2019-12-09   07:20:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Masdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D 12 och yngre - Final
17&äldre 25.68 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 26.73 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 28.96 Elias Persson 2002 Simsällskapet Mora 2016-01-01
12&yngre 34.70 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
11 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 313 32.10
17 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap +0.73 189 37.93 +5.83
18 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.64 176 38.89 +6.79
19 Leo  Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap +0.70 173 39.08 +6.98
21 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 165 39.74 +7.64
22 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 164 39.82 +7.72
23 Gustav Bondensson 2007 Falu Simsällskap +0.75 159 40.19 +8.09
24 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.76 158 40.30 +8.20
25 Tim Ku-Ringström 2010 Bollnäs Simsällskap +0.83 154 40.63 +8.53
27 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap +0.74 148 41.16 +9.06
28 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap +0.90 146 41.33 +9.23
- Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.69 DSQ
- Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap +0.79 DSQ
- Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 13:11:52
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D 13-14 år - Final
17&äldre 25.68 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 26.73 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 28.96 Elias Persson 2002 Simsällskapet Mora 2016-01-01
12&yngre 34.70 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.71 403 29.49
2 Arvid  Lind 2005 Bollnäs Simsällskap +0.78 336 31.33 +1.84
3 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.76 247 34.70 +5.21
4 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.82 231 35.51 +6.02
5 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap +0.78 213 36.48 +6.99
6 Simon Tibbling 2006 Bollnäs Simsällskap +0.70 173 39.10 +9.61
7 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap +0.78 150 40.98 +11.49
8 Karen Voskanyn 2005 Hedemora Simsällskap +0.74 146 41.37 +11.88
9 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap +0.96 86 49.35 +19.86
10 Jesper Ivarsson 2005 Ludvika Simsällskap +0.86 76 51.26 +21.77
- Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.50 DSQ
- Isak Samuelsson 2006 Sala Simsällskap +0.76 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 13:11:52
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D 15-16 år - Final
17&äldre 25.68 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 26.73 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 28.96 Elias Persson 2002 Simsällskapet Mora 2016-01-01
12&yngre 34.70 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
2 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.66 480 27.84
3 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.62 455 28.34 +0.50
4 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.67 448 28.47 +0.63
7 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.63 400 29.58 +1.74
8 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.73 393 29.74 +1.90
13 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora +0.80 290 32.90 +5.06
Grenen officiell:  2019-09-07 13:11:52
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 25.68 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 26.73 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 28.96 Elias Persson 2002 Simsällskapet Mora 2016-01-01
12&yngre 34.70 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap +0.77 611 25.68 17&äldre
5 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.73 441 28.62 +2.94
10 Johan Werkmästar 2002 Falu Simsällskap +0.68 333 31.43 +5.75
12 Melad Bahssas 2002 Borlänge Simsällskap +0.62 311 32.17 +6.49
Grenen officiell:  2019-09-07 13:11:52
2019-09-07 13:11:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Borlänge Simsällskap
Document
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D 12 och yngre - Final
17&äldre 29.91 Elin Svärd 1998 Falu Simsällskap 2016-01-01
15-16 år 28.43 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 30.64 Frida Floren 2004 Gävle Simsällskap 2018-01-01
12&yngre 31.52 Nea Hjortsberg 2004 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 413 32.73
2 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 357 34.34 +1.61
3 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.58 273 37.58 +4.85
4 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.70 231 39.68 +6.95
5 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap +0.75 225 40.07 +7.34
6 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap +0.82 209 41.06 +8.33
7 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap +0.75 206 41.24 +8.51
8 Mira Björkman 2010 Hedemora Simsällskap +0.74 206 41.25 +8.52
9 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.72 202 41.52 +8.79
10 Moa Antonsson 2007 Sala Simsällskap +0.78 192 42.20 +9.47
11 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap +0.77 189 42.48 +9.75
12 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap +0.76 184 42.79 +10.06
13 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 176 43.44 +10.71
14 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap +0.87 159 44.92 +12.19
15 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap +0.76 132 47.83 +15.10
16 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.59 132 47.88 +15.15
17 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 106 51.41 +18.68
18 Wilma Svantes 2009 Borlänge Simsällskap +0.88 104 51.72 +18.99
19 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.34 103 52.01 +19.28
20 Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap +0.77 86 55.21 +22.48
- Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.71 DSQ
- Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap -0.05 DSQ
- Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.03 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 10:21:51
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D 13-14 år - Final
17&äldre 29.91 Elin Svärd 1998 Falu Simsällskap 2016-01-01
15-16 år 28.43 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 30.64 Frida Floren 2004 Gävle Simsällskap 2018-01-01
12&yngre 31.52 Nea Hjortsberg 2004 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.68 489 30.93
2 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap +0.71 470 31.35 +0.42
3 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.74 444 31.95 +1.02
4 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb +0.73 438 32.08 +1.15
5 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.62 433 32.22 +1.29
6 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.72 416 32.64 +1.71
7 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap +0.71 340 34.93 +4.00
8 Moa Öhlund 2005 Falu Simsällskap +0.90 326 35.40 +4.47
9 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap +0.83 291 36.77 +5.84
10 Noemi Megyesi 2005 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.87 276 37.42 +6.49
11 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap +0.85 271 37.63 +6.70
12 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap +0.83 266 37.87 +6.94
13 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.79 266 37.88 +6.95
14 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.68 246 38.88 +7.95
15 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap +0.78 242 39.08 +8.15
16 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.80 238 39.29 +8.36
17 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap +0.86 208 41.14 +10.21
18 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap +0.82 198 41.79 +10.86
19 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap +0.83 193 42.12 +11.19
20 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap +0.70 186 42.65 +11.72
21 Lovisa Leonardsson 2005 Ludvika Simsällskap +0.88 171 43.84 +12.91
22 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap +0.88 81 56.12 +25.19
- Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 10:21:51
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D 15-16 år - Final
17&äldre 29.91 Elin Svärd 1998 Falu Simsällskap 2016-01-01
15-16 år 28.43 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 30.64 Frida Floren 2004 Gävle Simsällskap 2018-01-01
12&yngre 31.52 Nea Hjortsberg 2004 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.61 630 28.43 15-16 år
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.73 559 29.59 +1.16
3 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.71 496 30.79 +2.36
4 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.74 478 31.18 +2.75
5 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap +0.74 457 31.64 +3.21
6 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.75 426 32.38 +3.95
7 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.77 397 33.17 +4.74
8 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.72 388 33.41 +4.98
9 Alva Viker 2003 Falu Simsällskap +0.77 386 33.46 +5.03
10 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 369 33.98 +5.55
11 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap +0.81 366 34.08 +5.65
12 Hanna Wahlqvist 2004 Ludvika Simsällskap +0.70 333 35.14 +6.71
13 Vilma Hjertberg 2004 Gävle Simsällskap +0.70 331 35.22 +6.79
14 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.74 329 35.29 +6.86
15 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap +0.67 286 36.98 +8.55
16 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.74 272 37.60 +9.17
17 Fanny Karlsson 2004 Gävle Simsällskap +0.76 133 47.75 +19.32
Grenen officiell:  2019-09-07 10:21:51
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 29.91 Elin Svärd 1998 Falu Simsällskap 2016-01-01
15-16 år 28.43 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 30.64 Frida Floren 2004 Gävle Simsällskap 2018-01-01
12&yngre 31.52 Nea Hjortsberg 2004 2016-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Lindblom 2001 Sala Simsällskap +0.75 516 30.39
2 Moa Holmström 2001 Falu Simsällskap +0.71 502 30.66 +0.27
3 Wilma Wennerberg 2001 Eskilstuna Simklubb +0.67 458 31.62 +1.23
4 Ronja Rantanen 1999 Falu Simsällskap +0.71 446 31.89 +1.50
5 Femke van Zonneveld 2002 Borlänge Simsällskap +0.78 389 33.38 +2.99
6 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap +0.79 292 36.71 +6.32
Grenen officiell:  2019-09-07 10:21:51
2019-09-07 13:13:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Borlänge Simsällskap
Document
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D 12 och yngre - Final
17&äldre 4:07.31 Simon Wanna 1996 Säffle Simsällskap 2014-01-01
15-16 år 4:25.45 Jonas Grundström 1987 Fagersta Simklubb 2003-01-01
13-14 år 4:27.86 Fredrik Öberg 1987 Hallsbergs SK 2001-01-01
12&yngre 4:55.57 Robin Johansson 1990 Fagersta Simklubb 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo  Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap +0.67 251 5:36.18
50m: 36.76
100m: 1:18.32
(41.56)
150m: 2:01.12
(42.80)
200m: 2:44.75
(43.63)
250m: 3:27.86
(43.11)
300m: 4:12.52
(44.66)
350m: 4:56.53
(44.01)
400m: 5:36.18
(39.65)
2 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.77 191 6:07.92 +31.74
50m: 39.03
100m: 1:23.12
(44.09)
150m: 2:09.90
(46.78)
200m: 2:56.45
(46.55)
250m: 3:43.66
(47.21)
300m: 4:32.37
(48.71)
350m: 5:20.49
(48.12)
400m: 6:07.92
(47.43)
3 Eskil Nilsson 2008 Ludvika Simsällskap +0.56 146 6:42.51 +1:06.33
50m: 40.54
100m: 1:32.03
(51.49)
150m: 2:24.35
(52.32)
200m: 3:17.04
(52.69)
250m: 4:10.78
(53.74)
300m: 5:02.07
(51.29)
350m: 5:53.44
(51.37)
400m: 6:42.51
(49.07)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:34:46
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D 13-14 år - Final
17&äldre 4:07.31 Simon Wanna 1996 Säffle Simsällskap 2014-01-01
15-16 år 4:25.45 Jonas Grundström 1987 Fagersta Simklubb 2003-01-01
13-14 år 4:27.86 Fredrik Öberg 1987 Hallsbergs SK 2001-01-01
12&yngre 4:55.57 Robin Johansson 1990 Fagersta Simklubb 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.66 454 4:36.03
50m: 30.42
100m: 1:04.09
(33.67)
150m: 1:38.40
(34.31)
200m: 2:13.58
(35.18)
250m: 2:49.20
(35.62)
300m: 3:25.05
(35.85)
350m: 4:01.32
(36.27)
400m: 4:36.03
(34.71)
2 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.84 383 4:52.06 +16.03
50m: 32.84
100m: 1:08.74
(35.90)
150m: 1:46.19
(37.45)
200m: 2:23.16
(36.97)
250m: 3:00.41
(37.25)
300m: 3:37.90
(37.49)
350m: 4:15.52
(37.62)
400m: 4:52.06
(36.54)
3 Jesper Ivarsson 2005 Ludvika Simsällskap +0.99 174 6:19.87 +1:43.84
50m: 42.48
100m: 1:30.89
(48.41)
150m: 2:19.61
(48.72)
200m: 3:08.01
(48.40)
250m: 3:57.72
(49.71)
300m: 4:46.51
(48.79)
350m: 5:35.36
(48.85)
400m: 6:19.87
(44.51)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:34:46
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D 15-16 år - Final
17&äldre 4:07.31 Simon Wanna 1996 Säffle Simsällskap 2014-01-01
15-16 år 4:25.45 Jonas Grundström 1987 Fagersta Simklubb 2003-01-01
13-14 år 4:27.86 Fredrik Öberg 1987 Hallsbergs SK 2001-01-01
12&yngre 4:55.57 Robin Johansson 1990 Fagersta Simklubb 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.68 402 4:47.58
50m: 32.17
100m: 1:07.92
(35.75)
150m: 1:45.29
(37.37)
200m: 2:22.66
(37.37)
250m: 3:00.06
(37.40)
300m: 3:37.27
(37.21)
350m: 4:13.23
(35.96)
400m: 4:47.58
(34.35)
2 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.58 361 4:57.90 +10.32
50m: 31.30
100m: 1:08.23
(36.93)
150m: 1:46.18
(37.95)
200m: 2:24.44
(38.26)
250m: 3:02.89
(38.45)
300m: 3:41.70
(38.81)
350m: 4:21.08
(39.38)
400m: 4:57.90
(36.82)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:34:46
Gren 3, 400m Frisim Pojkar A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 4:07.31 Simon Wanna 1996 Säffle Simsällskap 2014-01-01
15-16 år 4:25.45 Jonas Grundström 1987 Fagersta Simklubb 2003-01-01
13-14 år 4:27.86 Fredrik Öberg 1987 Hallsbergs SK 2001-01-01
12&yngre 4:55.57 Robin Johansson 1990 Fagersta Simklubb 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap +0.68 504 4:26.66
50m: 30.40
100m: 1:03.87
(33.47)
150m: 1:37.75
(33.88)
200m: 2:11.42
(33.67)
250m: 2:44.96
(33.54)
300m: 3:18.95
(33.99)
350m: 3:53.53
(34.58)
400m: 4:26.66
(33.13)
2 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.80 384 4:52.00 +25.34
50m: 31.33
100m: 1:06.54
(35.21)
150m: 1:42.07
(35.53)
200m: 2:19.11
(37.04)
250m: 2:57.58
(38.47)
300m: 3:35.60
(38.02)
350m: 4:13.81
(38.21)
400m: 4:52.00
(38.19)
3 Andreas Steijner 1988 Ludvika Simsällskap +0.77 211 5:56.12 +1:29.46
50m: 38.11
100m: 1:20.43
(42.32)
150m: 2:05.74
(45.31)
200m: 2:52.08
(46.34)
250m: 3:40.08
(48.00)
300m: 4:27.17
(47.09)
350m: 5:14.06
(46.89)
400m: 5:56.12
(42.06)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:34:46
2019-09-07 13:14:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Borlänge Simsällskap
Document
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 4, 400m Frisim Flickor A-D 12 och yngre - Final
17&äldre 4:31.50 Marina Sandback 1984 2002-01-01
15-16 år 4:34.12 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 2009-01-01
13-14 år 4:41.21 Frida Lannhard 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
12&yngre 4:57.70 Frida Wigren 1990 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 340 5:35.83
50m: 36.60
100m: 1:19.27
(42.67)
150m: 2:03.05
(43.78)
200m: 2:47.40
(44.35)
250m: 3:32.32
(44.92)
300m: 4:16.54
(44.22)
350m: 4:59.67
(43.13)
400m: 5:35.83
(36.16)
2 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap +0.82 262 6:06.31 +30.48
50m: 40.25
100m: 1:25.84
(45.59)
150m: 2:13.14
(47.30)
200m: 3:01.07
(47.93)
250m: 3:47.38
(46.31)
300m: 4:34.94
(47.56)
350m: 5:22.34
(47.40)
400m: 6:06.31
(43.97)
3 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap +0.81 215 6:31.42 +55.59
50m: 42.11
100m: 1:30.47
(48.36)
150m: 2:21.20
(50.73)
200m: 3:12.62
(51.42)
250m: 4:04.39
(51.77)
300m: 4:55.58
(51.19)
350m: 5:45.77
(50.19)
400m: 6:31.42
(45.65)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:55:16
Gren 4, 400m Frisim Flickor A-D 13-14 år - Final
17&äldre 4:31.50 Marina Sandback 1984 2002-01-01
15-16 år 4:34.12 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 2009-01-01
13-14 år 4:41.21 Frida Lannhard 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
12&yngre 4:57.70 Frida Wigren 1990 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.78 425 5:11.70
50m: 33.91
100m: 1:12.57
(38.66)
150m: 1:52.68
(40.11)
200m: 2:33.02
(40.34)
250m: 3:13.81
(40.79)
300m: 3:54.42
(40.61)
350m: 4:34.53
(40.11)
400m: 5:11.70
(37.17)
2 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap +0.75 404 5:17.10 +5.40
50m: 35.71
100m: 1:14.64
(38.93)
150m: 1:55.17
(40.53)
200m: 2:34.79
(39.62)
250m: 3:15.86
(41.07)
300m: 3:56.12
(40.26)
350m: 4:36.90
(40.78)
400m: 5:17.10
(40.20)
3 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb +0.70 379 5:23.91 +12.21
50m: 36.23
100m: 1:17.27
(41.04)
150m: 2:00.05
(42.78)
200m: 2:42.19
(42.14)
250m: 3:24.92
(42.73)
300m: 4:06.97
(42.05)
350m: 4:46.81
(39.84)
400m: 5:23.91
(37.10)
4 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.78 365 5:28.06 +16.36
50m: 34.05
100m: 1:12.91
(38.86)
150m: 1:54.16
(41.25)
200m: 2:36.19
(42.03)
250m: 3:18.85
(42.66)
300m: 4:02.30
(43.45)
350m: 4:46.25
(43.95)
400m: 5:28.06
(41.81)
5 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.68 337 5:36.81 +25.11
50m: 36.92
100m: 1:18.10
(41.18)
150m: 2:00.82
(42.72)
200m: 2:43.74
(42.92)
250m: 3:27.21
(43.47)
300m: 4:11.13
(43.92)
350m: 4:54.74
(43.61)
400m: 5:36.81
(42.07)
6 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap +0.73 323 5:41.55 +29.85
50m: 34.21
100m: 1:15.31
(41.10)
150m: 1:58.96
(43.65)
200m: 2:44.13
(45.17)
250m: 3:28.10
(43.97)
300m: 4:12.91
(44.81)
350m: 4:57.88
(44.97)
400m: 5:41.55
(43.67)
7 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap +0.86 213 6:32.66 +1:20.96
50m: 41.10
100m: 1:29.06
(47.96)
150m: 2:19.82
(50.76)
200m: 3:11.04
(51.22)
250m: 4:04.21
(53.17)
300m: 4:54.94
(50.73)
350m: 5:45.27
(50.33)
400m: 6:32.66
(47.39)
8 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap +0.63 209 6:35.06 +1:23.36
50m: 40.51
100m: 1:29.58
(49.07)
150m: 2:20.60
(51.02)
200m: 3:12.02
(51.42)
250m: 4:03.60
(51.58)
300m: 4:54.67
(51.07)
350m: 5:46.12
(51.45)
400m: 6:35.06
(48.94)
9 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap +0.92 197 6:42.56 +1:30.86
50m: 44.40
100m: 1:34.91
(50.51)
150m: 2:26.00
(51.09)
200m: 3:18.70
(52.70)
250m: 4:12.46
(53.76)
300m: 5:02.47
(50.01)
350m: 5:55.52
(53.05)
400m: 6:42.56
(47.04)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:55:16
Gren 4, 400m Frisim Flickor A-D 15-16 år - Final
17&äldre 4:31.50 Marina Sandback 1984 2002-01-01
15-16 år 4:34.12 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 2009-01-01
13-14 år 4:41.21 Frida Lannhard 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
12&yngre 4:57.70 Frida Wigren 1990 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.74 495 4:56.35
50m: 32.30
100m: 1:07.98
(35.68)
150m: 1:44.97
(36.99)
200m: 2:22.86
(37.89)
250m: 3:01.68
(38.82)
300m: 3:40.42
(38.74)
350m: 4:19.04
(38.62)
400m: 4:56.35
(37.31)
2 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.70 491 4:57.10 +0.75
50m: 32.93
100m: 1:09.52
(36.59)
150m: 1:47.00
(37.48)
200m: 2:25.47
(38.47)
250m: 3:03.98
(38.51)
300m: 3:41.84
(37.86)
350m: 4:20.12
(38.28)
400m: 4:57.10
(36.98)
3 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.84 380 5:23.62 +27.27
50m: 34.97
100m: 1:14.71
(39.74)
150m: 1:56.04
(41.33)
200m: 2:38.96
(42.92)
250m: 3:20.51
(41.55)
300m: 4:03.38
(42.87)
350m: 4:45.61
(42.23)
400m: 5:23.62
(38.01)
4 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.73 306 5:47.97 +51.62
50m: 36.49
100m: 1:17.83
(41.34)
150m: 2:01.19
(43.36)
200m: 2:46.65
(45.46)
250m: 3:31.92
(45.27)
300m: 4:17.95
(46.03)
350m: 5:03.61
(45.66)
400m: 5:47.97
(44.36)
5 Anna Sisell 2003 Simsällskapet Mora +0.84 230 6:22.40 +1:26.05
50m: 37.34
100m: 1:21.84
(44.50)
150m: 2:11.28
(49.44)
200m: 3:01.23
(49.95)
250m: 3:52.27
(51.04)
300m: 4:43.00
(50.73)
350m: 5:34.24
(51.24)
400m: 6:22.40
(48.16)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:55:16
Gren 4, 400m Frisim Flickor A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 4:31.50 Marina Sandback 1984 2002-01-01
15-16 år 4:34.12 Josefin Lindkvist 1993 Ludvika Simsällskap 2009-01-01
13-14 år 4:41.21 Frida Lannhard 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
12&yngre 4:57.70 Frida Wigren 1990 2002-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Lindblom 2001 Sala Simsällskap +0.76 497 4:56.07
50m: 32.17
100m: 1:08.85
(36.68)
150m: 1:47.01
(38.16)
200m: 2:25.53
(38.52)
250m: 3:03.63
(38.10)
300m: 3:41.79
(38.16)
350m: 4:19.63
(37.84)
400m: 4:56.07
(36.44)
2 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap +0.72 417 5:13.75 +17.68
50m: 33.83
100m: 1:11.30
(37.47)
150m: 1:50.02
(38.72)
200m: 2:29.71
(39.69)
250m: 3:10.39
(40.68)
300m: 3:52.00
(41.61)
350m: 4:33.82
(41.82)
400m: 5:13.75
(39.93)
Grenen officiell:  2019-09-07 10:55:16
2019-09-07 13:14:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Borlänge Simsällskap
Document
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 5, 200m Ryggsim Pojkar A-D 13-14 år - Final
17&äldre 2:09.08 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 2:11.80 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 2:19.83 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2015-01-01
12&yngre 2:45.20 Joakim Hvalgren 1993 2005-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.69 368 2:27.39
50m: 33.74
100m: 1:11.09
(37.35)
150m: 1:49.93
(38.84)
200m: 2:27.39
(37.46)
2 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.81 364 2:27.89 +0.50
50m: 32.99
100m: 1:09.98
(36.99)
150m: 1:49.09
(39.11)
200m: 2:27.89
(38.80)
3 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.69 253 2:46.81 +19.42
50m: 38.23
100m: 1:21.36
(43.13)
150m: 2:05.45
(44.09)
200m: 2:46.81
(41.36)
4 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.71 161 3:13.96 +46.57
50m: 44.93
100m: 1:33.99
(49.06)
150m: 2:24.80
(50.81)
200m: 3:13.96
(49.16)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:07:43
Gren 5, 200m Ryggsim Pojkar A-D 15-16 år - Final
17&äldre 2:09.08 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 2:11.80 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 2:19.83 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2015-01-01
12&yngre 2:45.20 Joakim Hvalgren 1993 2005-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap +0.67 452 2:17.56
50m: 31.33
100m: 1:05.63
(34.30)
150m: 1:41.46
(35.83)
200m: 2:17.56
(36.10)
2 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.67 422 2:20.79 +3.23
50m: 32.14
100m: 1:07.96
(35.82)
150m: 1:44.69
(36.73)
200m: 2:20.79
(36.10)
3 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.69 309 2:36.17 +18.61
50m: 36.38
100m: 1:17.18
(40.80)
150m: 1:57.66
(40.48)
200m: 2:36.17
(38.51)
4 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.69 288 2:39.84 +22.28
50m: 37.06
100m: 1:18.73
(41.67)
150m: 1:59.94
(41.21)
200m: 2:39.84
(39.90)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:07:43
Gren 5, 200m Ryggsim Pojkar A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 2:09.08 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
15-16 år 2:11.80 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2017-01-01
13-14 år 2:19.83 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 2015-01-01
12&yngre 2:45.20 Joakim Hvalgren 1993 2005-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.63 548 2:09.08 17&äldre
50m: 30.12
100m: 1:02.71
(32.59)
150m: 1:36.39
(33.68)
200m: 2:09.08
(32.69)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:07:43
2019-09-07 13:15:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Borlänge Simsällskap
Document
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 6, 200m Ryggsim Flickor A-D 12 och yngre - Final
17&äldre 2:23.61 Terese Larsson 1980 Ludvika Simsällskap 2002-01-01
15-16 år 2:29.03 Anna Miram 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
13-14 år 2:29.49 Olivia Sjöblom 1997 Ludvika Simsällskap 2011-01-01
12&yngre 2:40.77 Joline Bakken 2005 2017-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap +0.59 368 2:46.30
50m: 36.59
100m: 1:19.11
(42.52)
150m: 2:03.60
(44.49)
200m: 2:46.30
(42.70)
2 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 342 2:50.46 +4.16
50m: 40.01
100m: 1:23.90
(43.89)
150m: 2:08.83
(44.93)
200m: 2:50.46
(41.63)
3 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.61 322 2:53.91 +7.61
50m: 40.77
100m: 1:25.30
(44.53)
150m: 2:10.67
(45.37)
200m: 2:53.91
(43.24)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:20:12
Gren 6, 200m Ryggsim Flickor A-D 13-14 år - Final
17&äldre 2:23.61 Terese Larsson 1980 Ludvika Simsällskap 2002-01-01
15-16 år 2:29.03 Anna Miram 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
13-14 år 2:29.49 Olivia Sjöblom 1997 Ludvika Simsällskap 2011-01-01
12&yngre 2:40.77 Joline Bakken 2005 2017-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap +0.71 497 2:30.48
50m: 35.80
100m: 1:14.42
(38.62)
150m: 1:53.85
(39.43)
200m: 2:30.48
(36.63)
2 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.64 438 2:36.97 +6.49
50m: 36.34
100m: 1:14.81
(38.47)
150m: 1:55.60
(40.79)
200m: 2:36.97
(41.37)
3 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.75 326 2:53.10 +22.62
50m: 38.94
100m: 1:24.89
(45.95)
150m: 2:09.56
(44.67)
200m: 2:53.10
(43.54)
4 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.90 318 2:54.58 +24.10
50m: 41.33
100m: 1:26.46
(45.13)
150m: 2:11.11
(44.65)
200m: 2:54.58
(43.47)
5 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap +0.77 291 2:59.82 +29.34
50m: 41.93
100m: 1:28.78
(46.85)
150m: 2:15.38
(46.60)
200m: 2:59.82
(44.44)
6 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.61 274 3:03.41 +32.93
50m: 43.02
100m: 1:29.46
(46.44)
150m: 2:17.13
(47.67)
200m: 3:03.41
(46.28)
7 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.75 257 3:07.36 +36.88
50m: 42.04
100m: 1:29.33
(47.29)
150m: 2:19.25
(49.92)
200m: 3:07.36
(48.11)
8 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap +0.77 255 3:08.01 +37.53
50m: 44.14
100m: 1:32.28
(48.14)
150m: 2:22.42
(50.14)
200m: 3:08.01
(45.59)
9 Lovisa Leonardsson 2005 Ludvika Simsällskap +0.64 241 3:11.33 +40.85
50m: 46.14
100m: 1:36.13
(49.99)
150m: 2:24.82
(48.69)
200m: 3:11.33
(46.51)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:20:12
Gren 6, 200m Ryggsim Flickor A-D 15-16 år - Final
17&äldre 2:23.61 Terese Larsson 1980 Ludvika Simsällskap 2002-01-01
15-16 år 2:29.03 Anna Miram 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
13-14 år 2:29.49 Olivia Sjöblom 1997 Ludvika Simsällskap 2011-01-01
12&yngre 2:40.77 Joline Bakken 2005 2017-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap +0.80 479 2:32.32
50m: 35.38
100m: 1:13.84
(38.46)
150m: 1:53.45
(39.61)
200m: 2:32.32
(38.87)
2 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.76 428 2:38.16 +5.84
50m: 36.95
100m: 1:17.33
(40.38)
150m: 1:58.58
(41.25)
200m: 2:38.16
(39.58)
3 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.70 420 2:39.19 +6.87
50m: 37.63
100m: 1:18.08
(40.45)
150m: 1:59.33
(41.25)
200m: 2:39.19
(39.86)
4 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.70 396 2:42.30 +9.98
50m: 36.94
100m: 1:18.01
(41.07)
150m: 2:00.88
(42.87)
200m: 2:42.30
(41.42)
5 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.74 389 2:43.20 +10.88
50m: 38.39
100m: 1:19.56
(41.17)
150m: 2:01.72
(42.16)
200m: 2:43.20
(41.48)
6 Fanny Karlsson 2004 Gävle Simsällskap +0.65 168 3:36.04 +1:03.72
50m: 48.63
100m: 1:43.49
(54.86)
150m: 2:39.56
(56.07)
200m: 3:36.04
(56.48)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:20:12
Gren 6, 200m Ryggsim Flickor A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 2:23.61 Terese Larsson 1980 Ludvika Simsällskap 2002-01-01
15-16 år 2:29.03 Anna Miram 1999 Ludvika Simsällskap 2014-01-01
13-14 år 2:29.49 Olivia Sjöblom 1997 Ludvika Simsällskap 2011-01-01
12&yngre 2:40.77 Joline Bakken 2005 2017-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jeanna Wiell 2001 Sala Simsällskap +1.00 376 2:45.12
50m: 36.14
100m: 1:15.82
(39.68)
150m: 1:59.21
(43.39)
200m: 2:45.12
(45.91)
2 Emilia Lövstrand 2002 Borlänge Simsällskap +0.57 259 3:06.88 +21.76
50m: 43.35
100m: 1:30.07
(46.72)
150m: 2:19.38
(49.31)
200m: 3:06.88
(47.50)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:20:12
2019-09-07 13:15:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Borlänge Simsällskap
Document </
Resultat
Masdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Maserhallen Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 7, 50m Frisim Pojkar A-D 12 och yngre - Final
17&äldre 25.04 Edvin Persson 1999 Simsällskapet Mora 2016-01-01
15-16 år 25.79 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 27.23 Daniel Ruijs 2004 2018-01-01
12&yngre 29.57 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 266 31.48
2 Gustav Bondensson 2007 Falu Simsällskap +0.80 252 32.07 +0.59
3 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.83 243 32.46 +0.98
4 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap +0.78 237 32.70 +1.22
5 Leo  Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap +0.65 236 32.76 +1.28
6 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap +0.87 218 33.63 +2.15
7 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap +0.84 217 33.68 +2.20
8 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap +0.77 217 33.70 +2.22
9 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.68 215 33.78 +2.30
10 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.62 192 35.08 +3.60
11 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 191 35.12 +3.64
12 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.82 178 36.00 +4.52
13 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap +0.81 169 36.60 +5.12
14 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap +0.82 164 36.95 +5.47
15 Tim Ku-Ringström 2010 Bollnäs Simsällskap +0.82 148 38.23 +6.75
16 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap +0.91 140 38.95 +7.47
17 Aron Söderholm 2007 Ludvika Simsällskap +0.84 113 41.83 +10.35
18 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap +0.66 99 43.78 +12.30
19 Jacob Proffitt 2008 Ludvika Simsällskap +0.87 84 46.13 +14.65
20 Oliwer Svantes 2008 Borlänge Simsällskap +0.87 77 47.42 +15.94
Grenen officiell:  2019-09-07 11:53:18
Gren 7, 50m Frisim Pojkar A-D 13-14 år - Final
17&äldre 25.04 Edvin Persson 1999 Simsällskapet Mora 2016-01-01
15-16 år 25.79 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 27.23 Daniel Ruijs 2004 2018-01-01
12&yngre 29.57 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.79 409 27.29
2 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.76 372 28.15 +0.86
3 Arvid  Lind 2005 Bollnäs Simsällskap +0.83 351 28.70 +1.41
4 Simon Tibbling 2006 Bollnäs Simsällskap +0.68 284 30.80 +3.51
5 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.75 284 30.82 +3.53
6 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap +0.83 277 31.05 +3.76
7 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap +0.93 265 31.53 +4.24
8 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 247 32.26 +4.97
9 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap +0.80 219 33.61 +6.32
10 Viggo Brodin 2005 Gävle Simsällskap +0.76 214 33.84 +6.55
11 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.64 205 34.31 +7.02
12 Alfred Gustafsson 2005 Ludvika Simsällskap +0.95 194 34.98 +7.69
13 Karen Voskanyn 2005 Hedemora Simsällskap +0.82 188 35.34 +8.05
14 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 180 35.87 +8.58
15 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap +0.79 177 36.05 +8.76
16 Jesper Ivarsson 2005 Ludvika Simsällskap +0.94 170 36.55 +9.26
17 Isak Samuelsson 2006 Sala Simsällskap +0.76 168 36.67 +9.38
- Joacim Nilsson 2005 Hedemora Simsällskap +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 11:53:18
Gren 7, 50m Frisim Pojkar A-D 15-16 år - Final
17&äldre 25.04 Edvin Persson 1999 Simsällskapet Mora 2016-01-01
15-16 år 25.79 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 27.23 Daniel Ruijs 2004 2018-01-01
12&yngre 29.57 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.65 484 25.79 15-16 år
2 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.71 461 26.22 +0.43
3 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.66 429 26.85 +1.06
3 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.63 429 26.85 +1.06
5 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.70 409 27.28 +1.49
6 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora +0.79 347 28.82 +3.03
Grenen officiell:  2019-09-07 11:53:18
Gren 7, 50m Frisim Pojkar A-D 17 och äldre - Final
17&äldre 25.04 Edvin Persson 1999 Simsällskapet Mora 2016-01-01
15-16 år 25.79 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap SWE Maserhallen SWE 2019-09-07
13-14 år 27.23 Daniel Ruijs 2004 2018-01-01
12&yngre 29.57 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 2018-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.63 512 25.32
2 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap +0.76 511 25.34 +0.02
3 Melad Bahssas 2002 Borlänge Simsällskap +0.70 391 27.70 +2.38
4 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.86 374 28.10 +2.78