Resultater for NOW SPORTS Aarhus Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | NOW SPORTS Aarhus Open 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 741 | 27.68 | 57.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.71 | |||||||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 581 | 29.85 | 1:01.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | 580 | 30.05 | 1:01.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.25 | |||||||||
4 | Mai Pallvi | 2000 | 578 | 30.31 | 1:02.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.84 | |||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 570 | 30.48 | 1:02.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
6 | Louise Hvarre | 2001 | 534 | 30.36 | 1:03.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 525 | 30.16 | 1:04.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.71 | |||||||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | 521 | 31.18 | 1:04.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.04 | |||||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 444 | 32.47 | 1:07.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.03 | |||||||||
10 | Line Grubak | 1996 | 364 | 35.01 | 1:12.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.51 | |||||||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | 344 | 36.03 | 1:13.79 | |||||
Lyseng IF | 1:10.10 | |||||||||
12 | Louise Bast Aaby | 1998 | 121 | 52.38 | 1:44.47 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.36 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 595 | 29.95 | 1:01.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.16 | |||||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | 543 | 30.34 | 1:03.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.45 | |||||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | 534 | 30.46 | 1:03.72 | |||||
DeltaSwim | 1:02.01 | |||||||||
4 | Ella Christiansen | 2003 | 534 | 30.42 | 1:03.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.19 | |||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 526 | 30.46 | 1:04.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.20 | |||||||||
6 | Mathilde Nielsen | 2003 | 525 | 30.92 | 1:04.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.20 | |||||||||
7 | Mie Mørkedal | 2003 | 518 | 31.22 | 1:04.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.74 | |||||||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | 515 | 30.97 | 1:04.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.25 | |||||||||
9 | Caroline Varming Kokholm | 2002 | 495 | 31.36 | 1:05.33 | |||||
Solbjerg IF | 1:05.59 | |||||||||
10 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 494 | 31.48 | 1:05.39 | |||||
DeltaSwim | 1:03.26 | |||||||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | 460 | 32.22 | 1:06.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.66 | |||||||||
12 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 418 | 33.47 | 1:09.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
13 | Line Heise | 2003 | 405 | 33.01 | 1:09.85 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:09.00 | |||||||||
14 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 348 | 34.90 | 1:13.45 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
15 | Thilde Wei Drachmann | 2002 | 340 | 34.80 | 1:14.02 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:16.47 | |||||||||
- | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.80 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Langvad | 2005 | 612 | 29.09 | 1:00.88 | |||||
Lyseng IF | 1:02.05 | |||||||||
2 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 588 | 29.73 | 1:01.70 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.71 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 574 | 29.81 | 1:02.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.58 | |||||||||
4 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 556 | 30.19 | 1:02.86 | |||||
Swim Team Neptun | 1:03.27 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 548 | 30.57 | 1:03.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | 537 | 30.89 | 1:03.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.28 | |||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 526 | 30.39 | 1:04.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:02.63 | |||||||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 522 | 30.67 | 1:04.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.02 | |||||||||
9 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 516 | 30.80 | 1:04.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.50 | |||||||||
10 | Amalie Tolderlund | 2005 | 516 | 31.04 | 1:04.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.35 | |||||||||
11 | Maja Friis | 2005 | 511 | 31.45 | 1:04.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
12 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 510 | 31.21 | 1:04.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.12 | |||||||||
13 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 504 | 31.44 | 1:04.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.70 | |||||||||
14 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 495 | 30.88 | 1:05.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
15 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 475 | 31.34 | 1:06.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
16 | Line Knudsen | 2005 | 469 | 32.17 | 1:06.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.50 | |||||||||
17 | Louise Lie Thisted | 2005 | 468 | 44.10 | 1:06.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
18 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 467 | 32.79 | 1:06.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
19 | Ester Lauritsen | 2005 | 463 | 32.61 | 1:06.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
20 | Karoline Kristensen | 2004 | 458 | 31.88 | 1:07.07 | |||||
DeltaSwim | 1:04.51 | |||||||||
21 | Frederikke Riber | 2005 | 457 | 32.91 | 1:07.11 | |||||
DeltaSwim | 1:07.97 | |||||||||
22 | Laura S. Olesen | 2005 | 456 | 32.30 | 1:07.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
23 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 451 | 32.68 | 1:07.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.26 | |||||||||
24 | Jazmin Jensen | 2005 | 451 | 32.37 | 1:07.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
25 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 450 | 32.87 | 1:07.45 | |||||
DeltaSwim | 1:07.69 | |||||||||
26 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 446 | 32.91 | 1:07.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.83 | |||||||||
27 | Maja Buck | 2004 | 443 | 32.89 | 1:07.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.41 | |||||||||
28 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 442 | 31.60 | 1:07.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.69 | |||||||||
29 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 435 | 32.71 | 1:08.22 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.01 | |||||||||
30 | Emilie Bie Bock | 2005 | 425 | 33.20 | 1:08.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.16 | |||||||||
31 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 423 | 33.60 | 1:08.85 | |||||
IHF Svømning | 1:10.12 | |||||||||
32 | Freja Bjørn | 2005 | 422 | 32.78 | 1:08.90 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.22 | |||||||||
33 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 420 | 32.96 | 1:09.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.47 | |||||||||
34 | Mathilde Møller | 2004 | 415 | 32.51 | 1:09.31 | |||||
Swim Team Neptun | 1:08.60 | |||||||||
35 | Thea Brøndum | 2004 | 406 | 33.62 | 1:09.82 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.52 | |||||||||
36 | Caden Halle | 2005 | 398 | 33.31 | 1:10.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.53 | |||||||||
37 | Laura Frost Rainer | 2005 | 389 | 33.10 | 1:10.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
38 | Louise Ovesen | 2004 | 383 | 33.36 | 1:11.18 | |||||
DeltaSwim | 1:10.21 | |||||||||
39 | Emmelina Long | 2004 | 377 | 34.48 | 1:11.54 | |||||
Lyseng IF | 1:10.69 | |||||||||
40 | Isabella Jing Johansen | 2005 | 366 | 34.72 | 1:12.28 | |||||
IHF Svømning | 1:14.84 | |||||||||
41 | Freya Mikkelsen | 2005 | 364 | 34.40 | 1:12.42 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.39 | |||||||||
42 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | 361 | 34.56 | 1:12.60 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:18.20 | |||||||||
43 | Sofie Junker | 2005 | 344 | 34.78 | 1:13.74 | |||||
DeltaSwim | 1:18.63 | |||||||||
44 | Malou Sophie Stormes | 2005 | 338 | 34.68 | 1:14.18 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:13.47 | |||||||||
45 | Mille Lindeblad | 2005 | 316 | 34.22 | 1:15.87 | |||||
DeltaSwim | 1:09.63 | |||||||||
46 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 281 | 38.13 | 1:18.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
47 | Cecilie Trudsø | 2005 | 247 | 40.71 | 1:22.32 | |||||
Solbjerg IF | 1:31.47 | |||||||||
48 | Sofie Duelund | 2005 | 222 | 39.21 | 1:25.31 | |||||
Swim Team Neptun | 1:40.03 | |||||||||
49 | Anna Lis Kristensen | 2005 | 138 | 47.41 | 1:40.00 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:41.23 | |||||||||
- | Mathilde Vammen | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 1:29.64 | |||||||||
- | Pernille Nedergaard | 2004 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 529 | 31.34 | 1:03.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.02 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 499 | 31.73 | 1:05.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:06.24 | |||||||||
3 | Alberte Pedersen | 2006 | 481 | 32.70 | 1:05.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.87 | |||||||||
4 | Anne Katrine Dige | 2006 | 452 | 32.84 | 1:07.36 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.64 | |||||||||
5 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 433 | 32.69 | 1:08.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.97 | |||||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 411 | 33.19 | 1:09.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 401 | 33.49 | 1:10.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
8 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 393 | 33.85 | 1:10.55 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.52 | |||||||||
9 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 387 | 33.87 | 1:10.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.32 | |||||||||
10 | Nikoline Sejr | 2006 | 355 | 35.54 | 1:12.99 | |||||
Lyseng IF | 1:14.23 | |||||||||
11 | Anna Ancker | 2006 | 352 | 35.17 | 1:13.21 | |||||
Lyseng IF | 1:15.05 | |||||||||
12 | Mille Holmberg | 2006 | 349 | 35.00 | 1:13.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
13 | Lilly Moos | 2006 | 347 | 35.53 | 1:13.56 | |||||
Swimteam Heddos | 1:15.10 | |||||||||
14 | Frida Høj Foldager | 2006 | 337 | 34.82 | 1:14.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
15 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 333 | 47.59 | 1:14.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
16 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 333 | 36.00 | 1:14.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
17 | Frida Damm Thorsell | 2007 | 327 | 35.44 | 1:15.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.14 | |||||||||
18 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 318 | 35.28 | 1:15.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
19 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 317 | 36.20 | 1:15.83 | |||||
Lyseng IF | 1:16.71 | |||||||||
20 | Lea Schneider | 2006 | 315 | 36.18 | 1:15.97 | |||||
Swimteam Heddos | 1:13.70 | |||||||||
21 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 308 | 49.41 | 1:16.50 | |||||
Solbjerg IF | 1:19.03 | |||||||||
22 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 301 | 36.75 | 1:17.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.52 | |||||||||
23 | Maja Brøndum | 2006 | 295 | 36.21 | 1:17.63 | |||||
Swim Team Neptun | 1:19.27 | |||||||||
24 | Liva Marie Jensen | 2007 | 293 | 35.88 | 1:17.77 | |||||
Lyseng IF | 1:20.06 | |||||||||
25 | Karoline Høgh | 2006 | 290 | 36.64 | 1:18.05 | |||||
Solbjerg IF | 1:19.06 | |||||||||
26 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 287 | 37.34 | 1:18.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.53 | |||||||||
27 | Zoe Kettenmann | 2006 | 283 | 36.68 | 1:18.71 | |||||
Sv Hellas Brühl | 1:16.30 | |||||||||
28 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 277 | 37.06 | 1:19.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.39 | |||||||||
29 | Emilie Winum Andersen | 2007 | 264 | 38.42 | 1:20.60 | |||||
Lyseng IF | 1:25.50 | |||||||||
30 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 245 | 38.80 | 1:22.56 | |||||
DeltaSwim | 1:21.84 | |||||||||
31 | Mia Jørgensen | 2006 | 241 | 39.77 | 1:23.03 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.17 | |||||||||
32 | Kaja Pedersen | 2007 | 229 | 39.85 | 1:24.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:34.89 | |||||||||
33 | Melissa Stoltenborg | 2006 | 228 | 39.27 | 1:24.64 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:33.39 | |||||||||
34 | Tilde Lindeblad | 2006 | 222 | 39.69 | 1:25.31 | |||||
DeltaSwim | 1:18.97 | |||||||||
35 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | 219 | 39.56 | 1:25.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:31.30 | |||||||||
36 | Charlotte Faderl | 2006 | 219 | 39.26 | 1:25.71 | |||||
Swimteam Heddos | 1:23.50 | |||||||||
37 | Marie V. Petersen | 2006 | 163 | 44.58 | 1:34.50 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:35.31 | |||||||||
38 | Helana Eigler | 2007 | 146 | 45.61 | 1:38.09 | |||||
Sv Hellas Brühl | 1:45.00 | |||||||||
39 | Inga Bauer | 2007 | 124 | 47.22 | 1:43.43 | |||||
Sv Hellas Brühl | 1:40.00 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | 295 | 36.06 | 1:17.64 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.73 | |||||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | 278 | 36.48 | 1:19.20 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
3 | Carlotta Schmidt | 2008 | 239 | 40.15 | 1:23.24 | |||||
Swimteam Heddos | 1:23.30 | |||||||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | 195 | 41.50 | 1:29.13 | |||||
Lyseng IF | 1:33.45 | |||||||||
5 | Rosa Crone | 2008 | 181 | 42.56 | 1:31.30 | |||||
Lyseng IF | 1:34.74 | |||||||||
6 | Sofie Pedersen | 2009 | 170 | 45.31 | 1:33.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:43.94 | |||||||||
7 | Antonia Schmidt | 2010 | 145 | 45.90 | 1:38.21 | |||||
Swimteam Heddos | 1:37.80 | |||||||||
8 | Sille Stenderup | 2008 | 101 | 51.63 | 1:50.78 | |||||
Lyseng IF | 2:16.84 | |||||||||
- | Mathilde Maria Grydholt | 2009 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:53.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:06 |