Resultat för Viborg Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 3:04.90 | ||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 3:17.08 | ||||||
3 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:17.68 | ||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 3:20.87 | ||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 3:21.92 | ||||||
6 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.05 | ||||||
7 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:27.68 | ||||||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 3:28.20 | ||||||
9 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:30.82 | ||||||
10 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 3:32.66 | ||||||
11 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 3:34.86 | ||||||
12 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 3:35.14 | ||||||
13 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 3:39.86 | ||||||
14 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 3:51.31 | ||||||
15 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 3:52.87 | ||||||
16 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 4:09.42 | ||||||
17 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 4:21.65 | ||||||
- | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asynkron arme v73m | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 2:57.84 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 3:03.36 | ||||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
4 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 3:08.83 | ||||||
5 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:10.02 | ||||||
6 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 3:10.74 | ||||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:16.06 | ||||||
8 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 3:16.49 | ||||||
9 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.01 | ||||||
10 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | 3:20.03 | ||||||
11 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:24.86 | ||||||
12 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 3:32.68 | ||||||
13 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 3:43.61 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 2:38.85 | ||||||
2 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 2:46.93 | ||||||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 2:49.04 | ||||||
4 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:58.76 | ||||||
5 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:05.44 | ||||||
6 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 3:06.90 | ||||||
7 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 3:08.19 | ||||||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 3:18.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |