2020-02-23   15:33:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Eliasen  2006  Svømmeklubben Nord    43.60  1:33.98  2:24.47    3:14.11   
Mathias Lyngsø  2006  Viborg Svømme Klub    44.34  1:34.29  2:26.25    3:18.64   
Christian N. Christensen  2006  Kolding SK    43.70  1:34.63  2:28.18    3:20.65   
Christian Bakke  2006  Thisted Svømmeklub    47.77  1:41.29  2:35.74    3:27.64   
Malte Riegels-Jakobsen  2006  Esbjerg Svømmeklub    49.05  1:45.15  2:41.42    3:39.53   
Mads Røddik Thøgersen  2007  Aarhus Swim    50.24  1:49.56  2:48.29    3:44.81   
Emil Skipper  2007  Aarhus Swim    54.87  1:56.80  2:57.67    3:55.59   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK    58.48  2:04.70  3:13.72    4:22.01   
Bertil Tidemann  2006  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK    37.16  1:18.83  2:01.57    2:43.48   
Mads Sander Andersen  2004  Thisted Svømmeklub    37.34  1:19.67  2:02.91    2:45.37   
Asger Als Olsen  2004  Kolding SK    38.37  1:21.50  2:04.66    2:48.22   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    39.26  1:24.04  2:10.05    2:55.60   
Tobias Jakobsen  2005  Viborg Svømme Klub    40.06  1:25.04  2:11.56    2:56.99   
Simon Gallacher  2005  Aarhus Swim    43.92  1:33.22  2:23.32    3:12.16   
Bjørn W. H. Nielsen  2004  Kolding SK    46.05  1:39.77  2:35.15    3:28.47   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
                     
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Victor Nygaard  2003  H2Odense    33.26  1:09.92  1:47.16    2:24.47   
Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub    34.85  1:13.72  1:54.30    2:35.76   
Gustav Hjerrild-Jensen  2003  Svømmeklubben Nord    35.60  1:16.13  1:59.01    2:42.07   
Anders Elsborg  2003  Viborg Svømme Klub    37.81  1:20.80  2:04.59    2:48.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark