2022-09-25   01:05:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 6 sönd

Document
Resultat
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 95, 50m Ryggsim FL AB 16-17 år - Final
Sponsor: SWEBAR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.61 597 32.04
2 Thea Boij Du Rietz 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.67 577 32.39 +0.35
3 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.83 576 32.42 +0.38
4 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 538 33.17 +1.13
5 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.68 531 33.30 +1.26
5 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb +0.73 531 33.30 +1.26
7 Alwa Widmark 2002 Södertörns Simsällskap +0.60 520 33.54 +1.50
8 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.63 520 33.55 +1.51
9 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.60 513 33.70 +1.66
10 Rebecca Gustafsson 2003 Simklubben Neptun +0.62 504 33.90 +1.86
11 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.87 492 34.17 +2.13
12 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.65 458 34.98 +2.94
13 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.63 454 35.09 +3.05
14 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.72 446 35.30 +3.26
15 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.65 446 35.31 +3.27
16 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb +0.77 444 35.36 +3.32
17 Filippa Tottie-Håkansson 2003 Tyresö Simsällskap +0.56 439 35.48 +3.44
18 Sophie Bladin 2002 Simklubben Neptun +0.75 438 35.51 +3.47
19 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.68 437 35.53 +3.49
20 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 427 35.82 +3.78
21 Emilia Liven 2002 Aurajoen Uinti +0.70 423 35.94 +3.90
22 Rebecca Policastro 2003 Järfälla Simsällskap +0.63 420 36.02 +3.98
23 Isadora Rosén 2002 Simklubben Neptun +0.72 385 37.07 +5.03
24 Izabella Kullman 2002 Eskilstuna Simklubb +0.78 338 38.73 +6.69
25 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.81 304 40.09 +8.05
Grenen officiell:  2019-05-12 19:08:57
Gren 95, 50m Ryggsim FL AB 18-99 år - Final
Sponsor: SWEBAR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefin Ossmyr 1999 Södertörns Simsällskap +0.73 676 30.73
2 Vilma Unnermark 1997 Södertörns Simsällskap +0.73 571 32.51 +1.78
3 Astrid Eriksson 2001 Turebergs Simklubb +0.69 552 32.88 +2.15
4 Caroline Speiner 1994 Södertörns Simsällskap +0.68 531 33.30 +2.57
5 Filippa Berndtson 1997 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 511 33.74 +3.01
6 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.67 499 34.01 +3.28
7 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.64 482 34.40 +3.67
8 Amanda Kullman 2000 Eskilstuna Simklubb +0.67 471 34.67 +3.94
9 Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun +0.68 462 34.88 +4.15
10 Emily Lamb 2000 Södertörns Simsällskap +0.68 431 35.71 +4.98
11 Emilia Bengtsson 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 419 36.03 +5.30
12 Manjiri Bhat 2000 Lidingö Simklubb +0.79 417 36.10 +5.37
13 Alexandra Jensen 2001 Simklubben Neptun +0.85 370 37.58 +6.85
Grenen officiell:  2019-05-12 19:08:57
2019-05-12 19:21:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner