2019-12-16   12:44:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Lantz  2001    595          34.95   
  Kristianstads SLS  33.05                 
Maria Rølland  1998    531          36.30   
  Oslo Idrettslag  34.15                 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    485          37.40   
  Hvidovre Svømme Klub  35.51                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    617          34.53   
  Farum Svømmeklub  33.45                 
Pernille Elm Jensen  2003    582          35.20   
  JGI Svømning  34.31                 
Sofie Bak  2003    474          37.70   
  Hvidovre Svømme Klub  37.43                 
Amanda Hietala  2002    470          37.80   
  Helsingør Svømmeklub  36.79                 
Olivia Jarl Halvarsson  2003    464          37.96   
  Kristianstads SLS  36.74                 
Frida Hvirring Kragh  2004    461          38.05   
  Hvidovre Svømme Klub  36.52                 
Bingying Liu  2002    456          38.19   
  Oslo Idrettslag  37.16                 
Mathilde Syberg Glud  2004    450          38.35   
  Helsingør Svømmeklub  38.68                 
Ida Zeiler Terkildsen  2004    438          38.69   
  Hillerød Svømmeklub  36.19                 
10  Anna-Luisa Permarker  2002    436          38.77   
  Kristianstads SLS  37.90                 
11  Frida Jarl Halvarsson  2003    412          39.51   
  Kristianstads SLS  37.94                 
12  Ida Oest  2003    410          39.55   
  Herlev Svømning  38.15                 
13  Amalie Kolstrup-Timm  2003    393          40.11   
  Helsingør Svømmeklub  38.85                 
14  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    385          40.39   
  Helsingør Svømmeklub  39.42                 
15  Nanna Udby Laugesen  2004    345          41.90   
  Hvidovre Svømme Klub  41.93                 
16  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    334          42.36   
  Hillerød Svømmeklub  39.97                 
17  Amalie Klitten  2004    260          46.01   
  Hillerød Svømmeklub  46.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark