2021-12-06   07:12:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stvne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangr  Odder Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 marts 2019         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jrgensen  2001    504          30.62   
  Esbjerg Svmmeklub  29.92                 
Sofie Bach Nielsen  2003    482          31.08   
  Horsens Svmmeklub  30.45                 
Emmelina Long  2004    392          33.31   
  Aarhus Swim  35.81                 
Stinne Holst Gregersen  2003    389          33.37   
  Horsens Svmmeklub  32.81                 
Kasandra Isager  2000    376          33.75   
  Esbjerg Svmmeklub  33.13                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    371          33.90   
  Svmmeklubben Nord  32.31                 
Mette Aagesen Jensen  2004    362          34.20   
  Aarhus Swim  34.91                 
Naja Laitinen Wigard  2003    358          34.31   
  Svmmeklubben Nord  34.38                 
Mille Hovaldt  2004    334          35.13   
  Svmmeklubben Shesten  34.48                 
10  Manja Laursen  2003    329          35.30   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  35.76                 
11  Sofie Jakobsen  2003    329          35.31   
  Svmmeklubben S 68  34.02                 
12  Camilla Falck  2003    321          35.58   
  Horsens Svmmeklub  35.21                 
13  Julie Jensen  2003    289          36.87   
  Odder Svmmeklub  37.05                 
14  Sisse stergaard Nielsen  2003    271          37.67   
  Svmmeklubben Shesten  37.98                 
15  Ida Jul Christensen  2004    243          39.05   
  Thisted Svmmeklub  42.17                 
16  Asta Kofod Nielsen  2003    239          39.24   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  42.88                 
17  Sofie Vam Boeriis Madsen  2004    203          41.44   
  Odder Svmmeklub  43.63                 
18  Julia Vestergaard  2004    191          42.29   
  Odder Svmmeklub  42.99                 
19  Sille Segall  2004    168          44.13   
  Odder Svmmeklub                   
20  Christina Christiansen  2004    145          46.35   
  Horsens Svmmeklub  49.90                 
Kathrine Nonbye  2004              DNS   
  Odder Svmmeklub  53.84                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    513          30.44   
  Silkeborg Svmmeklub  30.65                 
Ester Lauritsen  2005    501          30.68   
  Silkeborg Svmmeklub  30.49                 
Malou Sejr  2005    492          30.87   
  Agfs Svmmeafdeling  30.92                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    480          31.12   
  Silkeborg Svmmeklub  30.51                 
Anna Munk Fuglsang  2005    469          31.36   
  Svmmeklubben S 68  31.70                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    451          31.77   
  Aarhus Swim  32.86                 
Emilie Bie Bock  2005    407          32.88   
  Silkeborg Svmmeklub  33.10                 
Ida Hovmark  2005    406          32.90   
  Thisted Svmmeklub  33.22                 
Laura G. Nedergaard  2005    399          33.10   
  Odder Svmmeklub  33.63                 
10  Maja Friis  2005    397          33.17   
  Silkeborg Svmmeklub  33.92                 
11  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    388          33.42   
  Agfs Svmmeafdeling  32.49                 
12  Mathilde Thirup  2005    352          34.52   
  Svmmeklubben S 68  34.71                 
13  Trine Lund Michaelsen  2006    345          34.75   
  Silkeborg Svmmeklub  34.55                 
14  Astrid Jensen  2005    342          34.83   
  Svmmeklubben Nord  37.05                 
15  Anne Katrine Dige  2006    333          35.16   
  Aarhus Swim  36.68                 
16  Nikoline Sejr  2006    311          35.98   
  Aarhus Swim  35.47                 
17  Mie Asmussen  2005    306          36.15   
  Svmmeklubben S 68  39.39                 
18  Josefine Hgh  2005    306          36.17   
  Svmmeklubben S 68  35.48                 
19  Amalie Nyvang Jensen  2005    303          36.29   
  Thisted Svmmeklub  36.26                 
20  Signe Kristensen  2006    292          36.73   
  Horsens Svmmeklub  38.87                 
21  Maria Lysgaard  2006    290          36.81   
  Aarhus Swim  42.85                 
22  Nanna Vestergrd Johansen  2006    282          37.16   
  Odder Svmmeklub  37.12                 
23  Caroline Marx  2006    273          37.56   
  Odder Svmmeklub  37.27                 
24  Emilia Glisic  2005    265          37.92   
  Silkeborg Svmmeklub  39.67                 
25  Mathilde Hoff Srensen  2006    252          38.57   
  Svmmeklubben Nord  41.61                 
26  Amalie Marie Wienberg  2005    250          38.70   
  Horsens Svmmeklub  40.36                 
27  Frederikke Srensen  2006    249          38.74   
  Thisted Svmmeklub  38.48                 
28  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006    245          38.96   
  Silkeborg Svmmeklub  38.86                 
29  Elea Amalie Poulsen  2006    239          39.27   
  Silkeborg Svmmeklub  39.11                 
30  Mille E. S. Jensen  2005    238          39.31   
  Silkeborg Svmmeklub  37.04                 
31  Laura Wittenhagen  2006    210          40.99   
  Silkeborg Svmmeklub  40.97                 
32  Selma Nygreen Sakic  2006    200          41.65   
  Svmmeklubben S 68  42.05                 
33  Julie Bjrn  2006    195          42.00   
  Silkeborg Svmmeklub  44.11                 
34  Maiken Hansen  2005    180          43.15   
  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling  41.05                 
35  Anne-Sofie Bdtger  2005    171          43.85   
  Silkeborg Svmmeklub  48.37                 
Sofie Nrskov Willumsen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  42.26                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Jrgensen  2008    268          37.77   
  Thisted Svmmeklub  37.90                 
Julie Ravn Holst  2007    259          38.21   
  Aarhus Swim  46.72                 
Frida Damm Thorsell  2007    259          38.24   
  Aarhus Swim  40.41                 
Paula Lindberg  2007    254          38.45   
  Silkeborg Svmmeklub  39.27                 
Tilde N. H. Srensen  2007    243          39.05   
  Agfs Svmmeafdeling  38.35                 
Klara Ledager Lauritsen  2007    237          39.36   
  Silkeborg Svmmeklub  38.45                 
Karen Srensen  2007    217          40.53   
  Thisted Svmmeklub  40.87                 
Emilie Winum Andersen  2007    208          41.13   
  Aarhus Swim                   
Jla Gnnlaugsdttri  2007    207          41.19   
  Aarhus Swim  42.20                 
10  Clara Cavo Jrgensen  2007    201          41.61   
  Aarhus Swim  46.50                 
11  Sofia Gad  2007    186          42.68   
  Aarhus Swim  44.33                 
12  Nikoline Michaelsen  2007    177          43.38   
  Svmmeklubben S 68  41.43                 
13  Caroline K. Srensen  2008    162          44.64   
  Thisted Svmmeklub  50.21                 
14  Nadia Bager  2008    149          45.91   
  Thisted Svmmeklub  45.57                 
15  Olivia Josefine Brice  2007    149          45.92   
  Horsens Svmmeklub  51.76                 
16  Sarah Lyse Se  2007    148          46.07   
  Odder Svmmeklub  49.85                 
17  Lrke Ljungberg Kristense  2007    135          47.50   
  Silkeborg Svmmeklub  49.84                 
18  Alma Nygreen Sakic  2008    133          47.74   
  Svmmeklubben S 68  47.98                 
19  Mathilde Christiansen  2007    123          48.98   
  Svmmeklubben S 68  48.20                 
20  Sarah Manicus Jensen  2007    119          49.48   
  Silkeborg Svmmeklub  48.40                 
21  Helene Lavrsen  2008    117          49.78   
  Svmmeklubben Nord  53.01                 
22  Dicte Sundall Aagaard  2007    116          49.93   
  Horsens Svmmeklub  50.31                 
23  Emma Kidmose Hansen  2007    105          51.54   
  Silkeborg Svmmeklub  57.72                 
24  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    89          54.41   
  Agfs Svmmeafdeling  1:02.39                 
25  Frida Hinge  2008    86          55.06   
  Silkeborg Svmmeklub  55.07                 
26  Marie Pilegaard Kfer  2008    77          57.26   
  Agfs Svmmeafdeling  1:13.05                 
27  Freja Hrslev Srensen  2008    74          58.03   
  Agfs Svmmeafdeling                   
28  Emilie Hundahl Gravesen  2007    73          58.16   
  Thisted Svmmeklub                   
29  Agnes Kaae Lunde  2007    53          1:04.58   
  Agfs Svmmeafdeling  1:07.47                 
Emma Marx  2007              DNS   
  Odder Svmmeklub  53.59                 
Mathilde Kristensen  2008              DNS   
  Svmmeklubben S 68                   
Anna Kjr Nielsen  2008              DSQ  Ej samt amrtag 10m 
  Odder Svmmeklub                   
Clara Hjuler Mikkelsen  2007              DSQ  1 hnd i afslut 
  Aarhus Swim                   
Karoline Kalsmose Jakobse  2007              DSQ  Ej samt. arme hele 
  Aarhus Swim  54.88                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    154          45.46   
  Silkeborg Svmmeklub  56.40                 
Laura Winum Andersen  2009    151          45.74   
  Aarhus Swim  45.73                 
Karoline Sander Andersen  2009    149          45.89   
  Thisted Svmmeklub  43.74                 
Reka Szephalmi  2009    110          50.81   
  Svmmeklubben S 68  48.75                 
Astrid V. Petersen  2009    79          56.59   
  Odder Svmmeklub  57.71                 
Silje S. Rosenberg  2009    69          59.43   
  Silkeborg Svmmeklub                   
Astrid Dindler  2009    55          1:03.73   
  Odder Svmmeklub  1:08.32                 
Signe Madsen  2009              DSQ  Afst bund v vend 
  Horsens Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner