2019-12-07   06:31:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit torsdag

Document
Resultater
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende
Sponsor HILDON
27.63 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Kazan, Rusland 05-08-2015
28.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Antwerpen, Belgien 06-07-2012
NR 27.42 Mimosa Jallow 1994 FIN FIN Glasgow, GBR 04-08-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Bierre 2000 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 713 30.19 Q
2 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub +0.82 710 30.24 +0.05 Q
3 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.93 696 30.44 +0.25 Q
4 Sigrid Sepp 2000 Estonia +0.89 689 30.54 +0.35 Q
5 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.83 683 30.63 +0.44 Q
6 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.84 681 30.66 +0.47 Q
7 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 670 30.82 +0.63 Q
8 Julie Krøyer Svendsen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 666 30.89 +0.70 Q
9 Mia Rindshøj 2003 Gentofte Svømme Klub +0.85 665 30.90 +0.71 Q
10 Nina Toft 2000 Gentofte Svømme Klub +0.89 659 31.00 +0.81 Q
11 Laura Glerup Jensen 1998 Esbjerg Svømmeklub +0.85 657 31.03 +0.84 -
12 Alberte V. Bisgaard 2003 Gentofte Svømme Klub +0.82 652 31.11 +0.92 Q
13 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.82 643 31.25 +1.06 Q
14 Ella Stenholt 2003 Lyngby Svømmeklub +0.78 641 31.28 +1.09 Q
15 Louise Jensen 2003 DeltaSwim +0.77 635 31.38 +1.19 Q
16 Sophie Amalie Schøn 1999 Farum Svømmeklub +0.90 633 31.41 +1.22 Q
17 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.84 631 31.45 +1.26 Q
18 Astrid M. Østergaard 2004 Gentofte Svømme Klub +0.66 631 31.45 +1.26
19 Cecilie B. Andersen 2001 Vejle Svømmeklub +0.58 624 31.56 +1.37
20 Zara Wendel 2002 Holbæk Svømme Klub +0.71 621 31.62 +1.43
21 Mia T. Klüver-Kristensen 2004 H2Odense +0.53 618 31.67 +1.48
22 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub +0.65 617 31.69 +1.50
23 Jessica Yu Mortensen 2000 Lyngby Svømmeklub +0.86 613 31.76 +1.57
24 Julie Stampe 2002 Sigma Swim Allerød +0.58 607 31.85 +1.66
25 Asta Poulsen Dolan 2004 Gentofte Svømme Klub +0.91 604 31.90 +1.71
26 Emma Maagøe 1999 Hovedstadens Svømmeklub +0.91 601 31.96 +1.77
26 Amalie Nielsen 2003 Viborg Svømme Klub +0.67 601 31.96 +1.77
28 Cecilie Lykke Hansen 1999 Agfs Svømmeafdeling +0.84 601 31.97 +1.78
29 Maria Lund 2003 Sigma Swim Birkerød +0.88 599 31.99 +1.80
30 Cecilie Grøndal 2002 Horsens Svømmeklub +0.93 597 32.04 +1.85
31 Nikoline Andersen 2003 H2Odense +0.64 595 32.06 +1.87
31 Mille C. Berg 2001 Horsens Svømmeklub +0.90 595 32.06 +1.87
33 Marlene Reitan 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.82 593 32.11 +1.92
33 Marie Christensen 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.85 593 32.11 +1.92
35 Josephine Holst Vinther 2004 Gentofte Svømme Klub +0.83 591 32.14 +1.95
36 Zenia Aarestrup 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.82 587 32.22 +2.03
37 Jennifer Thorius Bek 2000 Horsens Svømmeklub +0.89 580 32.35 +2.16
38 Matilde Mantzius Mosegård 2003 Slagelse Svømmeklub +0.61 579 32.37 +2.18
39 Caroline Buhl Schrøder 2003 Sigma Swim Allerød +0.94 573 32.47 +2.28
40 Mille Kjær Jensen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.96 572 32.49 +2.30
41 Sofie Trekær Klausen 2003 Horsens Svømmeklub +0.87 563 32.67 +2.48
42 Josefine Arbo Sørensen 2004 Tune I.F. Svømmeafdeling +0.94 561 32.70 +2.51
43 Alma Heyn Stage 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.89 560 32.72 +2.53
44 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.90 552 32.88 +2.69
45 Frida Saks Justesen 2004 Agfs Svømmeafdeling +0.90 548 32.96 +2.77
46 Maj Jensen 2003 Farum Svømmeklub +0.70 546 32.99 +2.80
47 Claudia Sperling 2002 Lyngby Svømmeklub +0.77 544 33.05 +2.86
48 Anna Toft Petersen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.87 543 33.06 +2.87
48 Laura Borre Jacobsen 2004 Lyngby Svømmeklub +0.84 543 33.06 +2.87
50 Esther Else Grubert 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.89 542 33.08 +2.89
51 Caroline Madsen 2004 Horsens Svømmeklub +0.59 541 33.11 +2.92
52 Clara Skrydstrup 2004 Agfs Svømmeafdeling +0.88 534 33.24 +3.05
53 Luna Emilie Olsen 2003 A6 Slangerup Svømmeklub +0.88 534 33.25 +3.06
54 Anna Lind Petersen 2004 Haslev Svømmeklub +0.73 525 33.43 +3.24
55 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.96 523 33.48 +3.29
56 Mira Emilie Schmidt 2003 Haderslev Svømme Klub +0.61 522 33.49 +3.30
57 Karoline K. Larsen 2004 Farum Svømmeklub +0.88 522 33.50 +3.31
58 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.98 520 33.54 +3.35
59 Emma Vega Thorsen 2004 Vest-Brøndby +0.88 518 33.58 +3.39
60 Mie L. Bendtsen 2002 DeltaSwim +0.65 513 33.70 +3.51
60 Pernille Thastrup Hansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.98 513 33.70 +3.51
62 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub +0.73 506 33.85 +3.66
63 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub +0.73 505 33.88 +3.69
64 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.83 469 34.72 +4.53
65 Josephine Larsen 2004 Viborg Svømme Klub +0.86 462 34.90 +4.71
66 Selma Skipper 2004 Viborg Svømme Klub +0.91 446 35.30 +5.11
67 Cassandra G. Nygaard 2003 Sigma Swim Allerød +0.84 434 35.63 +5.44
68 Emma Mikkelsen 2001 Vest-Brøndby +0.97 409 36.32 +6.13
Event official at: 11-07-2019 14:33:19
11-07-2019 14:33.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark