Resultat för Magplasket
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Mixed 10 oy 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Alesimmarna |
10 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Westman |
2009 |
AD4609 |
|
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Werley |
2009 |
AF2509 |
|
44.24 |
|
|
|
|
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Berggren |
2010 |
AB0210 |
|
47.32 |
|
|
|
|
2:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Källefjärd |
2009 |
AM4809 |
|
45.65 |
|
|
|
|
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S 77 Stenungsund lag 3 |
10 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:58.81 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
AA9410 |
|
43.78 |
|
|
|
|
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Wahlin |
2009 |
AE1709 |
|
38.94 |
|
|
|
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Jansson |
2009 |
AH6909 |
|
48.06 |
|
|
|
|
2:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leena Mainardis |
2010 |
AF3810 |
|
48.03 |
|
|
|
|
2:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S 77 Stenungsund lag 2 |
10 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:58.97 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Mimmi Falk |
2009 |
AE4209 |
|
40.88 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Fossum |
2009 |
AH6709 |
|
45.33 |
|
|
|
|
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Olsson |
2009 |
AM9809 |
|
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Ekeklint |
2009 |
AP9209 |
|
2:58.97 |
|
|
|
|
2:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S 77 Stenungsund lag 4 |
10 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
3:03.94 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Annie Hallsback |
2009 |
AA5409 |
|
38.66 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Granlund |
2010 |
AB3310 |
|
46.72 |
|
|
|
|
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aston Perry |
2009 |
AE1309 |
|
53.51 |
|
|
|
|
2:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Carlén |
2009 |
AM9209 |
|
45.05 |
|
|
|
|
3:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S 77 Stenungsund |
10 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
3:06.19 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Lee Strunk |
2009 |
AM9009 |
|
44.11 |
|
|
|
|
44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Örstig |
2009 |
AH6509 |
|
42.40 |
|
|
|
|
1:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Brånlid |
2009 |
AE4509 |
|
50.72 |
|
|
|
|
2:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Olsson |
2009 |
AM8809 |
|
48.96 |
|
|
|
|
3:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:57:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Mixed 11-12 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Alesimmarna |
12 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Klerfors |
2007 |
AM1207 |
|
34.24 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Erixon |
2007 |
AX8407 |
|
40.02 |
|
|
|
|
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Wahlqvist |
2007 |
AK5507 |
|
39.24 |
|
|
|
|
1:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Götestam Sundén |
2007 |
AL0807 |
|
33.55 |
|
|
|
|
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S 77 Stenungsund |
12 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:29.86 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Agnes Ottosson |
2007 |
BM3607 |
|
38.64 |
|
|
|
|
38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Lycke |
2007 |
AX5207 |
|
35.92 |
|
|
|
|
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Röhss |
2007 |
BG7407 |
|
36.42 |
|
|
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kim Strunk |
2007 |
AS0707 |
|
38.88 |
|
|
|
|
2:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S 77 Stenungsund lag 2 |
12 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:31.95 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Hailey Larsson |
2007 |
AK7407 |
|
32.96 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Wallin |
2007 |
AW7207 |
|
34.47 |
|
|
|
|
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Falk |
2008 |
AK7808 |
|
35.98 |
|
|
|
|
1:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Gustafsson |
2008 |
AK0508 |
|
48.54 |
|
|
|
|
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:57:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4x50m Frisim Mixed 13 o äl 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Alesimmarna06 |
13 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
BJ8406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
BJ6406 |
|
1:19.12 |
|
|
|
|
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westman |
2006 |
AM2306 |
|
35.79 |
|
|
|
|
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minella Jacksson |
2006 |
BJ5406 |
|
36.92 |
|
|
|
|
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4x50m Frisim Mixed 13 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
S 77 Stenungsund lag 3 |
18 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
|
26.45 |
|
|
|
|
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2005 |
AJ6805 |
|
31.60 |
|
|
|
|
58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Back |
2005 |
AJ7805 |
|
32.49 |
|
|
|
|
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Olsson |
2006 |
AX1406 |
|
32.85 |
|
|
|
|
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S 77 Stenungsund |
17 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:05.15 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
|
28.05 |
|
|
|
|
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kjellgren |
2004 |
AI4504 |
|
29.74 |
|
|
|
|
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Skånberg |
2003 |
BU5603 |
|
32.85 |
|
|
|
|
1:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Olofsson |
2006 |
AJ2106 |
|
34.51 |
|
|
|
|
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Föreningen Alesimmarna |
15 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
2:30.79 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Alice Johansson |
2005 |
BN9405 |
|
38.87 |
|
|
|
|
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jocelyn Matonbila |
2005 |
BR8205 |
|
39.15 |
|
|
|
|
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Erixon |
2005 |
AU9705 |
|
36.93 |
|
|
|
|
1:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2004 |
BY6404 |
|
35.84 |
|
|
|
|
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S 77 Stenungsund lag 2 |
17 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
William Meurling |
2004 |
AG9704 |
|
28.61 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Bergman |
2002 |
AR0202 |
|
31.07 |
|
|
|
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hallsback |
2006 |
AO9106 |
|
33.79 |
|
|
|
|
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Bergman |
2005 |
BQ9205 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:57:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Bröstsim Damer 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leia Johansson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Berggren |
2010 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
26.00 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
27.67 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Hansson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
27.71 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
30.53 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
INTERSPORT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Walther |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
28.31 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
32.79 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Damer 10, 11 år 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.82 |
|
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Rohman |
2009 |
Strömstads Simförening |
0.86 |
|
53.42 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Ekeklint |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
55.34 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Källefjärd |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
55.44 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
0.99 |
|
57.06 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Olsson |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.88 |
|
58.24 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.95 |
|
1:00.83 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
1:01.09 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
1:06.83 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Carlén |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 15:02:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Damer 10, 11 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.79 |
|
45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Vassiliadis |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.83 |
|
49.50 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
0.77 |
|
52.06 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Norberg |
2008 |
Skara Simsällskap |
0.86 |
|
54.82 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.86 |
|
54.85 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
1.02 |
|
55.45 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.88 |
|
57.78 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elina Månsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
1.12 |
|
1:00.95 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Hagström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.84 |
|
1:01.64 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Bäckvall |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 15:02:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 10, 11 år 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Werley |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.93 |
|
53.51 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Perry |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
59.22 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Wahlin |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.20 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Back |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Jansson |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 10, 11 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Lilliebjelke |
2008 |
Strömstads Simförening |
0.78 |
|
47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
Skara Simsällskap |
0.82 |
|
53.59 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 Stenungsund |
|
|
55.29 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
1:01.36 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 12, 13år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Länsförsäkringar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Rohman |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.87 |
|
41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.74 |
|
43.80 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
44.41 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Bengtler |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.93 |
|
45.23 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.87 |
|
47.76 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Götestam Sundén |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.87 |
|
48.10 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Lycke |
2007 |
S77 Stenungsund |
|
|
48.29 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.84 |
|
49.14 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Ohlson-Prangeröd |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.89 |
|
50.06 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.80 |
|
51.28 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Engla Back |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
52.13 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.99 |
|
53.54 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
54.65 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Nielsen |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.89 |
|
55.57 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.93 |
|
57.25 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isolde Ljungberg |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.99 |
|
1:02.11 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Johansson |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annie Jonasson |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 12, 13år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Länsförsäkringar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
0.87 |
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
43.43 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.99 |
|
47.81 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Axelsson-Larsholt |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
48.20 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.99 |
|
50.34 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Wogenius |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.90 |
|
50.91 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.93 |
|
51.09 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Simonsson |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.89 |
|
52.24 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eira Wallander |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.67 |
|
59.35 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Gustafsson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Strunk |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.67 |
|
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Haak |
2007 |
S77 Stenungsund |
1.10 |
|
55.56 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Deij |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.85 |
|
49.58 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melker Sjunnesson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.94 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.70 |
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.78 |
|
36.84 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.78 |
|
37.49 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.79 |
|
39.20 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
40.64 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.69 |
|
41.76 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
43.57 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
44.69 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Skånberg |
2003 |
S77 Stenungsund |
0.84 |
|
46.18 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.70 |
|
48.35 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Johansson |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.88 |
|
48.99 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Persson |
2004 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.90 |
|
49.05 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Isnes |
2005 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:58:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.65 |
|
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
|
36.56 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.84 |
|
38.21 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.86 |
|
42.59 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Jones |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
43.30 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Erixon |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.86 |
|
50.34 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Bubach |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:59:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Ryggsim Damer 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Hansson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
23.73 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Berggren |
2010 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
25.22 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
25.34 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leia Johansson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
26.03 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
26.31 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
26.79 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:59:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Ryggsim Herrar 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hogia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Walther |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
0.65 |
|
26.15 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.76 |
|
28.32 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:59:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 10,11 år 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Hallsback |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.66 |
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.80 |
|
48.40 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.69 |
|
48.93 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lee Strunk |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.95 |
|
51.41 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.79 |
|
51.82 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
0.83 |
|
53.03 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Källefjärd |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.65 |
|
54.51 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Rohman |
2009 |
Strömstads Simförening |
0.70 |
|
56.36 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
56.69 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
1.47 |
|
1:01.27 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Ekeklint |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.50 |
|
1:01.43 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Olsson |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.46 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nova Bengtler |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 18:15:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 10,11 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
0.76 |
|
50.41 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.69 |
|
51.59 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.75 |
|
52.25 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Månsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.85 |
|
55.82 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.80 |
|
58.23 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisa Norberg |
2008 |
Skara Simsällskap |
0.67 |
|
59.79 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Vassiliadis |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Bäckvall |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
1.14 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 18:15:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:59:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 10, 11 år 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hela din Hälsa Getskär |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.66 |
|
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Örstig |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.70 |
|
52.88 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
54.25 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noel Jansson |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
55.71 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Back |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.69 |
|
56.28 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.92 |
|
58.31 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aston Perry |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.86 |
|
59.79 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Wahlin |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 10, 11 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hela din Hälsa Getskär |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Lilliebjelke |
2008 |
Strömstads Simförening |
0.58 |
|
44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.84 |
|
51.18 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.65 |
|
59.28 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 19:59:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Damer 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedvig Lycke |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.78 |
|
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.69 |
|
39.98 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Ohlson-Prangeröd |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.68 |
|
40.06 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Götestam Sundén |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.58 |
|
40.26 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.62 |
|
40.27 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
40.33 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.71 |
|
41.03 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.76 |
|
41.51 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
44.82 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Engla Back |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.69 |
|
46.16 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilly Johansson |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.77 |
|
47.79 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.88 |
|
48.04 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.71 |
|
48.53 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isolde Ljungberg |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.78 |
|
58.23 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annie Jonasson |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.99 |
|
1:06.46 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Damer 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Simonsson |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.75 |
|
39.54 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Axelsson-Larsholt |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
40.90 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.74 |
|
43.57 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Wogenius |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.85 |
|
45.94 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.78 |
|
46.22 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.67 |
|
46.60 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Gustafsson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.71 |
|
46.67 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Selin |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
0.83 |
|
48.65 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rahil Niknezhad |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.47 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:00:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
0.59 |
|
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Haak |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.90 |
|
1:00.05 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Wahlqvist |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Vidarsson |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.97 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kim Strunk |
2007 |
S77 Stenungsund |
1.00 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.68 |
|
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hallsback |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.78 |
|
40.31 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.90 |
|
43.19 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melker Sjunnesson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.97 |
|
47.49 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Deij |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.72 |
|
52.13 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:00:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Damer 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nouroyn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.66 |
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.59 |
|
34.81 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.57 |
|
34.83 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.68 |
|
37.10 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.83 |
|
37.34 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.72 |
|
38.41 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.66 |
|
40.32 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.61 |
|
41.79 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Isnes |
2005 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
41.80 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Persson |
2004 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.78 |
|
41.98 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.59 |
|
43.17 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Olsson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
0.68 |
|
45.13 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Johansson |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.70 |
|
46.52 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jocelyn Matonbila |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.78 |
|
47.96 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:00:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
0.68 |
|
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.68 |
|
31.41 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.79 |
|
33.96 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.70 |
|
35.95 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.79 |
|
36.22 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Jones |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.67 |
|
43.77 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Bubach |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.87 |
|
44.41 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Erixon |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.63 |
|
45.64 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:04:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:00:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 25m Frisim Damer 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Golfkrogen i stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Berggren |
2010 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
20.56 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
20.89 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
22.57 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Hansson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
22.82 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leia Johansson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
24.15 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
25.90 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:00:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Herrar 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Walther |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
0.94 |
|
18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
0.92 |
|
19.79 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.94 |
|
23.94 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:01:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Damer 10, 11 år 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Hallsback |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
39.53 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
1.00 |
|
42.30 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lee Strunk |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.92 |
|
43.03 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Rohman |
2009 |
Strömstads Simförening |
0.87 |
|
43.98 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
45.96 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
|
|
46.04 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Källefjärd |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
47.32 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
48.95 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Olsson |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.92 |
|
49.03 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Ekeklint |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.76 |
|
54.55 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
0.93 |
|
1:05.25 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Damer 10, 11 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.80 |
|
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Vassiliadis |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.88 |
|
39.85 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
0.86 |
|
44.79 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
44.90 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Månsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.97 |
|
46.82 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.87 |
|
46.91 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.92 |
|
47.31 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Norberg |
2008 |
Skara Simsällskap |
0.82 |
|
49.78 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Bäckvall |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
1.36 |
|
1:02.92 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:01:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Herrar 10, 11 år 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.84 |
|
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Werley |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.91 |
|
41.61 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Örstig |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
45.26 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.90 |
|
47.28 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noel Jansson |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
49.61 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.21 |
|
50.17 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Back |
2009 |
S77 Stenungsund |
0.71 |
|
50.95 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aston Perry |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
58.64 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Wahlin |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Herrar 10, 11 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Lilliebjelke |
2008 |
Strömstads Simförening |
0.84 |
|
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
42.32 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
52.84 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
Skara Simsällskap |
0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:01:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Damer 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Rohman |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.93 |
|
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Götestam Sundén |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.83 |
|
32.61 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
32.94 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.85 |
|
33.77 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.91 |
|
35.21 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
35.88 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Ohlson-Prangeröd |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.84 |
|
35.95 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedvig Lycke |
2007 |
S77 Stenungsund |
|
|
36.37 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Nielsen |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.84 |
|
36.89 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Majken Söderlund Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
37.96 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.89 |
|
38.26 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.90 |
|
39.68 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.24 |
|
39.93 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Engla Back |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.94 |
|
40.94 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.91 |
|
41.01 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilly Johansson |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.97 |
|
41.28 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Bengtler |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.94 |
|
45.85 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annie Jonasson |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
54.76 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isolde Ljungberg |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.98 |
|
56.70 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Damer 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
0.90 |
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.97 |
|
33.42 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Axelsson-Larsholt |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
34.74 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Wogenius |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.89 |
|
36.68 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
1.06 |
|
37.22 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Simonsson |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.88 |
|
38.12 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Gustafsson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.85 |
|
38.49 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.92 |
|
40.22 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.92 |
|
40.34 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Selin |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
1.14 |
|
41.42 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eira Wallander |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
|
45.91 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rahil Niknezhad |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.91 |
|
58.57 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:01:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Herrar 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
WHITERED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
0.87 |
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Wahlqvist |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
1.24 |
|
38.92 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Vidarsson |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.93 |
|
41.53 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kim Strunk |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.71 |
|
43.38 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Haak |
2007 |
S77 Stenungsund |
1.15 |
|
47.51 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Herrar 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
WHITERED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hallsback |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.93 |
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.67 |
|
35.19 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.88 |
|
36.02 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Gaarder |
2006 |
Skara Simsällskap |
0.95 |
|
36.97 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melker Sjunnesson |
2006 |
S77 Stenungsund |
1.30 |
|
43.65 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Deij |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.86 |
|
43.70 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:01:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Damer 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.68 |
|
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.73 |
|
30.54 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
31.00 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.82 |
|
31.31 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.77 |
|
32.10 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Isnes |
2005 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
32.67 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.71 |
|
33.52 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Skånberg |
2003 |
S77 Stenungsund |
0.89 |
|
33.89 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Thiger |
2003 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.88 |
|
34.45 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
34.86 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
35.82 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Persson |
2004 |
Föreningen Ale Simmarna |
1.01 |
|
36.75 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.75 |
|
37.56 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Johansson |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.91 |
|
38.97 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Olsson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
0.87 |
|
39.62 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jocelyn Matonbila |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.85 |
|
40.65 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:08:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Herrar 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
0.80 |
|
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
|
28.78 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.88 |
|
29.68 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.61 |
|
32.35 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Jones |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
35.50 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Thiger |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.74 |
|
36.25 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Erixon |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.91 |
|
36.31 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Bubach |
2005 |
S77 Stenungsund |
1.12 |
|
37.28 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 25m Fjärilsim Damer 10, 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Elitfönster |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Berggren |
2010 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
31.19 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 25m Fjärilsim Damer 10, 9 oy 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Elitfönster |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Johansson |
2009 |
Skara Simsällskap |
|
|
23.73 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Källefjärd |
2009 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
24.44 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
25.36 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
|
|
25.49 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Rohman |
2009 |
Strömstads Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lee Strunk |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 25m Fjärilsim Herrar 10, 9 oy 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 25m Fjärilsim Herrar 10, 9 oy 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.80 |
|
16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Wahlin |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer 11, 12, 13 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
0.71 |
|
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.95 |
|
54.85 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
0.86 |
|
58.09 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.96 |
|
1:01.40 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer 11, 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Rohman |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.81 |
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Götestam Sundén |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
36.73 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.90 |
|
37.78 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.69 |
|
37.82 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Söderlund Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.70 |
|
40.84 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedvig Lycke |
2007 |
S77 Stenungsund |
|
|
43.04 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Bengtler |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.86 |
|
46.91 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer 11, 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
0.94 |
|
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Axelsson-Larsholt |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.76 |
|
40.63 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Wogenius |
2006 |
Strömstads Simförening |
|
|
46.17 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.87 |
|
48.45 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Simonsson |
2006 |
Strömstads Simförening |
|
|
48.52 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Selin |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
1.18 |
|
58.17 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Herrar 11, 12, 13 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Lilliebjelke |
2008 |
Strömstads Simförening |
0.82 |
|
44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Herrar 11, 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
0.92 |
|
46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Herrar 11, 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SIFAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.77 |
|
43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Gräv och Borr i Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.68 |
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.78 |
|
33.60 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.67 |
|
34.14 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.81 |
|
36.02 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.69 |
|
36.59 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Isnes |
2005 |
Strömstads Simförening |
0.79 |
|
36.72 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
36.98 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Skånberg |
2003 |
S77 Stenungsund |
0.76 |
|
37.93 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.78 |
|
38.94 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.66 |
|
41.02 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.72 |
|
42.56 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Thiger |
2003 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.86 |
|
42.81 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jocelyn Matonbila |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.89 |
|
58.10 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Derome |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.65 |
|
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
0.76 |
|
29.15 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.87 |
|
34.98 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.63 |
|
38.76 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Thiger |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
47.31 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Erixon |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.88 |
|
50.74 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Damer 11, 12, 13 år 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
|
|
1:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
0.88 |
|
1:49.85 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.90 |
|
1:51.05 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
0.91 |
|
1:52.67 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
2:05.06 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Damer 11, 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Rohman |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.84 |
|
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.72 |
|
1:25.17 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Götestam Sundén |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
1:25.88 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.84 |
|
1:28.84 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
|
|
1:29.00 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedvig Lycke |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.97 |
|
1:31.50 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.76 |
|
1:32.00 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.84 |
|
1:35.18 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Ohlson-Prangeröd |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.93 |
|
1:35.61 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Engla Back |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.82 |
|
1:37.82 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.84 |
|
1:40.40 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
|
|
1:41.44 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Bengtler |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
0.94 |
|
1:43.63 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Nielsen |
2007 |
Strömstads Simförening |
0.84 |
|
1:46.01 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Johansson |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
1:47.43 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
1:53.08 |
+35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Söderlund Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Damer 11, 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
HM-hus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.89 |
|
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
0.99 |
|
1:24.84 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Axelsson-Larsholt |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.81 |
|
1:30.25 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.95 |
|
1:32.29 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Wogenius |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.91 |
|
1:37.73 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Simonsson |
2006 |
Strömstads Simförening |
0.89 |
|
1:38.80 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.99 |
|
1:39.38 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.92 |
|
1:39.96 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Gustafsson |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.91 |
|
1:44.71 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Selin |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
1:54.07 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Herrar 11, 12, 13 år 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Swedoor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Medley Herrar 11, 12, 13 år 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Swedoor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.72 |
|
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Deij |
2006 |
S77 Stenungsund |
0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Medley Damer 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stenungsunds Industrisand AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.70 |
|
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.68 |
|
1:14.44 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
0.84 |
|
1:16.24 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.78 |
|
1:17.18 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.87 |
|
1:20.12 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
1:21.92 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.82 |
|
1:25.16 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Skånberg |
2003 |
S77 Stenungsund |
0.85 |
|
1:27.57 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
0.73 |
|
1:29.69 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
|
1:29.77 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Persson |
2004 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.92 |
|
1:32.77 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Thiger |
2003 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.42 |
|
1:34.71 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Johansson |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:02:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Stenungsund Arena |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Medley Herrar 14 o äl 14-100 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Isover-Saint Gobain |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
0.78 |
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.64 |
|
1:06.11 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
0.87 |
|
1:16.71 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
0.61 |
|
1:21.92 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Thiger |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
1:36.71 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Erixon |
2005 |
Föreningen Ale Simmarna |
0.83 |
|
1:40.59 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-10 19:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-10 20:03:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: S77 Stenungsund |
|
|
|
|