2020-01-22   19:44:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    50.60        1:44.63   
Kevin Andersson  2009  Skellefteå Simklubb    58.55        1:59.70   
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap    43.24        1:29.70   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap    46.52        1:39.09   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    50.67        1:42.13   
Sixten Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    52.21        1:47.07   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    50.29        1:50.38   
Lucas Berg  2007  Piteå Sim    2:03.24        2:03.24   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb    30.44        1:02.73   
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    31.85        1:06.49   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb    36.61        1:15.75   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    40.25        1:23.01   
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            DNS   
Hampus Andersson  2002  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap    59.64        2:00.64   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim    1:02.65        2:09.26   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap    1:35.95        1:35.95   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim    52.89        1:47.77   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    51.61        1:47.78   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim    53.51        1:50.83   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    36.34        1:15.88   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb    39.76        1:21.50   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    1:31.66        1:31.66   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    46.38        1:35.65   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    46.22        1:35.85   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb    1:36.05        1:36.05   
Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap    47.60        1:40.97   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    53.34        1:53.21   
Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    56.68        1:55.62   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    35.39        1:12.89   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    37.93        1:19.00   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    42.28        1:27.72   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    36.05        1:15.05   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    36.55        1:16.76   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb    37.94        1:19.08   
Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    56.48        1:55.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Andersson  2002  Luleå Simsällskap            1:54.21   
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            2:23.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    36.49  1:22.38  2:10.72    2:48.18   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    41.07  1:29.65  2:22.78    3:05.34   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    37.69  1:23.10  2:17.03    2:57.77   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    42.84  1:34.93  2:25.99    3:07.53   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl-Axel Waller  2003  Skellefteå Simklubb    33.01  1:14.21  2:02.81    2:38.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    52.69  1:44.58  2:38.43    3:22.71   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere    45.64  1:42.93  2:42.79    3:31.73   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    50.08  1:47.95  2:52.09    3:44.07   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    39.39  1:24.55  2:16.56    2:59.26   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    42.47  1:32.44  2:26.73    3:07.72   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap    39.60  1:31.54  2:26.91    3:10.90   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    47.52  1:40.75  2:43.75    3:32.11   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    31.34  1:13.80  1:58.34    2:36.20   
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    31.61  1:14.84  2:00.74    2:36.46   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    36.72  1:17.68  2:07.90    2:44.55   
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb    35.86  1:21.53  2:16.33    2:56.28   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    39.92  1:28.47  2:20.94    3:01.63   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb    42.20  1:30.41  2:23.39    3:07.27   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb    37.63  1:25.59  2:13.65    2:55.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            1:20.03   
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            50.13   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            52.04   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            57.18   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap            42.11   
Sixten Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            49.75   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            50.01   
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap            51.45   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap            51.94   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb            53.03   
Lucas Berg  2007  Piteå Sim            1:02.80   
Axel Englund  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb            32.71   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb            38.55   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            41.32   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            34.27   
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            57.80   
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap            58.54   
Stina Ahlström  2010  Luleå Simsällskap            59.52   
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap            1:02.01   
Ottilia Persson  2010  Bureå Simsällskap            1:02.05   
Alexia Henriksson  2010  Luleå Simsällskap            1:05.52   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim            1:09.51   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            1:12.48   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            45.51   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            46.07   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            46.41   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            49.04   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            49.10   
Amanda Synnes  2008  Luleå Simsällskap            50.71   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            53.08   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            53.38   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            55.67   
10  Manna Moradi  2009  Luleå Simsällskap            56.62   
11  Cornelia Lundstedt  2008  Piteå Sim            57.24   
12  Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap            58.57   
13  Selma Berggren  2008  Piteå Sim            58.90   
14  Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb            1:00.51   
15  Aina Lejon  2008  Luleå Simsällskap            1:00.63   
16  Leia Horn  2008  Luleå Simsällskap            1:01.81   
17  Ebba Synnes  2008  Luleå Simsällskap            1:02.33   
18  Felicia Mäki  2009  Luleå Simsällskap            1:08.00   
Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            DSQ   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap            42.57   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb            43.07   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            44.43   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            46.03   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb            47.91   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb            48.03   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            48.18   
Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap            48.56   
Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb            52.91   
10  Elvira Naess  2007  Luleå Simsällskap            56.17   
11  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim            56.52   
12  Freja Sahlin  2007  Luleå Simsällskap            58.30   
13  Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            1:03.39   
Agnes Axheim  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            DSQ   
Vera Norrblom  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            35.13   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap            36.70   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb            41.30   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb            41.82   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            42.35   
Cornelia Fjällman  2005  Luleå Simsällskap            44.92   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            48.85   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            49.37   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            35.29   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            38.23   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap            39.78   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb            39.81   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            40.62   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            41.00   
Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb            54.57   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            56.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            45.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            24.43   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            24.93   
Olle Berglund  2011  Piteå Sim            27.77   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            16.75   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            17.03   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            18.45   
Kevin Andersson  2009  Skellefteå Simklubb            19.08   
Adam Nyberg  2009  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            DNS   
Hampus Andersson  2002  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 12, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap            20.26   
Stina Ahlström  2010  Luleå Simsällskap            20.29   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            20.65   
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap            21.12   
Ottilia Persson  2010  Bureå Simsällskap            22.25   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim            22.42   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            23.47   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            24.13   
Ella Lundberg  2010  Älvsby Simsällskap            29.53   
10  Alexia Henriksson  2010  Luleå Simsällskap            35.50   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            15.45   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            16.00   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            16.23   
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            16.42   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            16.47   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb            16.94   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            17.53   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            17.76   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            17.88   
10  Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            17.94   
11  Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap            18.51   
12  Cornelia Lundstedt  2008  Piteå Sim            18.70   
13  Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            19.27   
14  Amanda Synnes  2008  Luleå Simsällskap            20.66   
14  Filippa Juntti Berglund  2008  Gällivare Sportklubb            20.66   
16  Ebba Synnes  2008  Luleå Simsällskap            21.49   
17  Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            21.83   
18  Viktoria Anerud  2009  Älvsby Simsällskap            22.38   
19  Leia Horn  2008  Luleå Simsällskap            22.79   
20  Felicia Mäki  2009  Luleå Simsällskap            23.41   
21  Aina Lejon  2008  Luleå Simsällskap            24.83   
22  Mailn Johansson  2009  Älvsby Simsällskap            29.35   
Ida Viklund  2009  Älvsby Simsällskap            DSQ   
Manna Moradi  2009  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Norrblom  2007  Luleå Simsällskap            23.89   
Sara Norrblom  2005  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Andersson  2002  Luleå Simsällskap            19.02   
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            22.72   
Adam Nyberg  2009  Piteå Sim            52.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Norrblom  2005  Luleå Simsällskap            38.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 15, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb            10:09.52   
                     
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 16, 800m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    1:10.76  2:29.71  3:49.70  5:09.46  10:27.38   
          6:30.28  7:50.59  9:10.86       
                     
 
Gren 16, 800m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    1:08.02  2:24.19  3:40.43  4:56.69  10:00.61   
          6:12.96  7:30.17  8:46.06       
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    1:13.86  2:35.76  3:58.90  5:23.55  10:49.36   
          6:46.53  8:09.73  9:31.63       
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb    1:14.45  2:37.57  4:00.95  5:24.59  10:50.42   
          6:47.45  8:09.82  9:32.77       
                     
 
Gren 16, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    1:11.46  2:36.45  4:01.11  5:24.93  10:59.89   
          6:50.52  8:13.96  9:39.74       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  12:10 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            48.49   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            40.08   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap            42.77   
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap            44.84   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            56.10   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb            29.26   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb            33.51   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb            35.60   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            36.85   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            28.56   
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            42.60   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            43.93   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb            46.91   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            47.52   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            49.45   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            35.24   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb            36.96   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap            37.20   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            39.63   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap            40.07   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            45.77   
Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap            45.92   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb            46.13   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap            46.44   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            30.13   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            34.18   
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb            35.38   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb            39.07   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb            40.65   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            41.12   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            45.28   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            30.94   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap            31.28   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            32.12   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            32.78   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            33.44   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            35.27   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb            36.96   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            56.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            39.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:23   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            26.02   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            29.25   
Casper Grimborg  2012  Gällivare Sportklubb            44.84   
Olle Berglund  2011  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Andersson  2009  Skellefteå Simklubb            24.02   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:23 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 22, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            24.93   
Ottilia Persson  2010  Bureå Simsällskap            25.46   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim            26.15   
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap            26.38   
Stina Ahlström  2010  Luleå Simsällskap            26.97   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            27.75   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            29.08   
Ella Lundberg  2010  Älvsby Simsällskap            29.76   
Alexia Henriksson  2010  Luleå Simsällskap            30.42   
                     
 
Gren 22, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            18.79   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            20.35   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            20.49   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            22.29   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            22.61   
Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap            22.69   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim            23.04   
Manna Moradi  2009  Luleå Simsällskap            23.61   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            24.38   
10  Cornelia Lundstedt  2008  Piteå Sim            24.65   
11  Viktoria Anerud  2009  Älvsby Simsällskap            24.96   
12  Felicia Mäki  2009  Luleå Simsällskap            25.84   
13  Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            27.88   
14  Leia Horn  2008  Luleå Simsällskap            28.29   
15  Ida Viklund  2009  Älvsby Simsällskap            30.75   
Mailn Johansson  2009  Älvsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Norrblom  2005  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 23, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            30.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 24, 25m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Norrblom  2005  Luleå Simsällskap            45.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    37.97  1:19.88  2:02.10    2:40.27   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    37.88  1:19.61  2:01.81    2:40.25   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    45.40  1:34.03  2:23.70    3:11.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 27, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    46.24        1:37.58   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    50.75        1:37.89   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim    48.80        1:45.12   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    37.96        1:18.78   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    40.10        1:24.40   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    48.24        1:40.79   
Axel Englund  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
Sixten Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    36.40        1:20.61   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim    40.44        1:24.77   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    43.62        1:26.19   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap    55.91        2:00.33   
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    45.68        1:31.95   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere    46.44        1:32.55   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap    45.09        1:35.24   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    42.73        1:35.92   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    48.60        1:41.73   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    50.02        1:44.28   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb    47.96        1:44.37   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim    50.74        1:47.81   
Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap    56.29        1:57.84   
10  Filippa Juntti Berglund  2008  Gällivare Sportklubb    57.19        2:02.25   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    37.36        1:20.98   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb    36.80        1:21.13   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap    39.30        1:25.56   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap    42.85        1:29.85   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    41.93        1:30.28   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    41.42        1:31.02   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb    46.94        1:35.48   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    46.78        1:37.55   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    45.77        1:37.68   
10  Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap    47.11        1:39.86   
Agnes Axheim  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
Elvira Naess  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    37.16        1:16.59   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    36.88        1:19.81   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb    41.26        1:25.43   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    42.43        1:25.86   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    48.41        1:39.40   
Cornelia Fjällman  2005  Luleå Simsällskap    48.51        1:40.41   
                     
 
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    33.09        1:12.57   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    34.54        1:16.43   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb    38.49        1:20.80   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    37.41        1:23.38   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 29, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            2:05.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            1:37.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 31, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            33.37   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            38.02   
Casper Grimborg  2012  Gällivare Sportklubb            DSQ   
Konrad Grimborg  2012  Gällivare Sportklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            26.12   
Adam Nyberg  2009  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 32, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Ahlström  2010  Luleå Simsällskap            26.13   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            27.31   
Ottilia Persson  2010  Bureå Simsällskap            28.91   
Alexia Henriksson  2010  Luleå Simsällskap            29.57   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            30.16   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim            30.43   
Ella Lundberg  2010  Älvsby Simsällskap            35.13   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            20.24   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            20.41   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            20.67   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            22.42   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            22.62   
Manna Moradi  2009  Luleå Simsällskap            24.37   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            24.42   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim            26.52   
Leia Horn  2008  Luleå Simsällskap            27.86   
10  Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            27.89   
11  Moa Magnor  2008  Luleå Simsällskap            28.86   
12  Viktoria Anerud  2009  Älvsby Simsällskap            29.09   
13  Felicia Mäki  2009  Luleå Simsällskap            32.30   
Cornelia Lundstedt  2008  Piteå Sim            DSQ   
Ida Viklund  2009  Älvsby Simsällskap            DSQ   
Mailn Johansson  2009  Älvsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 33, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Nyberg  2009  Piteå Sim            48.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim    55.96        2:00.85   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    1:20.01        1:20.02   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    42.41        1:28.60   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim    45.57        1:33.09   
Kevin Andersson  2009  Skellefteå Simklubb    1:42.84        1:37.81   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    32.38        1:07.19   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    35.74        1:14.26   
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap    36.64        1:16.00   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap    37.45        1:18.78   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    39.10        1:20.97   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    44.37        1:34.51   
Sixten Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    44.96        1:35.85   
Axel Englund  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    26.77        55.95   
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb    27.36        57.22   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb    30.74        1:04.02   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim    34.31        1:10.65   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    35.93        1:14.91   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    26.49        55.33   
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap    49.61        1:47.06   
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap    51.95        1:48.89   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim    50.73        1:50.21   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim    57.87        2:10.04   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere    38.16        1:22.40   
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    40.27        1:23.12   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap    41.27        1:26.73   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb    41.55        1:27.03   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    40.86        1:28.72   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    42.37        1:30.69   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    45.31        1:34.44   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim    45.32        1:35.54   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim    47.19        1:41.40   
10  Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap    46.53        1:41.60   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    32.12        1:06.08   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    35.11        1:11.95   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap    35.51        1:13.56   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    34.86        1:14.26   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    37.87        1:19.47   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap    39.04        1:20.31   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    39.00        1:21.67   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    39.83        1:24.28   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    42.76        1:27.02   
10  Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap    45.19        1:34.05   
11  Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    47.91        1:43.00   
12  Elvira Naess  2007  Luleå Simsällskap    49.45        1:45.72   
13  Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    48.09        1:47.66   
14  Freja Sahlin  2007  Luleå Simsällskap    51.81        1:52.77   
15  Agnes Axheim  2007  Luleå Simsällskap    52.71        1:52.78   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    28.84        1:00.30   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    29.57        1:02.81   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    30.52        1:03.18   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    31.52        1:05.30   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    32.81        1:09.51   
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb    35.00        1:11.85   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    36.30        1:15.34   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    37.02        1:17.85   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    38.11        1:22.05   
10  Cornelia Fjällman  2005  Luleå Simsällskap    41.73        1:27.50   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    29.01        1:01.58   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    29.68        1:02.43   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    29.58        1:02.86   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb    31.82        1:06.06   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    32.08        1:06.16   
Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    45.36        1:39.50   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 37, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            2:05.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 38, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            1:23.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 39, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            5:38.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb    1:08.35  2:25.09  3:53.65    5:04.74   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    1:26.88  3:00.61  4:50.62    6:18.83   
                     
 
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karl-Axel Waller  2003  Skellefteå Simklubb    1:13.39  2:46.67  4:28.18    5:43.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap            54.57   
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap            57.28   
Ottilia Persson  2010  Bureå Simsällskap            59.08   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            1:02.75   
Stina Ahlström  2010  Luleå Simsällskap            1:05.22   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            42.05   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            42.90   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb            47.96   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            48.49   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            50.62   
Leia Horn  2008  Luleå Simsällskap            1:06.38   
Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb            35.67   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb            37.97   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap            38.09   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            41.08   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            41.67   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            41.94   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb            42.52   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap            44.01   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb            45.14   
10  Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap            46.00   
11  Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb            53.02   
12  Agnes Axheim  2007  Luleå Simsällskap            57.01   
13  Elvira Naess  2007  Luleå Simsällskap            57.08   
14  Freja Sahlin  2007  Luleå Simsällskap            1:05.76   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            33.40   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            36.01   
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb            38.66   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb            41.16   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            41.81   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb            44.58   
Cornelia Fjällman  2005  Luleå Simsällskap            51.35   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap            34.30   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            34.78   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            36.64   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb            41.39   
Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb            55.06   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap            40.75   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            41.67   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap            42.10   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap            43.21   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            45.45   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb            48.48   
Axel Englund  2007  Luleå Simsällskap            48.53   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb            29.29   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb            35.68   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb            38.82   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Isaksson  1993  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 43, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            50.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere    39.94  1:28.83  2:17.94    3:07.85   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb    40.46  1:29.81  2:23.51    3:14.72   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    43.67  1:34.84  2:29.15    3:23.57   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    32.87  1:11.06  1:50.53    2:27.94   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    35.98  1:16.72  1:57.41    2:35.93   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap    36.41  2:02.68  2:44.55    2:43.87   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb    36.70  1:20.68  2:07.95    2:52.05   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb    38.44  1:22.76  2:10.46    2:57.25   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    39.63  2:18.79  3:09.22    3:08.87   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    29.97  1:04.76  1:40.55    2:15.89   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    31.11  1:05.72  1:41.89    2:17.10   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    33.08  1:10.26  1:50.26    2:29.38   
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb    36.05  1:16.59  1:58.14    2:36.48   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    38.11  1:20.49  2:04.67    2:47.92   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    40.07  1:28.19  2:18.60    3:07.71   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    30.21  1:03.17  1:38.03    2:13.17   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    30.86  1:05.01  1:40.88    2:16.74   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    30.54  1:05.79  1:43.79    2:20.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    39.26  1:25.03  2:13.54    2:56.63   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    42.86  1:33.13  2:24.27    3:14.96   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap    35.54  1:16.85  1:59.97    2:42.26   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    37.14  1:20.07  2:49.59    2:49.59   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap    37.77  1:23.95  2:12.24    2:56.76   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    27.52  58.28  1:30.88    2:04.12   
                     
 
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    27.46  58.22  1:30.46    2:02.21   
Karl-Axel Waller  2003  Skellefteå Simklubb    31.21  1:41.83  2:17.43    2:17.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap    59.88        2:06.75   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim    1:11.32        2:30.60   
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim    47.45        1:43.50   
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    48.48        1:43.99   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    49.08        1:45.38   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim    52.34        1:52.06   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    53.85        1:52.62   
Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap    1:00.56        2:13.03   
Leia Ekberg  2009  Piteå Sim    1:01.80        2:13.75   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    43.20        1:31.63   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim    45.75        1:38.65   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    46.99        1:39.84   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap    48.61        1:40.97   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    49.97        1:46.34   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    50.75        1:47.34   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    50.64        1:48.89   
Adina Persson  2007  Bureå Simsällskap    52.65        1:50.16   
Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    58.30        1:59.79   
10  Elvira Naess  2007  Luleå Simsällskap    57.56        2:00.79   
11  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim    59.14        2:03.86   
12  Agnes Axheim  2007  Luleå Simsällskap    58.99        2:04.51   
13  Freja Sahlin  2007  Luleå Simsällskap    1:02.63        2:11.56   
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    36.73        1:18.69   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    36.96        1:20.12   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    40.44        1:26.12   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    43.73        1:31.99   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb    42.13        1:32.84   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    43.77        1:35.31   
Cornelia Fjällman  2005  Luleå Simsällskap    49.43        1:44.31   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    52.13        1:49.55   
                     
 
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    35.76        1:17.49   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb    40.01        1:26.27   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb    41.10        1:29.47   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    42.36        1:31.81   
Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    55.62        1:58.09   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    52.65        1:50.52   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    52.47        1:50.77   
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    44.00        1:31.81   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    51.42        1:48.98   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    56.45        2:03.05   
Axel Englund  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    40.70        1:26.22   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb    41.79        1:28.62   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim    44.09        1:33.54   
                     
 
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Wittikka  1998  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            1:44.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  14:44   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 51, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    1:12.08  2:32.79  3:51.46    5:09.23   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    1:19.89  2:46.14  4:14.65    5:36.79   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    1:33.26  3:17.39  5:03.15    6:46.25   
                     
 
Gren 51, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    1:06.46  2:19.73  3:34.14    4:48.63   
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb    1:18.77  2:41.77  4:05.60    5:27.75   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    1:20.36  2:47.18  4:16.59    5:40.04   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb    1:19.29  2:47.79  4:17.51    5:47.07   
                     
 
Gren 51, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:07.19  2:21.89  3:37.36    4:49.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  14:44 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  14:52   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 52, 400m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    1:26.97  3:03.67  4:43.06    6:18.10   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    1:33.31  3:17.50  5:00.38    6:45.91   
                     
 
Gren 52, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap    1:26.11  3:03.54  4:43.03    6:21.19   
                     
 
Gren 52, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    1:01.86  2:09.73  3:17.74    4:25.99   
                     
 
Gren 52, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  14:52 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 53, 200m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    54.49  1:54.16  2:53.10    3:52.45   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    56.99  1:59.74  3:02.63    4:04.72   
                     
 
Gren 53, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    43.81  1:33.38  2:23.93    3:13.64   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap    50.07  1:46.03  2:41.99    3:36.27   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim    48.98  1:45.60  2:43.48    3:40.45   
                     
 
Gren 53, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    36.98  1:19.61  2:03.62    2:47.12   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    38.22  1:22.60  2:08.62    2:56.15   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    40.73  1:27.75  2:16.32    3:03.59   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    41.65  1:31.13  2:23.76    3:14.57   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    46.18  1:39.52  2:33.40    3:27.02   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    50.69  1:47.73  2:43.95    3:40.56   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 53, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    43.24  1:34.28  2:28.35    3:22.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 54, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    45.59  1:36.62  2:28.06    3:20.32   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    52.70  1:53.57  2:54.38    3:53.27   
                     
 
Gren 54, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:23   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 55, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap    46.49        1:38.55   
                     
 
Gren 55, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap    39.42        1:26.69   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb    39.43        1:27.52   
Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb    49.30        1:43.30   
                     
 
Gren 55, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Waller  2005  Skellefteå Simklubb    38.26        1:23.65   
                     
 
Gren 55, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    34.48        1:14.95   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb    38.62        1:27.89   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:23 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 56, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    44.00        1:37.59   
                     
 
Gren 56, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb    30.24        1:06.07   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb    34.69        1:16.84   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    38.56        1:22.30   
                     
 
Gren 56, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl-Axel Waller  2003  Skellefteå Simklubb    33.22        1:11.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 57, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Isaksson  2010  Luleå Simsällskap            46.72   
Stina Ahlström  2010  Luleå Simsällskap            46.89   
Julia Pettersson  2010  Luleå Simsällskap            49.61   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            1:01.24   
Alexia Henriksson  2010  Luleå Simsällskap            1:12.30   
                     
 
Gren 57, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            35.39   
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            35.63   
Lova Grimborg  2009  Gällivare Sportklubb            36.40   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            36.61   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            39.82   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            41.07   
Emilia Renberg  2008  Luleå Simsällskap            42.27   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            44.60   
Filippa Juntti Berglund  2008  Gällivare Sportklubb            44.96   
10  Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            50.98   
11  Felicia Mäki  2009  Luleå Simsällskap            54.10   
12  Leia Horn  2008  Luleå Simsällskap            54.82   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            DNS   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 57, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb            30.63   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            32.08   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap            33.29   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap            33.42   
Linnea Larsson  2006  Skellefteå Simklubb            33.96   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            35.07   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            35.29   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb            35.49   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            36.27   
10  Stina Westerlund  2007  Skellefteå Simklubb            36.35   
11  Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap            37.73   
12  Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb            42.08   
13  Elvira Naess  2007  Luleå Simsällskap            45.64   
14  Agnes Axheim  2007  Luleå Simsällskap            46.38   
15  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim            48.94   
16  Freja Sahlin  2007  Luleå Simsällskap            51.92   
                     
 
Gren 57, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap            27.66   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            29.27   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            31.36   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb            33.92   
Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            34.58   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            34.62   
Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb            34.62   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            35.00   
Cornelia Fjällman  2005  Luleå Simsällskap            38.14   
                     
 
Gren 57, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            28.45   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap            30.05   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            30.54   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            31.32   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            31.89   
Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb            33.33   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            DNS   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 58, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            51.66   
                     
 
Gren 58, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            35.90   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            37.39   
                     
 
Gren 58, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            32.15   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap            32.42   
Khaled Ahmed  2007  Luleå Simsällskap            32.80   
Ivan Engström  2006  Luleå Simsällskap            35.51   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb            35.71   
Axel Englund  2007  Luleå Simsällskap            37.55   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            39.64   
                     
 
Gren 58, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap            25.90   
William Lundmark  2004  Skellefteå Simklubb            29.96   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            30.08   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb            32.14   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb            33.43   
                     
 
Gren 58, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Alm  2003  Luleå Simsällskap            DNS   
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 59, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim            34.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimmet    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Luleå    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  LSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 60, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Alm  2003  Luleå Simsällskap            32.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Luleå Simsällskap  Utskriftstid  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner