2020-05-25   15:12:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 juni 2019         
 
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Paula Lindberg  2007  Silkeborg Svømmeklub            2:45.93   
Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK            2:57.83   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg Svømmeklub            3:01.04   
Frida Damm Thorsell  2007  Aarhus Swim            3:02.02   
Caroline K. Sørensen  2008  Thisted Svømmeklub            3:03.24   
Julie Lind Boest  2007  Aarhus Swim            3:11.74   
Caroline Christensen Obel  2007  Viborg Svømme Klub            3:21.30   
Mathilde D. Liboriussen  2007  Viborg Svømme Klub            3:22.87   
Emma Kidmose Hansen  2007  Silkeborg Svømmeklub            3:24.83   
10  Emilie Hundahl Gravesen  2007  Thisted Svømmeklub            3:26.58   
11  Anna Katrine Willems  2008  Aarhus Swim            3:45.44   
Andrea Fabricius  2007  Aarhus Swim            DSQ  ej fort bev v100 m 
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Varming  2005  Viborg Svømme Klub            2:30.44   
Louise Sunesen  2005  Viborg Svømme Klub            2:34.30   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg Svømmeklub            2:38.44   
Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            2:39.38   
Mathilde Hedekær Mischorr  2005  Esbjerg Svømmeklub            2:41.20   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub            2:42.42   
Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            2:45.76   
Sarah Hansen  2005  Kolding SK            2:49.49   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            2:57.64   
10  Sofie Reinholdt Andreasen  2005  Viborg Svømme Klub            3:10.24   
11  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim            3:10.54   
12  Dicte Westphal  2005  Horsens Svømmeklub            3:10.77   
13  Mia Jørgensen  2006  Aarhus Swim            3:25.55   
Astrid Jensen  2005  Svømmeklubben Nord            DSQ  tyvstart 
Olivia Sehested Mogensen  2006  Viborg Svømme Klub            DSQ  ef forts bev 150m 
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            2:22.17   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            2:30.18   
Josephine Larsen  2004  Viborg Svømme Klub            2:35.11   
Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord            2:37.76   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub            2:38.91   
Melanie Petersen  2004  Kolding SK            2:39.44   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            2:47.72   
Mette Aagesen Jensen  2004  Aarhus Swim            2:49.80   
Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub            2:49.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark