2020-02-26   18:27:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 1, 4X100m Medley Mixed 12-13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SKK lag 1. 13 Stockholms Kappsimningsklubb 4:48.74
William Hamilton 2006 AM2706 +0.65 32.85 1:09.33 1:09.33
Elvira Lönnberg Flores 2006 AD9606 +0.22 36.93 1:20.22 2:29.55
Jonatan Eriksson 2006 AB1106 +0.42 32.29 1:11.67 3:41.22
Vida Haesert 2006 AN0206 +0.35 31.84 1:07.52 4:48.74
2 Södertälje Simsällskap 13 Södertälje Simsällskap 4:56.32 +7.58
Elina Tshibanda 2007 AB7407 +0.77 38.17 1:19.51 1:19.51
Elton Söderberg 2006 AH0306 +0.34 35.00 1:15.27 2:34.78
Valentino Vrbanus 2006 AG9106 +0.44 31.97 1:09.67 3:44.45
Melissa Klintengren 2007 AH0807 +0.57 33.95 1:11.87 4:56.32
3 Stockholmspolisens IF Simföre 13 Stockholmspolisens IF SF 5:21.86 +33.12
Anna Dimitriou 2006 AN7606 +0.69 38.34 1:20.82 1:20.82
Justin Åkesson 2006 AJ6106 +0.68 40.49 1:27.85 2:48.67
Meja Johansson 2006 BF8806 +0.13 37.21 1:22.76 4:11.43
Rasmus Bäckman 2006 AD4506 +0.36 32.29 1:10.43 5:21.86
4 Södertörns Simsällskap 13 Södertörns Simsällskap 5:30.82 +42.08
Niklas Nygren 2006 AL1106 -.-- 39.40 1:19.67 1:19.67
Nadja Travar 2007 AP2607 42.93 1:31.79 2:51.46
Freja Löfgren 2007 AR5807 40.08 1:28.79 4:20.25
Bulut Chalashkan 2006 AW4306 33.72 1:10.57 5:30.82
5 Södertälje Simsällskap lag 2 13 Södertälje Simsällskap 5:32.87 +44.13
Sixten  Selander 2006 AF3906 +0.78 43.29 1:31.11 1:31.11
Clara Teljstedt 2006 AL7806 +0.54 41.39 1:28.93 3:00.04
Felix Tetli 2007 AH6507 +0.19 35.71 1:17.01 4:17.05
Moa Berg 2006 AC7206 +0.21 34.35 1:15.82 5:32.87
- Wisby Simsällskap Mix Äldre 13 Wisby Simsällskap DNS
Hilmer Bergman 2007 AL8107 -.--
Elin Palmqvist 2006 BC7806
Alva Engqvist 2007 AP0807
Benjamin Wirelius 2006 AS3306
2019-05-04 09:28:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Results
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Organizer:
Place: Stockholm Simförbund
Pool: 25m Competition Date: May 4, 2019 to May 5, 2019
Event 2, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:12.05
50m: 35.42
100m: 1:12.05
(36.63)
2 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.61 1:14.76 +2.71
50m: 36.00
100m: 1:14.76
(38.76)
3 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.73 1:15.59 +3.54
50m: 36.50
100m: 1:15.59
(39.09)
4 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.73 1:19.35 +7.30
50m: 37.85
100m: 1:19.35
(41.50)
5 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap +0.82 1:22.16 +10.11
50m: 39.76
100m: 1:22.16
(42.40)
6 Thelma Flink 2006 Södertörns Simsällskap +0.88 1:22.29 +10.24
50m: 39.99
100m: 1:22.29
(42.30)
7 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.77 1:22.32 +10.27
50m: 39.75
100m: 1:22.32
(42.57)
8 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:22.73 +10.68
50m: 39.79
100m: 1:22.73
(42.94)
9 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap -.-- 1:22.84 +10.79
50m: 40.40
100m: 1:22.84
(42.44)
10 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.68 1:22.90 +10.85
50m: 40.56
100m: 1:22.90
(42.34)
11 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.79 1:23.29 +11.24
50m: 41.25
100m: 1:23.29
(42.04)
12 Beatrice Olsson 2006 Wisby Simsällskap +1.10 1:24.29 +12.24
50m: 41.46
100m: 1:24.29
(42.83)
13 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.77 1:24.41 +12.36
50m: 40.39
100m: 1:24.41
(44.02)
14 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:25.14 +13.09
50m: 40.87
100m: 1:25.14
(44.27)
