2019-08-22   21:17:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Open Scandinavian winter swimming championship 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Open Scandinavian winter swimming championship 2019
Arrangör:
Plats: Skesim34
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 feb 2019 till den 16 feb 2019
Event 2, 25m Bröstsim Herrar Breaststroke Male alla - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dan Pedersen 1978 Denmark -.-- 15.63
2 Sakari Yrjö-Koskinen 1992 Oulun Talviuimarit -.-- 15.66 +0.03
3 Mika Pöyhölä 1966 Tampereen talviuimarit -.-- 15.76 +0.13
4 Christof Wandratsch 1966 KeepFrozen!e.V. Team Aqua Sp -.-- 16.55 +0.92
5 Andreas Torp 2004 Denmark -.-- 17.01 +1.38
6 Antti Mäkinen 1992 Antin Uimaseura -.-- 17.34 +1.71
7 Aleksandrs Jakovlevs 2003 Jelgavas Roni Winter Swimming  -.-- 17.41 +1.78
8 Aleksandrs Jakovlevs 1969 Jelgavas Roni -.-- 17.53 +1.90
9 Karl-Henrik Engardt 1969 Hellas SK Masters -.-- 17.56 +1.93
10 Davaadorj Shagdarsuren 1970 Mongolian Winterswim -.-- 17.97 +2.34
11 Tobiasd Burlin 1976 Club Sweden -.-- 18.02 +2.39
12 Nils Lundmark 1972 Umeå Polarbear Society -.-- 18.76 +3.13
13 Andreas Westerlund 1985 Club Finland -.-- 18.77 +3.14
14 per swärd 1965 SRSK -.-- 19.08 +3.45
15 Martin Kangas 1987 Club Sweden -.-- 19.45 +3.82
15 Mikael Söderström 1973 Umeå Polarbear Society -.-- 19.45 +3.82
17 Arya Pour 1993 Märsta SS -.-- 20.46 +4.83
18 daniel gustavsson 1989 Stockholm -.-- 20.71 +5.08
19 Olle Ferm 2002 Skellefteå simsällskap -.-- 20.83 +5.20
20 Aleksandrs Mihailenko 1981 Club Latvia -.-- 20.91 +5.28
21 David  Rydqvist 1995 Club Sweden -.-- 20.98 +5.35
22 staffan wallner 1988 Lagerlings fastighetsmäkleri -.-- 21.01 +5.38
23 Johan Nilsson 1975 Club Sweden -.-- 21.05 +5.42
24 Filip Johansson 1990 Lagerlings fastighetsmäkleri -.-- 21.11 +5.48
25 Richard Tegnér 1951 Tanto bastu winterswimmers -.-- 21.30 +5.67
26 ville laakso 2004 Saaronniemen Saukot -.-- 21.37 +5.74
26 Simon Lundqvist 1989 Tampereen talviuimarit -.-- 21.37 +5.74
28 Jesper Kujlin 1976 Grödinge isgubbar -.-- 21.41 +5.78
29 Matthew Bryan 1962 Roskilde Issvømmer forening -.-- 21.52 +5.89
30 lawrence hooey 1968 Club Sweden -.-- 21.94 +6.31
31 Hans Kempe 1944 Club Sweden -.-- 22.22 +6.59
32 Marcus Nilsson Björk 1986 Murbräckorna Vintersim -.-- 22.24 +6.61
33 Erik Johansson 1994 Joysson´s -.-- 22.42 +6.79
34 Stuart Garbutt 1986 Club Sweden -.-- 22.49 +6.86
35 pierre hedlund 1971 Grödinge isgubbar -.-- 22.85 +7.22
36 Mats Gustavsson 1951 Mörkrets och kylans glada vänn -.-- 22.97 +7.34
37 Adam Justin Moll 1989 Club Sweden -.-- 23.03 +7.40
38 Thomas Carlehög 1965 SRSK -.-- 23.23 +7.60
39 Johan Logardt-Viklund 1981 Club Sweden -.-- 24.19 +8.56
40 anton magnusson 1990 Club Sweden -.-- 24.37 +8.74
41 Jarkko Enqvist 1955 Mörkrets och kylans glada vänn -.-- 24.64 +9.01
42 Magnus Lundgren 1969 Falmarksforsens Isbrytare -.-- 25.13 +9.50
43 Johan  Dahlbäcker 1983 Tanto bastu winterswimmers -.-- 25.73 +10.10
44 Bo Jensen 1957 Club Denmark -.-- 26.17 +10.54
45 Guy de Caprona 1955 Club Sweden -.-- 26.94 +11.31
46 Matthew Davenport 1974 Team Selkie -.-- 27.44 +11.81
47 Johan Broo 1976 Club Finland -.-- 27.74 +12.11
48 lukas pehrsson 1980 rone simklubb -.-- 27.80 +12.17
49 Dmitri  Bouzarov 1968 Club Sweden -.-- 27.87 +12.24
50 Jan Bygdemo 1959 Club Sweden -.-- 38.05 +22.42
Grenen officiell:  2019-02-16 11:44:50
2019-02-16 14:42:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Skellefteå Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner