2020-02-27   09:33:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Finaler torsdag

Document
Heat resultat
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 2, 400m Medley Herrer - A Finale
Sponsor Tømrerfirmaet Hansen og Mortensen
4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Birkerød S DEN Taastrup, Danmark 07-04-2019
4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Sædding-Gu DEN Geneve, Schweiz 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974 FIN FIN Rom, Italien 08-09-1994
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub 763 4:26.83
50m: 28.26
100m: 1:00.94
(32.68)
150m: 1:35.78
(34.84)
200m: 2:09.81
(34.03)
250m: 2:47.93
(38.12)
300m: 3:25.94
(38.01)
350m: 3:56.99
(31.05)
400m: 4:26.83
(29.84)
2 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 731 4:30.57 +3.74
50m: 28.46
100m: 1:01.11
(32.65)
150m: 1:37.59
(36.48)
200m: 2:12.48
(34.89)
250m: 2:49.46
(36.98)
300m: 3:26.96
(37.50)
350m: 3:58.49
(31.53)
400m: 4:30.57
(32.08)
3 Arthur Dalén Ellegaard 2001 Lyngby Svømmeklub 724 4:31.53 +4.70
50m: 28.58
100m: 1:00.47
(31.89)
150m: 1:36.10
(35.63)
200m: 2:10.68
(34.58)
250m: 2:50.02
(39.34)
300m: 3:29.54
(39.52)
350m: 4:01.30
(31.76)
400m: 4:31.53
(30.23)
4 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub 693 4:35.47 +8.64
50m: 29.54
100m: 1:02.24
(32.70)
150m: 1:38.35
(36.11)
200m: 2:12.92
(34.57)
250m: 2:53.92
(41.00)
300m: 3:34.94
(41.02)
350m: 4:05.88
(30.94)
400m: 4:35.47
(29.59)
5 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub 684 4:36.71 +9.88
50m: 29.06
100m: 1:02.44
(33.38)
150m: 1:38.96
(36.52)
200m: 2:14.55
(35.59)
250m: 2:54.12
(39.57)
300m: 3:34.48
(40.36)
350m: 4:05.80
(31.32)
400m: 4:36.71
(30.91)
6 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 637 4:43.35 +16.52
50m: 29.35
100m: 1:03.43
(34.08)
150m: 1:39.43
(36.00)
200m: 2:15.82
(36.39)
250m: 2:56.56
(40.74)
300m: 3:39.65
(43.09)
350m: 4:11.63
(31.98)
400m: 4:43.35
(31.72)
7 Jakob Strunge Nissen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 630 4:44.34 +17.51
50m: 29.01
100m: 1:03.34
(34.33)
150m: 1:39.97
(36.63)
200m: 2:16.51
(36.54)
250m: 2:57.25
(40.74)
300m: 3:39.04
(41.79)
350m: 4:11.86
(32.82)
400m: 4:44.34
(32.48)
8 Bertram Dreyer Riis 2002 Hovedstadens Svømmeklub 594 4:50.02 +23.19
50m: 28.97
100m: 1:02.37
(33.40)
150m: 1:41.63
(39.26)
200m: 2:21.81
(40.18)
250m: 3:01.21
(39.40)
300m: 3:43.35
(42.14)
350m: 4:16.40
(33.05)
400m: 4:50.02
(33.62)
Event official at: 11-07-2019 18:00:45
Løb 2, 400m Medley Herrer - B Finale
Sponsor Tømrerfirmaet Hansen og Mortensen
4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Birkerød S DEN Taastrup, Danmark 07-04-2019
4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Sædding-Gu DEN Geneve, Schweiz 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974 FIN FIN Rom, Italien 08-09-1994
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Jørgensen 2000 Slagelse Svømmeklub 628 4:44.60
50m: 28.04
100m: 1:00.31
(32.27)
150m: 1:37.46
(37.15)
200m: 2:13.14
(35.68)
250m: 2:56.92
(43.78)
300m: 3:41.04
(44.12)
350m: 4:14.00
(32.96)
400m: 4:44.60
(30.60)
2 Oliver Steenberg 2002 Gladsaxe Svømmeklub 616 4:46.57 +1.97
50m: 29.30
100m: 1:02.26
(32.96)
150m: 1:41.49
(39.23)
200m: 2:19.80
(38.31)
250m: 2:59.41
(39.61)
300m: 3:39.81
(40.40)
350m: 4:14.39
(34.58)
400m: 4:46.57
(32.18)
3 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 580 4:52.28 +7.68
50m: 28.67
100m: 1:02.01
(33.34)
150m: 1:41.00
(38.99)
200m: 2:19.33
(38.33)
250m: 2:59.79
(40.46)
300m: 3:41.43
(41.64)
350m: 4:17.13
(35.70)
400m: 4:52.28
(35.15)
4 Oliver Fenger 2003 Vejle Svømmeklub 574 4:53.38 +8.78
50m: 30.76
100m: 1:06.94
(36.18)
150m: 1:45.94
(39.00)
200m: 2:24.36
(38.42)
250m: 3:03.99
(39.63)
300m: 3:45.05
(41.06)
350m: 4:19.78
(34.73)
400m: 4:53.38
(33.60)
5 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub 566 4:54.64 +10.04
50m: 30.38
100m: 1:06.93
(36.55)
150m: 1:45.04
(38.11)
200m: 2:22.84
(37.80)
250m: 3:05.26
(42.42)
300m: 3:47.48
(42.22)
350m: 4:21.75
(34.27)
400m: 4:54.64
(32.89)
6 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub 540 4:59.31 +14.71
50m: 29.59
100m: 1:05.51
(35.92)
150m: 1:44.41
(38.90)
200m: 2:23.40
(38.99)
250m: 3:06.42
(43.02)
300m: 3:50.47
(44.05)
350m: 4:25.48
(35.01)
400m: 4:59.31
(33.83)
7 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub 528 5:01.68 +17.08
50m: 29.46
100m: 1:04.23
(34.77)
150m: 1:43.90
(39.67)
200m: 2:23.53
(39.63)
250m: 3:06.33
(42.80)
300m: 3:50.95
(44.62)
350m: 4:26.61
(35.66)
400m: 5:01.68
(35.07)
- Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød DNS
Event official at: 11-07-2019 18:00:45
11-07-2019 18:33.28 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark