Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09:00
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 214 | 47.53 | 1:36.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 211 | 49.11 | 1:37.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
3 | Ida Gjelstrup | 2009 | 203 | 47.56 | 1:38.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
4 | Frederikke Novin | 2008 | 178 | 50.89 | 1:43.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:49.87 | |||||||||
5 | Signe Laursen | 2008 | 170 | 49.49 | 1:44.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 167 | 50.53 | 1:45.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.56 | |||||||||
7 | Laura Norup | 2008 | 163 | 51.67 | 1:46.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.81 | |||||||||
8 | Lærke Svenstrup | 2008 | 158 | 51.66 | 1:47.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 134 | 55.32 | 1:53.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:03.10 | |||||||||
10 | Laura Kibsgaard | 2008 | 116 | 58.00 | 1:58.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:01.33 | |||||||||
11 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 89 | 1:02.21 | 2:09.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Reka Szephalmi | 2009 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.60 | |||||||||
- | Mathilde Kristensen | 2008 | DSQ | sw6.2 sv mave 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 477 | 35.78 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 426 | 37.25 | 1:17.03 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:13.80 | |||||||||
3 | Line Gjelstrup | 2006 | 411 | 37.50 | 1:17.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 399 | 38.07 | 1:18.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
5 | Aia Caroline Abel | 2006 | 392 | 38.81 | 1:19.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.87 | |||||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 364 | 38.61 | 1:21.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
7 | Marie Bertram | 2006 | 361 | 40.29 | 1:21.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.58 | |||||||||
8 | Therese J Helt | 2006 | 348 | 39.85 | 1:22.45 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.07 | |||||||||
9 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 341 | 40.45 | 1:22.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.31 | |||||||||
10 | Anna Ancker | 2006 | 338 | 39.43 | 1:23.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.71 | |||||||||
11 | Alma Bach Larsen | 2006 | 333 | 39.82 | 1:23.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 330 | 1:23.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.88 | |||||||||
13 | Paula Lindberg | 2007 | 323 | 40.80 | 1:24.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
14 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 313 | 41.21 | 1:25.39 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.63 | |||||||||
15 | Laura Wittenhagen | 2006 | 306 | 41.60 | 1:26.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
16 | Emilie Pedersen | 2007 | 295 | 41.87 | 1:27.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
17 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 286 | 42.30 | 1:27.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.72 | |||||||||
18 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 283 | 43.26 | 1:28.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.28 | |||||||||
19 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 279 | 42.36 | 1:28.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.66 | |||||||||
20 | Sofia Jørgensen | 2006 | 270 | 44.88 | 1:29.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.67 | |||||||||
21 | Patricia Nættermann | 2007 | 268 | 44.13 | 1:29.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.55 | |||||||||
22 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 266 | 43.84 | 1:30.15 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:34.70 | |||||||||
23 | Julie Bjørn | 2006 | 237 | 45.81 | 1:33.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.57 | |||||||||
24 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 235 | 45.66 | 1:33.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.42 | |||||||||
25 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 232 | 44.75 | 1:34.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.73 | |||||||||
26 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 219 | 48.06 | 1:36.12 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:35.45 | |||||||||
27 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 216 | 46.19 | 1:36.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.00 | |||||||||
28 | Edita Nisic | 2007 | 213 | 45.76 | 1:37.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.05 | |||||||||
29 | Mia Plougman | 2007 | 207 | 48.40 | 1:37.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
30 | Anna Sigdestad | 2007 | 206 | 47.94 | 1:38.19 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:37.50 | |||||||||
31 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 201 | 49.06 | 1:38.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:39.84 | |||||||||
32 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 197 | 47.83 | 1:39.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.26 | |||||||||
33 | Ida Jensen | 2006 | 192 | 48.23 | 1:40.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.30 | |||||||||
34 | Emma Sloth | 2006 | 189 | 49.58 | 1:40.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.32 | |||||||||
35 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 180 | 48.36 | 1:42.71 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:45.18 | |||||||||
36 | Caroline Christensen Obel | 2007 | 168 | 50.94 | 1:45.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.56 | |||||||||
37 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 159 | 52.83 | 1:46.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.81 | |||||||||
38 | Reinike Veenstra | 2006 | 142 | 55.38 | 1:51.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.70 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 563 | 34.04 | 1:10.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.39 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 513 | 35.42 | 1:12.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 509 | 35.43 | 1:12.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.88 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 507 | 34.86 | 1:12.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 497 | 34.47 | 1:13.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.91 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 475 | 35.66 | 1:14.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
7 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 460 | 36.88 | 1:15.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.40 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 460 | 36.55 | 1:15.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
9 | Sarah Kildahl | 2004 | 456 | 36.37 | 1:15.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.18 | |||||||||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 454 | 37.25 | 1:15.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.12 | |||||||||
11 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 451 | 36.05 | 1:15.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.74 | |||||||||
12 | Karoline Iversen | 2005 | 451 | 36.97 | 1:15.61 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.11 | |||||||||
13 | Nanna Langvad | 2005 | 449 | 36.62 | 1:15.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.02 | |||||||||
14 | Stine Mejdahl | 2005 | 444 | 36.88 | 1:16.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
15 | Cassandra Spring | 2005 | 420 | 37.87 | 1:17.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.53 | |||||||||
16 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 419 | 37.47 | 1:17.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.41 | |||||||||
17 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 407 | 38.75 | 1:18.23 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.38 | |||||||||
18 | Josephine Larsen | 2004 | 404 | 39.02 | 1:18.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
19 | Karoline Kristensen | 2004 | 403 | 37.61 | 1:18.51 | |||||
DeltaSwim | 1:17.83 | |||||||||
20 | Mathilde Bager | 2005 | 400 | 38.07 | 1:18.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.32 | |||||||||
21 | Selma Skipper | 2004 | 391 | 38.74 | 1:19.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.98 | |||||||||
22 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 389 | 38.76 | 1:19.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.35 | |||||||||
23 | Tilde Søe Bach | 2005 | 381 | 38.47 | 1:19.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
24 | Line Knudsen | 2005 | 365 | 40.06 | 1:21.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
25 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 357 | 39.88 | 1:21.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:20.74 | |||||||||
26 | Emilie Bie Bock | 2005 | 357 | 40.28 | 1:21.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.62 | |||||||||
27 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 346 | 40.08 | 1:22.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.52 | |||||||||
28 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 338 | 39.73 | 1:23.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
29 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 335 | 40.10 | 1:23.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.65 | |||||||||
30 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 329 | 39.95 | 1:23.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.49 | |||||||||
31 | Thea Brøndum | 2004 | 327 | 40.25 | 1:24.16 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.14 | |||||||||
32 | Ida Jul Christensen | 2004 | 324 | 40.85 | 1:24.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
33 | Freja Bjørn | 2005 | 324 | 39.78 | 1:24.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.07 | |||||||||
34 | Dicte Lund | 2004 | 316 | 1:25.10 | ||||||
Aarhus Swim | 1:25.84 | |||||||||
35 | Mie Asmussen | 2005 | 313 | 39.89 | 1:25.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.19 | |||||||||
36 | Kristin Hals | 2005 | 298 | 42.58 | 1:26.81 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:17.50 | |||||||||
37 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 296 | 42.68 | 1:27.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.85 | |||||||||
38 | Mathilde Møller | 2004 | 287 | 41.43 | 1:27.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.61 | |||||||||
39 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 279 | 43.64 | 1:28.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.01 | |||||||||
40 | Ida Kristensen | 2004 | 260 | 44.03 | 1:30.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
41 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 253 | 44.48 | 1:31.59 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.96 | |||||||||
42 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 252 | 1:31.74 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:27.60 | |||||||||
43 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 237 | 46.33 | 1:33.71 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:28.73 | |||||||||
44 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 199 | 1:39.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.92 | |||||||||
- | Maja Friis | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.24 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 646 | 33.99 | 1:07.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 568 | 33.63 | 1:10.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | 562 | 34.26 | 1:10.27 | |||||
DeltaSwim | 1:05.70 | |||||||||
4 | Helena V. Elling | 2000 | 478 | 35.58 | 1:14.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 471 | 35.78 | 1:14.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 469 | 36.09 | 1:14.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.19 | |||||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | 456 | 36.45 | 1:15.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.24 | |||||||||
8 | Line Lyskjær | 2003 | 454 | 36.50 | 1:15.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 445 | 36.69 | 1:15.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.14 | |||||||||
10 | Lærke Høgsted | 2003 | 424 | 37.87 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.62 | |||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 419 | 38.32 | 1:17.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
12 | Kathinka Dale | 2003 | 408 | 37.63 | 1:18.16 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:17.52 | |||||||||
13 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 405 | 38.07 | 1:18.38 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.76 | |||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 378 | 37.97 | 1:20.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
15 | Emilie Egerup | 2003 | 372 | 39.12 | 1:20.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
16 | Cecilie V Jensen | 2002 | 363 | 1:21.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.76 | |||||||||
17 | Annie Mushom | 2002 | 351 | 40.30 | 1:22.22 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:16.67 | |||||||||
18 | Laura Madsen | 2002 | 345 | 39.60 | 1:22.64 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:31.64 | |||||||||
19 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 339 | 40.23 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:15.61 | |||||||||
20 | Katrine Bisgaard | 2003 | 325 | 40.48 | 1:24.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
21 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 322 | 42.11 | 1:24.60 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.49 | |||||||||
22 | Emma Jensen | 2003 | 314 | 41.13 | 1:25.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.28 | |||||||||
23 | Sara Straume | 2003 | 299 | 41.72 | 1:26.73 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:20.85 | |||||||||
24 | Karoline Nielsen | 1997 | 297 | 41.61 | 1:26.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.03 | |||||||||
25 | Andrea Waagboe | 2003 | 296 | 41.37 | 1:26.95 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:27.08 | |||||||||
26 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 246 | 45.66 | 1:32.52 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:26.27 | |||||||||
27 | Caroline Krogh | 2002 | 228 | 46.22 | 1:34.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
28 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 196 | 48.45 | 1:39.78 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:25.00 | |||||||||
29 | Louise Bast Aaby | 1998 | 111 | 2:00.38 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:46.01 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:26.49 | |||||||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.61 | |||||||||
- | Mie L. Bendtsen | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:09.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:21 |