2019-12-09   12:28:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit torsdag

Document
Resultater
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende
Sponsor COFFEE TRADE
27.28 Tobias B. Bjerg 1998 AGF DEN Taastrup, Danmark 09-04-2019
27.97 Tobias B. Bjerg 1998 AGF DEN 08-07-2016
NR 27.02 Johannes Skagius 1995 SWE SWE Budapest, Ungarn 25-07-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Greve 1998 Farum Svømmeklub 770 28.30 Q
2 Janus Meinert 1995 Aalborg Svømmeklub 674 29.59 +1.29 Q
3 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Holstebro Svømme Club 653 29.90 +1.60 Q
4 Andreas Hougaard 2000 Agfs Svømmeafdeling 651 29.94 +1.64 Q
5 Rasmus Steenberg 2000 Hørsholm Svømmeforening 641 30.09 +1.79 Q
6 Gustav Klit Stjernholm 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 640 30.11 +1.81 Q
7 Nicklas Steen Hansen 1999 Horsens Svømmeklub 612 30.56 +2.26 Q
8 Asger Væver Hartvig 2002 Hørsholm Svømmeforening 611 30.57 +2.27 Q
9 Antoine Montier 1993 VAT Copenhagen-MK31 609 30.60 +2.30 Q
10 Aksel Skrydstrup 2001 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 609 30.61 +2.31 Q
11 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød 605 30.67 +2.37 Q
12 Christian Crone 2001 Gladsaxe Svømmeklub 595 30.84 +2.54 Q
13 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense 590 30.93 +2.63 Q
14 Krestian Gelmark-Sørensen 2001 Horsens Svømmeklub 582 31.07 +2.77 Q
15 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub 578 31.15 +2.85 Q
16 Andreas L. Damgård 2000 Køge Svømmeklub 569 31.31 +3.01 Q
17 Victor Nygaard 2003 H2Odense 568 31.33 +3.03
18 Casper Davidsen 1999 Vest-Brøndby 564 31.39 +3.09
19 Casper Krohn 2001 Agfs Svømmeafdeling 561 31.45 +3.15
20 Oliver Bak Jensen 2002 Helsingør Svømmeklub 552 31.63 +3.33
21 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup 543 31.80 +3.50
22 Magnus Carstensen 1999 Hovedstadens Svømmeklub 536 31.93 +3.63
23 Carl Terp Larsen 2001 VAT Copenhagen-MK31 535 31.95 +3.65
24 Elias Rought 2003 Slagelse Svømmeklub 525 32.15 +3.85
25 Oliver Steenberg 2002 Gladsaxe Svømmeklub 522 32.22 +3.92
26 Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub 520 32.25 +3.95
27 Mads Ørsted Nielsen 1999 Swim Team Taastrup - VATCPH 520 32.26 +3.96
27 Mathias Lindberg Laursen 2003 Aalborg Svømmeklub 520 32.26 +3.96
29 Emil Andersen 1992 Svømmeklubben Triton Ballerup 501 32.67 +4.37
30 Oliver Vang 1994 Svømmeklubben Triton Ballerup 500 32.68 +4.38
31 Oliver Lystlund 2003 Holbæk Svømme Klub 497 32.76 +4.46
32 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub 490 32.91 +4.61
33 Gustav Nissen 2001 Herlufsholm Svømmeklub 489 32.92 +4.62
34 Frederik Kongstad Hansen 2001 Haslev Svømmeklub 485 33.02 +4.72
35 Villads Kruse 2003 Sigma Swim Allerød 480 33.14 +4.84
36 Mikkel Jørgensen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 470 33.37 +5.07
37 Asbjørn Floor-Bøjden 2002 Vest-Brøndby 466 33.46 +5.16
38 Bror Textor-Broch 2003 Lyngby Svømmeklub 463 33.52 +5.22
39 Jakob Bjerg Snekkersten 2003 Helsingør Svømmeklub 463 33.53 +5.23
40 Carl Emil Hertz Bugge 2003 Hovedstadens Svømmeklub 461 33.59 +5.29
41 Harald Franck 2003 Næstved IF 441 34.08 +5.78
42 David Kristensen 2003 VAT Copenhagen-MK31 436 34.21 +5.91
43 Christoffer W Frederiksen 2003 Lyngby Svømmeklub 433 34.28 +5.98
44 Lucas Jul Pedersen 2003 Næstved IF 402 35.14 +6.84
45 Victor Toftehøj 2003 A6 JGI-Swim 386 35.61 +7.31
46 Jakob Legaard 2003 Sigma Swim Allerød 384 35.68 +7.38
- Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ SW7.1 3 flyben v. st
- Mads Ingeman Hansen 1997 Næstved IF DSQ SW7.1 2 flyben v. st
- Mohammed Ghizzaui 2003 Vallensbæk IF Af 1939 DNS Teknisk fejl
- Malthe Lindeblad 2001 DeltaSwim DNS Teknisk fejl
Event official at: 11-07-2019 14:33:03
11-07-2019 14:33.12 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark