50.85   
28  Tuomas Pääaho  2008  Oulun Lohet            51.12   
                     
 
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Määttälä  2005  Kokkolan Uimaseura            28.60   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            29.77   
Kalle Pesälä  2006  Oulun Lohet            29.93   
Julius Schroderus  2006  Oulun Lohet            30.64   
Kaapo Laaja  2006  Keuruun Toverit            31.79   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit            31.88   
Onni Salonen  2005  Swimming Club Vuokatti            33.53   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            34.21   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            34.60   
10  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            37.66   
11  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            38.07   
12  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            39.87   
                     
 
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            26.12   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            27.47   
Arttu Haipus  2004  Oulun Lohet            27.49   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            27.74   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            27.83   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            27.92   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            28.28   
Eetu Haipus  2004  Oulun Lohet            28.57   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            28.72   
10  Mikko Karjalainen  2004  Kokkolan Uimaseura            31.67   
11  Lassi Lahtinen  2004  Kokkolan Uimaseura            32.21   
12  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            32.89   
13  Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet            32.99   
                     
 
Laji 43, 50m VU Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906            25.08   
Noa Mäkelä  2001  Oulun Uinti 1906            25.56   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            25.82   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            25.98   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906            26.58   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906            26.58   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            26.89   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            27.08   
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906            27.22   
10  Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906            27.44   
11  Tuukka Pekkanen  2002  Keuruun Toverit            27.91   
12  Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            27.99   
13  Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            30.27   
14  Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            30.46   
15  Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            30.74   
16  Topi Jokela  2000  Oulun Lohet            43.15   
17  Tuomas Kojo  1977  Oulun Lohet            1:05.90   
18  Andreas Lindqvist  1991  Kokkolan Uimaseura            1:39.13   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner