2019-07-18   01:52:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 1, 400m Frisim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Brandt 2006 Väsby Simsällskap -.-- 4:59.11
50m: 33.30
100m: 1:09.72
(36.42)
150m: 1:47.58
(37.86)
200m: 2:26.19
(38.61)
250m: 3:04.72
(38.53)
300m: 3:42.94
(38.22)
350m: 4:21.33
(38.39)
400m: 4:59.11
(37.78)
2 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap 5:04.47 +5.36
50m: 33.58
100m: 1:11.63
(38.05)
150m: 1:50.83
(39.20)
200m: 2:30.22
(39.39)
250m: 3:09.79
(39.57)
300m: 3:48.29
(38.50)
350m: 4:27.44
(39.15)
400m: 5:04.47
(37.03)
3 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.78 5:09.43 +10.32
50m: 34.47
100m: 1:12.91
(38.44)
150m: 1:52.23
(39.32)
200m: 2:32.79
(40.56)
250m: 3:13.02
(40.23)
300m: 3:52.78
(39.76)
350m: 4:31.94
(39.16)
400m: 5:09.43
(37.49)
4 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.76 5:10.61 +11.50
50m: 33.77
100m: 1:12.01
(38.24)
150m: 1:50.77
(38.76)
200m: 2:30.57
(39.80)
250m: 3:10.45
(39.88)
300m: 3:51.53
(41.08)
350m: 4:31.97
(40.44)
400m: 5:10.61
(38.64)
5 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.69 5:13.58 +14.47
50m: 34.77
100m: 1:13.85
(39.08)
150m: 1:53.77
(39.92)
200m: 2:34.05
(40.28)
250m: 3:14.48
(40.43)
300m: 3:55.10
(40.62)
350m: 4:35.20
(40.10)
400m: 5:13.58
(38.38)
6 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.88 5:14.30 +15.19
50m: 35.05
100m: 1:14.06
(39.01)
150m: 1:54.36
(40.30)
200m: 2:34.53
(40.17)
250m: 3:14.88
(40.35)
300m: 3:55.87
(40.99)
350m: 4:35.56
(39.69)
400m: 5:14.30
(38.74)
7 Maia Doman 2006 MyFitness +0.80 5:14.72 +15.61
50m: 33.96
100m: 1:12.74
(38.78)
150m: 1:53.25
(40.51)
200m: 2:34.71
(41.46)
250m: 3:15.77
(41.06)
300m: 3:56.97
(41.20)
350m: 4:37.77
(40.80)
400m: 5:14.72
(36.95)
8 Malin Rike Holmann 2006 Bærumsvømmerne +0.77 5:14.78 +15.67
50m: 34.04
100m: 1:12.43
(38.39)
150m: 1:52.22
(39.79)
200m: 2:33.21
(40.99)
250m: 3:13.95
(40.74)
300m: 3:54.95
(41.00)
350m: 4:35.67
(40.72)
400m: 5:14.78
(39.11)
9 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.76 5:15.76 +16.65
50m: 35.16
100m: 1:14.65
(39.49)
150m: 1:55.60
(40.95)
200m: 2:35.72
(40.12)
250m: 3:15.74
(40.02)
300m: 3:55.89
(40.15)
350m: 4:36.52
(40.63)
400m: 5:15.76
(39.24)
10 Cora Helene Hildrum 2006 SK Speed +0.77 5:16.25 +17.14
50m: 34.19
100m: 1:13.74
(39.55)
150m: 1:54.53
(40.79)
200m: 2:35.49
(40.96)
250m: 3:16.65
(41.16)
300m: 3:56.89
(40.24)
350m: 4:37.10
(40.21)
400m: 5:16.25
(39.15)
11 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.92 5:18.05 +18.94
50m: 35.14
100m: 1:15.38
(40.24)
150m: 1:55.89
(40.51)
200m: 2:36.71
(40.82)
250m: 3:17.31
(40.60)
300m: 3:58.38
(41.07)
350m: 4:38.90
(40.52)
400m: 5:18.05
(39.15)
12 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.74 5:20.26 +21.15
50m: 35.76
100m: 1:15.51
(39.75)
150m: 1:56.56
(41.05)
200m: 2:37.79
(41.23)
250m: 3:19.36
(41.57)
300m: 4:00.56
(41.20)
350m: 4:41.77
(41.21)
400m: 5:20.26
(38.49)
13 Britt Raudsepp 2007 Audentese Spordiklubi +0.77 5:22.74 +23.63
50m: 34.81
100m: 1:15.25
(40.44)
150m: 1:56.89
(41.64)
200m: 2:38.83
(41.94)
250m: 3:19.81
(40.98)
300m: 4:01.79
(41.98)
350m: 4:43.18
(41.39)
400m: 5:22.74
(39.56)
14 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.80 5:22.76 +23.65
50m: 37.96
100m: 1:19.36
(41.40)
150m: 2:01.20
(41.84)
200m: 2:42.87
(41.67)
250m: 3:24.15
(41.28)
300m: 4:05.13
(40.98)
350m: 4:45.04
(39.91)
400m: 5:22.76
(37.72)
15 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.75 5:29.55 +30.44
50m: 36.26
100m: 1:16.74
(40.48)
150m: 1:59.35
(42.61)
200m: 2:41.59
(42.24)
250m: 3:24.50
(42.91)
300m: 4:06.25
(41.75)
350m: 4:49.06
(42.81)
400m: 5:29.55
(40.49)
16 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 5:29.81 +30.70
50m: 36.41
100m: 1:16.82
(40.41)
150m: 1:57.72
(40.90)
200m: 2:40.37
(42.65)
250m: 3:22.67
(42.30)
300m: 4:05.17
(42.50)
350m: 4:47.88
(42.71)
400m: 5:29.81
(41.93)
17 Vera Wijk 2006 Väsby Simsällskap +0.80 5:33.10 +33.99
50m: 37.18
100m: 1:18.94
(41.76)
150m: 2:01.63
(42.69)
200m: 2:44.99
(43.36)
250m: 3:28.05
(43.06)
300m: 4:10.95
(42.90)
350m: 4:53.20
(42.25)
400m: 5:33.10
(39.90)
18 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.74 5:33.13 +34.02
50m: 34.78
100m: 1:16.37
(41.59)
150m: 1:58.57
(42.20)
200m: 2:41.38
(42.81)
250m: 3:25.46
(44.08)
300m: 4:09.45
(43.99)
350m: 4:53.18
(43.73)
400m: 5:33.13
(39.95)
19 Nathania Newton 2007 Skjetten Svømming +0.69 5:34.35 +35.24
50m: 35.55
100m: 1:18.08
(42.53)
150m: 2:01.83
(43.75)
200m: 2:45.78
(43.95)
250m: 3:29.08
(43.30)
300m: 4:11.46
(42.38)
350m: 4:53.68
(42.22)
400m: 5:34.35
(40.67)
20 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.69 5:34.90 +35.79
50m: 35.29
100m: 1:16.64
(41.35)
150m: 1:59.96
(43.32)
200m: 2:43.36
(43.40)
250m: 3:26.25
(42.89)
300m: 4:10.26
(44.01)
350m: 4:53.95
(43.69)
400m: 5:34.90
(40.95)
21 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.76 5:37.36 +38.25
50m: 35.21
100m: 1:16.58
(41.37)
150m: 1:59.75
(43.17)
200m: 2:42.96
(43.21)
250m: 3:27.45
(44.49)
300m: 4:11.73
(44.28)
350m: 4:55.05
(43.32)
400m: 5:37.36
(42.31)
22 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 5:39.84 +40.73
50m: 34.08
100m: 1:13.76
(39.68)
150m: 1:57.01
(43.25)
200m: 2:41.83
(44.82)
250m: 3:26.74
(44.91)
300m: 4:12.26
(45.52)
350m: 4:57.42
(45.16)
400m: 5:39.84
(42.42)
23 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.78 5:41.26 +42.15
50m: 36.97
100m: 1:19.56
(42.59)
150m: 2:03.63
(44.07)
200m: 2:48.01
(44.38)
250m: 3:32.23
(44.22)
300m: 4:16.55
(44.32)
350m: 5:00.23
(43.68)
400m: 5:41.26
(41.03)
24 Sara Pamplona Lund-Iverse 2006 Bærumsvømmerne +0.68 5:41.90 +42.79
50m: 36.66
100m: 1:18.68
(42.02)
150m: 2:02.81
(44.13)
200m: 2:47.83
(45.02)
250m: 3:33.26
(45.43)
300m: 4:17.14
(43.88)
350m: 5:00.27
(43.13)
400m: 5:41.90
(41.63)
25 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.80 5:45.09 +45.98
50m: 36.97
100m: 1:21.29
(44.32)
150m: 2:05.96
(44.67)
200m: 2:51.19
(45.23)
250m: 3:36.84
(45.65)
300m: 4:21.71
(44.87)
350m: 5:05.17
(43.46)
400m: 5:45.09
(39.92)
26 Silja Thoresen Skinlo 2007 Skjetten Svømming +0.62 5:45.12 +46.01
50m: 37.69
100m: 1:20.09
(42.40)
150m: 2:04.56
(44.47)
200m: 2:48.91
(44.35)
250m: 3:33.73
(44.82)
300m: 4:18.94
(45.21)
350m: 5:03.02
(44.08)
400m: 5:45.12
(42.10)
27 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.74 5:46.32 +47.21
50m: 37.33
100m: 1:20.85
(43.52)
150m: 2:03.98
(43.13)
200m: 2:47.62
(43.64)
250m: 3:31.80
(44.18)
300m: 4:17.56
(45.76)
350m: 5:01.99
(44.43)
400m: 5:46.32
(44.33)
28 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 5:51.37 +52.26
50m: 35.93
100m: 1:20.02
(44.09)
150m: 2:05.79
(45.77)
200m: 2:50.95
(45.16)
250m: 3:37.02
(46.07)
300m: 4:23.48
(46.46)
350m: 5:08.07
(44.59)
400m: 5:51.37
(43.30)
29 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.75 5:51.94 +52.83
50m: 35.54
100m: 1:16.85
(41.31)
150m: 2:02.08
(45.23)
200m: 2:48.60
(46.52)
250m: 3:35.15
(46.55)
300m: 4:21.94
(46.79)
350m: 5:07.73
(45.79)
400m: 5:51.94
(44.21)
30 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap 5:55.50 +56.39
50m: 39.80
100m: 1:24.95
(45.15)
150m: 2:10.70
(45.75)
200m: 2:57.12
(46.42)
250m: 3:41.93
(44.81)
300m: 4:27.45
(45.52)
350m: 5:12.11
(44.66)
400m: 5:55.50
(43.39)
31 Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap +0.89 5:56.16 +57.05
50m: 37.75
100m: 1:21.98
(44.23)
150m: 2:07.49
(45.51)
200m: 2:53.71
(46.22)
250m: 3:40.87
(47.16)
300m: 4:26.89
(46.02)
350m: 5:13.02
(46.13)
400m: 5:56.16
(43.14)
32 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap -.-- 6:00.53 +1:01.42
50m: 38.50
100m: 1:22.26
(43.76)
150m: 2:09.37
(47.11)
200m: 2:56.46
(47.09)
250m: 3:43.53
(47.07)
300m: 4:29.85
(46.32)
350m: 5:16.09
(46.24)
400m: 6:00.53
(44.44)
33 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 6:04.96 +1:05.85
50m: 38.17
100m: 1:22.73
(44.56)
150m: 2:09.64
(46.91)
200m: 2:56.29
(46.65)
250m: 3:43.21
(46.92)
300m: 4:29.63
(46.42)
350m: 5:19.08
(49.45)
400m: 6:04.96
(45.88)
34 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap +0.73 6:08.20 +1:09.09
50m: 39.78
100m: 1:26.28
(46.50)
150m: 2:14.29
(48.01)
200m: 3:01.88
(47.59)
250m: 3:49.27
(47.39)
300m: 4:36.62
(47.35)
350m: 5:23.51
(46.89)
400m: 6:08.20
(44.69)
35 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +0.96 6:08.78 +1:09.67
50m: 39.96
100m: 1:26.97
(47.01)
150m: 2:15.32
(48.35)
200m: 3:04.29
(48.97)
250m: 3:51.78
(47.49)
300m: 4:40.09
(48.31)
350m: 5:27.43
(47.34)
400m: 6:08.78
(41.35)
36 Nikoline Nørjordet Braate 2007 Bærumsvømmerne +0.89 6:09.52 +1:10.41
50m: 40.94
100m: 1:26.31
(45.37)
150m: 2:13.89
(47.58)
200m: 3:02.70
(48.81)
250m: 3:50.89
(48.19)
300m: 4:38.53
(47.64)
350m: 5:26.05
(47.52)
400m: 6:09.52
(43.47)
37 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap +0.74 6:10.41 +1:11.30
50m: 39.74
100m: 1:25.80
(46.06)
150m: 2:13.99
(48.19)
200m: 3:01.44
(47.45)
250m: 3:50.12
(48.68)
300m: 4:37.86
(47.74)
350m: 5:25.43
(47.57)
400m: 6:10.41
(44.98)
38 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.90 6:10.80 +1:11.69
50m: 39.35
100m: 1:24.65
(45.30)
150m: 2:12.39
(47.74)
200m: 2:59.76
(47.37)
250m: 3:48.08
(48.32)
300m: 4:36.69
(48.61)
350m: 5:24.94
(48.25)
400m: 6:10.80
(45.86)
39 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 6:18.14 +1:19.03
50m: 37.45
100m: 1:26.35
(48.90)
150m: 2:16.65
(50.30)
200m: 3:05.95
(49.30)
250m: 3:56.00
(50.05)
300m: 4:45.45
(49.45)
350m: 5:32.38
(46.93)
400m: 6:18.14
(45.76)
40 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap +0.78 6:22.04 +1:22.93
50m: 40.37
100m: 1:29.16
(48.79)
150m: 2:19.03
(49.87)
200m: 3:08.11
(49.08)
250m: 3:57.15
(49.04)
300m: 4:47.37
(50.22)
350m: 5:35.56
(48.19)
400m: 6:22.04
(46.48)
41 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.76 6:42.33 +1:43.22
50m: 43.84
100m: 1:34.31
(50.47)
150m: 2:25.73
(51.42)
200m: 3:17.98
(52.25)
250m: 4:10.13
(52.15)
300m: 5:02.08
(51.95)
350m: 5:53.49
(51.41)
400m: 6:42.33
(48.84)
Grenen officiell:  2019-06-28 16:08:50
Gren 1, 400m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Heleri Zirk 2004 Audentese Spordiklubi +0.71 4:39.88
50m: 32.07
100m: 1:07.90
(35.83)
150m: 1:43.49
(35.59)
200m: 2:19.10
(35.61)
250m: 2:54.64
(35.54)
300m: 3:30.53
(35.89)
350m: 4:05.43
(34.90)
400m: 4:39.88
(34.45)
2 Rana Wild-Ali 2005 SK Speed +0.81 4:49.28 +9.40
50m: 32.92
100m: 1:09.10
(36.18)
150m: 1:46.46
(37.36)
200m: 2:23.40
(36.94)
250m: 3:00.34
(36.94)
300m: 3:37.50
(37.16)
350m: 4:13.96
(36.46)
400m: 4:49.28
(35.32)
3 Victoria Montfort 2004 VICS +0.77 4:54.21 +14.33
50m: 33.12
100m: 1:09.86
(36.74)
150m: 1:47.12
(37.26)
200m: 2:25.13
(38.01)
250m: 3:03.09
(37.96)
300m: 3:40.61
(37.52)
350m: 4:18.41
(37.80)
400m: 4:54.21
(35.80)
4 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun +0.86 4:55.02 +15.14
50m: 32.31
100m: 1:08.11
(35.80)
150m: 1:45.09
(36.98)
200m: 2:22.57
(37.48)
250m: 3:00.72
(38.15)
300m: 3:39.11
(38.39)
350m: 4:17.89
(38.78)
400m: 4:55.02
(37.13)
5 Mariela Nordsletta Somby 2005 Karasjok SK -.-- 4:59.56 +19.68
50m: 32.64
100m: 1:09.89
(37.25)
150m: 1:48.48
(38.59)
200m: 2:27.49
(39.01)
250m: 3:05.74
(38.25)
300m: 3:44.38
(38.64)
350m: 4:22.49
(38.11)
400m: 4:59.56
(37.07)
6 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun +0.93 5:00.85 +20.97
50m: 33.02
100m: 1:09.79
(36.77)
150m: 1:47.68
(37.89)
200m: 2:26.05
(38.37)
250m: 3:04.74
(38.69)
300m: 3:43.55
(38.81)
350m: 4:22.49
(38.94)
400m: 5:00.85
(38.36)
7 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun -.-- 5:00.86 +20.98
50m: 34.09
100m: 1:11.81
(37.72)
150m: 1:50.11
(38.30)
200m: 2:28.78
(38.67)
250m: 3:06.99
(38.21)
300m: 3:45.50
(38.51)
350m: 4:23.44
(37.94)
400m: 5:00.86
(37.42)
8 Clara Katarina Björkegren 2004 Bærumsvømmerne +0.90 5:02.91 +23.03
50m: 34.36
100m: 1:11.94
(37.58)
150m: 1:50.79
(38.85)
200m: 2:29.78
(38.99)
250m: 3:08.05
(38.27)
300m: 3:47.12
(39.07)
350m: 4:25.71
(38.59)
400m: 5:02.91
(37.20)
9 Lone Charlotte Eikjok 2004 Karasjok SK +0.78 5:03.42 +23.54
50m: 33.94
100m: 1:11.82
(37.88)
150m: 1:49.86
(38.04)
200m: 2:28.24
(38.38)
250m: 3:07.25
(39.01)
300m: 3:46.81
(39.56)
350m: 4:25.37
(38.56)
400m: 5:03.42
(38.05)
10 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.69 5:04.88 +25.00
50m: 34.01
100m: 1:12.25
(38.24)
150m: 1:51.16
(38.91)
200m: 2:29.61
(38.45)
250m: 3:08.76
(39.15)
300m: 3:48.93
(40.17)
350m: 4:27.25
(38.32)
400m: 5:04.88
(37.63)
11 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.72 5:09.17 +29.29
50m: 35.21
100m: 1:14.56
(39.35)
150m: 1:53.80
(39.24)
200m: 2:33.76
(39.96)
250m: 3:12.25
(38.49)
300m: 3:52.05
(39.80)
350m: 4:31.39
(39.34)
400m: 5:09.17
(37.78)
12 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.80 5:09.44 +29.56
50m: 33.50
100m: 1:11.42
(37.92)
150m: 1:50.40
(38.98)
200m: 2:30.65
(40.25)
250m: 3:10.48
(39.83)
300m: 3:50.78
(40.30)
350m: 4:30.83
(40.05)
400m: 5:09.44
(38.61)
13 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.84 5:11.79 +31.91
50m: 35.86
100m: 1:14.92
(39.06)
150m: 1:54.30
(39.38)
200m: 2:33.83
(39.53)
250m: 3:13.27
(39.44)
300m: 3:52.97
(39.70)
350m: 4:32.85
(39.88)
400m: 5:11.79
(38.94)
14 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.79 5:13.44 +33.56
50m: 34.35
100m: 1:12.95
(38.60)
150m: 1:52.96
(40.01)
200m: 2:32.71
(39.75)
250m: 3:13.11
(40.40)
300m: 3:53.41
(40.30)
350m: 4:33.77
(40.36)
400m: 5:13.44
(39.67)
15 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap +0.76 5:16.52 +36.64
50m: 34.45
100m: 1:14.53
(40.08)
150m: 1:55.41
(40.88)
200m: 2:36.55
(41.14)
250m: 3:17.07
(40.52)
300m: 3:58.18
(41.11)
350m: 4:38.95
(40.77)
400m: 5:16.52
(37.57)
16 Mina Grove-Knutsen 2005 Bærumsvømmerne +0.76 5:17.19 +37.31
50m: 35.02
100m: 1:15.09
(40.07)
150m: 1:56.83
(41.74)
200m: 2:38.47
(41.64)
250m: 3:19.89
(41.42)
300m: 4:00.66
(40.77)
350m: 4:40.24
(39.58)
400m: 5:17.19
(36.95)
17 Hedda Mørne-Thomassen 2004 Bærumsvømmerne +0.82 5:19.66 +39.78
50m: 34.89
100m: 1:14.41
(39.52)
150m: 1:55.60
(41.19)
200m: 2:36.17
(40.57)
250m: 3:17.24
(41.07)
300m: 3:58.83
(41.59)
350m: 4:40.56
(41.73)
400m: 5:19.66
(39.10)
18 Tuva Wilberg 2005 Skjetten Svømming +0.71 5:20.65 +40.77
50m: 36.24
100m: 1:15.67
(39.43)
150m: 1:56.11
(40.44)
200m: 2:36.20
(40.09)
250m: 3:17.33
(41.13)
300m: 3:58.74
(41.41)
350m: 4:40.50
(41.76)
400m: 5:20.65
(40.15)
19 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.76 5:21.76 +41.88
50m: 33.84
100m: 1:12.53
(38.69)
150m: 1:53.03
(40.50)
200m: 2:34.53
(41.50)
250m: 3:15.72
(41.19)
300m: 3:58.86
(43.14)
350m: 4:40.88
(42.02)
400m: 5:21.76
(40.88)
20 Selma Flage Dragsund 2005 Bærumsvømmerne +0.85 5:23.32 +43.44
50m: 34.79
100m: 1:15.01
(40.22)
150m: 1:55.30
(40.29)
200m: 2:37.52
(42.22)
250m: 3:19.31
(41.79)
300m: 4:02.45
(43.14)
350m: 4:43.76
(41.31)
400m: 5:23.32
(39.56)
21 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.79 5:24.07 +44.19
50m: 36.40
100m: 1:17.09
(40.69)
150m: 1:58.81
(41.72)
200m: 2:40.71
(41.90)
250m: 3:22.58
(41.87)
300m: 4:04.16
(41.58)
350m: 4:45.34
(41.18)
400m: 5:24.07
(38.73)
22 Anna Grape 2004 Bærumsvømmerne +0.72 5:25.17 +45.29
50m: 35.45
100m: 1:16.22
(40.77)
150m: 1:57.97
(41.75)
200m: 2:39.82
(41.85)
250m: 3:20.97
(41.15)
300m: 4:02.83
(41.86)
350m: 4:44.77
(41.94)
400m: 5:25.17
(40.40)
23 Liv Bengtsson 2005 ACS Cougars London +0.77 5:25.23 +45.35
50m: 36.43
100m: 1:16.79
(40.36)
150m: 1:58.54
(41.75)
200m: 2:40.43
(41.89)
250m: 3:22.51
(42.08)
300m: 4:03.86
(41.35)
350m: 4:45.31
(41.45)
400m: 5:25.23
(39.92)
24 Lisa Liasjø 2005 Trondhjems SLK -.-- 5:25.70 +45.82
50m: 34.71
100m: 1:14.41
(39.70)
150m: 1:55.96
(41.55)
200m: 2:37.92
(41.96)
250m: 3:20.21
(42.29)
300m: 4:02.80
(42.59)
350m: 4:44.92
(42.12)
400m: 5:25.70
(40.78)
25 Thea Haugan 2004 Trondhjems SLK +1.06 5:27.90 +48.02
50m: 34.73
100m: 1:15.05
(40.32)
150m: 1:56.80
(41.75)
200m: 2:38.48
(41.68)
250m: 3:20.99
(42.51)
300m: 4:04.28
(43.29)
350m: 4:46.81
(42.53)
400m: 5:27.90
(41.09)
26 Thea Catherine Høgalmen 2004 Bærumsvømmerne +0.82 5:28.68 +48.80
50m: 34.26
100m: 1:14.52
(40.26)
150m: 1:56.18
(41.66)
200m: 2:38.32
(42.14)
250m: 3:20.90
(42.58)
300m: 4:03.67
(42.77)
350m: 4:46.99
(43.32)
400m: 5:28.68
(41.69)
27 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap +0.79 5:30.39 +50.51
50m: 36.91
100m: 1:18.24
(41.33)
150m: 2:00.88
(42.64)
200m: 2:43.09
(42.21)
250m: 3:25.45
(42.36)
300m: 4:08.38
(42.93)
350m: 4:50.07
(41.69)
400m: 5:30.39
(40.32)
28 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.79 5:33.27 +53.39
50m: 36.50
100m: 1:17.54
(41.04)
150m: 1:59.89
(42.35)
200m: 2:42.57
(42.68)
250m: 3:25.49
(42.92)
300m: 4:08.18
(42.69)
350m: 4:51.20
(43.02)
400m: 5:33.27
(42.07)
29 Angelina Paju 2004 Audentese Spordiklubi -.-- 5:36.94 +57.06
50m: 35.60
100m: 1:16.52
(40.92)
150m: 1:59.09
(42.57)
200m: 2:42.28
(43.19)
250m: 3:26.28
(44.00)
300m: 4:10.26
(43.98)
350m: 4:53.66
(43.40)
400m: 5:36.94
(43.28)
30 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.77 5:40.76 +1:00.88
50m: 36.41
100m: 1:16.29
(39.88)
150m: 1:59.40
(43.11)
200m: 2:43.17
(43.77)
250m: 3:26.98
(43.81)
300m: 4:11.04
(44.06)
350m: 4:57.41
(46.37)
400m: 5:40.76
(43.35)
31 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.65 5:40.91 +1:01.03
50m: 37.11
100m: 1:19.11
(42.00)
150m: 2:03.02
(43.91)
200m: 2:46.40
(43.38)
250m: 3:30.77
(44.37)
300m: 4:15.31
(44.54)
350m: 4:58.85
(43.54)
400m: 5:40.91
(42.06)
32 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.97 5:42.63 +1:02.75
50m: 36.96
100m: 1:18.93
(41.97)
150m: 2:03.00
(44.07)
200m: 2:47.30
(44.30)
250m: 3:31.72
(44.42)
300m: 4:16.58
(44.86)
350m: 5:00.36
(43.78)
400m: 5:42.63
(42.27)
33 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.72 5:42.85 +1:02.97
50m: 36.79
100m: 1:17.90
(41.11)
150m: 2:01.48
(43.58)
200m: 2:45.24
(43.76)
250m: 3:30.03
(44.79)
300m: 4:15.03
(45.00)
350m: 5:00.60
(45.57)
400m: 5:42.85
(42.25)
34 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.75 5:46.49 +1:06.61
50m: 38.67
100m: 1:22.11
(43.44)
150m: 2:06.27
(44.16)
200m: 2:51.42
(45.15)
250m: 3:35.54
(44.12)
300m: 4:21.23
(45.69)
350m: 5:05.04
(43.81)
400m: 5:46.49
(41.45)
35 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.84 5:46.50 +1:06.62
50m: 37.78
100m: 1:19.75
(41.97)
150m: 2:04.18
(44.43)
200m: 2:49.71
(45.53)
250m: 3:35.19
(45.48)
300m: 4:19.33
(44.14)
350m: 5:04.38
(45.05)
400m: 5:46.50
(42.12)
36 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 5:58.53 +1:18.65
50m: 40.01
100m: 1:23.22
(43.21)
150m: 2:09.25
(46.03)
200m: 2:55.33
(46.08)
250m: 3:41.93
(46.60)
300m: 4:28.30
(46.37)
350m: 5:14.65
(46.35)
400m: 5:58.53
(43.88)
37 Michelle Meshcherinova Ri 2005 Bærumsvømmerne +0.89 5:59.01 +1:19.13
50m: 38.55
100m: 1:22.66
(44.11)
150m: 2:08.21
(45.55)
200m: 2:54.24
(46.03)
250m: 3:41.31
(47.07)
300m: 4:28.31
(47.00)
350m: 5:14.50
(46.19)
400m: 5:59.01
(44.51)
38 Astrid Rosén 2005 Simklubben Neptun +0.73 6:03.53 +1:23.65
50m: 37.40
100m: 1:21.80
(44.40)
150m: 2:08.82
(47.02)
200m: 2:56.77
(47.95)
250m: 3:45.67
(48.90)
300m: 4:33.54
(47.87)
350m: 5:19.37
(45.83)
400m: 6:03.53
(44.16)
39 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap +0.83 6:05.37 +1:25.49
50m: 37.21
100m: 1:21.26
(44.05)
150m: 2:08.14
(46.88)
200m: 2:55.89
(47.75)
250m: 3:43.81
(47.92)
300m: 4:31.88
(48.07)
350m: 5:20.03
(48.15)
400m: 6:05.37
(45.34)
40 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap +0.77 6:12.64 +1:32.76
50m: 40.65
100m: 1:25.92
(45.27)
150m: 2:13.12
(47.20)
200m: 3:00.78
(47.66)
250m: 3:49.51
(48.73)
300m: 4:37.98
(48.47)
350m: 5:26.80
(48.82)
400m: 6:12.64
(45.84)
41 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.87 6:17.06 +1:37.18
50m: 37.82
100m: 1:24.17
(46.35)
150m: 2:13.01
(48.84)
200m: 3:01.45
(48.44)
250m: 3:51.55
(50.10)
300m: 4:40.23
(48.68)
350m: 5:29.98
(49.75)
400m: 6:17.06
(47.08)
Grenen officiell:  2019-06-28 16:08:50
Gren 1, 400m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Katherina Gkioni 2000 Väsby Simsällskap +0.69 4:45.28
50m: 31.81
100m: 1:07.61
(35.80)
150m: 1:43.80
(36.19)
200m: 2:20.36
(36.56)
250m: 2:56.78
(36.42)
300m: 3:33.58
(36.80)
350m: 4:10.00
(36.42)
400m: 4:45.28
(35.28)
2 Kai Liis Kivirähk 2003 Audentese Spordiklubi +0.76 4:50.28 +5.00
50m: 32.51
100m: 1:08.52
(36.01)
150m: 1:45.48
(36.96)
200m: 2:22.90
(37.42)
250m: 3:00.21
(37.31)
300m: 3:37.51
(37.30)
350m: 4:14.53
(37.02)
400m: 4:50.28
(35.75)
3 Katriin Hansalu 2003 Briis Spordiklubi +0.72 5:03.24 +17.96
50m: 34.28
100m: 1:11.96
(37.68)
150m: 1:49.88
(37.92)
200m: 2:28.23
(38.35)
250m: 3:06.27
(38.04)
300m: 3:45.42
(39.15)
350m: 4:24.56
(39.14)
400m: 5:03.24
(38.68)
4 Vendela Hillström 2003 Simklubben Neptun +0.87 5:06.60 +21.32
50m: 34.29
100m: 1:11.65
(37.36)
150m: 1:49.68
(38.03)
200m: 2:28.24
(38.56)
250m: 3:07.03
(38.79)
300m: 3:46.70
(39.67)
350m: 4:27.06
(40.36)
400m: 5:06.60
(39.54)
5 Vårin Jensås 2003 Trondhjems SLK +0.97 5:06.87 +21.59
50m: 33.65
100m: 1:11.62
(37.97)
150m: 1:50.55
(38.93)
200m: 2:29.71
(39.16)
250m: 3:09.15
(39.44)
300m: 3:48.57
(39.42)
350m: 4:28.42
(39.85)
400m: 5:06.87
(38.45)
6 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.80 5:11.48 +26.20
50m: 32.95
100m: 1:10.30
(37.35)
150m: 1:49.66
(39.36)
200m: 2:29.91
(40.25)
250m: 3:10.68
(40.77)
300m: 3:51.68
(41.00)
350m: 4:32.85
(41.17)
400m: 5:11.48
(38.63)
7 Edle Lund 2003 Trondhjems SLK +0.86 5:11.94 +26.66
50m: 33.46
100m: 1:11.49
(38.03)
150m: 1:51.04
(39.55)
200m: 2:31.22
(40.18)
250m: 3:11.71
(40.49)
300m: 3:52.14
(40.43)
350m: 4:32.46
(40.32)
400m: 5:11.94
(39.48)
8 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.70 5:27.30 +42.02
50m: 35.61
100m: 1:16.53
(40.92)
150m: 1:59.08
(42.55)
200m: 2:41.11
(42.03)
250m: 3:22.92
(41.81)
300m: 4:05.30
(42.38)
350m: 4:47.47
(42.17)
400m: 5:27.30
(39.83)
9 Evelina Porling 2002 Södertälje Simsällskap +0.73 5:40.08 +54.80
50m: 36.28
100m: 1:17.12
(40.84)
150m: 1:59.87
(42.75)
200m: 2:43.98
(44.11)
250m: 3:27.98
(44.00)
300m: 4:12.64
(44.66)
350m: 4:56.73
(44.09)
400m: 5:40.08
(43.35)
10 Margareta Serednicka 1976 Solna Sundbyberg SS 04 +0.95 5:51.10 +1:05.82
50m: 36.92
100m: 1:19.97
(43.05)
150m: 2:04.65
(44.68)
200m: 2:49.97
(45.32)
250m: 3:34.77
(44.80)
300m: 4:20.91
(46.14)
350m: 5:06.10
(45.19)
400m: 5:51.10
(45.00)
11 Astrid Blomberg 2000 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 5:51.73 +1:06.45
50m: 38.11
100m: 1:21.84
(43.73)
150m: 2:07.72
(45.88)
200m: 2:53.68
(45.96)
250m: 3:38.42
(44.74)
300m: 4:23.05
(44.63)
350m: 5:08.12
(45.07)
400m: 5:51.73
(43.61)
12 Alexandra Eriksson 2002 Spårvägen Simförening +0.78 5:54.17 +1:08.89
50m: 36.24
100m: 1:20.33
(44.09)
150m: 2:05.44
(45.11)
200m: 2:50.22
(44.78)
250m: 3:35.35
(45.13)
300m: 4:23.55
(48.20)
350m: 5:08.37
(44.82)
400m: 5:54.17
(45.80)
Grenen officiell:  2019-06-28 16:08:50
2019-06-28 16:11:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 2, 400m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.76 4:53.29
50m: 32.19
100m: 1:09.34
(37.15)
150m: 1:47.10
(37.76)
200m: 2:25.37
(38.27)
250m: 3:02.60
(37.23)
300m: 3:40.51
(37.91)
350m: 4:17.58
(37.07)
400m: 4:53.29
(35.71)
2 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.90 5:02.00 +8.71
50m: 31.99
100m: 1:10.04
(38.05)
150m: 1:48.95
(38.91)
200m: 2:28.93
(39.98)
250m: 3:07.92
(38.99)
300m: 3:47.50
(39.58)
350m: 4:26.25
(38.75)
400m: 5:02.00
(35.75)
3 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.82 5:03.65 +10.36
50m: 32.65
100m: 1:09.26
(36.61)
150m: 1:47.08
(37.82)
200m: 2:26.03
(38.95)
250m: 3:05.12
(39.09)
300m: 3:44.54
(39.42)
350m: 4:24.40
(39.86)
400m: 5:03.65
(39.25)
4 Pelle Basmo Bjerkli 2006 SK Speed +0.75 5:09.20 +15.91
50m: 33.70
100m: 1:11.98
(38.28)
150m: 1:51.58
(39.60)
200m: 2:32.37
(40.79)
250m: 3:11.49
(39.12)
300m: 3:52.10
(40.61)
350m: 4:30.69
(38.59)
400m: 5:09.20
(38.51)
5 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.66 5:17.98 +24.69
50m: 32.92
100m: 1:11.13
(38.21)
150m: 1:51.80
(40.67)
200m: 2:33.09
(41.29)
250m: 3:14.01
(40.92)
300m: 3:56.47
(42.46)
350m: 4:37.72
(41.25)
400m: 5:17.98
(40.26)
6 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.77 5:22.02 +28.73
50m: 33.33
100m: 1:12.92
(39.59)
150m: 1:54.37
(41.45)
200m: 2:35.53
(41.16)
250m: 3:17.60
(42.07)
300m: 3:58.61
(41.01)
350m: 4:41.74
(43.13)
400m: 5:22.02
(40.28)
7 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.73 5:29.28 +35.99
50m: 34.10
100m: 1:13.34
(39.24)
150m: 1:55.45
(42.11)
200m: 2:37.99
(42.54)
250m: 3:20.53
(42.54)
300m: 4:04.01
(43.48)
350m: 4:46.98
(42.97)
400m: 5:29.28
(42.30)
8 Martin Brunborg 2006 Skjetten Svømming +0.75 5:31.37 +38.08
50m: 38.76
100m: 1:20.77
(42.01)
150m: 2:03.89
(43.12)
200m: 2:47.05
(43.16)
250m: 3:29.03
(41.98)
300m: 4:10.92
(41.89)
350m: 4:51.89
(40.97)
400m: 5:31.37
(39.48)
9 Sebastian Bergum 2007 Skjetten Svømming +0.68 5:33.20 +39.91
50m: 37.70
100m: 1:21.59
(43.89)
150m: 2:05.58
(43.99)
200m: 2:49.27
(43.69)
250m: 3:31.70
(42.43)
300m: 4:14.19
(42.49)
350m: 4:54.80
(40.61)
400m: 5:33.20
(38.40)
10 Sander Kiær Sørensen 2007 Bærumsvømmerne -.-- 5:35.00 +41.71
50m: 35.74
100m: 1:16.14
(40.40)
150m: 1:58.76
(42.62)
200m: 2:41.62
(42.86)
250m: 3:25.29
(43.67)
300m: 4:09.86
(44.57)
350m: 4:52.86
(43.00)
400m: 5:35.00
(42.14)
11 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.92 5:44.28 +50.99
50m: 37.36
100m: 1:20.95
(43.59)
150m: 2:04.96
(44.01)
200m: 2:48.78
(43.82)
250m: 3:32.96
(44.18)
300m: 4:17.95
(44.99)
350m: 5:03.16
(45.21)
400m: 5:44.28
(41.12)
12 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 5:49.96 +56.67
50m: 36.03
100m: 1:19.96
(43.93)
150m: 2:06.20
(46.24)
200m: 2:52.08
(45.88)
250m: 3:38.33
(46.25)
300m: 4:25.07
(46.74)
350m: 5:09.76
(44.69)
400m: 5:49.96
(40.20)
13 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.77 5:50.00 +56.71
50m: 38.56
100m: 1:22.75
(44.19)
150m: 2:07.29
(44.54)
200m: 2:52.54
(45.25)
250m: 3:36.37
(43.83)
300m: 4:21.73
(45.36)
350m: 5:06.70
(44.97)
400m: 5:50.00
(43.30)
14 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap -.-- 5:51.62 +58.33
50m: 37.15
100m: 1:21.33
(44.18)
150m: 2:06.78
(45.45)
200m: 2:52.97
(46.19)
250m: 3:38.09
(45.12)
300m: 4:24.63
(46.54)
350m: 5:09.64
(45.01)
400m: 5:51.62
(41.98)
15 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 5:56.46 +1:03.17
50m: 37.68
100m: 1:23.08
(45.40)
150m: 2:09.90
(46.82)
200m: 2:57.16
(47.26)
250m: 3:43.54
(46.38)
300m: 4:29.31
(45.77)
350m: 5:14.83
(45.52)
400m: 5:56.46
(41.63)
16 Mikkel Sigvartsen 2007 Skjetten Svømming +0.63 6:02.21 +1:08.92
50m: 40.00
100m: 1:25.35
(45.35)
150m: 2:12.32
(46.97)
200m: 2:58.94
(46.62)
250m: 3:47.50
(48.56)
300m: 4:33.93
(46.43)
350m: 5:20.61
(46.68)
400m: 6:02.21
(41.60)
17 Arvin Parsa 2006 Järfälla Simsällskap +0.70 6:02.26 +1:08.97
50m: 38.32
100m: 1:23.19
(44.87)
150m: 2:09.88
(46.69)
200m: 2:56.76
(46.88)
250m: 3:44.61
(47.85)
300m: 4:31.69
(47.08)
350m: 5:18.17
(46.48)
400m: 6:02.26
(44.09)
18 Jonas Mortelmans Somby 2007 Karasjok SK +0.64 6:17.20 +1:23.91
50m: 37.26
100m: 1:22.01
(44.75)
150m: 2:09.79
(47.78)
200m: 3:01.03
(51.24)
250m: 3:50.10
(49.07)
300m: 4:42.56
(52.46)
350m: 5:30.82
(48.26)
400m: 6:17.20
(46.38)
19 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.75 6:19.19 +1:25.90
50m: 37.08
100m: 1:21.73
(44.65)
150m: 2:07.24
(45.51)
200m: 2:56.85
(49.61)
250m: 3:49.11
(52.26)
300m: 4:40.13
(51.02)
350m: 5:32.90
(52.77)
400m: 6:19.19
(46.29)
20 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.89 6:51.15 +1:57.86
50m: 46.89
100m: 1:38.39
(51.50)
150m: 2:31.00
(52.61)
200m: 3:24.47
(53.47)
250m: 4:16.79
(52.32)
300m: 5:09.87
(53.08)
350m: 6:02.13
(52.26)
400m: 6:51.15
(49.02)
- Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-28 16:55:18
Gren 2, 400m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Amundsen 2004 Trondhjems SLK +0.81 4:26.85
50m: 30.28
100m: 1:03.93
(33.65)
150m: 1:38.73
(34.80)
200m: 2:13.45
(34.72)
250m: 2:47.62
(34.17)
300m: 3:22.25
(34.63)
350m: 3:55.08
(32.83)
400m: 4:26.85
(31.77)
2 Kurt Mortelmans Somby 2005 Karasjok SK -.-- 4:33.24 +6.39
50m: 30.62
100m: 1:05.19
(34.57)
150m: 1:39.75
(34.56)
200m: 2:15.15
(35.40)
250m: 2:50.15
(35.00)
300m: 3:26.15
(36.00)
350m: 4:01.25
(35.10)
400m: 4:33.24
(31.99)
3 Robert Fagervik 2005 Bærumsvømmerne +0.67 4:44.61 +17.76
50m: 30.62
100m: 1:04.96
(34.34)
150m: 1:40.78
(35.82)
200m: 2:17.52
(36.74)
250m: 2:54.22
(36.70)
300m: 3:31.23
(37.01)
350m: 4:08.23
(37.00)
400m: 4:44.61
(36.38)
4 Nicolas Montfort 2005 VICS +0.68 4:46.27 +19.42
50m: 31.87
100m: 1:07.80
(35.93)
150m: 1:44.64
(36.84)
200m: 2:21.65
(37.01)
250m: 2:58.09
(36.44)
300m: 3:35.28
(37.19)
350m: 4:11.13
(35.85)
400m: 4:46.27
(35.14)
5 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.81 4:49.92 +23.07
50m: 30.90
100m: 1:05.77
(34.87)
150m: 1:42.67
(36.90)
200m: 2:20.08
(37.41)
250m: 2:58.01
(37.93)
300m: 3:36.17
(38.16)
350m: 4:13.33
(37.16)
400m: 4:49.92
(36.59)
6 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.74 4:49.94 +23.09
50m: 30.14
100m: 1:04.74
(34.60)
150m: 1:41.33
(36.59)
200m: 2:18.67
(37.34)
250m: 2:56.33
(37.66)
300m: 3:34.23
(37.90)
350m: 4:12.60
(38.37)
400m: 4:49.94
(37.34)
7 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.65 4:50.29 +23.44
50m: 31.22
100m: 1:07.54
(36.32)
150m: 1:44.73
(37.19)
200m: 2:22.39
(37.66)
250m: 3:00.30
(37.91)
300m: 3:38.26
(37.96)
350m: 4:15.90
(37.64)
400m: 4:50.29
(34.39)
8 Lukas Krohn-Dale 2005 Bergens Svømme Club +0.78 4:50.35 +23.50
50m: 31.82
100m: 1:07.81
(35.99)
150m: 1:44.64
(36.83)
200m: 2:22.27
(37.63)
250m: 2:59.25
(36.98)