2020-02-24   22:03:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Finaler torsdag

Document
Heat resultat
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 1, 400m Medley Damer - A Finale
Sponsor Canon
4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 02-08-2009
4:48.17 Katrine Bukh Villesen 2000 Aalborg Sv DEN Wien, Østrig 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 DEN DEN Rom, Italien 02-08-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helena Rosendahl Bach 2000 Holstebro Svømme Club 782 4:49.02
50m: 29.98
100m: 1:02.24
(32.26)
150m: 1:41.31
(39.07)
200m: 2:17.41
(36.10)
250m: 3:00.75
(43.34)
300m: 3:43.86
(43.11)
350m: 4:17.40
(33.54)
400m: 4:49.02
(31.62)
2 Mia Steen Duus 2001 Sigma Swim Birkerød 747 4:53.49 +4.47
50m: 30.89
100m: 1:05.35
(34.46)
150m: 1:46.09
(40.74)
200m: 2:24.55
(38.46)
250m: 3:05.60
(41.05)
300m: 3:46.68
(41.08)
350m: 4:20.87
(34.19)
400m: 4:53.49
(32.62)
3 Tonni McNeese 2001 Hovedstadens Svømmeklub 705 4:59.18 +10.16
50m: 31.16
100m: 1:05.63
(34.47)
150m: 1:44.73
(39.10)
200m: 2:21.97
(37.24)
250m: 3:06.32
(44.35)
300m: 3:51.19
(44.87)
350m: 4:25.48
(34.29)
400m: 4:59.18
(33.70)
4 Emilie Krog 2002 Hovedstadens Svømmeklub 669 5:04.46 +15.44
50m: 33.11
100m: 1:11.19
(38.08)
150m: 1:50.56
(39.37)
200m: 2:28.61
(38.05)
250m: 3:12.56
(43.95)
300m: 3:56.97
(44.41)
350m: 4:31.10
(34.13)
400m: 5:04.46
(33.36)
5 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling 663 5:05.32 +16.30
50m: 32.31
100m: 1:08.62
(36.31)
150m: 1:48.71
(40.09)
200m: 2:28.45
(39.74)
250m: 3:11.91
(43.46)
300m: 3:56.81
(44.90)
350m: 4:31.80
(34.99)
400m: 5:05.32
(33.52)
6 Lisa Rijkhoff 2001 Aalborg Svømmeklub 660 5:05.85 +16.83
50m: 30.97
100m: 1:07.69
(36.72)
150m: 1:47.97
(40.28)
200m: 2:28.19
(40.22)
250m: 3:11.80
(43.61)
300m: 3:56.61
(44.81)
350m: 4:32.26
(35.65)
400m: 5:05.85
(33.59)
7 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub 631 5:10.50 +21.48
50m: 32.76
100m: 1:10.32
(37.56)
150m: 1:51.37
(41.05)
200m: 2:31.95
(40.58)
250m: 3:13.32
(41.37)
300m: 3:57.19
(43.87)
350m: 4:33.85
(36.66)
400m: 5:10.50
(36.65)
8 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 611 5:13.82 +24.80
50m: 32.65
100m: 1:09.67
(37.02)
150m: 1:51.75
(42.08)
200m: 2:32.27
(40.52)
250m: 3:17.09
(44.82)
300m: 4:01.96
(44.87)
350m: 4:38.16
(36.20)
400m: 5:13.82
(35.66)
Event official at: 11-07-2019 17:45:05
Løb 1, 400m Medley Damer - B Finale
Sponsor Canon
4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 02-08-2009
4:48.17 Katrine Bukh Villesen 2000 Aalborg Sv DEN Wien, Østrig 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 DEN DEN Rom, Italien 02-08-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Donde Feilberg 2000 Hovedstadens Svømmeklub 648 5:07.70
50m: 31.72
100m: 1:06.42
(34.70)
150m: 1:48.17
(41.75)
200m: 2:29.38
(41.21)
250m: 3:13.62
(44.24)
300m: 3:59.13
(45.51)
350m: 4:33.67
(34.54)
400m: 5:07.70
(34.03)
2 Zenia Aarestrup 2001 Gladsaxe Svømmeklub 633 5:10.19 +2.49
50m: 33.35
100m: 1:11.90
(38.55)
150m: 1:51.40
(39.50)
200m: 2:29.89
(38.49)
250m: 3:15.31
(45.42)
300m: 3:59.63
(44.32)
350m: 4:35.59
(35.96)
400m: 5:10.19
(34.60)
3 Victoria Vorm 2001 Hovedstadens Svømmeklub 621 5:12.12 +4.42
50m: 32.00
100m: 1:07.19
(35.19)
150m: 1:48.00
(40.81)
200m: 2:27.46
(39.46)
250m: 3:14.77
(47.31)
300m: 4:01.86
(47.09)
350m: 4:37.99
(36.13)
400m: 5:12.12
(34.13)
4 Sofie Nielsen 2001 Slagelse Svømmeklub 618 5:12.70 +5.00
50m: 32.24
100m: 1:09.45
(37.21)
150m: 1:48.05
(38.60)
200m: 2:26.22
(38.17)
250m: 3:13.57
(47.35)
300m: 4:01.93
(48.36)
350m: 4:38.01
(36.08)
400m: 5:12.70
(34.69)
5 Kaya Fjeldsted Kristensen 2002 A6 JGI-Swim 616 5:12.89 +5.19
50m: 34.07
100m: 1:13.80
(39.73)
150m: 1:53.94
(40.14)
200m: 2:32.90
(38.96)
250m: 3:17.23
(44.33)
300m: 4:01.42
(44.19)
350m: 4:37.61
(36.19)
400m: 5:12.89
(35.28)
6 Anna Myhre Rottensten 2003 Lyngby Svømmeklub 584 5:18.53 +10.83
50m: 33.61
100m: 1:13.73
(40.12)
150m: 1:56.55
(42.82)
200m: 2:38.71
(42.16)
250m: 3:22.47
(43.76)
300m: 4:06.49
(44.02)
350m: 4:43.30
(36.81)
400m: 5:18.53
(35.23)
7 Line Lyskjær 2003 Silkeborg Svømmeklub 582 5:18.92 +11.22
50m: 31.87
100m: 1:09.81
(37.94)
150m: 1:50.95
(41.14)
200m: 2:33.39
(42.44)
250m: 3:19.49
(46.10)
300m: 4:06.83
(47.34)
350m: 4:43.47
(36.64)
400m: 5:18.92
(35.45)
8 Josefine Strand Nielsen 2000 Hovedstadens Svømmeklub 574 5:20.45 +12.75
50m: 33.46
100m: 1:11.80
(38.34)
150m: 1:56.54
(44.74)
200m: 2:39.38
(42.84)
250m: 3:23.53
(44.15)
300m: 4:08.80
(45.27)
350m: 4:45.27
(36.47)
400m: 5:20.45
(35.18)
Event official at: 11-07-2019 17:45:05
11-07-2019 18:07.47 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark