Results for Viking Line -uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:31 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 222 | 44.82 | 1:34.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.19 | |||||||||
2 | Christian Edelman | 2007 | 185 | 47.24 | 1:40.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.07 | |||||||||
3 | Elias Salo | 2007 | 184 | 48.33 | 1:40.39 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:44.30 | |||||||||
4 | Anton Ylikoski | 2007 | 171 | 50.45 | 1:42.83 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:46.05 | |||||||||
5 | Roope Koskela | 2007 | 161 | 51.27 | 1:44.85 | |||||
Raision Urheilijat | 1:48.94 | |||||||||
6 | Amos Korin | 2008 | 145 | 50.60 | 1:48.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:08.70 | |||||||||
7 | Jasu Nieminen | 2007 | 143 | 52.43 | 1:49.03 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:57.20 | |||||||||
8 | Roope Piironen | 2007 | 131 | 52.43 | 1:52.36 | |||||
Loimaan Uimaseura | 2:00.19 | |||||||||
9 | Julius Hilaja | 2007 | 126 | 52.99 | 1:53.95 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:52.82 | |||||||||
10 | Ossi Tikka | 2007 | 124 | 53.03 | 1:54.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.18 | |||||||||
11 | Patric Meriholvi | 2007 | 122 | 53.71 | 1:55.13 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Otto Anttila | 2007 | 118 | 57.22 | 1:56.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:02.42 | |||||||||
13 | Thomas Salonen | 2009 | 115 | 56.51 | 1:57.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Arttu Carne | 2007 | 113 | 56.76 | 1:58.06 | |||||
Raision Urheilijat | 2:02.61 | |||||||||
15 | Juuso Silfver | 2007 | 110 | 56.54 | 1:59.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:02.88 | |||||||||
16 | Elias Sahla | 2007 | 106 | 56.91 | 2:00.46 | |||||
Salon Uimarit | 2:00.81 | |||||||||
17 | Milo Kallio | 2008 | 104 | 58.79 | 2:01.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.05 | |||||||||
18 | Niilo Lehtinen | 2009 | 104 | 58.67 | 2:01.42 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:05.39 | |||||||||
19 | Eero Carne | 2009 | 89 | 1:01.05 | 2:07.93 | |||||
Raision Urheilijat | 2:19.73 | |||||||||
20 | Vilho Haikonen | 2009 | 81 | 1:01.49 | 2:11.79 | |||||
Salon Uimarit | 2:30.86 | |||||||||
21 | Oliver Rautala | 2007 | 80 | 1:03.29 | 2:12.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Robert Pukki | 2007 | 78 | 1:03.20 | 2:13.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:22.23 | |||||||||
23 | Juuso Käär | 2009 | 74 | 1:06.94 | 2:15.62 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Eliel Lintula | 2007 | 65 | 1:05.07 | 2:22.05 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
25 | Matias Lehtinen | 2007 | 62 | 1:10.35 | 2:24.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Kasper Snickars | 2008 | 57 | 1:09.37 | 2:28.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Nikke Laine | 2007 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:11.94 | |||||||||
- | Max Hyvärinen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:04.40 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Niko Visuri | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:23.88 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 443 | 35.19 | 1:14.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.28 | |||||||||
2 | Seweryn Pastucha | 2004 | 383 | 36.64 | 1:18.63 | |||||
Raision Urheilijat | 1:18.03 | |||||||||
3 | Samuel Halminen | 2005 | 376 | 37.73 | 1:19.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.32 | |||||||||
4 | Joona Pohjola | 2004 | 370 | 37.37 | 1:19.52 | |||||
Salon Uimarit | 1:21.63 | |||||||||
5 | Eero Rautaporras | 2005 | 364 | 36.69 | 1:19.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.63 | |||||||||
6 | Santeri Ahinko | 2004 | 359 | 37.64 | 1:20.34 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:20.05 | |||||||||
7 | Aapo Huhti | 2003 | 336 | 36.51 | 1:22.13 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:19.26 | |||||||||
8 | Daniel Kontula | 2005 | 331 | 38.38 | 1:22.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.16 | |||||||||
9 | Roni Koskinen | 2003 | 304 | 39.66 | 1:24.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.30 | |||||||||
10 | Veikka Leväsalo | 2005 | 295 | 39.88 | 1:25.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.68 | |||||||||
11 | Miika Nurminen | 2005 | 294 | 40.40 | 1:25.88 | |||||
Salon Uimarit | 1:27.95 | |||||||||
12 | Juho Törmä | 2005 | 291 | 41.57 | 1:26.17 | |||||
Porin Uimaseura | 1:28.67 | |||||||||
13 | Rasmus Rekola | 2004 | 271 | 39.78 | 1:28.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.57 | |||||||||
14 | Sebastian Sojolin | 2006 | 270 | 42.10 | 1:28.34 | |||||
TaTu Tampere | 1:28.47 | |||||||||
15 | Aku Hyrsylä | 2003 | 269 | 41.49 | 1:28.49 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.97 | |||||||||
16 | Onni Pajumäki | 2004 | 258 | 42.66 | 1:29.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.86 | |||||||||
17 | Samuli Seger | 2005 | 256 | 42.48 | 1:29.90 | |||||
Octopus Lohja | 1:28.30 | |||||||||
18 | Mio Heinola | 2005 | 254 | 43.48 | 1:30.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.46 | |||||||||
19 | Veeti Valdolin | 2005 | 250 | 42.22 | 1:30.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.78 | |||||||||
20 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 243 | 42.52 | 1:31.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.36 | |||||||||
21 | Samuel Salminen | 2003 | 231 | 42.72 | 1:33.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.16 | |||||||||
22 | Atte Nieminen | 2004 | 230 | 43.49 | 1:33.17 | |||||
TaTu Tampere | 1:32.63 | |||||||||
23 | Alex Mukkulainen | 2006 | 225 | 43.63 | 1:33.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.19 | |||||||||
24 | Nuutti Vienonen | 2005 | 224 | 43.50 | 1:33.95 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.95 | |||||||||
25 | Matias Saarinen | 2006 | 222 | 44.39 | 1:34.31 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.84 | |||||||||
26 | Markus Koskinen | 2005 | 219 | 44.89 | 1:34.70 | |||||
TaTu Tampere | 1:34.43 | |||||||||
27 | Max Allén | 2005 | 207 | 46.11 | 1:36.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.62 | |||||||||
28 | Eemeli Arnell | 2005 | 204 | 47.40 | 1:36.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.86 | |||||||||
29 | Axel Leppähaara | 2004 | 199 | 45.92 | 1:37.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.24 | |||||||||
30 | Max Nikkari | 2004 | 199 | 46.06 | 1:37.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.24 | |||||||||
31 | Onni Yrjälä | 2006 | 195 | 46.38 | 1:38.46 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:38.82 | |||||||||
32 | Kasper Kainonen | 2005 | 181 | 46.91 | 1:40.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.35 | |||||||||
33 | Alex Lehtola | 2005 | 178 | 46.87 | 1:41.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.26 | |||||||||
34 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 178 | 47.93 | 1:41.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.08 | |||||||||
35 | Tuomas Kallio | 2005 | 177 | 48.54 | 1:41.59 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.21 | |||||||||
36 | Onni Lehtimäki | 2006 | 175 | 48.48 | 1:41.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.67 | |||||||||
37 | Henrik Leinonen | 2005 | 174 | 48.47 | 1:42.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.01 | |||||||||
38 | Frans Sandblom | 2006 | 173 | 49.11 | 1:42.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.24 | |||||||||
39 | Sauli Gummerus | 2004 | 172 | 48.42 | 1:42.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.95 | |||||||||
40 | Antti Huttunen | 2006 | 171 | 49.34 | 1:42.76 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:43.97 | |||||||||
41 | Dilen Jalonen | 2006 | 162 | 47.22 | 1:44.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 161 | 50.11 | 1:44.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.83 | |||||||||
43 | Vilho Okkonen | 2006 | 154 | 50.50 | 1:46.46 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:42.99 | |||||||||
44 | Tomas Laine | 2006 | 153 | 49.97 | 1:46.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.60 | |||||||||
45 | Linus Korin | 2006 | 153 | 52.38 | 1:46.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.92 | |||||||||
46 | Anton Passoja | 2006 | 147 | 51.22 | 1:48.06 | |||||
Nokian Pyry | 1:47.20 | |||||||||
47 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 147 | 50.71 | 1:48.21 | |||||
Salon Uimarit | 1:51.55 | |||||||||
48 | Thomas Korvela | 2005 | 142 | 50.76 | 1:49.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.31 | |||||||||
49 | Ilari Linderborg | 2006 | 139 | 54.77 | 1:50.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.63 | |||||||||
50 | Castor Trygg | 2004 | 139 | 50.90 | 1:50.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.99 | |||||||||
51 | Oliver Jokinen | 2005 | 134 | 52.60 | 1:51.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:52.10 | |||||||||
52 | Kasper Kaskela | 2004 | 131 | 53.58 | 1:52.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.79 | |||||||||
53 | Miika Tuominen | 2005 | 127 | 53.82 | 1:53.44 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:07.69 | |||||||||
54 | Erik Loukine | 2006 | 123 | 55.39 | 1:54.77 | |||||
Raision Urheilijat | 2:04.44 | |||||||||
55 | Juho Erkkilä | 2004 | 114 | 53.55 | 1:57.53 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
56 | Veeti Akkanen | 2006 | 110 | 56.73 | 1:59.21 | |||||
Salon Uimarit | 2:01.89 | |||||||||
57 | Peter Kanninen | 2006 | 106 | 56.92 | 2:00.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.73 | |||||||||
58 | Aleksi Nurmi | 2006 | 86 | 1:01.09 | 2:09.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:20.40 | |||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Elomaa | 2000 | 608 | 32.32 | 1:07.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.23 | |||||||||
2 | Eetu Närhi | 1998 | 549 | 32.54 | 1:09.75 | |||||
Octopus Lohja | 1:11.76 | |||||||||
3 | Olli Rautaporras | 2000 | 547 | 31.83 | 1:09.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.23 | |||||||||
4 | Wilhelm Suominen | 1999 | 521 | 33.14 | 1:10.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.92 | |||||||||
5 | Mohamed Ezzat | 2001 | 492 | 32.30 | 1:12.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 466 | 34.68 | 1:13.65 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.32 | |||||||||
7 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 461 | 33.87 | 1:13.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.29 | |||||||||
8 | Henri Koski | 2000 | 445 | 34.23 | 1:14.83 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:11.55 | |||||||||
9 | Justus Hilaja | 2002 | 439 | 35.37 | 1:15.16 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:15.72 | |||||||||
10 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 432 | 35.51 | 1:15.56 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.69 | |||||||||
11 | Jere Broman | 2002 | 401 | 36.26 | 1:17.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.40 | |||||||||
12 | Jerry Roine | 2002 | 381 | 37.49 | 1:18.76 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.78 | |||||||||
13 | Mikael Jokinen | 2001 | 378 | 36.28 | 1:18.98 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:16.68 | |||||||||
14 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 349 | 38.45 | 1:21.07 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.06 | |||||||||
15 | Teemu Malmelin | 1981 | 338 | 37.41 | 1:21.96 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Aleksi Nissilä | 2001 | 296 | 38.55 | 1:25.66 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
17 | Roni Siivonen | 2000 | 102 | 57.15 | 2:02.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:31 |