Resultater for Viborg Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.63 | ||||||
2 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:21.55 | ||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 1:22.29 | ||||||
4 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.65 | ||||||
5 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:23.81 | ||||||
6 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:25.68 | ||||||
7 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:28.37 | ||||||
8 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:29.07 | ||||||
9 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.66 | ||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:30.72 | ||||||
11 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:31.52 | ||||||
12 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 1:32.24 | ||||||
13 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 1:32.71 | ||||||
14 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:33.04 | ||||||
15 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
16 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:36.29 | ||||||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:37.29 | ||||||
18 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:37.71 | ||||||
19 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 1:37.95 | ||||||
20 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:38.36 | ||||||
21 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.46 | ||||||
22 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:39.53 | ||||||
23 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:40.08 | ||||||
24 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.78 | ||||||
25 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:43.36 | ||||||
26 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:46.94 | ||||||
27 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:49.89 | ||||||
28 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:50.26 | ||||||
29 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:50.89 | ||||||
30 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:55.17 | ||||||
31 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:55.72 | ||||||
32 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:56.84 | ||||||
33 | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 2:00.57 | ||||||
34 | Tilde Hegelund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.20 | ||||||
35 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:06.99 | ||||||
36 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 2:08.23 | ||||||
- | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 24m | |||||
- | Viola Mørch | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 26 m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.40 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:14.52 | ||||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.95 | ||||||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:17.20 | ||||||
5 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:17.85 | ||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:18.49 | ||||||
7 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:19.33 | ||||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:20.40 | ||||||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.01 | ||||||
10 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.90 | ||||||
11 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:21.91 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:22.05 | ||||||
13 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.26 | ||||||
14 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:22.91 | ||||||
15 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 1:23.50 | ||||||
16 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.85 | ||||||
17 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:25.34 | ||||||
18 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:25.49 | ||||||
19 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:26.64 | ||||||
20 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 1:26.91 | ||||||
21 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
22 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:28.60 | ||||||
23 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:28.63 | ||||||
24 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:29.52 | ||||||
25 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:29.69 | ||||||
26 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 1:37.06 | ||||||
27 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:38.47 | ||||||
28 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 1:40.17 | ||||||
29 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:40.73 | ||||||
30 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 1:41.41 | ||||||
31 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 2:03.59 | ||||||
- | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:06.18 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:08.06 | ||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:11.89 | ||||||
4 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:13.09 | ||||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:13.61 | ||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.75 | ||||||
7 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:14.41 | ||||||
8 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:14.70 | ||||||
9 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:16.52 | ||||||
10 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.78 | ||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:17.35 | ||||||
12 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:19.79 | ||||||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:25.48 | ||||||
14 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 1:34.93 | ||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |