Tulokset Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 255 | 48.09 | 1:41.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
2 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 217 | 50.62 | 1:46.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:50.25 | |||||||||
3 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 212 | 49.58 | 1:47.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.21 | |||||||||
4 | Frida Hinge | 2008 | 195 | 52.29 | 1:50.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:47.93 | |||||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | 177 | 53.08 | 1:54.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.08 | |||||||||
6 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 173 | 55.82 | 1:54.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Nielsen | 2009 | 167 | 55.48 | 1:56.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alissa Stegenborg | 2008 | 152 | 55.34 | 1:59.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 136 | 58.32 | 2:04.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:07.74 | |||||||||
10 | Laura Kibsgaard | 2008 | 102 | 1:05.04 | 2:16.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:16.77 | |||||||||
11 | Mathilde Kristensen | 2008 | 77 | 1:07.65 | 2:30.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Reka Szephalmi | 2009 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.38 | |||||||||
- | Lone van der Hagen | 2009 | DSQ | sw7,6 ej samt ber 50 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Thea Faye Jacobsen | 2008 | DSQ | sw7,1 flr flyben sta | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 535 | 37.45 | 1:18.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 396 | 41.44 | 1:27.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.89 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 394 | 41.95 | 1:27.45 | |||||
H2Odense | 1:25.61 | |||||||||
4 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 377 | 42.46 | 1:28.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.39 | |||||||||
5 | Luanna Russo | 2006 | 369 | 40.78 | 1:29.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
6 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 354 | 43.02 | 1:30.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 335 | 43.51 | 1:32.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.09 | |||||||||
8 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 317 | 44.69 | 1:33.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.93 | |||||||||
9 | Therese J Helt | 2006 | 302 | 45.89 | 1:35.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.66 | |||||||||
10 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 290 | 45.05 | 1:36.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
11 | Anna Ancker | 2006 | 288 | 46.01 | 1:37.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.82 | |||||||||
12 | Emilie Pedersen | 2007 | 287 | 44.27 | 1:37.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.84 | |||||||||
13 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 280 | 46.52 | 1:37.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:40.22 | |||||||||
14 | Mia Plougman | 2007 | 264 | 47.31 | 1:39.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.70 | |||||||||
15 | Patricia Nættermann | 2007 | 250 | 46.66 | 1:41.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.03 | |||||||||
16 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 245 | 46.43 | 1:42.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.37 | |||||||||
17 | Neya Damgaard | 2007 | 242 | 48.53 | 1:42.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:46.26 | |||||||||
18 | Laura Wittenhagen | 2006 | 242 | 49.19 | 1:42.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.32 | |||||||||
19 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 241 | 49.24 | 1:42.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.67 | |||||||||
20 | Anna Sigdestad | 2007 | 239 | 48.88 | 1:43.24 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:42.13 | |||||||||
21 | Olivia Mørch | 2006 | 239 | 48.63 | 1:43.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 233 | 50.60 | 1:44.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:46.12 | |||||||||
23 | Malou Brogaard | 2007 | 228 | 48.70 | 1:44.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:47.34 | |||||||||
24 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 220 | 50.98 | 1:46.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:43.94 | |||||||||
25 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 214 | 51.65 | 1:47.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:56.21 | |||||||||
26 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 202 | 52.71 | 1:49.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:54.33 | |||||||||
27 | Edita Nisic | 2007 | 201 | 51.87 | 1:49.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.27 | |||||||||
28 | Signe Broe Larsen | 2007 | 201 | 48.99 | 1:49.46 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:51.60 | |||||||||
29 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 193 | 52.11 | 1:50.82 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:49.61 | |||||||||
30 | Sarah M. Jensen | 2007 | 178 | 53.67 | 1:53.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.17 | |||||||||
31 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 172 | 54.08 | 1:55.25 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 171 | 54.10 | 1:55.39 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:53.78 | |||||||||
33 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 156 | 56.03 | 1:58.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.07 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 554 | 36.79 | 1:18.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 546 | 36.92 | 1:18.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 529 | 37.76 | 1:19.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.63 | |||||||||
4 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 479 | 38.44 | 1:21.92 | |||||
DeltaSwim | 1:19.22 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 474 | 38.37 | 1:22.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.15 | |||||||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 465 | 38.67 | 1:22.77 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 462 | 37.82 | 1:22.91 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.55 | |||||||||
8 | Nanna Langvad | 2005 | 432 | 40.02 | 1:24.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.85 | |||||||||
9 | Agnete Habermann | 2005 | 425 | 39.71 | 1:25.28 | |||||
H2Odense | 1:21.44 | |||||||||
10 | Nicoline Dyrman | 2004 | 417 | 40.55 | 1:25.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.33 | |||||||||
11 | Jazmin Jensen | 2005 | 413 | 40.73 | 1:26.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
12 | Ester Lauritsen | 2005 | 407 | 41.03 | 1:26.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.40 | |||||||||
13 | Ida Hovmark | 2005 | 405 | 40.94 | 1:26.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
14 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 396 | 41.26 | 1:27.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.82 | |||||||||
15 | Sarah Carugati | 2004 | 380 | 41.40 | 1:28.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.29 | |||||||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 379 | 41.79 | 1:28.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
17 | Mathilde Thirup | 2005 | 378 | 43.30 | 1:28.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.34 | |||||||||
18 | Ida Juul Grønning | 2004 | 376 | 43.12 | 1:28.84 | |||||
H2Odense | 1:26.18 | |||||||||
19 | Kristine Vestergaard | 2005 | 366 | 42.36 | 1:29.58 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.99 | |||||||||
20 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 360 | 42.37 | 1:30.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.25 | |||||||||
21 | Emilie Bie Bock | 2005 | 358 | 43.10 | 1:30.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.63 | |||||||||
22 | Laura S. Olesen | 2005 | 357 | 42.81 | 1:30.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
23 | Cassandra Spring | 2005 | 347 | 43.31 | 1:31.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.02 | |||||||||
23 | Josephine Larsen | 2004 | 347 | 43.37 | 1:31.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.00 | |||||||||
25 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 346 | 42.36 | 1:31.30 | |||||
Swim Team Neptun | 1:31.52 | |||||||||
26 | Maja Friis | 2005 | 338 | 43.56 | 1:32.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.48 | |||||||||
27 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 327 | 43.76 | 1:33.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.89 | |||||||||
28 | Dicte Lund | 2004 | 325 | 42.91 | 1:33.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:35.37 | |||||||||
29 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 43.38 | 1:33.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.14 | |||||||||
30 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 315 | 44.45 | 1:34.25 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:27.56 | |||||||||
31 | Ida Jul Christensen | 2004 | 313 | 44.38 | 1:34.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
32 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 306 | 44.65 | 1:35.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.26 | |||||||||
33 | Emilia Glisic | 2005 | 306 | 45.19 | 1:35.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.32 | |||||||||
34 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 298 | 44.21 | 1:36.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.44 | |||||||||
35 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 297 | 45.69 | 1:36.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
36 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 270 | 46.46 | 1:39.13 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:33.34 | |||||||||
37 | Frida Juliansdottir | 2005 | 248 | 47.26 | 1:41.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.43 | |||||||||
38 | Sofie Duelund | 2005 | 228 | 48.96 | 1:44.96 | |||||
Swim Team Neptun | 1:49.15 | |||||||||
39 | Mie Asmussen | 2005 | 201 | 50.60 | 1:49.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.00 | |||||||||
40 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 200 | 50.62 | 1:49.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.99 | |||||||||
- | Signe Gade | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.03 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 618 | 35.56 | 1:15.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 601 | 35.63 | 1:15.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.15 | |||||||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | 555 | 37.04 | 1:18.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 530 | 36.91 | 1:19.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 438 | 40.67 | 1:24.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
6 | Line Lyskjær | 2003 | 428 | 40.39 | 1:25.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 422 | 40.00 | 1:25.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.77 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 404 | 40.00 | 1:26.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.17 | |||||||||
9 | Sarah Bundgaard | 2003 | 384 | 40.92 | 1:28.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.48 | |||||||||
10 | Louise Jensen | 2003 | 379 | 42.53 | 1:28.55 | |||||
DeltaSwim | 1:26.91 | |||||||||
11 | Kathinka Dale | 2003 | 357 | 42.53 | 1:30.32 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:25.58 | |||||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 357 | 42.37 | 1:30.33 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.14 | |||||||||
13 | Louise Houe Andersen | 2003 | 357 | 43.00 | 1:30.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.91 | |||||||||
14 | Gro Sørensen | 2002 | 352 | 43.43 | 1:30.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.79 | |||||||||
15 | Selma Lindberg | 2003 | 348 | 43.55 | 1:31.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.62 | |||||||||
16 | Amalije Kristensen | 2002 | 341 | 43.24 | 1:31.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.93 | |||||||||
17 | Annie Mushom | 2002 | 333 | 42.06 | 1:32.52 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:26.23 | |||||||||
18 | Karoline Nielsen | 1997 | 332 | 43.80 | 1:32.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:28.55 | |||||||||
19 | Idunn Straume | 2003 | 285 | 46.97 | 1:37.39 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:30.66 | |||||||||
20 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 198 | 49.58 | 1:49.88 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:40.39 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.73 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:28.14 | |||||||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:33 |