Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
615 |
28.29 |
58.41 |
1:30.07 |
|
1:59.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
603 |
28.13 |
58.82 |
1:29.93 |
|
2:00.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
600 |
28.45 |
59.03 |
1:30.60 |
|
2:00.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
588 |
28.26 |
59.24 |
1:30.74 |
|
2:01.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
588 |
28.31 |
59.69 |
1:31.05 |
|
2:01.73 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
580 |
28.27 |
59.45 |
1:31.04 |
|
2:02.25 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
570 |
28.66 |
59.87 |
1:31.92 |
|
2:03.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
569 |
28.56 |
1:00.14 |
1:32.26 |
|
2:03.03 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
561 |
28.03 |
59.26 |
1:31.81 |
|
2:03.61 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
554 |
28.79 |
1:00.71 |
1:32.19 |
|
2:04.12 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
552 |
28.73 |
59.97 |
1:33.05 |
|
2:04.28 |
|
|
Uinti Tampere |
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Janne Tyni |
2000 |
|
546 |
29.59 |
1:01.20 |
1:33.30 |
|
2:04.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
546 |
28.70 |
1:00.72 |
1:33.32 |
|
2:04.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
531 |
29.36 |
1:00.89 |
1:33.27 |
|
2:05.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
524 |
27.87 |
59.75 |
1:32.99 |
|
2:06.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
522 |
29.18 |
1:00.98 |
1:34.09 |
|
2:06.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
515 |
28.28 |
59.81 |
1:33.00 |
|
2:07.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
514 |
28.57 |
1:00.35 |
1:33.71 |
|
2:07.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
503 |
28.51 |
1:00.91 |
1:34.84 |
|
2:08.21 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
502 |
28.85 |
1:01.24 |
1:34.58 |
|
2:08.31 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
499 |
28.91 |
1:01.59 |
1:35.80 |
|
2:08.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Kela |
2002 |
|
499 |
28.51 |
1:00.63 |
1:34.80 |
|
2:08.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joakim Harjaks |
2002 |
|
484 |
30.20 |
1:02.60 |
1:36.53 |
|
2:09.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
474 |
29.26 |
1:02.47 |
1:36.72 |
|
2:10.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
472 |
28.78 |
1:00.63 |
1:33.90 |
|
2:10.94 |
|
|
TaTu Tampere |
2:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
472 |
29.91 |
1:02.95 |
1:36.90 |
|
2:10.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kasperi Koskinen |
2001 |
|
469 |
28.60 |
1:01.14 |
1:35.89 |
|
2:11.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
465 |
29.08 |
1:02.33 |
1:37.26 |
|
2:11.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Manu Ursin |
2002 |
|
462 |
29.76 |
1:02.76 |
1:37.77 |
|
2:11.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
453 |
29.46 |
1:03.16 |
1:38.31 |
|
2:12.76 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
445 |
30.12 |
1:04.02 |
1:38.22 |
|
2:13.60 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
426 |
30.29 |
1:04.10 |
1:40.10 |
|
2:15.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
418 |
30.13 |
1:04.61 |
1:40.63 |
|
2:16.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Hjelm |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vanders |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:43 |
|