Tulokset Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Rema1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
10-04-2009 |
|
|
|
|
|
|
53.50 |
|
|
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
Horsens Sv |
DEN |
Poznan, Polen |
|
13-07-2013 |
|
|
|
|
|
NR |
52.00 |
|
|
|
Lars Frölander |
1974 |
SWE |
SWE |
Sydney, Australien |
|
22-09-2000 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
759 |
54.61 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
|
712 |
55.77 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Ovesen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
694 |
56.27 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
683 |
56.57 |
+1.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
|
679 |
56.67 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Herlev Svømning |
|
669 |
56.95 |
+2.34 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
DeltaSwim |
|
656 |
57.31 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
656 |
57.31 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Tullberg |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
654 |
57.37 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
653 |
57.41 |
+2.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Borring Andersen |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
649 |
57.52 |
+2.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
643 |
57.70 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
642 |
57.75 |
+3.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
641 |
57.77 |
+3.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
641 |
57.77 |
+3.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
640 |
57.80 |
+3.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Rindshøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
633 |
58.01 |
+3.40 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Herlev Svømning |
|
626 |
58.23 |
+3.62 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
622 |
58.36 |
+3.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
621 |
58.38 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
617 |
58.51 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thomas Bech |
1998 |
Farum Svømmeklub |
|
616 |
58.53 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Carstensen |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
616 |
58.53 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
604 |
58.93 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
602 |
58.99 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
599 |
59.09 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
595 |
59.21 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
592 |
59.32 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
591 |
59.35 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
588 |
59.44 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
586 |
59.53 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
|
584 |
59.59 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Christopher G. Trandum |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
584 |
59.60 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
579 |
59.76 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anders Rasmussen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
578 |
59.78 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
568 |
1:00.13 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rune Nørgaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
562 |
1:00.34 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
560 |
1:00.42 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
558 |
1:00.48 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
André Iversen |
2001 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
558 |
1:00.50 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
546 |
1:00.95 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
546 |
1:00.95 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Kalundborg SK |
|
544 |
1:01.00 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
542 |
1:01.07 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
538 |
1:01.24 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
527 |
1:01.65 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
526 |
1:01.68 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
519 |
1:01.97 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
518 |
1:02.03 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
516 |
1:02.08 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mikkel Jørgensen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
515 |
1:02.12 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
508 |
1:02.42 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
William Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
504 |
1:02.59 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
500 |
1:02.74 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mathias Knudsen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
500 |
1:02.76 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
498 |
1:02.83 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Alec Hans Mortensen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
490 |
1:03.17 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
Greve Svømmeklub |
|
487 |
1:03.28 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Alexander Ravn Borch |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
483 |
1:03.48 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
477 |
1:03.73 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
473 |
1:03.90 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
468 |
1:04.13 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
|
465 |
1:04.27 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Frederik Bach Mindested |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
465 |
1:04.28 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Oskar Skov Grell |
2002 |
Glostrup Svømmeklub |
|
432 |
1:05.87 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Victor Toftehøj |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
388 |
1:08.28 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Bror Textor-Broch |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
368 |
1:09.50 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-07-2019 14:24:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-07-2019 14:24.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|