2021-12-01   07:26:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Poängsim 4, 2018-2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28 april kl. 9.30 (insim 8.30)

Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 26, 100m Medley Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Yu 2010 Upsala Simsällskap +0.92 1:53.28
50m: 52.75
100m: 1:53.28
(1:00.53)
- Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 13:12:20
Gren 26, 100m Medley Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap +0.85 1:48.23
50m: 51.28
100m: 1:48.23
(56.95)
Grenen officiell:  2019-04-28 13:12:20
Gren 26, 100m Medley Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap +0.79 1:41.16
50m: 44.36
100m: 1:41.16
(56.80)
Grenen officiell:  2019-04-28 13:12:20
Gren 26, 100m Medley Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 1:16.74
50m: 35.75
100m: 1:16.74
(40.99)
2 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.82 1:18.35 +1.61
50m: 37.40
100m: 1:18.35
(40.95)
3 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.86 1:27.24 +10.50
50m: 40.15
100m: 1:27.24
(47.09)
4 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.86 1:29.71 +12.97
50m: 43.22
100m: 1:29.71
(46.49)
5 Tú Bardage 2006 Upsala Simsällskap 1:35.22 +18.48
50m: 43.77
100m: 1:35.22
(51.45)
6 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.82 1:35.58 +18.84
50m: 45.64
100m: 1:35.58
(49.94)
7 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.85 1:35.72 +18.98
50m: 45.30
100m: 1:35.72
(50.42)
8 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.80 1:36.36 +19.62
50m: 47.66
100m: 1:36.36
(48.70)
9 Theodore Jousefi 2007 Upsala Simsällskap 1:41.91 +25.17
50m: 48.18
100m: 1:41.91
(53.73)
10 Abdishakur V. Dushku 2005 Upsala Simsällskap 1:46.05 +29.31
50m: 49.89
100m: 1:46.05
(56.16)
11 Ludvig Höglund 2007 Upsala Simsällskap +0.78 1:46.08 +29.34
50m: 53.52
100m: 1:46.08
(52.56)
12 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.94 1:46.39 +29.65
50m: 51.52
100m: 1:46.39
(54.87)
13 Oskar Nilsson 2007 Upsala Simsällskap +0.96 1:47.43 +30.69
50m: 51.83
100m: 1:47.43
(55.60)
14 Joel Weman 2006 Upsala Simsällskap +0.82 1:49.08 +32.34
50m: 53.96
100m: 1:49.08
(55.12)
15 Laurits Åström Lind 2007 Upsala Simsällskap 1:52.70 +35.96
50m: 56.65
100m: 1:52.70
(56.05)
16 Colin Guo 2007 Upsala Simsällskap +0.82 1:52.77 +36.03
50m: 53.35
100m: 1:52.77
(59.42)
17 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap 1:52.86 +36.12
50m: 56.98
100m: 1:52.86
(55.88)
18 Jacques Valarcher 2007 Upsala Simsällskap +0.87 1:54.23 +37.49
50m: 54.11
100m: 1:54.23
(1:00.12)
19 Sam Kargar 2004 Upsala Simsällskap +0.88 2:09.81 +53.07
50m: 1:05.47
100m: 2:09.81
(1:04.34)
- Stephan Mikhaylov 2007 Upsala Simsällskap +0.82 DSQ
- Zartosht Kargar 2005 Upsala Simsällskap +0.31 DSQ
- Pierre Valarcher 2006 Upsala Simsällskap +0.76 DSQ
- Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap +0.82 DSQ
- Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 13:12:20
2019-04-28 13:12:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner