Results for NOW SPORTS Aarhus Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | NOW SPORTS Aarhus Open 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stvne by | rhus | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangr | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 24 maj 2019 |
Lb 30, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 0-2000 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 615 | 26.52 | 55.16 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 53.89 | |||||||||
2 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 613 | 27.32 | 55.22 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 53.97 | |||||||||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 597 | 26.61 | 55.70 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 55.26 | |||||||||
4 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 591 | 26.84 | 55.89 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 54.53 | |||||||||
5 | Rune Nrgaard | 2000 | 560 | 27.72 | 56.88 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 56.35 | |||||||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | 558 | 27.34 | 56.95 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 54.86 | |||||||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | 558 | 28.16 | 56.97 | |||||
Holbk Svmme Klub | 56.60 | |||||||||
8 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 547 | 27.52 | 57.34 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 53.57 | |||||||||
9 | Niels K. Mortensen | 1995 | 366 | 30.36 | 1:05.56 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:02.60 | |||||||||
- | Frans Johannessen | 1992 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 50.97 | |||||||||
- | Anton Borg Hjort | 2000 | DSQ | Udsv.under vd.ef 15m | ||||||
Lyseng IF | 54.00 | |||||||||
Lb 30, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2001-2002 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 638 | 26.56 | 54.48 | |||||
Vejle Svmmeklub | 52.98 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 634 | 26.13 | 54.59 | |||||
Holbk Svmme Klub | 56.26 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 620 | 26.94 | 54.99 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 54.85 | |||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 581 | 27.27 | 56.19 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 56.09 | |||||||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | 558 | 27.40 | 56.96 | |||||
Vejle Svmmeklub | 57.35 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 551 | 27.63 | 57.22 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 56.51 | |||||||||
7 | Valdemar Kjrgaard | 2001 | 546 | 28.30 | 57.39 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 56.73 | |||||||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 545 | 27.65 | 57.40 | |||||
Vejle Svmmeklub | 57.12 | |||||||||
9 | Magnus Aasberg | 2001 | 544 | 27.61 | 57.46 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 56.01 | |||||||||
10 | Frederik Pedersen | 2002 | 517 | 28.61 | 58.43 | |||||
Holbk Svmme Klub | 58.10 | |||||||||
11 | Robert Versteegen | 2001 | 466 | 29.03 | 1:00.50 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:00.45 | |||||||||
Lb 30, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Kfer | 2003 | 539 | 28.08 | 57.61 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 57.17 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 538 | 27.96 | 57.66 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 56.78 | |||||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | 511 | 28.45 | 58.65 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 57.64 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 506 | 28.75 | 58.84 | |||||
Lyseng IF | 57.90 | |||||||||
5 | William Sloth | 2003 | 493 | 28.70 | 59.37 | |||||
Lyseng IF | 1:01.36 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 489 | 28.91 | 59.51 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:00.17 | |||||||||
7 | Sren Have | 2004 | 488 | 28.64 | 59.56 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 59.52 | |||||||||
8 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 487 | 28.07 | 59.61 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 58.93 | |||||||||
9 | Markus Toft | 2003 | 477 | 28.26 | 1:00.02 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 58.62 | |||||||||
10 | Casper Johannesen | 2004 | 472 | 28.89 | 1:00.22 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:00.21 | |||||||||
11 | Jacob Lyse Se | 2003 | 458 | 28.70 | 1:00.85 | |||||
Odder Svmmeklub | 59.00 | |||||||||
12 | Sune Schaarup | 2003 | 457 | 28.95 | 1:00.86 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:02.73 | |||||||||
13 | Mathias Toft Nrskov | 2003 | 457 | 29.62 | 1:00.89 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:02.04 | |||||||||
14 | Bertram Grn Brandelev | 2004 | 447 | 29.97 | 1:01.35 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:01.02 | |||||||||
15 | Simon Sandal | 2003 | 426 | 29.48 | 1:02.30 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.05 | |||||||||
16 | Joost Rijkhoff | 2004 | 421 | 29.86 | 1:02.56 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:04.30 | |||||||||
17 | Sander Mller Jrgensen | 2004 | 405 | 30.21 | 1:03.36 | |||||
Odder Svmmeklub | 1:01.54 | |||||||||
18 | Axel Hvam | 2003 | 379 | 31.10 | 1:04.81 | |||||
Swim Team Neptun | 1:04.26 | |||||||||
19 | Jakob Frimand | 2004 | 365 | 31.85 | 1:05.59 | |||||
H.G.F. Svmning | 1:07.32 | |||||||||
20 | Mads Vittrup | 2003 | 334 | 32.22 | 1:07.58 | |||||
Solbjerg IF | 1:06.66 | |||||||||
21 | Markus Friis Hansen | 2003 | 333 | 33.13 | 1:07.62 | |||||
Solbjerg IF | 1:09.69 | |||||||||
22 | Jacob Mrup | 2004 | 328 | 32.17 | 1:07.96 | |||||
H.G.F. Svmning | 1:11.67 | |||||||||
23 | Julius Olbert | 2004 | 306 | 32.46 | 1:09.58 | |||||
Swimteam Heddos | 1:11.50 | |||||||||
24 | Tom Hoyer | 2004 | 219 | 36.09 | 1:17.78 | |||||
Swimteam Heddos | 1:18.10 | |||||||||
Lb 30, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 446 | 29.77 | 1:01.39 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:02.10 | |||||||||
2 | Furkan Guler | 2005 | 415 | 29.36 | 1:02.88 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:03.11 | |||||||||
3 | Casper Boest | 2005 | 398 | 29.97 | 1:03.77 | |||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 1:11.87 | |||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 388 | 30.44 | 1:04.28 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:04.30 | |||||||||
5 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 374 | 30.96 | 1:05.07 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:05.17 | |||||||||
6 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 334 | 32.01 | 1:07.59 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:08.55 | |||||||||
7 | Lukas Mogensen | 2005 | 317 | 32.47 | 1:08.77 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.63 | |||||||||
8 | Mads Rager Larsen | 2005 | 312 | 33.54 | 1:09.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.16 | |||||||||
9 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 310 | 33.29 | 1:09.30 | |||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 1:12.62 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 306 | 33.70 | 1:09.61 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:12.07 | |||||||||
11 | Martin Christensen | 2006 | 284 | 33.77 | 1:11.29 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:12.26 | |||||||||
12 | Esben Frimand | 2006 | 268 | 34.58 | 1:12.68 | |||||
H.G.F. Svmning | 1:16.28 | |||||||||
13 | Andreas Laursen | 2006 | 253 | 34.62 | 1:14.09 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.51 | |||||||||
14 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 250 | 35.03 | 1:14.46 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:16.21 | |||||||||
15 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 248 | 34.94 | 1:14.57 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:14.85 | |||||||||
16 | Johannes Jervidalo | 2006 | 231 | 36.77 | 1:16.42 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:19.47 | |||||||||
17 | Benedikt Jahn | 2005 | 229 | 35.61 | 1:16.61 | |||||
Swimteam Heddos | 1:13.10 | |||||||||
18 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | 227 | 36.01 | 1:16.84 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:18.52 | |||||||||
19 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 219 | 36.22 | 1:17.71 | |||||
H.G.F. Svmning | 1:18.96 | |||||||||
- | Frederik Dalgas Winther | 2006 | DNS | |||||||
IHF Svmning | 1:29.33 | |||||||||
Lb 30, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2019 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolas Christiansen | 2007 | 311 | 32.87 | 1:09.19 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:11.07 | |||||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2007 | 272 | 35.36 | 1:12.35 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:15.18 | |||||||||
3 | Mads Rddik Thgersen | 2007 | 267 | 34.47 | 1:12.79 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:18.51 | |||||||||
4 | Kasper Lisberg | 2007 | 254 | 35.97 | 1:14.03 | |||||
Odder Svmmeklub | 1:19.20 | |||||||||
5 | Angus Halle | 2007 | 250 | 35.43 | 1:14.40 | |||||
Odder Svmmeklub | 1:16.96 | |||||||||
6 | Sophus Heningsen | 2007 | 244 | 35.70 | 1:15.04 | |||||
H.G.F. Svmning | 1:18.45 | |||||||||
7 | Frej Matias Krog | 2007 | 208 | 37.62 | 1:19.17 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:21.35 | |||||||||
8 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | 207 | 37.96 | 1:19.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:19.51 | |||||||||
9 | Lukas Hube | 2007 | 204 | 36.58 | 1:19.68 | |||||
Sv Hellas Brhl | 1:18.00 | |||||||||
10 | Noah Heuser | 2007 | 166 | 40.69 | 1:25.23 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:29.44 | |||||||||
11 | Emil Friedermann | 2008 | 165 | 40.70 | 1:25.51 | |||||
Swimteam Heddos | 1:29.30 | |||||||||
12 | Robert Alisch | 2009 | 164 | 41.07 | 1:25.68 | |||||
Swimteam Heddos | 1:24.70 | |||||||||
13 | Alexander Agerbk Nielsen | 2007 | 163 | 40.96 | 1:25.86 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:31.20 | |||||||||
14 | Oscar Persson | 2008 | 157 | 41.04 | 1:26.94 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:27.81 | |||||||||
15 | Emil Skipper | 2007 | 123 | 42.78 | 1:34.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:37.04 | |||||||||
16 | Robin Schneider | 2008 | 117 | 43.88 | 1:35.76 | |||||
Swimteam Heddos | 1:32.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Agfs Svmmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:21 |