Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 243 | 44.88 | 1:32.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 213 | 47.82 | 1:37.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
3 | Ida Gjelstrup | 2009 | 202 | 47.46 | 1:38.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
4 | Frederikke Novin | 2008 | 201 | 48.88 | 1:38.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:49.87 | |||||||||
5 | Laura Norup | 2008 | 197 | 48.92 | 1:39.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.81 | |||||||||
6 | Signe Laursen | 2008 | 181 | 48.93 | 1:42.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
7 | Lærke Svenstrup | 2008 | 177 | 48.98 | 1:43.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 167 | 50.08 | 1:45.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.56 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 492 | 35.09 | 1:13.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 478 | 35.71 | 1:14.16 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:13.80 | |||||||||
3 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 426 | 37.21 | 1:17.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
4 | Line Gjelstrup | 2006 | 413 | 37.28 | 1:17.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
5 | Marie Bertram | 2006 | 392 | 38.48 | 1:19.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.58 | |||||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | 388 | 38.96 | 1:19.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.87 | |||||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 386 | 38.79 | 1:19.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
8 | Therese J Helt | 2006 | 320 | 39.97 | 1:24.78 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.07 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 578 | 34.02 | 1:09.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.39 | |||||||||
2 | Martha Bjerg | 2004 | 565 | 34.73 | 1:10.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.88 | |||||||||
3 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 534 | 34.89 | 1:11.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 521 | 34.84 | 1:12.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 508 | 34.09 | 1:12.65 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.91 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 502 | 35.31 | 1:12.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 466 | 36.10 | 1:14.81 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
8 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 455 | 36.25 | 1:15.37 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.40 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 661 | 32.06 | 1:06.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 599 | 33.51 | 1:08.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | 560 | 34.45 | 1:10.35 | |||||
DeltaSwim | 1:05.70 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 482 | 35.71 | 1:13.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.19 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 466 | 36.14 | 1:14.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Helena V. Elling | 2000 | 457 | 35.91 | 1:15.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | 452 | 36.12 | 1:15.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 450 | 36.11 | 1:15.67 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:53 |