Resultat för SM/Para-SM/JSM 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 30 juni 2019 kl. 17:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 124, 100m Ryggsim Damer - Parafinal |
|
|
Sponsor: |
AGA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
59:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
59:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
1:29.76 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
|
SWE |
Lindängsbadet |
SWE |
2019-06-30 |
|
|
|
|
|
S8 |
1:28.22 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
SWE |
Köpenhamn |
DEN |
2017-03-12 |
|
|
|
|
|
S9 |
1:16.31 |
|
|
|
Lina Watz |
1996 |
|
SWE |
Lindängsbadet |
SWE |
2019-06-30 |
|
|
|
|
|
S10 |
1:13.01 |
|
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
SWE |
Glasgow |
GBR |
2015-07-16 |
|
|
|
|
|
S14 |
1:14.85 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-06 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
+0.80 |
882 |
1:16.31 |
|
|
|
S9 S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Föreningen Göteborg Sim |
+0.69 |
810 |
1:15.23 |
-1.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.65 |
803 |
1:29.76 |
+13.45 |
|
S7 S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
600 |
1:37.48 |
+21.17 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.77 |
481 |
1:24.14 |
+7.83 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Larsson |
2001 |
Skellefteå Simklubb |
+0.62 |
392 |
1:27.07 |
+10.76 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
348 |
1:47.28 |
+30.97 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Nordström |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-30 17:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 17:46:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|