2020-02-25   02:14:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

DMJ hold/indledende torsdag

Document
Resultater
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 11, 4x200m Frisvømning Herrer (Junior) - Final
Sponsor Rema1000 Helsingør
7:25.76 EliteSvøm Esbjerg 1900 EliteSvøm DEN Esbjerg, Danmark 09-04-2009
7:37.66 VAT Drenge 1900 Vestegnens DEN Bellahøj, Danmark 28-06-2011
NR 7:12.66 DEN 1900 DEN DEN Rio de Janeiro, Braz 09-08-2016
Plac Navn Age Klub FINA Tid Diff
1 Sigma drenge A 17 Sigma Swim 682 7:55.40
Alfred Højberg 2002 0267AD 27.12 56.89 1:58.32 1:58.32
Frederik Eg Ibsen 2002 0231AD 26.86 55.82 1:54.83 3:53.15
Lucas Emil Christensen 2003 0349AC 26.98 57.22 2:01.14 5:54.29
Emil Kildahl Døssing 2002 0273AC 27.62 58.11 2:01.11 7:55.40
2 Holbæk Herrer Junior 18 Holbæk Svømme Klub 667 7:58.92 +3.52
Christopher H. Brown 2002 0297AQ 27.84 57.14 1:56.91 1:56.91
Mads Toft 2001 0175AL 27.15 57.33 1:59.97 3:56.88
David Arneskov 2002 0287AC 26.78 56.71 1:57.88 5:54.76
Oliver Lystlund 2003 0363AA 27.80 58.53 2:04.16 7:58.92
3 Vejle Drenge 1 18 Vejle Svømmeklub 663 7:59.77 +4.37
Magnus Dyg Holme 2002 0205AG 27.06 56.44 1:56.81 1:56.81
Mads Sørensen 2001 0139AF 27.38 58.13 2:02.06 3:58.87
Anders Rasmussen 2001 0169AF 28.15 58.72 2:01.28 6:00.15
Alexander L. Bjørn 2003 0389AH 26.95 57.12 1:59.62 7:59.77
4 HSK junior 17 Hovedstadens Svømmeklub 658 8:01.11 +5.71
Marcus Skøtt Haslev 2002 0287AB 28.09 57.78 2:00.67 2:00.67
Bertram Dreyer Riis 2002 0223AG 27.02 57.57 1:58.92 3:59.59
Jens Bomgaard 2002 0273AG 27.05 57.70 2:02.87 6:02.46
Carl Emil Hertz Bugge 2003 0315AC 27.54 58.03 1:58.65 8:01.11
5 Triton Herrer 1 17 Svømmeklubben Triton Ballerup 653 8:02.43 +7.03
Kasper Bonnichsen 2002 0283AD 27.84 57.91 2:00.96 2:00.96
Gustav Klit Stjernholm 2002 0215AD 26.71 56.70 1:57.61 3:58.57
Lasse Darlem Brandt 2003 0379AH 27.18 57.46 2:00.55 5:59.12
Mikkel Hjelm 2003 0375AG 26.98 57.90 2:03.31 8:02.43
6 Aarhus Swim drenge 1 18 Aarhus Swim 650 8:03.09 +7.69
Aksel Skrydstrup 2001 0155AH 27.85 57.83 1:59.99 1:59.99
Simon Degn 2003 0351AQ 28.64 1:00.52 2:07.00 4:06.99
Oskar Lindholm 2001 0153AF 26.64 56.29 1:55.57 6:02.56
Daniel Gallacher 2002 0235AK 27.70 58.48 2:00.53 8:03.09
7 Kvik junior 1 18 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 630 8:08.01 +12.61
Jonas M. Jørgensen 2001 0193AA 27.81 56.53 1:57.34 1:57.34
Roar Andersen 2001 0183AA 27.67 58.37 2:04.82 4:02.16
Jakob Strunge Nissen 2002 0291AC 27.30 57.80 2:01.15 6:03.31
Carl Heyn Stage 2003 0331AD 26.95 57.47 2:04.70 8:08.01
- AGF Drenge 1 18 Agfs Svømmeafdeling DSQ SW10.
Sofus Bolwig Balladone 2002 0233AM 28.69 59.81 2:01.73 2:01.73
Christian L H Frederiksen 2001 0103AL
Rasmus Pilegaard Køfer 2003 0317AD
Valdemar Kjærgaard 2001 0149AM
11-07-2019 12:48.45 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark