2019-12-08   02:42:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
H2Odense Pige  2005  H2Odense            5:00.92   
  Naja Færgemann  2006      36.27  1:13.69      1:13.69   
  Agnete Habermann  2005      40.03  1:25.08      2:38.77   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      33.38  1:46.69      4:25.46   
  Mathilde Stilund  2005      35.46  35.46      5:00.92   
                     
Rsk Piger 1  Ringe Svømme Klub            5:01.77   
  Mathilde Hvidberg  2007      38.94  1:21.43      1:21.43   
  Olivia Hemmeløff  2006      38.20  1:22.21      2:43.64   
  Anna Rønn  2005      31.86  1:11.25      3:54.89   
  Christine Mols  2006      31.33  1:06.88      5:01.77   
                     
Vejle 1  Vejle Svømmeklub            5:10.92   
  Emilie Moberg  2005      37.36  1:17.18      1:17.18   
  Sarah Laursen  2007      40.67  1:28.56      2:45.74   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      33.53  1:15.76      4:01.50   
  Mette Barfoot  2005      32.08  1:09.42      5:10.92   
                     
Ksk 1 Piger  Kolding SK            5:12.17   
  Johanne Heilmann  2005      37.96  1:17.81      1:17.81   
  Ane Christensen  2006      42.85  2:05.09      3:22.90   
  Karla Kristensen  2005      1:14.88  1:49.27      5:12.17   
  Victoria Fræhr Piihl  2005              5:12.17   
                     
Delta Piger  2005  DeltaSwim            5:27.10   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      38.03  1:19.34      1:19.34   
  Frederikke Riber  2005      43.72  1:34.81      2:54.15   
  Victoria Richards  2005      35.43  1:20.76      4:14.91   
  Mille Lindeblad  2005      33.56  1:12.19      5:27.10   
                     
Sønderborg Piger  2006  Svømmeklubben Sønderborg            5:42.63   
  Clara Kapke  2006      35.71  2:05.15      2:05.15   
  Sofie Damm Johansen  2006      58.71  1:36.08      3:41.23   
  Kalina Gamisheva  2008      52.26  1:25.41      5:06.64   
  Karoline Hellesøe  2006      35.99  35.99      5:42.63   
                     
Ksk 2 Piger  Kolding SK            5:49.18   
  Nanna Højstrøm  2007      42.07  1:26.95      1:26.95   
  Emilia Spangsberg  2007      44.82  1:34.60      3:01.55   
  Signe Christensen  2008      40.10  1:32.83      4:34.38   
  Alberte Kirk Langschwager  2007      35.02  1:14.80      5:49.18   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svømme Klub            6:04.57   
  Sofie Bak  2008      44.92  1:33.08      1:33.08   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      43.78  1:34.93      3:08.01   
  Emilie Hemmeløff  2008      43.94  1:38.73      4:46.74   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      35.49  1:17.83      6:04.57   
                     
Nyborg Piger 1  2005  Nyborg Svømmeklub            6:07.46   
  Frederikke M. Christensen  2006      42.91  2:11.26      2:11.26   
  Laura Rasmussen  2005      1:40.86  3:14.63      5:25.89   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      41.57           
  Freya Isabel Christensen  2005        6:07.46      6:07.46   
                     
10  Nyborg Piger 2  2005  Nyborg Svømmeklub            6:16.27   
  Oceane Cailho  2008      48.28  1:39.46      1:39.46   
  Sarah Qvist  2007      48.11  1:45.00      3:24.46   
  Mathilde Vestergaard  2006      39.23  1:27.40      4:51.86   
  Sille Grønfeldt  2008      38.16  1:24.41      6:16.27   
                     
Hovedstadens T1 Piger A  2005  Hovedstadens Svømmeklub            4:52.38  EXTRA 
  Falka Tind  2006      35.54  1:11.38      1:11.38   
  Ana Rosa Kragh  2005      38.25  1:21.27      2:32.65   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      34.53  1:13.89      3:46.54   
  Rebecca Petersen  2005      31.33  1:05.84      4:52.38   
                     
Hovedstadens T1 Piger B  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:12.89  EXTRA 
  Sara Kaarup Andersen  2006      38.83  1:19.61      1:19.61   
  Sofie Amalie Krag  2006      40.18  1:26.09      2:45.70   
  Zoe Overby Traberg  2006      36.33  1:15.69      4:01.39   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      34.49  1:11.50      5:12.89   
                     
Hsk T2 Piger 1  2007  Hovedstadens Svømmeklub            5:26.06  EXTRA 
  Astrid Høyer  2007      41.58  1:28.00      1:28.00   
  Mathilde Møller  2007      40.91  1:27.77      2:55.77   
  Matilde Maagøe  2007      32.89  1:15.98      4:11.75   
  Asta Hindborg  2007      1:14.31  1:14.31      5:26.06   
                     
Hsk T2 Piger 2  2007  Hovedstadens Svømmeklub            5:16.97  EXTRA 
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      38.43  1:19.48      1:19.48   
  Julie Philip  2007      41.38  1:28.66      2:48.14   
  Isabella Pedersen  2007      33.85  1:13.77      4:01.91   
  Ella Stensgaard  2008      35.10  1:15.06      5:16.97   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 2, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nyborg Drenge 1  2004  Nyborg Svømmeklub            4:33.80   
  Frederik Nielsen  2006      34.69  1:11.87      1:11.87   
  Jonas Lykke Sandison  2004      33.42  1:10.81      2:22.68   
  Teodor Thuelund  2005      30.58  1:06.30      3:28.98   
  Mathias Lykke Sandison  2007      31.25  1:04.82      4:33.80   
                     
Vejle 1  Vejle Svømmeklub            4:36.68   
  Mads Iversen  2004      33.20  1:08.68      1:08.68   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      36.19  1:18.68      2:27.36   
  Thor Majgård  2005      31.26  1:07.60      3:34.96   
  Sebastian K Eriksen  2005      29.38  1:01.72      4:36.68   
                     
H2Odense Drenge  2004  H2Odense            4:37.14   
  Jonathan Nejmann  2004      34.92  1:13.70      1:13.70   
  Alex Fogt  2004      35.41  1:15.45      2:29.15   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      30.84  1:08.32      3:37.47   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      28.08  59.67      4:37.14   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svømme Klub            4:39.67   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      33.34  1:10.29      1:10.29   
  Luca Hertzog  2005      38.10  1:22.76      2:33.05   
  Christian Landtved  2004      28.09  1:02.02      3:35.07   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      30.52  1:04.60      4:39.67   
                     
Ksk 1 Drenge  Kolding SK            4:54.44   
  Asger Als Olsen  2004      39.37  1:20.63      1:20.63   
  Lasse Thulstrup  2004      36.66  1:20.03      2:40.66   
  Vania Danilkin  2004      32.79  1:11.26      3:51.92   
  Christopher V. Nielsen  2004      29.60  1:02.52      4:54.44   
                     
Delta Drenge  2005  DeltaSwim            4:58.84   
  Christian Damborg Thomsen  2005      34.24  1:10.36      1:10.36   
  Kresten Skau Hansen  2005      39.33  1:24.64      2:35.00   
  Mikkel Holme Madsen  2005      33.79  1:13.88      3:48.88   
  Johan Erdmann Christensen  2005      32.71  1:09.96      4:58.84   
                     
Sønderborg Drenge  2004  Svømmeklubben Sønderborg            5:02.12   
  Eskild Noah Johannsen  2006      37.18  1:17.41      1:17.41   
  Boris Gamishev  2007      41.53  1:30.80      2:48.21   
  Emil Neumann  2004      32.33  1:11.07      3:59.28   
  Silas Åkerlind  2005      28.93  1:02.84      5:02.12   
                     
Vejle 2  Vejle Svømmeklub            5:03.67   
  Malthe Elias Wolgast  2006      39.01  1:19.51      1:19.51   
  Tobias Holt Poulsen  2005      38.01  1:23.80      2:43.31   
  Max Venborg Kromann  2005      34.66  1:18.30      4:01.61   
  Sebastian Neesgaard  2004      28.88  1:02.06      5:03.67   
                     
Nyborg Drenge 2  2005  Nyborg Svømmeklub            5:12.50   
  Oskar Mühring  2006      40.07  1:22.01      1:22.01   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      36.47  1:20.09      2:42.10   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      32.14  1:15.18      3:57.28   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      34.90  1:15.22      5:12.50   
                     
10  Vejle 3  Vejle Svømmeklub            5:19.19   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      37.98  2:00.01      2:00.01   
  Martin Christensen  2006      1:26.45  2:42.23      4:42.24   
  Moritz Hartmann  2007      36.95           
  Nikolai Uekermann Olsen  2006        5:19.19      5:19.19   
                     
11  Ksk 2 Drenge  Kolding SK            5:52.19   
  Rasmus Warming Hansen  2005      43.84  1:30.99      1:30.99   
  Rasmus Kabel  2004      44.51  1:37.61      3:08.60   
  Daniel Busk  2005      36.41  1:24.53      4:33.13   
  Simon Myrvig  2005      35.96  1:19.06      5:52.19   
                     
12  Rsk Drenge 2  Ringe Svømme Klub            6:02.24   
  Julius Schier  2006      40.27  1:22.79      1:22.79   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      51.13  1:53.67      3:16.46   
  Tobias Damsgaard  2006      40.35  1:33.59      4:50.05   
  Peter Kristensen  2007      33.76  1:12.19      6:02.24   
                     
Hovedstadens T1 Drenge  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:45.90  EXTRA 
  Lukas Holger Pihl Holst  2004      37.13  1:15.31      1:15.31   
  Mikkel Andersen  2005      37.98  1:21.07      2:36.38   
  Sebastian Greisen  2004      31.23  1:08.61      3:44.99   
  Ettore Pesci  2004      29.09  1:00.91      4:45.90   
                     
Hsk T2 Drenge 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            5:17.51  EXTRA 
  Magnus Steen Andersen  2006      40.67  1:23.31      1:23.31   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      42.00  1:29.89      2:53.20   
  Gustav Steen Andersen  2006      34.58  1:14.99      4:08.19   
  Tristan Jensen  2006      32.72  1:09.32      5:17.51   
                     
Hsk T2 Drenge 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            5:13.02  EXTRA 
  Karl Korfix Barlebo  2006      37.63  1:17.01      1:17.01   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      38.02  1:22.47      2:39.48   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      38.07  1:25.96      4:05.44   
  Hans Bjørn Legind  2007      31.03  1:07.58      5:13.02   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    373          37.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.91                 
Signe Christensen  2008    361          38.38   
  Kolding SK  41.49                 
Emilie Hemmeløff  2008    334          39.39   
  Ringe Svømme Klub  41.31                 
Sille Grønfeldt  2008    274          42.07   
  Nyborg Svømmeklub  42.10                 
Matilde A. B. Buch  2008    217          45.45   
  H2Odense  44.80                 
Sofie Bak  2008    214          45.64   
  Ringe Svømme Klub  53.97                 
Lea Romer Jørgensen  2008    193          47.24   
  Svendborg Svømme Klub  56.44                 
Dicte S. Falkenstrøm  2008    161          50.14   
  Nyborg Svømmeklub  52.25                 
Oceane Cailho  2008    154          50.91   
  Nyborg Svømmeklub  53.32                 
10  Cornelia Gardias Peters  2008    149          51.47   
  H2Odense  56.14                 
11  Sara Lund Larsen  2008    113          56.39   
  Ringe Svømme Klub  54.43                 
Betty Bibeyron-Wara  2008              38.26  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  40.63                 
Clara Vestergaard  2008              48.39  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  48.41                 
Thilde Gammelvind  2008              49.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  53.44                 
Mathilde Søe  2008              DSQ  Tyvstart 
  DeltaSwim  47.96                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Laursen  2007    379          37.76   
  Vejle Svømmeklub  37.79                 
Alberte Kirk Langschwager  2007    309          40.40   
  Kolding SK  41.19                 
Emilia Spangsberg  2007    267          42.43   
  Kolding SK  44.30                 
Nanna Højstrøm  2007    263          42.61   
  Kolding SK  42.40                 
Dagmar Stahl  2007    251          43.27   
  H2Odense  49.89                 
Atalie R. L. Pedersen  2007    176          48.72   
  H2Odense                   
Sarah Qvist  2007    163          49.94   
  Nyborg Svømmeklub  51.32                 
Isabella Pedersen  2007              32.51  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.40                 
Julie Philip  2007              36.78  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.44                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              37.30  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  38.27                 
Maria Kjer Rasmussen  2007              38.00  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  39.22                 
Mathilde Møller  2007              34.31  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.48                 
Liv Emilie Poulsen  2007              DSQ  Asynkron arm50m 
  Svendborg Svømme Klub                   
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie F. Piiters  2006    560          33.14   
  H2Odense  34.71                 
Clara Kapke  2006    522          33.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.64                 
Mejse Vinther-Okholm  2006    481          34.86   
  H2Odense  34.50                 
Mathilde Vestergaard  2006    384          37.59   
  Nyborg Svømmeklub  38.37                 
Stine Engelbrecht Jensen  2006    357          38.51   
  DeltaSwim  41.03                 
Mille A. B. Buch  2006    283          41.58   
  H2Odense  40.93                 
Lærke D Huusfeldt  2006    262          42.70   
  Svendborg Svømme Klub  51.70                 
Klara Amalie Nielsen  2006    226          44.84   
  Nyborg Svømmeklub  42.56                 
Maja Løve Nielsen  2006    218          45.38   
  Ringe Svømme Klub  45.50                 
10  Sofie Damm Johansen  2006    207          46.14   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.63                 
11  Tilde Lindeblad  2006    204          46.36   
  DeltaSwim  45.35                 
12  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    203          46.45   
  Ringe Svømme Klub  49.17                 
13  Katrine Elholm Juliussen  2006    195          47.12   
  Nyborg Svømmeklub  43.90                 
14  Signe Magelund Møller  2006    161          50.17   
  Kolding SK                   
15  Olivia Funder  2006    151          51.25   
  H2Odense                   
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  41.46                 
Freja Trasbo Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  42.11                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Heilmann  2005    474          35.05   
  Kolding SK  35.55                 
Freya Isabel Christensen  2005    472          35.10   
  Nyborg Svømmeklub  35.62                 
Mille Lindeblad  2005    412          36.72   
  DeltaSwim  37.90                 
Frederikke Riber  2005    406          36.90   
  DeltaSwim  38.35                 
Sofie Junker  2005    249          43.43   
  DeltaSwim  42.34                 
Laura Rasmussen  2005    226          44.85   
  Nyborg Svømmeklub  45.57                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    390          33.21   
  Nyborg Svømmeklub  34.70                 
Moritz Hartmann  2007    328          35.20   
  Vejle Svømmeklub  35.63                 
Marius Toustrup Elkjær  2007    307          35.99   
  Vejle Svømmeklub  36.07                 
Adrian Vaarning  2007    166          44.13   
  Nyborg Svømmeklub  51.76                 
Nikolaj Kobbernagel  2007    159          44.79   
  Nyborg Svømmeklub  52.37                 
Phillip Thomsen  2007    140          46.66   
  DeltaSwim  1:02.94                 
Laurits Damsted Lund  2007    116          49.69   
  Ringe Svømme Klub  57.49                 
Tobias Høirup  2007    67          59.76   
  DeltaSwim  57.10                 
Daniel Emil Lund Cliff  2007              45.48  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  45.08                 
Ib Fang Wang  2007              42.68  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  42.11                 
Konradas Juska  2007              41.74  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  42.27                 
Simon Voldmester  2007              37.95  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  39.97                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke Hjalmar Nielsen  2006    436          32.00   
  Nyborg Svømmeklub  32.62                 
Mark R|dinger  2006    392          33.15   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  35.16                 
Jonatan Lyck Falk  2006    359          34.14   
  DeltaSwim  38.44                 
Malthe Elias Wolgast  2006    303          36.12   
  Vejle Svømmeklub  38.02                 
Anders Bank Hansen  2006    294          36.49   
  Vejle Svømmeklub  38.39                 
Eskild Noah Johannsen  2006    290          36.65   
  Svømmeklubben Sønderborg  38.55                 
Martin Christensen  2006    282          36.99   
  Vejle Svømmeklub  38.70                 
Tobias Damsgaard  2006    279          37.14   
  Ringe Svømme Klub  37.70                 
Ludvig L. Møller  2006    251          38.47   
  H2Odense  41.42                 
10  Oskar Mühring  2006    233          39.43   
  Nyborg Svømmeklub  38.53                 
11  Mads Møller Rieck  2006    231          39.56   
  DeltaSwim  44.34                 
12  Jakob Kristensen  2006    217          40.37   
  DeltaSwim  41.01                 
13  Nikolai Uekermann Olsen  2006    206          41.09   
  Vejle Svømmeklub  38.32                 
14  Mathias Gramstrup Madsen  2006    194          41.90   
  Nyborg Svømmeklub  46.71                 
15  Alexander R. S. Pedersen  2006    193          42.01   
  H2Odense  43.75                 
16  Sebastian Rahr  2006    156          45.01   
  Nyborg Svømmeklub  44.23                 
17  Jonas Bergmann  2006    104          51.50   
  H2Odense  49.93                 
Gustav Steen Andersen  2006              32.90  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.07                 
Halfdan Dahl Jespersen  2006              36.57  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  34.80                 
Karl Korfix Barlebo  2006              34.07  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.74                 
Tristan Jensen  2006              35.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  36.92                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Busk  2005    491          30.76   
  Kolding SK  30.73                 
Johan Erdmann Christensen  2005    379          33.54   
  DeltaSwim  34.09                 
Mikkel Bredal Larsen  2005    343          34.67   
  Nyborg Svømmeklub  37.72                 
William Romer Jørgensen  2005    318          35.56   
  Svendborg Svømme Klub  35.04                 
Mads Kristensen  2005    298          36.31   
  Svendborg Svømme Klub  36.76                 
Magnus Tranekjer  2005    275          37.33   
  H2Odense  37.35                 
Rasmus Warming Hansen  2005    209          40.85   
  Kolding SK                   
Tobias Hansen  2005    193          41.98   
  Nyborg Svømmeklub  46.55                 
Simon Myrvig  2005    175          43.40   
  Kolding SK  42.14                 
10  Alexander Okkerholm  2005    146          46.05   
  Nyborg Svømmeklub  47.07                 
11  Lukas Skov Christiansen  2005    122          48.87   
  Nyborg Svømmeklub  51.29                 
Silas Åkerlind  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Sønderborg  39.53                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Lykke Sandison  2004    665          27.81   
  Nyborg Svømmeklub  28.68                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    603          28.73   
  H2Odense  29.48                 
Vania Danilkin  2004    492          30.75   
  Kolding SK  33.27                 
Alex Fogt  2004    448          31.71   
  H2Odense  32.83                 
Lasse Thulstrup  2004    444          31.82   
  Kolding SK  32.40                 
Christopher V. Nielsen  2004    440          31.90   
  Kolding SK  33.10                 
Rasmus Kabel  2004    353          34.34   
  Kolding SK  33.85                 
Asger Als Olsen  2004    330          35.11   
  Kolding SK                   
Mathias Westergaard  2004    282          36.99   
  Svendborg Svømme Klub  49.55                 
10  Anders Munksgaard-Ottosen  2004    267          37.69   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.87                 
11  Bjørn W. H. Nielsen  2004    175          43.34   
  Kolding SK  43.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lotta Træger  2008    136  52.01        1:57.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:56.21                 
                     
Ella Stensgaard  2008      43.73        1:36.63  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.39                 
                     
Vigga Jørgensen  2008      45.60        1:35.08  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.05                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    385  37.62        1:23.45   
  Ringe Svømme Klub  1:24.49                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    243  45.29        1:37.26   
  Ringe Svømme Klub  1:35.08                 
                     
Sofie Holst Jeberg  2007    193  50.54        1:44.92   
  DeltaSwim  1:55.79                 
                     
Astrid Høyer  2007      41.79        1:29.87  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.83                 
                     
Matilde Maagøe  2007      35.85        1:17.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.44                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      40.19        1:26.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.53                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  crawlarm v10m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.75                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    592  34.90        1:12.30   
  H2Odense  1:10.34                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    459  36.80        1:18.71   
  Vejle Svømmeklub  1:18.38                 
                     
Ane Christensen  2006    425  36.60        1:20.75   
  Kolding SK  1:22.09                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006    400  36.99        1:22.38   
  Ringe Svømme Klub  1:29.51                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    374  37.74        1:24.21   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:29.95                 
                     
Christine Mols  2006    309  39.91        1:29.80   
  Ringe Svømme Klub  1:32.32                 
                     
Mille Holmberg  2006    272  42.66        1:33.69   
  Vejle Svømmeklub  1:37.05                 
                     
Falka Tind  2006      37.55        1:18.89  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.90                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      35.07        1:13.75  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.92                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      38.30        1:22.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.01                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      37.49        1:21.37  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.84                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      36.90        1:18.11  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.59                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rønn  2005    636  32.12        1:10.59   
  Ringe Svømme Klub  1:12.73                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    482  35.62        1:17.43   
  H2Odense  1:13.40                 
                     
Karla Kristensen  2005    478  36.24        1:17.65   
  Kolding SK  1:16.93                 
                     
Agnete Habermann  2005    433  37.95        1:20.26   
  H2Odense  1:16.30                 
                     
Victoria Richards  2005    403  37.11        1:22.20   
  DeltaSwim  1:23.12                 
                     
Nina Seirup  2005    363  37.67        1:25.05   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.99                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    354  37.80        1:25.81   
  Vejle Svømmeklub  1:32.25                 
                     
Emma Nygaard  2005    350  39.77        1:26.08   
  Frem Odense                   
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    337  40.17        1:27.21   
  DeltaSwim  1:19.07                 
                     
10  Victoria Fræhr Piihl  2005    329  38.84        1:27.93   
  Kolding SK  1:20.96                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      36.37        1:22.02  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.89                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      35.11        1:15.88  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    342  33.56        1:16.80   
  H2Odense  1:22.03                 
                     
Boris Gamishev  2007    222  37.70        1:28.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:26.04                 
                     
Peter Kristensen  2007    154  44.89        1:40.03   
  Ringe Svømme Klub  1:39.43                 
                     
Ebbe Als Olsen  2007    136  47.25        1:44.41   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:47.37                 
                     
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    95  53.34        1:57.38   
  Ringe Svømme Klub  1:46.92                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      36.97        1:24.72  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.15                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007      36.11        1:17.66  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.41                 
                     
Linus Klarskov Vidovic  2007      46.53        1:40.03  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.93                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006    374  34.43        1:14.50   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.90                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    319  35.96        1:18.61   
  Ringe Svømme Klub  1:18.38                 
                     
Julius Schier  2006    289  37.53        1:21.22   
  Ringe Svømme Klub  1:25.09                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006      35.18        1:14.30  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.37                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      40.07        1:26.35  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.99                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    521  31.19        1:06.72   
  DeltaSwim  1:07.39                 
                     
Thor Majgård  2005    483  32.22        1:08.44   
  Vejle Svømmeklub  1:08.58                 
                     
Luca Hertzog  2005    426  33.10        1:11.38   
  Ringe Svømme Klub  1:10.46                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    393  33.41        1:13.33   
  Vejle Svømmeklub  1:13.28                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    372  35.05        1:14.65   
  DeltaSwim  1:12.45                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005    346  34.64        1:16.50   
  Frem Odense  1:17.08                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    336  33.20        1:17.26   
  DeltaSwim  1:25.75                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    301  37.19        1:20.11   
  Vejle Svømmeklub  1:21.60                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    268  38.55        1:23.30   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
10  Christoffer Mejdal  2005    257  37.62        1:24.49   
  Frem Odense                   
                     
Mads Møller  2005      34.31        1:14.69  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.75                 
                     
Mikkel Andersen  2005      34.84        1:15.65  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.27                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    621  29.44        1:02.96   
  Ringe Svømme Klub  1:01.44                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    473  32.41        1:08.94   
  H2Odense  1:13.66                 
                     
Emil Neumann  2004    423  33.42        1:11.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:11.68                 
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    378  34.26        1:14.28   
  H2Odense  1:17.62                 
                     
Oliver Londero  2004    311  35.59        1:19.24   
  Frem Odense  1:28.15                 
                     
Valdemar Stahl  2004    252  38.02        1:24.95   
  H2Odense  1:27.84                 
                     
Ettore Pesci  2004      35.91        1:15.93  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.02                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004      36.52        1:16.29  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.26                 
                     
Sebastian Greisen  2004      34.53        1:12.77  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      40.94  1:27.24  2:17.89    3:04.49  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.14                 
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Moberg  2005    403  38.10  1:23.92  2:13.21    3:01.33   
  Vejle Svømmeklub  2:53.13                 
                     
Mette Barfoot  2005    321  40.79  1:29.74  2:22.30    3:15.61   
  Vejle Svømmeklub  3:09.44                 
                     
Sophie Kronborg  2005    268  43.39  1:35.25  2:30.88    3:27.79   
  Vejle Svømmeklub  3:30.01                 
                     
Rebecca Petersen  2005      37.78  1:21.93  2:06.82    2:50.34  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Thuelund  2005    447  33.99  1:14.86  1:56.91    2:37.05   
  Nyborg Svømmeklub  2:33.93                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    434  35.85  1:17.30  1:58.10    2:38.55   
  H2Odense  2:40.85                 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    450  33.56  1:14.21  1:57.12    2:36.69   
  Vejle Svømmeklub  2:32.91                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    368  34.94  1:17.08  2:01.50    2:47.45   
  Vejle Svømmeklub  2:47.91                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004    334  37.55  1:21.59  2:06.80    2:52.98   
  Ringe Svømme Klub  2:41.20                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    289  38.91  1:24.84  2:12.53    3:01.44   
  Vejle Svømmeklub  2:54.33                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      33.56  1:12.88  1:53.65    2:34.21  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Lund Larsen  2008    160  2:15.85  4:27.55  6:59.13    8:55.85   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Høyer  2007      1:35.03  3:14.74  5:05.73    6:29.27  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:45.00                 
                     
Isabella Pedersen  2007      1:20.45  2:54.77  4:36.58    5:56.17  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:46.22                 
                     
Julie Philip  2007      1:35.82  3:19.12  5:02.36    6:22.95  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:48.66                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      1:37.63  3:14.37  5:06.77    6:29.70  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:25.00                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      1:33.73  3:17.58  5:08.86    6:44.48  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:23.63                 
                     
Mathilde Møller  2007      1:25.31  2:58.03  4:37.89    5:59.15  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:56.50                 
                     
Matilde Maagøe  2007      1:23.02  2:51.94  4:34.76    5:52.71  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:43.70                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      1:27.13  3:00.92  4:39.98    5:57.44  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:57.88                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  200m ej rygliggende 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:44.47                 
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    660  1:19.82  2:43.07  4:20.78    5:34.21   
  Svømmeklubben Sønderborg  5:51.08                 
                     
Ane Christensen  2006    488  1:25.78  3:01.71  4:44.71    6:09.46   
  Kolding SK  6:35.55                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    440  1:29.01  3:06.86  5:00.74    6:22.52   
  Svømmeklubben Sønderborg  6:52.15                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      1:28.80  3:03.63  4:44.55    6:05.09  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:54.93                 
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Habermann  2005    568  1:20.55  2:52.07  4:29.56    5:51.40   
  H2Odense  6:07.12                 
                     
Emilie Moberg  2005    515  1:25.24  2:56.20  4:38.95    6:03.00   
  Vejle Svømmeklub  5:48.75                 
                     
Johanne Heilmann  2005    488  1:31.92  3:03.56  6:09.55    6:09.55   
  Kolding SK  6:03.59                 
                     
Mathilde Stilund  2005    481  1:28.18  3:02.17  4:51.00    6:11.24   
  H2Odense  6:05.06                 
                     
Sophie Kronborg  2005    412  1:36.85  3:09.67  5:02.14    6:30.87   
  Vejle Svømmeklub  6:29.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      1:31.64  3:06.83  4:48.15    6:08.42  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:13.53                 
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen Güsmer  2006      1:15.02  2:38.62  4:12.55    5:29.96  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:29.39                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      1:21.70  2:50.25  4:29.53    5:43.11  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:39.00                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      1:31.50  3:07.04  4:59.66    6:23.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:25.99                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006      1:30.12  3:11.71  5:07.35    6:30.77  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:50.08                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      1:34.43  3:11.53  5:02.43    6:23.27  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:57.03                 
                     
Tristan Jensen  2006      1:30.19  3:08.19  4:54.50    6:17.78  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:39.21                 
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Erdmann Christensen  2005    432  1:23.92  2:53.43  4:32.47    5:52.03   
  DeltaSwim  5:58.39                 
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    603  1:10.62  3:17.64      5:15.12   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    570  1:12.16  2:33.95  4:07.53    5:21.13   
  H2Odense  5:24.91                 
                     
Alex Fogt  2004    546  1:14.09  2:42.52  4:08.85    5:25.65   
  H2Odense                   
                     
Lasse Thulstrup  2004    493  1:18.40  2:50.73  4:21.57    5:36.90   
  Kolding SK  5:22.80                 
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    491  1:24.29  2:51.82  4:22.79    5:37.39   
  Vejle Svømmeklub  5:34.28                 
                     
Asger Als Olsen  2004    461  1:25.68  2:54.35  4:27.05    5:44.62   
  Kolding SK  5:42.57                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    457  1:17.09  2:49.55  4:27.15    5:45.65   
  Vejle Svømmeklub  5:35.18                 
                     
Valdemar Stahl  2004    410  1:30.97  2:59.95  4:38.06    5:58.28   
  H2Odense  6:33.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    398          39.51   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.42                 
Matilde A. B. Buch  2008    265          45.26   
  H2Odense  45.77                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liv Emilie Poulsen  2007    127          57.76   
  Svendborg Svømme Klub  58.91                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie F. Piiters  2006    428          38.56   
  H2Odense  46.90                 
Mille A. B. Buch  2006    308          43.06   
  H2Odense  42.57                 
Tilde Lindeblad  2006    302          43.33   
  DeltaSwim  45.50                 
Stine Engelbrecht Jensen  2006    299          43.47   
  DeltaSwim  46.04                 
Katrine Elholm Juliussen  2006    296          43.62   
  Nyborg Svømmeklub  46.87                 
Sofie Damm Johansen  2006    286          44.11   
  Svømmeklubben Sønderborg  44.30                 
Signe Magelund Møller  2006    229          47.51   
  Kolding SK  50.38                 
Olivia Funder  2006    208          49.02   
  H2Odense  48.67                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Riber  2005    432          38.45   
  DeltaSwim  38.85                 
Nina Seirup  2005    397          39.55   
  Nyborg Svømmeklub  40.70                 
Sofie Junker  2005    314          42.74   
  DeltaSwim  45.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    344          37.03   
  Nyborg Svømmeklub  37.03                 
Bastian Ladekjær  2007    191          45.06   
  DeltaSwim  51.78                 
Phillip Thomsen  2007    165          47.22   
  DeltaSwim  55.59                 
Tobias Høirup  2007    134          50.63   
  DeltaSwim                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonatan Lyck Falk  2006    389          35.52   
  DeltaSwim  37.87                 
Jakob Kristensen  2006    364          36.34   
  DeltaSwim  36.99                 
Toke Hjalmar Nielsen  2006    348          36.87   
  Nyborg Svømmeklub  39.30                 
Mark R|dinger  2006    339          37.20   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  38.60                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Åkerlind  2005    369          36.16   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.92                 
Alexander Okkerholm  2005    222          42.85   
  Nyborg Svømmeklub  42.44                 
Lukas Skov Christiansen  2005    168          46.94   
  Nyborg Svømmeklub  44.40                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Munksgaard-Ottosen  2004    278          39.73   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.55                 
Bjørn W. H. Nielsen  2004    182          45.73   
  Kolding SK  49.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmeløff  2008    390  41.42        1:25.62   
  Ringe Svømme Klub  1:24.70                 
                     
Sille Grønfeldt  2008    274  46.91        1:36.32   
  Nyborg Svømmeklub  1:39.34                 
                     
Oceane Cailho  2008    247  48.58        1:39.68   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.03                 
                     
Signe Christensen  2008    240  49.86        1:40.55   
  Kolding SK  1:39.49                 
                     
Lotta Træger  2008    229  49.94        1:42.15   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:41.36                 
                     
Dicte S. Falkenstrøm  2008    223  51.12        1:43.10   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.43                 
                     
Cornelia Gardias Peters  2008    191  52.24        1:48.50   
  H2Odense  1:50.32                 
                     
Lea Romer Jørgensen  2008    168  53.25        1:53.35   
  Svendborg Svømme Klub  1:58.09                 
                     
Betty Bibeyron-Wara  2008      45.63        1:32.22  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.04                 
                     
Clara Vestergaard  2008      53.03        1:49.10  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.41                 
                     
Thilde Gammelvind  2008      53.59        1:50.84  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.23                 
                     
Vigga Jørgensen  2008      45.60        1:31.10  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.91                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    448  39.50        1:21.73   
  Ringe Svømme Klub  1:21.57                 
                     
Nanna Højstrøm  2007    377  41.93        1:26.60   
  Kolding SK  1:29.09                 
                     
Dagmar Stahl  2007    324  43.16        1:31.07   
  H2Odense  1:36.37                 
                     
Emilia Spangsberg  2007    323  44.82        1:31.14   
  Kolding SK  1:31.19                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    317  45.03        1:31.67   
  Kolding SK  1:34.10                 
                     
Sofie Holst Jeberg  2007    302  46.60        1:33.23   
  DeltaSwim  1:36.25                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    292  45.92        1:34.26   
  Ringe Svømme Klub  1:36.53                 
                     
Sarah Laursen  2007    285  46.85        1:35.04   
  Vejle Svømmeklub  1:31.72                 
                     
Atalie R. L. Pedersen  2007    229  49.10        1:42.22   
  H2Odense  1:48.24                 
                     
10  Sarah Qvist  2007    203  52.45        1:46.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.36                 
                     
Asta Hindborg  2007      44.39        1:31.95  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.73                 
                     
Astrid Høyer  2007      43.25        1:29.69  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.77                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      43.97        1:29.09  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.59                 
                     
Matilde Maagøe  2007      39.13        1:19.63  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.23                 
                     
Vigga Jacoby  2007      45.40        1:31.41  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.87                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Færgemann  2006    577  36.81        1:15.14   
  H2Odense  1:15.17                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006    464  39.23        1:20.79   
  Vejle Svømmeklub  1:16.92                 
                     
Mille Holmberg  2006    392  41.91        1:25.43   
  Vejle Svømmeklub  1:31.94                 
                     
Olivia Hemmeløff  2006    388  42.55        1:25.78   
  Ringe Svømme Klub  1:23.57                 
                     
Mejse Vinther-Okholm  2006    376  40.89        1:26.63   
  H2Odense  1:29.08                 
                     
Frederikke M. Christensen  2006    355  43.91        1:28.34   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.15                 
                     
Lærke D Huusfeldt  2006    327  44.83        1:30.82   
  Svendborg Svømme Klub  1:30.82                 
                     
Christine Mols  2006    318  44.72        1:31.63   
  Ringe Svømme Klub  1:28.74                 
                     
Maja Løve Nielsen  2006    315  43.48        1:31.92   
  Ringe Svømme Klub  1:34.52                 
                     
10  Mathilde Vestergaard  2006    314  46.84        1:32.05   
  Nyborg Svømmeklub  1:34.06                 
                     
11  Klara Amalie Nielsen  2006    259  1:38.13        1:38.13   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.11                 
                     
12  Emily Knudsen  2006    123  58.87        2:05.67   
  H2Odense                   
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      43.40        1:26.51  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.17                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      36.30        1:13.46  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.04                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      39.90        1:20.73  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.93                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      40.33        1:24.18  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.98                 
                     
Freja Trasbo Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.06                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karla Kristensen  2005    476  38.48        1:20.09   
  Kolding SK  1:19.89                 
                     
Agnete Habermann  2005    474  39.58        1:20.21   
  H2Odense  1:15.96                 
                     
Esther Ellegaard Nielsen  2005    457  39.37        1:21.21   
  H2Odense  1:21.40                 
                     
Emma Nygaard  2005    426  40.17        1:23.12   
  Frem Odense  1:23.51                 
                     
Victoria Richards  2005    394  42.50        1:25.32   
  DeltaSwim  1:24.64                 
                     
Mille Lindeblad  2005    360  42.99        1:27.90   
  DeltaSwim  1:27.49                 
                     
Freya Isabel Christensen  2005    319  45.16        1:31.56   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.64                 
                     
Laura Rasmussen  2005    242  49.13        1:40.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.68                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      35.32        1:13.21  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.57                 
                     
Rebecca Petersen  2005      37.34        1:17.71  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjær  2007    372  37.14        1:17.41   
  Vejle Svømmeklub  1:19.64                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    305  39.95        1:22.75   
  H2Odense  1:20.18                 
                     
Boris Gamishev  2007    277  41.43        1:25.37   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:22.63                 
                     
Moritz Hartmann  2007    262  41.60        1:27.00   
  Vejle Svømmeklub  1:29.07                 
                     
Peter Kristensen  2007    210  46.65        1:33.62   
  Ringe Svømme Klub  1:33.42                 
                     
Nikolaj Kobbernagel  2007    205  45.70        1:34.33   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.77                 
                     
Adrian Vaarning  2007    202  44.99        1:34.85   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.71                 
                     
Bastian Ladekjær  2007    182  1:38.27        1:38.27   
  DeltaSwim  1:44.96                 
                     
Laurits Damsted Lund  2007    162  51.12        1:42.05   
  Ringe Svømme Klub  1:44.54                 
                     
10  Ebbe Als Olsen  2007    161  50.66        1:42.20   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  1:38.77                 
                     
Daniel Emil Lund Cliff  2007      45.58        1:32.19  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.37                 
                     
Ib Fang Wang  2007      43.71        1:32.09  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.68                 
                     
Linus Klarskov Vidovic  2007      45.41        1:33.25  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.50                 
                     
Simon Voldmester  2007      42.31        1:26.17  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.77                 
                     
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007              DSQ  ej fort bevæg 50m 
  Ringe Svømme Klub  1:37.25                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Møller Nielsen  2006    487  33.55        1:10.80   
  Ringe Svømme Klub  1:11.53                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    338  39.00        1:19.94   
  Vejle Svømmeklub  1:18.73                 
                     
Julius Schier  2006    299  41.01        1:23.24   
  Ringe Svømme Klub  1:23.78                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    295  41.27        1:23.62   
  Vejle Svømmeklub  1:21.05                 
                     
Oskar Mühring  2006    284  41.17        1:24.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:23.34                 
                     
Martin Christensen  2006    262  41.70        1:27.05   
  Vejle Svømmeklub  1:27.81                 
                     
Ludvig L. Møller  2006    259  41.91        1:27.29   
  H2Odense  1:27.64                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    237  44.05        1:30.02   
  Vejle Svømmeklub  1:28.08                 
                     
Mathias Gramstrup Madsen  2006    209  46.00        1:33.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:40.47                 
                     
10  Jonas Bergmann  2006    204  46.42        1:34.58   
  H2Odense                   
                     
11  Mads Møller Rieck  2006    193  45.94        1:36.25   
  DeltaSwim  1:55.64                 
                     
12  Tobias Damsgaard  2006    192  46.46        1:36.42   
  Ringe Svømme Klub  1:30.43                 
                     
13  Sebastian Rahr  2006    188  48.23        1:37.20   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.03                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006      36.62        1:14.89  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.48                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      41.63        1:25.00  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.57                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      41.66        1:23.59  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.94                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgård  2005    487  35.58        1:10.80   
  Vejle Svømmeklub  1:09.90                 
                     
Sebastian K Eriksen  2005    460  35.41        1:12.12   
  Vejle Svømmeklub  1:12.15                 
                     
Teodor Thuelund  2005    403  36.31        1:15.42   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.87                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    363  38.36        1:18.05   
  DeltaSwim  1:17.10                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    358  40.30        1:18.40   
  DeltaSwim  1:14.27                 
                     
Mads Kristensen  2005    344  38.93        1:19.48   
  Svendborg Svømme Klub  1:23.10                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    329  39.77        1:20.69   
  Nyborg Svømmeklub  1:20.82                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    318  40.96        1:21.54   
  Vejle Svømmeklub  1:18.52                 
                     
Anders Mosbæk Johannessen  2005    313  38.96        1:22.03   
  Frem Odense  1:22.76                 
                     
10  Tobias Holt Poulsen  2005    311  40.61        1:22.19   
  Vejle Svømmeklub  1:22.22                 
                     
11  William Romer Jørgensen  2005    284  40.77        1:24.72   
  Svendborg Svømme Klub  1:27.10                 
                     
12  Christoffer Mejdal  2005    281  41.89        1:25.04   
  Frem Odense  1:31.73                 
                     
13  Magnus Tranekjer  2005    278  41.11        1:25.27   
  H2Odense  1:24.17                 
                     
14  Rasmus Warming Hansen  2005    213  45.28        1:33.15   
  Kolding SK                   
                     
Mikkel Andersen  2005      35.88        1:13.88  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.93                 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    575  32.66        1:06.99   
  Ringe Svømme Klub  1:04.83                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    548  33.12        1:08.07   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.77                 
                     
Christopher V. Nielsen  2004    413  38.08        1:14.77   
  Kolding SK  1:15.71                 
                     
Valdemar Stahl  2004    389  37.15        1:16.27   
  H2Odense  1:16.11                 
                     
Oliver Londero  2004    365  38.34        1:17.93   
  Frem Odense  1:18.40                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    348  38.57        1:19.20   
  Kolding SK  1:16.39                 
                     
Alex Fogt  2004    346  38.58        1:19.32   
  H2Odense  1:17.14                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004    343  38.94        1:19.56   
  Ringe Svømme Klub  1:17.33                 
                     
Asger Als Olsen  2004    306  40.09        1:22.62   
  Kolding SK                   
                     
10  Mathias Westergaard  2004    250  43.17        1:28.35   
  Svendborg Svømme Klub  1:23.39                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004      39.43        1:16.69  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.00                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      36.25        1:13.50  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.47                 
                     
Ettore Pesci  2004              DSQ  fuld neddyk v mål 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:04 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bak  2008    317  46.62  1:38.96  2:31.68    3:17.02   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Mathilde Søe  2008    239  47.26  1:42.90  2:42.21    3:36.35   
  DeltaSwim  3:36.94                 
                     
Sara Lund Larsen  2008    144  1:00.34  2:03.94  3:09.03    4:16.30   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Ella Stensgaard  2008      47.37  1:39.16  2:27.73    3:16.07  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.01                 
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Pedersen  2007      41.95  1:28.24  2:13.06    2:56.44  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.34                 
                     
Julie Philip  2007      47.07  1:37.62  2:26.97    3:15.07  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:08.40                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      45.84  1:35.16  2:20.15    3:04.33  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:11.56                 
                     
Mathilde Møller  2007      42.72  1:28.12  2:13.26    2:57.46  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.48                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      41.10  1:25.99  2:10.60    2:52.75  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.18                 
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Kapke  2006    630  37.17  1:17.36  1:57.72    2:36.70   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:37.67                 
                     
Ane Christensen  2006    431  42.56  1:28.18  2:13.46    2:57.75   
  Kolding SK  2:59.67                 
                     
Lærke Rosen Lundsfryd  2006    403  42.64  1:30.72  2:18.18    3:01.81   
  Ringe Svømme Klub  3:03.96                 
                     
Karoline Hellesøe  2006    391  43.41  1:30.05  2:18.31    3:03.59   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:56.85                 
                     
Falka Tind  2006      37.86  1:17.49  1:57.03    2:34.35  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.09                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      40.92  1:23.28  2:06.01    2:45.99  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.73                 
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rønn  2005    615  37.46  1:18.03  1:58.55    2:37.90   
  Ringe Svømme Klub  2:38.74                 
                     
Victoria Fræhr Piihl  2005    564  38.49  1:19.82  2:01.45    2:42.56   
  Kolding SK  2:40.85                 
                     
Johanne Heilmann  2005    538  39.35  1:22.05  2:05.49    2:45.17   
  Kolding SK  2:53.65                 
                     
Emilie Moberg  2005    528  39.45  1:22.15  2:04.86    2:46.18   
  Vejle Svømmeklub  2:41.72                 
                     
Mette Barfoot  2005    488  39.59  1:22.87  2:07.10    2:50.58   
  Vejle Svømmeklub  2:58.28                 
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005    482  39.91  1:23.92  2:09.37    2:51.23   
  DeltaSwim  2:44.66                 
                     
Sophie Kronborg  2005    477  40.48  1:24.36  2:08.71    2:51.87   
  Vejle Svømmeklub  2:53.47                 
                     
Mathilde Stilund  2005    442  42.55  1:26.86  2:12.90    2:56.24   
  H2Odense                   
                     
Laura Frost Rainer  2005    411  42.12  1:28.60  2:14.97    3:00.64   
  Vejle Svømmeklub  2:58.77                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      41.38  1:25.74  2:09.83    2:54.33  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.73                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      41.12  1:24.72  2:08.10    2:50.65  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Ladekjær  2007    182  52.78  1:47.01  2:42.13    3:34.51   
  DeltaSwim  3:48.13                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      42.41  1:29.66  2:16.13    3:00.58  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.99                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007      40.75  1:24.78  2:08.24    2:49.77  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.64                 
                     
Konradas Juska  2007      45.28  1:35.31  2:24.31    3:11.03  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.15                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Nielsen  2006    498  37.05  1:16.57  1:56.15    2:33.41   
  Nyborg Svømmeklub  2:31.09                 
                     
Eskild Noah Johannsen  2006    380  41.40  1:24.40  2:07.60    2:47.88   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:43.54                 
                     
Jonatan Lyck Falk  2006    344  40.69  1:26.80  2:11.31    2:53.44   
  DeltaSwim  2:57.74                 
                     
Alexander R. S. Pedersen  2006    292  40.88  1:30.22  2:18.53    3:03.21   
  H2Odense  3:06.58                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      39.41  1:21.52  2:02.26    2:42.13  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.30                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006      42.06  1:29.38  2:14.51    2:57.05  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.04                 
                     
Tristan Jensen  2006      44.25  1:29.64  2:15.29    3:00.18  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.48                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    546  35.56  1:14.56  1:53.35    2:28.73   
  DeltaSwim  2:25.23                 
                     
Luca Hertzog  2005    460  36.53  1:17.23  1:58.39    2:37.43   
  Ringe Svømme Klub  2:30.77                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    418  39.24  1:20.82  2:01.85    2:42.58   
  H2Odense  2:43.58                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    400  38.70  1:21.09  2:03.91    2:44.98   
  DeltaSwim  2:46.01                 
                     
Tobias Hansen  2005    228  46.83  1:37.70  2:29.25    3:19.03   
  Nyborg Svømmeklub  3:17.94                 
                     
Simon Myrvig  2005    158  52.65  1:51.03  2:48.78    3:44.53   
  Kolding SK  3:32.65                 
                     
Mads Møller  2005      36.19  1:16.40  1:55.62    2:33.22  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.54                 
                     
Daniel Busk  2005              DSQ  Ej fort bevæg100m 
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Iversen  2004    532  35.80  1:14.32  1:53.21    2:29.98   
  Vejle Svømmeklub  2:18.61                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    511  36.36  1:14.48  1:53.95    2:32.01   
  H2Odense  2:45.27                 
                     
Jonathan Nejmann  2004    457  38.36  1:19.52  1:59.51    2:37.82   
  H2Odense                   
                     
Mathias E. Kristiansen  2004    446  39.79  1:20.44  2:00.86    2:39.04   
  H2Odense                   
                     
Emil Neumann  2004    428  38.17  2:01.31  2:41.29    2:41.29   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:38.93                 
                     
Vania Danilkin  2004    411  38.30  1:20.29  2:03.66    2:43.45   
  Kolding SK                   
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    379  41.29  1:24.10  2:06.95    2:47.94   
  Vejle Svømmeklub  2:42.18                 
                     
Sebastian Neesgaard  2004    371  40.17  1:23.38  2:06.85    2:49.19   
  Vejle Svømmeklub  2:43.07                 
                     
Rasmus Kabel  2004    347  39.35  1:23.45  2:09.19    2:52.94   
  Kolding SK                   
                     
Sebastian Greisen  2004      36.73  1:16.63  1:56.35    2:34.90  EXTRA 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m HM Ben Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Delta Devils 1  DeltaSwim            3:08.55   
  Mikkel Holme Madsen  2005      36.31        36.31   
  Christian Damborg Thomsen  2005      55.94        1:32.25   
  Frederikke Riber  2005      54.71        2:26.96   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      41.59        3:08.55   
                     
Vejle 1  Vejle Svømmeklub            3:09.41   
  Sebastian K Eriksen  2005      44.52        44.52   
  Mads Iversen  2004      32.37        1:16.89   
  Emilie Moberg  2005      13.14        1:30.03   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      1:39.38        3:09.41   
                     
Ksk 1 Mix  Kolding SK            3:23.40   
  Vania Danilkin  2004      50.04        50.04   
  Johanne Heilmann  2005      55.23        1:45.27   
  Lasse Thulstrup  2004      33.87        2:19.14   
  Karla Kristensen  2005      1:04.26        3:23.40   
                     
Vejle 2  Vejle Svømmeklub            3:23.81   
  Thor Majgård  2005      47.53        47.53   
  Max Venborg Kromann  2005      50.71        1:38.24   
  Mette Barfoot  2005      53.34        2:31.58   
  Laura Frost Rainer  2005      52.23        3:23.81   
                     
Delta Devils 2  DeltaSwim            3:30.42   
  Victoria Richards  2005      54.48        54.48   
  Jonatan Lyck Falk  2006      53.24        1:47.72   
  Johan Erdmann Christensen  2005      57.78        2:45.50   
  Mille Lindeblad  2005      44.92        3:30.42   
                     
Nyborg Mix 1  Nyborg Svømmeklub            3:30.76   
  Mathilde Vestergaard  2006      1:03.10        1:03.10   
  Jonas Lykke Sandison  2004      54.03        1:57.13   
  Nina Seirup  2005      45.87        2:43.00   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      47.76        3:30.76   
                     
Vejle 3  Vejle Svømmeklub            3:31.96   
  Martin Christensen  2006      47.88        47.88   
  Tobias Holt Poulsen  2005      54.25        1:42.13   
  Mille Holmberg  2006      57.40        2:39.53   
  Sophie Kronborg  2005      52.43        3:31.96   
                     
Rsk Mix 2  Ringe Svømme Klub            3:32.96   
  Mathilde Hvidberg  2007      52.19        52.19   
  Christine Mols  2006      54.85        1:47.04   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      1:02.70        2:49.74   
  Tobias Damsgaard  2006      43.22        3:32.96   
                     
Rsk Mix 3  Ringe Svømme Klub            3:39.20   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      56.73        56.73   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      59.17        1:55.90   
  Emilie Hemmeløff  2008      56.37        2:52.27   
  Julius Schier  2006      46.93        3:39.20   
                     
10  Ksk2 Mix  Kolding SK            3:53.11   
  Victoria Fræhr Piihl  2005      1:00.16        1:00.16   
  Asger Als Olsen  2004      1:04.92        2:05.08   
  Ane Christensen  2006      56.76        3:01.84   
  Christopher V. Nielsen  2004      51.27        3:53.11   
                     
11  Ksk3 Mix  Kolding SK            3:59.35   
  Nanna Højstrøm  2007      59.90        59.90   
  Emilia Spangsberg  2007      1:10.54        2:10.44   
  Daniel Busk  2005      57.42        3:07.86   
  Rasmus Kabel  2004      51.49        3:59.35   
                     
12  Sønderborg Mix 1  2006  Svømmeklubben Sønderborg            4:03.00   
  Boris Gamishev  2007      49.23        49.23   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      1:03.29        1:52.52   
  Sofie Damm Johansen  2006      48.52        2:41.04   
  Lotta Træger  2008      1:21.96        4:03.00   
                     
13  Svendborg  Svendborg Svømme Klub            4:08.90   
  William Romer Jørgensen  2005      28.00        28.00   
  Mathias Westergaard  2004      23.99        51.99   
  Lea Romer Jørgensen  2008      50.74        1:42.73   
  Lærke D Huusfeldt  2006      2:26.17        4:08.90   
                     
Hsk T2 Mix 1  Hovedstadens Svømmeklub            4:02.52  EXTRA 
  Vigga Jacoby  2007      52.62        52.62   
  Simon Voldmester  2007      59.55        1:52.17   
  Ib Fang Wang  2007      38.91        2:31.08   
  Thilde Gammelvind  2008      1:31.44        4:02.52   
                     
Hsk T2 Mix 2  Hovedstadens Svømmeklub            3:52.70  EXTRA 
  Konradas Juska  2007      56.00        56.00   
  Clara Vestergaard  2008      55.99        1:51.99   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      27.82        2:19.81   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      1:32.89        3:52.70   
                     
Hsk T2 Mix 3  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  crawlben v start 
                     
Nyborg Mix 2  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Forkert rækkefølge 
                     
Rsk Mix 1  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej flyben v1m 
                     
Rsk Mix 4  Ringe Svømme Klub            DSQ  crawlben v105m 
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      1:07.07        1:07.07   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      36.13        1:43.20   
                     
Sønderborg Mix 2  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  crawlben v 0-10m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
H2Odense Pige  2005  H2Odense            4:23.37   
  Mathilde Stilund  2005      32.02  1:08.16      1:08.16   
  Naja Færgemann  2006      30.70  1:02.81      2:10.97   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      32.18  1:07.24      3:18.21   
  Agnete Habermann  2005      31.58  1:05.16      4:23.37   
                     
Rsk Piger 1  Ringe Svømme Klub            4:34.63   
  Christine Mols  2006      31.81  1:07.21      1:07.21   
  Mathilde Hvidberg  2007      34.65  1:14.70      2:21.91   
  Olivia Hemmeløff  2006      33.17  1:10.52      3:32.43   
  Anna Rønn  2005      29.49  1:02.20      4:34.63   
                     
Delta Piger  2005  DeltaSwim            4:35.29   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      32.24  1:08.57      1:08.57   
  Frederikke Riber  2005      32.35  1:08.26      2:16.83   
  Mille Lindeblad  2005      33.35  1:10.53      3:27.36   
  Victoria Richards  2005      31.39  1:07.93      4:35.29   
                     
Ksk 1 Piger  Kolding SK            4:37.61   
  Johanne Heilmann  2005      34.50  1:10.97      1:10.97   
  Ane Christensen  2006      34.26  1:11.02      2:21.99   
  Karla Kristensen  2005      33.22  1:10.28      3:32.27   
  Victoria Fræhr Piihl  2005      30.83  1:05.34      4:37.61   
                     
Vejle 1  Vejle Svømmeklub            4:41.00   
  Mette Barfoot  2005      32.47  1:09.76      1:09.76   
  Laura Frost Rainer  2005      33.34  1:11.69      2:21.45   
  Emilie Moberg  2005      32.80  1:42.76      4:04.21   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      36.79  36.79      4:41.00   
                     
Nyborg Piger 1  2005  Nyborg Svømmeklub            4:42.24   
  Nina Seirup  2005      34.36  1:12.23      1:12.23   
  Freya Isabel Christensen  2005      35.45  1:17.22      2:29.45   
  Maja Johanne Pedersen  2005      28.37  1:01.00      3:30.45   
  Mathilde Vestergaard  2006      34.03  1:11.79      4:42.24   
                     
