Results for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bøttiger | 2008 | 1:55.06 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Simon Christensen | 2009 | 2:07.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:05.45 | |||||||||
- | Gustav Hansen | 2008 | DSQ | flyben v start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:08.57 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ludvig L. Møller | 2006 | 1:25.73 | |||||||
H2Odense | 1:26.19 | |||||||||
2 | Martin Christensen | 2006 | 1:31.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
3 | Bertil Tidemann | 2006 | 1:32.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.98 | |||||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 1:32.81 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 1:33.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.59 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 1:34.14 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.96 | |||||||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | 1:40.93 | |||||||
Kolding SK | 1:33.99 | |||||||||
8 | Jonas Mathiasen | 2006 | 1:41.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.85 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 1:44.07 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.66 | |||||||||
10 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 1:45.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.89 | |||||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | 1:47.04 | |||||||
DeltaSwim | 1:48.30 | |||||||||
12 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 1:48.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.88 | |||||||||
13 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 1:48.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.18 | |||||||||
14 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 1:56.80 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.19 | |||||||||
15 | Jonas Bergmann | 2006 | 1:57.55 | |||||||
H2Odense | 2:03.06 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:09.99 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:18.81 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.54 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:19.43 | |||||||
H2Odense | 1:11.37 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 1:20.26 | |||||||
Kolding SK | 1:16.51 | |||||||||
5 | Carl Clausen | 2005 | 1:21.03 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 1:21.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
7 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 1:23.42 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.47 | |||||||||
8 | Matti Andersen | 2005 | 1:24.16 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
9 | Karl Heeb | 2005 | 1:25.75 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 1:27.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
11 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:27.77 | |||||||
DeltaSwim | 1:24.34 | |||||||||
12 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 1:27.99 | |||||||
DeltaSwim | 1:22.28 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 1:32.25 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.45 | |||||||||
- | Oliver Londero | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:24.33 | |||||||||
- | Adrian Byrial Ancher | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 1:09.48 | |||||||
H2Odense | 1:06.65 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 1:12.10 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
3 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:12.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 1:13.97 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:20.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 4: Blade Partners |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 1:12.50 | |||||||
H2Odense | 1:10.27 | |||||||||
2 | Martin Broch | 2001 | 1:16.21 | |||||||
DeltaSwim | 1:15.64 | |||||||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | 1:19.60 | |||||||
DeltaSwim | 1:17.95 | |||||||||
4 | Emil Steenhold | 2000 | 1:26.46 | |||||||
DeltaSwim | 1:25.04 | |||||||||
5 | Tobias Hejslet | 2001 | 1:41.61 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |