Tulokset Gentofte Sommerstævne på langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 29.21 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 29.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.39 | |||||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.60 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 29.83 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.61 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 29.92 | |||||||
JGI Svømning | 29.51 | |||||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | 29.94 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.16 | |||||||||
7 | Ane Andersen | 1990 | 31.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.71 | |||||||||
8 | Christine Henriksen | 2003 | 31.13 | |||||||
JGI Svømning | 30.32 | |||||||||
9 | Anna Maria Madsen | 2004 | 31.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 31.13 | |||||||||
10 | Astrid Permin | 2003 | 31.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.10 | |||||||||
11 | Freja Møller | 2004 | 32.24 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
12 | Kristine Erringsø | 2004 | 32.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.29 | |||||||||
13 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 32.32 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.69 | |||||||||
14 | Emilia Høffer | 2001 | 33.08 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 33.66 | |||||||||
15 | Laura Sonne Steen | 2004 | 35.29 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.87 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 28.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
2 | Klara Frida Johansen | 2005 | 30.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 30.26 | |||||||||
3 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 31.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
4 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 31.05 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.14 | |||||||||
5 | Julia Tholstrup | 2005 | 33.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.77 | |||||||||
6 | Mathilde Fogelberg Handberg | 2005 | 36.62 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.01 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maica Jensen | 2006 | 31.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.31 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 31.87 | |||||||
Herlev Svømning | 32.43 | |||||||||
3 | Fanny Grange | 2006 | 33.46 | |||||||
Roskilde Svømning | 34.18 | |||||||||
4 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 33.57 | |||||||
Herlev Svømning | 33.17 | |||||||||
5 | Sofie Lind | 2006 | 34.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.96 | |||||||||
6 | Hanna Rørbech | 2006 | 34.38 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 34.22 | |||||||||
7 | Emma Haagen | 2006 | 34.41 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 34.52 | |||||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 35.52 | |||||||
Herlev Svømning | 33.95 | |||||||||
9 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 35.61 | |||||||
Herlev Svømning | 34.35 | |||||||||
10 | Maja Hansen | 2006 | 36.72 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 36.34 | |||||||||
11 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 37.29 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 38.27 | |||||||||
12 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 38.76 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.54 | |||||||||
- | Isabella Mussi | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 30.30 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.52 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 31.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.99 | |||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 31.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
4 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 31.97 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.64 | |||||||||
5 | Kristine Dupont | 2007 | 32.62 | |||||||
Herlev Svømning | 32.98 | |||||||||
6 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 34.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.02 | |||||||||
7 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 34.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.94 | |||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 34.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.72 | |||||||||
9 | Maja Andersen | 2007 | 34.85 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.33 | |||||||||
10 | Anna Powers | 2007 | 35.41 | |||||||
Herlev Svømning | 35.30 | |||||||||
11 | Helena Honore | 2007 | 35.59 | |||||||
Herlev Svømning | 35.56 | |||||||||
12 | Lara Ghizzaui | 2007 | 36.42 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.55 | |||||||||
13 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 36.88 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.69 | |||||||||
14 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 37.19 | |||||||
Herlev Svømning | 37.71 | |||||||||
15 | Julia Vincentz | 2007 | 38.04 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.24 | |||||||||
16 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 38.82 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.12 | |||||||||
17 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 39.53 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.59 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 31.32 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.69 | |||||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 31.54 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | 32.21 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.96 | |||||||||
4 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 32.37 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
5 | Alberte Stub | 2008 | 32.67 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.78 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 34.00 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.64 | |||||||||
7 | Sofie Leidecker | 2008 | 34.50 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.66 | |||||||||
8 | Karla Rekling | 2008 | 34.53 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.30 | |||||||||
9 | Anna Sofie Skov | 2008 | 34.86 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.63 | |||||||||
10 | Anja Englert | 2008 | 35.00 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.25 | |||||||||
11 | Isabella Flach | 2008 | 35.72 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.96 | |||||||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | 37.14 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.61 | |||||||||
13 | Kajsa Andkjær | 2008 | 37.42 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.13 | |||||||||
14 | Eleonora Marsner | 2009 | 37.54 | |||||||
Herlev Svømning | 38.04 | |||||||||
15 | Ana Bogdanovic | 2008 | 37.67 | |||||||
Herlev Svømning | 37.41 | |||||||||
16 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 38.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.90 | |||||||||
17 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 38.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.50 | |||||||||
18 | Karoline Drescher | 2008 | 38.92 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
19 | Mikkeline Larsen | 2009 | 39.34 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.75 | |||||||||
20 | Fiona Bergqvist | 2008 | 39.53 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.10 | |||||||||
21 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 39.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.04 | |||||||||
22 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 39.63 | |||||||
Herlev Svømning | 40.43 | |||||||||
23 | Xenia Fristrup | 2008 | 39.84 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.53 | |||||||||
24 | Amalie Olsen | 2008 | 40.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.87 | |||||||||
25 | Anne-Maj Framke | 2008 | 40.15 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 40.07 | |||||||||
26 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 40.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.24 | |||||||||
27 | Freja Bertel Nelkop | 2009 | 42.11 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.26 | |||||||||
28 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 43.37 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 47.05 | |||||||||
29 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 43.82 | |||||||
Roskilde Svømning | 45.16 | |||||||||
30 | Mathilde Søgaard | 2008 | 43.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.12 | |||||||||
31 | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | 49.11 | |||||||
Herlev Svømning | 52.30 | |||||||||
32 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 49.41 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 53.64 | |||||||||
33 | Freya Rasmussen | 2010 | 53.58 | |||||||
Herlev Svømning | 55.74 | |||||||||
34 | Amalie Witt | 2010 | 53.62 | |||||||
Herlev Svømning | 1:00.20 | |||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 36.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:43 |