15 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.69 1:25.28 +13.23
50m: 40.35
100m: 1:25.28
(44.93)
16 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.83 1:25.62 +13.57
50m: 41.42
100m: 1:25.62
(44.20)
17 Moa Berg 2006 Södertälje Simsällskap +0.68 1:26.69 +14.64
50m: 42.47
100m: 1:26.69
(44.22)
18 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening -.-- 1:28.31 +16.26
50m: 43.55
100m: 1:28.31
(44.76)
19 Alva Zander 2006 Ösmo Simsällskap +0.78 1:31.62 +19.57
50m: 44.15
100m: 1:31.62
(47.47)
20 Emilia  Sundström 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.84 1:31.87 +19.82
50m: 45.13
100m: 1:31.87
(46.74)
21 Alice Hell 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:32.89 +20.84
50m: 44.64
100m: 1:32.89
(48.25)
22 Tuva Wiktor Jarefors 2006 Södertörns Simsällskap +0.75 1:34.28 +22.23
50m: 44.85
100m: 1:34.28
(49.43)
23 Elin Palmqvist 2006 Wisby Simsällskap +1.02 1:35.55 +23.50
50m: 45.40
100m: 1:35.55
(50.15)
24 Maja Engman 2006 Wisby Simsällskap +1.02 1:37.34 +25.29
50m: 47.03
100m: 1:37.34
(50.31)
25 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:38.47 +26.42
50m: 45.74
100m: 1:38.47
(52.73)
26 Ida Källman 2006 Ösmo Simsällskap +0.78 1:42.94 +30.89
50m: 48.31
100m: 1:42.94
(54.63)
- Clara Bergvall 2006 Tyresö Simsällskap +0.74 DSQ
- Tuva Eriksson 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.75 DSQ
- Selma Danielsson 2006 Södertälje Simsällskap -.-- DNS
Event official at: 2019-05-04 09:40:03
2019-05-05 17:51:54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.76 1:07.90
50m: 33.20
100m: 1:07.90
(34.70)
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 1:08.91 +1.01
50m: 33.64
100m: 1:08.91
(35.27)
3 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.50 1:12.99 +5.09
50m: 34.76
100m: 1:12.99
(38.23)
4 Bulut Chalashkan 2006 Södertörns Simsällskap +0.63 1:14.00 +6.10
50m: 36.36
100m: 1:14.00
(37.64)
5 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.60 1:15.54 +7.64
50m: 37.00
100m: 1:15.54
(38.54)
6 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.75 1:17.29 +9.39
50m: 37.29
100m: 1:17.29
(40.00)
7 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap +0.70 1:17.74 +9.84
50m: 37.75
100m: 1:17.74
(39.99)
8 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.79 1:20.92 +13.02
50m: 39.65
100m: 1:20.92
(41.27)
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.36 1:21.56 +13.66
50m: 39.93
100m: 1:21.56
(41.63)
10 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap +0.94 1:23.63 +15.73
50m: 41.75
100m: 1:23.63
(41.88)
11 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:24.33 +16.43
50m: 40.36
100m: 1:24.33
(43.97)
12 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:25.34 +17.44
50m: 41.67
100m: 1:25.34
(43.67)
13 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:27.93 +20.03
50m: 42.96
100m: 1:27.93
(44.97)
14 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap +0.81 1:30.15 +22.25
50m: 43.62
100m: 1:30.15
(46.53)
15 Axel Lund 2006 Tyresö Simsällskap +0.64 1:30.70 +22.80
50m: 43.27
100m: 1:30.70
(47.43)
16 Albin Löfqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 1:33.16 +25.26
50m: 44.30
100m: 1:33.16
(48.86)
17 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.81 1:34.33 +26.43
50m: 45.59
100m: 1:34.33
(48.74)
18 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.89 1:35.75 +27.85
50m: 46.77
100m: 1:35.75
(48.98)
19 Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.91 1:36.08 +28.18
50m: 44.97
100m: 1:36.08
(51.11)
20 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:41.28 +33.38
50m: 51.21
100m: 1:41.28
(50.07)
21 Alexander Kahlin 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:42.85 +34.95
50m: 49.31
100m: 1:42.85
(53.54)
22 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:43.98 +36.08
50m: 49.08
100m: 1:43.98
(54.90)
- David Maydagan 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.77 DSQ
- Rafael Jaensson 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.69 DSQ
- Otto Lindgren 2006 Södertälje Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-04 09:52:07
2019-05-04 09:54:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 4, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:32.31
50m: 35.00
100m: 1:14.04
(39.04)
150m: 1:53.42
(39.38)
200m: 2:32.31
(38.89)
2 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.70 2:33.90 +1.59
50m: 33.98
100m: 1:13.84
(39.86)
150m: 1:55.15
(41.31)
200m: 2:33.90
(38.75)
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 2:34.54 +2.23
50m: 34.00
100m: 1:13.64
(39.64)
150m: 1:54.91
(41.27)
200m: 2:34.54
(39.63)
4 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.74 2:39.08 +6.77
50m: 34.71
100m: 1:14.37
(39.66)
150m: 1:56.58
(42.21)
200m: 2:39.08
(42.50)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 2:40.37 +8.06
50m: 35.22
100m: 1:15.86
(40.64)
150m: 1:58.21
(42.35)
200m: 2:40.37
(42.16)
6 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 2:45.91 +13.60
50m: 38.81
100m: 1:21.21
(42.40)
150m: 2:04.68
(43.47)
200m: 2:45.91
(41.23)
7 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:47.42 +15.11
50m: 37.50
100m: 1:20.73
(43.23)
150m: 2:05.51
(44.78)
200m: 2:47.42
(41.91)
8 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.60 2:47.66 +15.35
50m: 34.94
100m: 1:18.57
(43.63)
150m: 2:05.58
(47.01)
200m: 2:47.66
(42.08)
9 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:49.71 +17.40
50m: 38.47
100m: 1:22.58
(44.11)
150m: 2:07.26
(44.68)
200m: 2:49.71
(42.45)
10 Leah Sandelius 2007 Ösmo Simsällskap +0.76 2:51.84 +19.53
50m: 36.74
100m: 1:20.91
(44.17)
150m: 2:09.05
(48.14)
200m: 2:51.84
(42.79)
11 Thea  Hollén 2007 Södertörns Simsällskap +0.63 2:55.88 +23.57
50m: 38.47
100m: 1:23.93
(45.46)
150m: 2:10.91
(46.98)
200m: 2:55.88
(44.97)
12 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 2:56.17 +23.86
50m: 38.96
100m: 1:23.69
(44.73)
150m: 2:10.73
(47.04)
200m: 2:56.17
(45.44)
13 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.74 2:56.96 +24.65
50m: 40.76
100m: 1:26.63
(45.87)
150m: 2:13.34
(46.71)
200m: 2:56.96
(43.62)
14 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.86 2:57.04 +24.73
50m: 42.80
100m: 1:26.13
(43.33)
150m: 2:11.36
(45.23)
200m: 2:57.04
(45.68)
15 Mia Subotic 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 3:03.01 +30.70
50m: 40.23
100m: 1:26.60
(46.37)
150m: 2:14.94
(48.34)
200m: 3:03.01
(48.07)
16 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.85 3:07.30 +34.99
50m: 36.89
100m: 1:23.75
(46.86)
150m: 2:15.88
(52.13)
200m: 3:07.30
(51.42)
17 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.79 3:09.74 +37.43
50m: 41.79
100m: 1:32.17
(50.38)
150m: 2:22.17
(50.00)
200m: 3:09.74
(47.57)
18 Rose Masoudi 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 3:14.08 +41.77
50m: 41.66
100m: 1:30.05
(48.39)
150m: 2:23.21
(53.16)
200m: 3:14.08
(50.87)
19 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 3:17.64 +45.33
50m: 42.83
100m: 1:33.95
(51.12)
150m: 2:26.51
(52.56)
200m: 3:17.64
(51.13)
20 Esther Cederlund 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 3:19.32 +47.01
50m: 43.88
100m: 1:34.53
(50.65)
150m: 2:27.54
(53.01)
200m: 3:19.32
(51.78)
21 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.79 3:22.67 +50.36
50m: 42.82
100m: 1:35.49
(52.67)
150m: 2:28.70
(53.21)
200m: 3:22.67
(53.97)
- Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 09:52:27
2019-05-04 09:53:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 5, 200m Frisim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap +0.67 2:16.94
50m: 30.53
100m: 1:04.69
(34.16)
150m: 1:41.37
(36.68)
200m: 2:16.94
(35.57)
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.63 2:35.59 +18.65
50m: 34.33
100m: 1:14.09
(39.76)
150m: 1:55.36
(41.27)
200m: 2:35.59
(40.23)
3 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.62 2:38.16 +21.22
50m: 36.87
100m: 1:18.12
(41.25)
150m: 1:59.57
(41.45)
200m: 2:38.16
(38.59)
4 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 2:44.09 +27.15
50m: 36.92
100m: 1:19.54
(42.62)
150m: 2:02.75
(43.21)
200m: 2:44.09
(41.34)
5 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.75 2:45.33 +28.39
50m: 37.51
100m: 1:18.24
(40.73)
150m: 2:01.56
(43.32)
200m: 2:45.33
(43.77)
6 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 2:46.28 +29.34
50m: 37.43
100m: 1:20.45
(43.02)
150m: 2:04.63
(44.18)
200m: 2:46.28
(41.65)
7 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.49 2:53.64 +36.70
50m: 38.64
100m: 1:23.29
(44.65)
150m: 2:08.68
(45.39)
200m: 2:53.64
(44.96)
8 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap +0.91 2:57.16 +40.22
50m: 40.04
100m: 1:25.19
(45.15)
150m: 2:12.80
(47.61)
200m: 2:57.16
(44.36)
9 Hjalmar Pettersson 2007 Wisby Simsällskap +0.69 3:01.59 +44.65
50m: 39.29
100m: 1:29.14
(49.85)
150m: 2:19.12
(49.98)
200m: 3:01.59
(42.47)
10 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.86 3:02.20 +45.26
50m: 37.82
100m: 1:24.78
(46.96)
150m: 2:16.11
(51.33)
200m: 3:02.20
(46.09)
11 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.71 3:08.57 +51.63
50m: 40.80
100m: 1:29.19
(48.39)
150m: 2:19.55
(50.36)
200m: 3:08.57
(49.02)
12 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 3:10.43 +53.49
50m: 42.52
100m: 1:32.23
(49.71)
150m: 2:22.69
(50.46)
200m: 3:10.43
(47.74)
13 Oskar Wessén 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 3:25.98 +1:09.04
50m: 44.96
100m: 1:38.94
(53.98)
150m: 2:33.51
(54.57)
200m: 3:25.98
(52.47)
14 Simon Hung 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 3:31.63 +1:14.69
50m: 42.50
100m: 1:37.59
(55.09)
150m: 2:35.43
(57.84)
200m: 3:31.63
(56.20)
15 Erik Alterius 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.98 3:44.42 +1:27.48
50m: 47.63
100m: 1:43.77
(56.14)
150m: 2:44.01
(1:00.24)
200m: 3:44.42
(1:00.41)
Grenen officiell:  2019-05-04 09:54:44
2019-05-04 09:55:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 6, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 2:38.89
50m: 33.60
100m: 1:14.66
(41.06)
150m: 2:01.35
(46.69)
200m: 2:38.89
(37.54)
2 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.78 2:41.86 +2.97
50m: 35.38
100m: 1:16.38
(41.00)
150m: 2:02.16
(45.78)
200m: 2:41.86
(39.70)
3 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap +0.76 2:42.73 +3.84
50m: 34.97
100m: 1:18.59
(43.62)
150m: 2:04.57
(45.98)
200m: 2:42.73
(38.16)
4 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.61 2:45.54 +6.65
50m: 36.41
100m: 1:17.43
(41.02)
150m: 2:07.78
(50.35)
200m: 2:45.54
(37.76)
5 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.84 2:49.65 +10.76
50m: 36.00
100m: 1:18.22
(42.22)
150m: 2:08.69
(50.47)
200m: 2:49.65
(40.96)
6 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap +0.86 2:50.21 +11.32
50m: 37.50
100m: 1:20.50
(43.00)
150m: 2:10.83
(50.33)
200m: 2:50.21
(39.38)
7 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.81 2:50.36 +11.47
50m: 39.14
100m: 1:21.41
(42.27)
150m: 2:10.16
(48.75)
200m: 2:50.36
(40.20)
8 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:50.82 +11.93
50m: 37.71
100m: 1:23.00
(45.29)
150m: 2:12.10
(49.10)
200m: 2:50.82
(38.72)
9 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.63 2:53.39 +14.50
50m: 36.04
100m: 1:20.85
(44.81)
150m: 2:12.71
(51.86)
200m: 2:53.39
(40.68)
10 Nellie Thofelt 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.68 2:53.48 +14.59
50m: 36.53
100m: 1:22.51
(45.98)
150m: 2:13.52
(51.01)
200m: 2:53.48
(39.96)
11 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.66 2:54.73 +15.84
50m: 38.58
100m: 1:24.89
(46.31)
150m: 2:13.98
(49.09)
200m: 2:54.73
(40.75)
12 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.76 2:54.97 +16.08
50m: 38.63
100m: 1:25.15
(46.52)
150m: 2:14.25
(49.10)
200m: 2:54.97
(40.72)
13 Thelma Flink 2006 Södertörns Simsällskap +0.77 2:55.88 +16.99
50m: 37.01
100m: 1:22.43
(45.42)
150m: 2:14.13
(51.70)
200m: 2:55.88
(41.75)
14 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.88 2:56.68 +17.79
50m: 37.87
100m: 1:23.97
(46.10)
150m: 2:17.22
(53.25)
200m: 2:56.68
(39.46)
15 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.77 2:57.40 +18.51
50m: 37.37
100m: 1:21.95
(44.58)
150m: 2:15.22
(53.27)
200m: 2:57.40
(42.18)
16 Beatrice Olsson 2006 Wisby Simsällskap +0.78 3:00.74 +21.85
50m: 38.51
100m: 1:25.07
(46.56)
150m: 2:16.19
(51.12)
200m: 3:00.74
(44.55)
17 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.91 3:04.65 +25.76
50m: 41.60
100m: 1:28.32
(46.72)
150m: 2:23.46
(55.14)
200m: 3:04.65
(41.19)
18 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.81 3:06.91 +28.02
50m: 39.16
100m: 1:27.15
(47.99)
150m: 2:21.79
(54.64)
200m: 3:06.91
(45.12)
19 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:10.17 +31.28
50m: 43.78
100m: 1:32.73
(48.95)
150m: 2:27.21
(54.48)
200m: 3:10.17
(42.96)
20 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.74 3:15.55 +36.66
50m: 43.04
100m: 1:33.47
(50.43)
150m: 2:31.44
(57.97)
200m: 3:15.55
(44.11)
21 Moa Berg 2006 Södertälje Simsällskap +0.76 3:19.29 +40.40
50m: 40.27
100m: 1:31.75
(51.48)
150m: 2:32.77
(1:01.02)
200m: 3:19.29
(46.52)
22 Tuva Wiktor Jarefors 2006 Södertörns Simsällskap +0.89 3:24.39 +45.50
50m: 43.81
100m: 1:36.65
(52.84)
150m: 2:36.42
(59.77)
200m: 3:24.39
(47.97)
23 Emilia  Sundström 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.88 3:25.85 +46.96
50m: 43.78
100m: 1:34.84
(51.06)
150m: 2:37.95
(1:03.11)
200m: 3:25.85
(47.90)
24 Maja Engman 2006 Wisby Simsällskap +1.24 3:31.44 +52.55
50m: 48.54
100m: 1:42.19
(53.65)
150m: 2:43.14
(1:00.95)
200m: 3:31.44
(48.30)
25 Elin Palmqvist 2006 Wisby Simsällskap +0.96 3:41.46 +1:02.57
50m: 57.90
100m: 1:50.51
(52.61)
150m: 2:54.11
(1:03.60)
200m: 3:41.46
(47.35)
- Tuva Eriksson 2006 Älvsjö AIK Simförening -.-- DSQ
- Alice Hell 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 DNF
- Selma Danielsson 2006 Södertälje Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-04 10:22:17
2019-05-04 10:31:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 7, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.65 2:32.03
50m: 32.81
100m: 1:11.59
(38.78)
150m: 1:56.54
(44.95)
200m: 2:32.03
(35.49)
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 2:34.92 +2.89
50m: 34.26
100m: 1:13.22
(38.96)
150m: 1:59.81
(46.59)
200m: 2:34.92
(35.11)
3 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 2:34.94 +2.91
50m: 33.46
100m: 1:15.52
(42.06)
150m: 1:56.95
(41.43)
200m: 2:34.94
(37.99)
4 Bulut Chalashkan 2006 Södertörns Simsällskap +0.59 2:35.16 +3.13
50m: 36.08
100m: 1:15.89
(39.81)
150m: 1:59.55
(43.66)
200m: 2:35.16
(35.61)
5 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.58 2:35.50 +3.47
50m: 33.59
100m: 1:13.73
(40.14)
150m: 1:59.49
(45.76)
200m: 2:35.50
(36.01)
6 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 2:36.29 +4.26
50m: 33.48
100m: 1:15.47
(41.99)
150m: 2:00.91
(45.44)
200m: 2:36.29
(35.38)
7 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap +0.76 2:44.25 +12.22
50m: 34.76
100m: 1:17.58
(42.82)
150m: 2:06.73
(49.15)
200m: 2:44.25
(37.52)
8 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.66 2:47.04 +15.01
50m: 34.86
100m: 1:17.74
(42.88)
150m: 2:05.26
(47.52)
200m: 2:47.04
(41.78)
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 2:56.31 +24.28
50m: 38.24
100m: 1:24.49
(46.25)
150m: 2:17.85
(53.36)
200m: 2:56.31
(38.46)
10 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.79 2:56.52 +24.49
50m: 38.81
100m: 1:23.23
(44.42)
150m: 2:18.92
(55.69)
200m: 2:56.52
(37.60)
11 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap +0.61 3:01.51 +29.48
50m: 39.23
100m: 1:27.18
(47.95)
150m: 2:21.08
(53.90)
200m: 3:01.51
(40.43)
12 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 3:03.83 +31.80
50m: 40.54
100m: 1:26.82
(46.28)
150m: 2:23.88
(57.06)
200m: 3:03.83
(39.95)
13 Albin Löfqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 3:09.64 +37.61
50m: 40.57
100m: 1:29.60
(49.03)
150m: 2:25.25
(55.65)
200m: 3:09.64
(44.39)
14 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.78 3:11.37 +39.34
50m: 41.82
100m: 1:29.80
(47.98)
150m: 2:24.10
(54.30)
200m: 3:11.37
(47.27)
15 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.78 3:29.00 +56.97
50m: 47.83
100m: 1:40.59
(52.76)
150m: 2:42.00
(1:01.41)
200m: 3:29.00
(47.00)
16 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.80 3:33.77 +1:01.74
50m: 50.29
100m: 1:43.62
(53.33)
150m: 2:44.57
(1:00.95)
200m: 3:33.77
(49.20)
- Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.92 DSQ
- Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 DSQ
- Lucas Samuelsson 2006 Tyresö Simsällskap +0.95 DSQ
- Otto Lindgren 2006 Södertälje Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-04 10:32:18
2019-05-04 10:33:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:29.50
50m: 42.19
100m: 1:29.50
(47.31)
2 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 1:29.56 +0.06
50m: 42.41
100m: 1:29.56
(47.15)
3 Malva Lundberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 1:33.74 +4.24
50m: 43.18
100m: 1:33.74
(50.56)
4 Alva Engqvist 2007 Wisby Simsällskap +0.76 1:34.70 +5.20
50m: 43.75
100m: 1:34.70
(50.95)
5 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.89 1:35.91 +6.41
50m: 46.16
100m: 1:35.91
(49.75)
6 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 1:36.14 +6.64
50m: 43.93
100m: 1:36.14
(52.21)
7 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.65 1:37.54 +8.04
50m: 45.88
100m: 1:37.54
(51.66)
8 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:39.87 +10.37
50m: 46.62
100m: 1:39.87
(53.25)
9 Mia Subotic 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 1:40.19 +10.69
50m: 47.77
100m: 1:40.19
(52.42)
10 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.91 1:40.22 +10.72
50m: 47.72
100m: 1:40.22
(52.50)
11 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:41.26 +11.76
50m: 47.84
100m: 1:41.26
(53.42)
12 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:42.56 +13.06
50m: 47.52
100m: 1:42.56
(55.04)
13 Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap +0.88 1:44.17 +14.67
50m: 48.54
100m: 1:44.17
(55.63)
14 Thea  Hollén 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 1:45.17 +15.67
50m: 50.25
100m: 1:45.17
(54.92)
15 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.86 1:45.74 +16.24
50m: 48.84
100m: 1:45.74
(56.90)
16 Rose Masoudi 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:46.13 +16.63
50m: 50.27
100m: 1:46.13
(55.86)
17 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.89 1:46.88 +17.38
50m: 49.78
100m: 1:46.88
(57.10)
18 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.73 1:48.05 +18.55
50m: 50.10
100m: 1:48.05
(57.95)
19 Leah Sandelius 2007 Ösmo Simsällskap +0.76 1:48.85 +19.35
50m: 50.21
100m: 1:48.85
(58.64)
20 Elisa Olsson 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.81 1:49.65 +20.15
50m: 50.07
100m: 1:49.65
(59.58)
21 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 1:49.68 +20.18
50m: 51.27
100m: 1:49.68
(58.41)
22 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.83 1:50.23 +20.73
50m: 51.65
100m: 1:50.23
(58.58)
23 Esther Cederlund 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 1:51.48 +21.98
50m: 53.10
100m: 1:51.48
(58.38)
24 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.80 1:53.44 +23.94
50m: 53.31
100m: 1:53.44
(1:00.13)
25 Matilda Centellini 2007 Södertörns Simsällskap +0.82 1:53.81 +24.31
50m: 50.92
100m: 1:53.81
(1:02.89)
26 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:53.83 +24.33
50m: 54.18
100m: 1:53.83
(59.65)
27 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 1:54.47 +24.97
50m: 53.84
100m: 1:54.47
(1:00.63)
28 Emmy Skånstad Fant 2007 Tyresö Simsällskap +0.73 1:55.32 +25.82
50m: 55.16
100m: 1:55.32
(1:00.16)
29 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.89 1:56.87 +27.37
50m: 52.69
100m: 1:56.87
(1:04.18)
30 Wilma Jernberg 2007 Tyresö Simsällskap +0.76 1:57.32 +27.82
50m: 54.97
100m: 1:57.32
(1:02.35)
31 Malin Johansson 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.94 1:58.69 +29.19
50m: 56.74
100m: 1:58.69
(1:01.95)
32 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening +1.10 2:00.41 +30.91
50m: 56.85
100m: 2:00.41
(1:03.56)
33 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 2:02.68 +33.18
50m: 56.31
100m: 2:02.68
(1:06.37)
- Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 DSQ
- Selin Bozdag 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.84 DSQ
- Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.73 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 10:49:38
2019-05-04 10:51:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 1:25.28
50m: 39.78
100m: 1:25.28
(45.50)
2 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 1:29.24 +3.96
50m: 41.12
100m: 1:29.24
(48.12)
3 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.78 1:33.50 +8.22
50m: 44.26
100m: 1:33.50
(49.24)
4 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 1:35.52 +10.24
50m: 45.40
100m: 1:35.52
(50.12)
5 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap +0.90 1:42.29 +17.01
50m: 48.61
100m: 1:42.29
(53.68)
6 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:45.51 +20.23
50m: 50.19
100m: 1:45.51
(55.32)
7 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:48.33 +23.05
50m: 52.39
100m: 1:48.33
(55.94)
8 Hjalmar Pettersson 2007 Wisby Simsällskap +0.79 1:50.98 +25.70
50m: 53.02
100m: 1:50.98
(57.96)
9 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.81 1:51.35 +26.07
50m: 51.97
100m: 1:51.35
(59.38)
10 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.73 1:51.42 +26.14
50m: 54.46
100m: 1:51.42
(56.96)
11 Simon Hung 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 1:52.61 +27.33
50m: 52.86
100m: 1:52.61
(59.75)
12 Malcolm Brandt 2007 Tyresö Simsällskap +0.83 1:56.59 +31.31
50m: 53.39
100m: 1:56.59
(1:03.20)
13 Oliver Crawford 2007 Tyresö Simsällskap +0.75 2:01.48 +36.20
50m: 56.84
100m: 2:01.48
(1:04.64)
14 Oskar Wessén 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 2:02.12 +36.84
50m: 57.49
100m: 2:02.12
(1:04.63)
15 Alexander Bylund 2007 Tyresö Simsällskap +0.78 2:13.71 +48.43
50m: 1:02.02
100m: 2:13.71
(1:11.69)
- Mete Ahmet Arslan 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.71 DSQ
- Erik Alterius 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.93 DSQ
- Farzan Mehran 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
- Victor Hedqvist Segelman 2007 Tyresö Simsällskap -.-- DNS
- Andre Er 2007 Södertörns Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-04 10:54:23
2019-05-04 10:56:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 10, 4X50m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Södertörns Simsällskap 13 Södertörns Simsällskap 2:16.80
Ellinor Eldh 2006 BA0206 +0.75 34.76 34.76
Ella Gunnarsson 2006 AT5206 +0.68 37.57 1:12.33
Julia Ottosson 2006 AN9206 +0.70 33.87 1:46.20
Alva Qvist 2006 BR5406 +0.45 30.60 2:16.80
2 SKK lag 1. 13 Stockholms Kappsimningsklubb 2:21.01 +4.21
Emelie Bilands 2006 AN4206 +0.73 38.44 38.44
Vida Haesert 2006 AN0206 +0.51 40.71 1:19.15
Elvira Lönnberg Flores 2006 AD9606 +0.25 30.79 1:49.94
Elise Karlsson 2007 BA4607 +0.19 31.07 2:21.01
3 Ösmo Simsällskap 13 Ösmo Simsällskap 2:23.33 +6.53
Meja Thunvall 2006 AG9206 +0.80 36.21 36.21
Agnes Öhman 2006 AG2406 +0.41 40.25 1:16.46
Freja Vesterlund 2006 AA7606 +0.58 34.36 1:50.82
Leah Sandelius 2007 AL8207 +0.34 32.51 2:23.33
4 Wisby Simsällskap Damer Äldr 13 Wisby Simsällskap 2:24.25 +7.45
Ella Adman 2006 BC3806 +0.58 36.23 36.23
Beatrice Olsson 2006 BD0206 +0.67 41.60 1:17.83
Alva Engqvist 2007 AP0807 +0.62 35.57 1:53.40
Emma Persson 2006 BD1206 +0.49 30.85 2:24.25
5 Stockholmspolisens IF Simföre 13 Stockholmspolisens IF SF 2:24.48 +7.68
Alice Sjödén-Sikström 2006 BM0806 +0.82 39.40 39.40
Nellie Thofelt 2006 AT7406 39.04 1:18.44
Meja Johansson 2006 BF8806 +0.13 33.16 1:51.60
Sara Wattad 2006 AI6206 +0.38 32.88 2:24.48
6 Södertörns Simsällskap lag 2 13 Södertörns Simsällskap 2:31.02 +14.22
Nadja Travar 2007 AP2607 +0.66 38.16 38.16
Ebba Mattisson 2006 BD2606 +0.18 41.86 1:20.02
Lovisa Lindberg 2007 AK0407 +0.51 39.34 1:59.36
Juni Stenbacka 2007 AV7607 +0.53 31.66 2:31.02
7 Älvsjö AIK Simförening 13 Älvsjö AIK Simförening 2:54.85 +38.05
Tuva Eriksson 2006 BH1806 +0.90 43.19 43.19
Sofia Östling 2007 BF0407 +0.69 55.31