2021-11-27   18:20:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1, Prelims Friday 9:00

Document
Results
Bergen Swim Festival 2019
Organizer:
Place: AdO Arena Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
Event 6, 50m Backstroke Men - Heat
Sponsor: Møller Bil Minde
WR 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Glasgow GBR 04.08.2018
BSF 25.50 Christian Diener 1993 GER AdO Arena NOR 05.04.2019
NOR 24.84 Lavrans Solli 1992 Bærumssvømmerne NOR Kazan RUS 09.08.2015
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Christian Diener 1993 Deutcher Schwimm-Verband +0.63 833 25.50 QA BSF
2 Ole Braunschweig 1997 SG Neukölln e.V. +0.57 820 25.64 +0.14 QA BSF
3 Andreas Wiesner 1994 SG Neukölln e.V. +0.64 753 26.38 +0.88 QA
4 Felix Ziemann 1998 Schwimm-Club Wiesbaden 1911  +0.61 726 26.70 +1.20 QA
5 Simon Moe 2001 Bærumsvømmerne +0.57 677 27.33 +1.83 QA
6 Andre Gregussen 2001 Oslo Idrettslag Svømming +0.66 666 27.47 +1.97 QA
7 Sondre Saltnes Urdal 1999 BS/Delfana +0.64 660 27.56 +2.06 QA
8 Magnus Ouren 2000 Lambertseter SK +0.69 651 27.68 +2.18 QA
9 Aslan Bentley 2001 Vestkantsvømmerne +0.67 624 28.08 +2.58 QB
10 Ole Steinbråten 2001 Glitre SK/Gol +0.75 615 28.21 +2.71 QB
11 Anders Christian Norheim 2000 Bærumsvømmerne +0.59 606 28.36 +2.86 QB
12 Jonas Milian Hestad Solberg 2003 Bærumsvømmerne +0.73 602 28.42 +2.92 QB
13 Bendik Pleym Olsen 2002 BS/Delfana +0.56 570 28.93 +3.43 QB
13 Sander Hallaråker 1999 BS/Delfana +0.68 570 28.93 +3.43 QB
15 Simon Slettevold 2002 Stavanger Svømmeklubb +0.76 569 28.95 +3.45 QB
16 Sander Klev 2000 Asker SK +0.56 567 28.99 +3.49 QB
17 Aleksander Henning Grønfur 2003 Karmøy SK +0.70 566 29.01 +3.51
18 Sindre Kampen Nesheim 2001 BS-LK +0.57 565 29.02 +3.52
19 Helje Stadaas 2004 Moss SK +0.63 558 29.15 +3.65
20 Espen Elias Nordeng Refstie 2002 Bærumsvømmerne +0.64 550 29.29 +3.79
21 Mathias Rike Holmann 2004 Bærumsvømmerne +0.70 549 29.30 +3.80
22 Harald-Georg Dahlslett Hansen 2002 Sortland SLK +0.72 546 29.35 +3.85
23 Eirik Karlsen 2001 Eid SK +0.63 543 29.41 +3.91
24 Stian Alexander Pettersen 2003 Stavanger Svømmeklubb +0.76 537 29.51 +4.01
25 Balder Sollesnes Holum 2003 Bergens Svømme Club +0.59 525 29.75 +4.25
26 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.73 523 29.78 +4.28
27 Olav Eklund 2002 Stavanger Svømmeklubb +0.75 517 29.89 +4.39
28 Simen Engan 2001 Fauske SK +0.71 517 29.90 +4.40
29 Henrik Christopher Norheim 2003 Bærumsvømmerne +0.78 516 29.92 +4.42
30 Andreas Bergman 1993 Oslo Idrettslag Svømming +0.79 515 29.93 +4.43
31 Isak Heggestad 2000 Sandefjord SK +0.62 510 30.02 +4.52
32 Oskar Ingemann Løken 2002 Sandefjord SK +0.71 506 30.10 +4.60
33 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF Simfören +0.73 502 30.19 +4.69
33 Jørund Kalvenes Drengstig 2002 Sola SK +0.83 502 30.19 +4.69
35 Anton Widholm 1999 Väsby Simsällskap +0.54 497 30.28 +4.78
36 Emil Mathias Roli Sørensen 2004 Lørenskog/Rælingen +0.73 494 30.36 +4.86
37 Simon Teetzmann 2002 BS/Åstveit +0.72 492 30.39 +4.89
37 Magnus Rasmussen 2000 Poseidon +0.72 492 30.39 +4.89
39 Gustav Albin Leifsen 2002 Haugesund SK +0.67 491 30.41 +4.91
39 Andreas Soma Haugen 2002 Glitre SK/Gol +0.73 491 30.41 +4.91
41 Sander Myhr Bjørknes 2003 Fauske SK +0.70 482 30.60 +5.10
42 Halvard Bygdnes 2000 Harstad SK +0.65 480 30.65 +5.15
43 Mons Eirik Bjerkan 2001 Team Sør/MSK +0.62 477 30.70 +5.20
44 Joakim Throndsen 2000 BS-LK +0.70 473 30.79 +5.29
45 Bjørnar Grytnes Laskerud 2004 Sunndal SLK +0.84 473 30.80 +5.30
46 Tom Solbakken 2002 Åstveit SK +0.81 469 30.88 +5.38
47 Lars Andreas Håberg 2001 Mandal SK +0.68 464 31.00 +5.50
48 Øystein Kvandal 2001 Poseidon +0.70 456 31.18 +5.68
49 Leo Hauge Sølvberg 2000 Trondhjems SLK +0.79 448 31.36 +5.86
50 Lucas Setekleiv Paturel 2004 Farsund SK +0.62 444 31.45 +5.95
51 Sven Arnestad 2001 Sarpsborg IL +0.83 443 31.48 +5.98
52 Nikodem Stanislaw Pozarlik 2002 Namsos Svømmeklubb +0.72 437 31.61 +6.11
53 Emil Jystad 2002 Vestbyen Trondheim +0.77 433 31.72 +6.22
54 Jonas Thorbjørnsen Hinna 2003 BS/Delfana +0.91 421 32.02 +6.52
54 Lars Isdahl Føyen 2004 Stord symjing +0.78 421 32.02 +6.52
56 Eirik Norvoll Bjørnevik 2001 Aalesunds SLK +0.74 417 32.12 +6.62
57 Benjamin Hajdarpasic 2002 Lambertseter SK +0.88 412 32.23 +6.73
58 Marius Fonnes Heggstad 2001 BS/Delfana +0.69 412 32.25 +6.75
59 Jonatan André Risåsen 2000 Bærumsvømmerne +0.79 410 32.28 +6.78
60 Aksel Smeby Iden 2005 Asker SK +0.63 409 32.32 +6.82
61 Christoffer Hammer 2002 Ullensakersvømmerne +0.77 406 32.40 +6.90
62 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.75 406 32.41 +6.91
63 Tord Pagani Vavik 2002 BS/Delfana +0.77 405 32.42 +6.92
64 Keilani Len Eritsland Loren 2003 Haugesund SK +0.67 404 32.45 +6.95
65 Carl-Fredrik Bengtsson 1998 Asker SK +0.82 400 32.57 +7.07
66 Kristian Dimitri Swakhoven 2003 Asker SK +0.75 394 32.73 +7.23
67 Reinert Solheim Erland 2004 Førde IL Symjing +0.83 390 32.84 +7.34
68 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.75 388 32.89 +7.39
69 Nikodem Arthur Wiktorowicz 2003 BS/Arna +0.67 386 32.95 +7.45
70 Andreas Imislund Aamodt 2003 Poseidon +0.67 385 32.97 +7.47
71 Simen Littorin Birkeland 2002 Bærumsvømmerne +0.76 382 33.07 +7.57
72 Jonas Johansen 2002 Vestbyen Trondheim +0.70 381 33.09 +7.59
73 Andreas Forsstrøm 2002 Haldens SK +0.63 378 33.17 +7.67
74 Simen Arnestad 2004 Sarpsborg IL +0.74 377 33.22 +7.72
75 Joakim Tronstad 2003 Asker SK +0.63 376 33.24 +7.74
76 Oliver Dragland 2002 Kolbotn IL +0.63 375 33.28 +7.78
77 Sander Aalbu 2001 Haldens SK +0.79 374 33.31 +7.81
78 Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap +0.71 370 33.41 +7.91
79 Christian Offenberg 2005 Kongstensvømmerne +0.70 364 33.59 +8.09
80 Anders Scheflo Kvåle 2005 Førde IL Symjing +0.69 364 33.61 +8.11
81 Mathice Remmelt Mezzera 2004 Asker SK +0.61 361 33.68 +8.18
82 Mathias Saltnes Urdal 2003 Delfana +0.66 360 33.73 +8.23
82 Eetu Einto 2001 Vanders +0.76 360 33.73 +8.23
82 Tobias Gilbu 2002 Trondhjems SLK +0.74 360 33.73 +8.23
85 Michael Jansen 2005 Ullensakersvømmerne +0.74 357 33.83 +8.33
86 Ørjan Westre 2003 Karmøy SK +0.69 354 33.92 +8.42
87 Even Derit Haarstad 2004 Os Svømmeklubb +0.67 351 34.02 +8.52
88 Sigurd Huuse 2001 Ullensakersvømmerne +0.80 347 34.13 +8.63
89 Noah Jacobsen 2005 SK Speed +0.76 347 34.15 +8.65
89 Isak Pareli Svendheim 2003 Bodø SK +0.65 347 34.15 +8.65
91 Adrian Roll-Christiansen 2004 Åstveit SK 344 34.23 +8.73
92 Trym Stendalen 2005 Delfana +0.65 344 34.24 +8.74
93 Daniel Vindfjell 2004 Eid SK +0.84 342 34.29 +8.79
94 Sivert Solheim Verhage 2002 Førde IL Symjing +0.84 341 34.32 +8.82
95 Eivind Mjelde Myhr 2004 Åstveit SK +0.77 340 34.37 +8.87
96 Elias Nordfonn 2004 Stord symjing +0.69 339 34.41 +8.91
97 Bendik Botten 2004 Sunndal SLK +0.66 335 34.54 +9.04
98 Magnus Odland 2002 Haugesund SK +0.73 334 34.56 +9.06
99 Marius Røhne Grønlie 2004 Skjetten Svømming +0.68 332 34.66 +9.16
100 Eirik Nornes Nesse 2004 Vestkantsvømmerne +0.59 330 34.72 +9.22
101 Ask Moum 2003 Arna SLK +0.70 330 34.73 +9.23
102 Eskil Andreassen Nerdal 2002 Sunndal SLK +0.77 322 35.00 +9.50
103 Tønnes Valvik Tønnessen 2005 Stord symjing +0.71 322 35.01 +9.51
104 Sebastian Eriksen 2003 Ullensakersvømmerne 319 35.12 +9.62
105 Joseph Haakon Muki Kititi 2003 Vestkantsvømmerne +0.83 316 35.22 +9.72
106 Jostein Olav Madsen 2004 Bodø SK +0.71 310 35.45 +9.95
107 Fredrik Almnes 2005 Asker SK +0.74 309 35.47 +9.97
108 Karsten Hernæss 2004 Sandefjord SK +0.76 305 35.65 +10.15
109 Harald Hals 2002 Vestkantsvømmerne +0.84 303 35.70 +10.20
110 Hasith Ransiri Attanapola 2003 Trondhjems SLK +0.85 302 35.74 +10.24
111 William Pereira-Nielsen 2006 Øyane Svømmeklubb +0.71 302 35.75 +10.25
111 Endre Teikari Bøe 2005 Haugesund SK +0.79 302 35.75 +10.25
113 Alexander Bajo 2005 BS-LK +0.74 301 35.79 +10.29
114 Jørgen Enger Søstrand 2004 Kongstensvømmerne +0.85 299 35.89 +10.39
115 Torgil Alstad 2003 Delfana +0.67 298 35.93 +10.43
116 Leander Warncke-Wang 2005 Åstveit SK +0.75 296 35.98 +10.48
117 Even Saltnes Urdal 2006 Delfana +0.65 292 36.14 +10.64
118 Håkon Andreas Ekroth 2004 Haldens SK +0.94 291 36.19 +10.69
119 Espen Aleksander Visnes 2004 Kristiansund SK +0.86 281 36.63 +11.13
120 Simon Tangenes 2004 BS-LK +0.70 280 36.67 +11.17
121 Marcus Tvete 2005 Namsos Svømmeklubb +0.84 279 36.72 +11.22
122 Thorvald Hagland Børseth 2005 Haugesund SK +0.81 278 36.75 +11.25
123 Fredrik Book Råheim 2003 Førde IL Symjing +0.90 273 36.97 +11.47
124 Mathias Tvete 2005 Namsos Svømmeklubb +0.69 265 37.33 +11.83
125 Stellan Gundersen Wallin 2005 Ås IL +0.73 264 37.37 +11.87
126 Ghanesh Rajkumar 2005 Bergens Svømme Club +0.78 261 37.53 +12.03
127 Nicolai Høvik 2005 Kristiansund SK 252 37.96 +12.46
128 Sverre Junge 2005 Klepp SSK +0.72 249 38.10 +12.60
129 Andres Kobbevik 2005 Volda TIL +0.75 248 38.19 +12.69
130 Sebastian Rosnes 2006 Øyane Svømmeklubb +0.77 242 38.50 +13.00
131 Mads Samdal Hansen 2004 Haugesund SK 239 38.67 +13.17
132 Artur Grzebieluch 2004 Førde IL Symjing +0.65 235 38.88 +13.38
133 Noah Skar 2005 Mandal SK +0.69 234 38.94 +13.44
134 Anders Helland 2005 Åstveit SK +0.77 230 39.13 +13.63
135 Torjus Wold-Haugen 2005 Sortland SLK +0.80 230 39.16 +13.66
136 Noah Petterson Laugen 2006 Namsos Svømmeklubb +0.81 229 39.19 +13.69
137 Eiliv August Grøttum 2005 Delfana +0.70 227 39.33 +13.83
138 Santiago Delgado 2006 Arna SLK +0.68 209 40.44 +14.94
139 Leon Østmark-Ellefsen 2005 Ås IL +0.72 204 40.76 +15.26
140 Jonas Radseresht 2001 Asker SK +0.74 199 41.09 +15.59
141 Isak Svarstad Ellefsen 2003 Delfana +0.97 196 41.26 +15.76
142 Marcus Haus 1995 Eid SK +0.79 186 41.97 +16.47 S14
143 Eirik Alexander Håkansson 2006 Åstveit SK +0.87 181 42.40 +16.90
144 Rio Roberts 2006 Øyane Svømmeklubb +0.91 174 42.93 +17.43
145 Magnus Johan Bøe 2006 Førde IL Symjing 156 44.51 +19.01
146 Georgi Zhechev 2006 Arna SLK +0.81 155 44.63 +19.13
- Henrik Veiberg 2001 Lambertseter SK +0.89 DSQ
- William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap DNS
- Jørund Alstad 2004 Delfana DNS
- Ole Einar Ueland 2003 Team Sør/KSA DNS
- Mikkel Aksnes Søbstad 2004 Åstveit SK DNS
- Lukas Karlsøen 2006 Åstveit SK DNS
- Sander Løw Dengin 1999 Lørenskog/Rælingen DNS
Event official at: 05.04.2019 14.01.15
2019-04-05 14.02.05 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner