2022-09-26   22:15:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 6 sönd

Document
Resultat
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 78, 50m Frisim PO AB 16-17 år - Final
Sponsor: LE Mans & 50-manna
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.76 26.10
2 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.64 26.13 +0.03
3 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.66 26.23 +0.13
4 Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap +0.62 26.35 +0.25
5 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 26.43 +0.33
6 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb +0.74 26.47 +0.37
7 Rasmus Hanson 2003 Järfälla Simsällskap +0.61 26.60 +0.50
8 Johan Gutierrez 2002 Södertörns Simsällskap +0.73 26.76 +0.66
9 Markus Sandh 2002 Järfälla Simsällskap +0.84 26.83 +0.73
10 Isac Böschen 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 26.90 +0.80
11 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.65 27.08 +0.98
12 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 27.11 +1.01
12 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun +0.69 27.11 +1.01
14 Gustav Jonsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.72 27.12 +1.02
15 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.65 27.23 +1.13
16 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap +0.67 27.39 +1.29
17 David Kjellberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.69 27.82 +1.72
18 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.68 28.01 +1.91
19 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.71 28.02 +1.92
20 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.73 28.05 +1.95
21 Filip Novacic 2003 Danderyds Simförening +0.71 28.19 +2.09
22 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.62 28.29 +2.19
23 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening +0.75 28.32 +2.22
24 Johan Allberg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.63 28.63 +2.53
25 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.70 28.64 +2.54
26 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.68 28.70 +2.60
27 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.68 29.61 +3.51
28 Isak Monka 2003 Simklubben Neptun +0.73 30.51 +4.41
29 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 30.85 +4.75
- Felix Lindström 2002 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-12 17:20:58
Gren 78, 50m Frisim PO AB 18-99 år - Final
Sponsor: LE Mans & 50-manna
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Magnusson 1990 Simklubben Neptun +0.67 24.39
2 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.67 24.89 +0.50
3 Kristian Kron 1992 Simklubben Neptun +0.68 24.99 +0.60
4 Antonio Lutula 1993 Simklubben Neptun +0.76 25.10 +0.71
5 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla Simsällskap +0.70 25.14 +0.75
6 Anton Mylläri 2001 Södertörns Simsällskap +0.67 25.16 +0.77
7 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun +0.65 25.42 +1.03
8 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun +0.63 25.49 +1.10
9 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap +0.69 25.91 +1.52
10 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap +0.72 27.05 +2.66
11 Felix Engelbrektson 2000 Simklubben Neptun +0.66 27.24 +2.85
12 Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun +0.73 27.32 +2.93
13 Simon Blom 1999 Simklubben Neptun +1.85 27.74 +3.35
14 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun +0.71 27.91 +3.52
15 Oskar Hägglund 1999 Södertörns Simsällskap +0.72 28.08 +3.69
Grenen officiell:  2019-05-12 17:20:58
2019-05-12 17:21:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner