Tulokset Øst Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 16.30
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | A6 Damer 1 | 1999 | A6 | 8:20.98 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:01.77 | 2:07.24 | 2:07.24 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 59.79 | 2:05.27 | 4:12.51 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 59.75 | 2:03.78 | 6:16.29 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 59.44 | 2:04.69 | 8:20.98 | ||||||
2 | Kvik 1 - Piger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:22.50 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:01.16 | 2:04.65 | 2:04.65 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:00.82 | 2:04.71 | 4:09.36 | ||||||
María Fanney Kristjánsdóttir | 2000 | 1:02.43 | 2:09.77 | 6:19.13 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:00.21 | 2:03.37 | 8:22.50 | ||||||
3 | Sigma Damer A | 1998 | Sigma Swim | 8:24.37 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:01.81 | 2:06.71 | 2:06.71 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:00.41 | 2:04.32 | 4:11.03 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:01.69 | 2:06.49 | 6:17.52 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:01.81 | 2:06.85 | 8:24.37 | ||||||
4 | Triton Damer 1 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:29.17 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:01.32 | 2:06.28 | 2:06.28 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:01.35 | 2:05.78 | 4:12.06 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:01.51 | 2:06.01 | 6:18.07 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:02.57 | 2:11.10 | 8:29.17 | ||||||
5 | Holbæk Damer | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 8:33.35 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 58.04 | 1:59.18 | 1:59.18 | ||||||
Mai Pallvi | 2000 | 1:02.61 | 2:09.51 | 4:08.69 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 1:03.59 | 2:11.44 | 6:20.13 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 1:02.72 | 2:13.22 | 8:33.35 | ||||||
6 | Sigma Damer B | 2002 | Sigma Swim | 8:36.46 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:02.57 | 2:09.25 | 2:09.25 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:01.44 | 2:06.05 | 4:15.30 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:01.78 | 2:08.12 | 6:23.42 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:03.66 | 2:13.04 | 8:36.46 | ||||||
7 | Lyngby 2 | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 8:40.61 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:01.58 | 2:07.99 | 2:07.99 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:01.58 | 2:08.27 | 4:16.26 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:02.61 | 2:10.25 | 6:26.51 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:04.05 | 2:14.10 | 8:40.61 | ||||||
8 | Kvik 2 - Piger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:46.00 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:03.02 | 2:09.88 | 2:09.88 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:04.54 | 2:12.43 | 4:22.31 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:04.60 | 2:13.36 | 6:35.67 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:02.40 | 2:10.33 | 8:46.00 | ||||||
9 | Køge Damer 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 8:48.33 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:04.45 | 2:12.91 | 2:12.91 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:00.61 | 2:06.09 | 4:19.00 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:04.31 | 2:15.46 | 6:34.46 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:02.93 | 2:13.87 | 8:48.33 | ||||||
10 | Hsk Junior 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:49.12 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:03.74 | 2:12.66 | 2:12.66 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:03.34 | 2:09.86 | 4:22.52 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:04.14 | 2:10.07 | 6:32.59 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:05.25 | 2:16.53 | 8:49.12 | ||||||
11 | Vg17 Piger | 2001 | VG 17 | 9:00.22 | ||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 1:04.26 | 2:14.29 | 2:14.29 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:04.94 | 2:17.30 | 4:31.59 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 1:08.04 | 2:17.94 | 6:49.53 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 1:03.56 | 2:10.69 | 9:00.22 | ||||||
- | Gentofte Damer 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | |||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | DNS | ||||||||
- | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | |||||
Nina Toft | 2000 | 1:01.60 | 2:05.23 | 2:05.23 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:02.14 | 2:08.16 | 4:13.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:59 |