Delta Piger 2  2005  DeltaSwim            5:13.41   
  Tilde Lindeblad  2006      36.60  1:18.97      1:18.97   
  Sofie Holst Jeberg  2007      38.44  1:19.74      2:38.71   
  Stine Engelbrecht Jensen  2006      36.60  1:20.58      3:59.29   
  Sofie Junker  2005      34.53  1:14.12      5:13.41   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svømme Klub            5:13.67   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      35.92  1:18.32      1:18.32   
  Maja Løve Nielsen  2006      37.29  1:20.85      2:39.17   
  Emilie Hemmeløff  2008      36.22  1:18.37      3:57.54   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      36.15  1:16.13      5:13.67   
                     
Ksk 2 Piger  Kolding SK            5:18.48   
  Emilia Spangsberg  2007      36.08  1:14.63      1:14.63   
  Signe Christensen  2008      38.90  1:22.93      2:37.56   
  Nanna Højstrøm  2007      38.95  1:22.66      4:00.22   
  Alberte Kirk Langschwager  2007      36.40  1:18.26      5:18.48   
                     
10  Nyborg Piger 2  2005  Nyborg Svømmeklub            5:36.36   
  Laura Rasmussen  2005      40.04  1:26.86      1:26.86   
  Sille Grønfeldt  2008      39.11  1:23.37      2:50.23   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      39.63  1:23.23      4:13.46   
  Eszter Vad  2007      38.92  1:22.90      5:36.36   
                     
Hovedstadens T1 Piger A  2005  Hovedstadens Svømmeklub            4:23.11  EXTRA 
  Ana Rosa Kragh  2005      31.62  1:06.35      1:06.35   
  Falka Tind  2006      30.93  1:03.73      2:10.08   
  Rebecca Petersen  2005      31.86  1:05.43      3:15.51   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      32.95  1:07.60      4:23.11   
                     
Hovedstadens T1 Piger B  2005  Hovedstadens Svømmeklub            4:36.13  EXTRA 
  Zoe Overby Traberg  2006      33.10  1:08.13      1:08.13   
  Sofie Amalie Krag  2006      32.81  1:08.93      2:17.06   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      34.06  1:09.44      3:26.50   
  Sara Kaarup Andersen  2006      33.17  1:09.63      4:36.13   
                     
Hsk T2 Piger 1  2007  Hovedstadens Svømmeklub            4:50.76  EXTRA 
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      32.93  1:09.31      1:09.31   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      35.45  1:15.17      2:24.48   
  Vigga Jacoby  2007      31.20  1:06.65      3:31.13   
  Matilde Maagøe  2007      36.81  1:19.63      4:50.76   
                     
Hsk T2 Piger 2  2007  Hovedstadens Svømmeklub            4:48.04  EXTRA 
  Astrid Høyer  2007      34.86  1:14.56      1:14.56   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      36.23  1:17.55      2:32.11   
  Julie Philip  2007      33.77  1:11.17      3:43.28   
  Isabella Pedersen  2007      30.35  1:04.76      4:48.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 19, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
H2Odense Drenge  2004  H2Odense            4:05.43   
  Mathias E. Kristiansen  2004      29.56  1:01.46      1:01.46   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      28.09  1:00.43      2:01.89   
  Alex Fogt  2004      29.82  1:03.10      3:04.99   
  Jonathan Nejmann  2004      28.03  1:00.44      4:05.43   
                     
Vejle 1  Vejle Svømmeklub            4:05.55   
  Mads Iversen  2004      28.48  59.75      59.75   
  Sebastian K Eriksen  2005      29.58  1:01.72      2:01.47   
  Sebastian Neesgaard  2004      27.99  1:00.48      3:01.95   
  Thor Majgård  2005      30.71  1:03.60      4:05.55   
                     
Nyborg Drenge 1  2004  Nyborg Svømmeklub            4:07.25   
  Jonas Lykke Sandison  2004      26.60  56.35      56.35   
  Mathias Lykke Sandison  2007      31.14  1:05.30      2:01.65   
  Teodor Thuelund  2005      29.16  1:01.69      3:03.34   
  Frederik Nielsen  2006      30.61  1:03.91      4:07.25   
                     
Ksk 1 Drenge  Kolding SK            4:09.60   
  Lasse Thulstrup  2004      29.75  1:01.97      1:01.97   
  Daniel Busk  2005      30.10  1:05.63      2:07.60   
  Vania Danilkin  2004      28.16  59.91      3:07.51   
  Christopher V. Nielsen  2004      29.09  1:02.09      4:09.60   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svømme Klub            4:11.90   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      31.20  1:06.44      1:06.44   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      31.50  1:06.36      2:12.80   
  Luca Hertzog  2005      29.20  1:02.71      3:15.51   
  Christian Landtved  2004      26.71  56.39      4:11.90   
                     
Delta Drenge  2005  DeltaSwim            4:22.82   
  Johan Erdmann Christensen  2005      33.84  1:09.66      1:09.66   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.47  1:01.17      2:10.83   
  Kresten Skau Hansen  2005      30.00  1:05.36      3:16.19   
  Mikkel Holme Madsen  2005      30.54  1:06.63      4:22.82   
                     
Vejle 2  Vejle Svømmeklub            4:28.55   
  Max Venborg Kromann  2005      31.49  1:06.91      1:06.91   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      31.51  1:07.75      2:14.66   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      30.88  1:05.37      3:20.03   
  Tobias Holt Poulsen  2005      31.86  1:08.52      4:28.55   
                     
Nyborg Drenge 2  2005  Nyborg Svømmeklub            4:39.89   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      31.61  1:07.45      1:07.45   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      30.85  1:05.63      2:13.08   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      36.11  1:17.21      3:30.29   
  Oskar Mühring  2006      32.90  1:09.60      4:39.89   
                     
Vejle 3  Vejle Svømmeklub            4:44.05   
  Anders Bank Hansen  2006      34.89  1:12.21      1:12.21   
  Martin Christensen  2006      34.19  1:12.42      2:24.63   
  Malthe Elias Wolgast  2006      32.87  1:09.29      3:33.92   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      32.27  1:10.13      4:44.05   
                     
10  Ksk 2 Drenge  Kolding SK            4:48.81   
  Asger Als Olsen  2004      32.90  1:08.85      1:08.85   
  Bjørn W. H. Nielsen  2004      36.63  1:18.31      2:27.16   
  Rasmus Warming Hansen  2005      34.05  1:12.93      3:40.09   
  Rasmus Kabel  2004      32.13  1:08.72      4:48.81   
                     
11  Rsk Drenge 2  Ringe Svømme Klub            5:01.05   
  Peter Kristensen  2007      34.90  1:12.53      1:12.53   
  Laurits Damsted Lund  2007      40.40  1:27.27      2:39.80   
  Julius Schier  2006      33.34  1:10.76      3:50.56   
  Tobias Damsgaard  2006      33.04  1:10.49      5:01.05   
                     
12  Delta Drenge 2  2006  DeltaSwim            5:11.52   
  Jonatan Lyck Falk  2006      31.65  1:07.10      1:07.10   
  Jakob Kristensen  2006      32.91  1:12.19      2:19.29   
  Mads Møller Rieck  2006      37.99  1:22.02      3:41.31   
  Phillip Thomsen  2007      39.27  1:30.21      5:11.52   
                     
Hovedstadens T1 Drenge  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:07.97  EXTRA 
  Ettore Pesci  2004      29.51  1:01.12      1:01.12   
  Sebastian Greisen  2004      28.63  1:00.58      2:01.70   
  Tobias Gammelvind  2004      29.72  1:01.42      3:03.12   
  Lukas Holger Pihl Holst  2004      31.15  1:04.85      4:07.97   
                     
Hsk T2 Drenge 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:28.60  EXTRA 
  Karl Korfix Barlebo  2006      32.69  1:07.93      1:07.93   
  Tristan Jensen  2006      32.30  1:08.86      2:16.79   
  Gustav Steen Andersen  2006      30.85  1:04.05      3:20.84   
  Magnus Steen Andersen  2006      32.59  1:07.76      4:28.60   
                     
Hsk T2 Drenge 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            4:39.93  EXTRA 
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      33.13  1:11.19      1:11.19   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      33.60  1:11.64      2:22.83   
  Hans Bjørn Legind  2007      32.28  1:10.44      3:33.27   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      31.05  1:06.66      4:39.93   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  17 marts 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:24 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Syddanmark L    Udskriftsdato  17 marts 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Region Syddanmark og H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato