2020-04-06   15:08:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 22/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 34, 100m Fjärilsim A+B Damer 15-16 år - Final
A 17 o ä 59.54 Sara Junevik 2000 Falu SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 1:00.49 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap 620 1:04.04
50m: 30.28
100m: 1:04.04
(33.76)
2 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 582 1:05.38 +1.34
50m: 30.61
100m: 1:05.38
(34.77)
3 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 572 1:05.75 +1.71
50m: 31.25
100m: 1:05.75
(34.50)
4 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS 564 1:06.07 +2.03
50m: 31.03
100m: 1:06.07
(35.04)
5 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS 523 1:07.76 +3.72
50m: 31.91
100m: 1:07.76
(35.85)
6 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb 496 1:08.97 +4.93
50m: 31.65
100m: 1:08.97
(37.32)
7 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians 489 1:09.29 +5.25
50m: 31.89
100m: 1:09.29
(37.40)
8 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap 469 1:10.27 +6.23
50m: 32.35
100m: 1:10.27
(37.92)
9 Sara  Hopmark 2004 Göteborg Sim 452 1:11.11 +7.07
50m: 32.55
100m: 1:11.11
(38.56)
10 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap 452 1:11.15 +7.11
50m: 33.25
100m: 1:11.15
(37.90)
11 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim 446 1:11.45 +7.41
50m: 32.87
100m: 1:11.45
(38.58)
12 Rebecca Policastro 2003 Järfälla Simsällskap 442 1:11.67 +7.63
50m: 33.11
100m: 1:11.67
(38.56)
13 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 428 1:12.45 +8.41
50m: 33.47
100m: 1:12.45
(38.98)
14 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap 423 1:12.70 +8.66
50m: 34.13
100m: 1:12.70
(38.57)
15 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap 417 1:13.08 +9.04
50m: 33.81
100m: 1:13.08
(39.27)
16 Elsa  Linné 2003 Linköpings Allmänna SS 414 1:13.27 +9.23
50m: 34.23
100m: 1:13.27
(39.04)
17 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 407 1:13.68 +9.64
50m: 33.57
100m: 1:13.68
(40.11)
18 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS 404 1:13.86 +9.82
50m: 34.01
100m: 1:13.86
(39.85)
19 Martina Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS 398 1:14.19 +10.15
50m: 34.70
100m: 1:14.19
(39.49)
20 Vibeke Roseid 2003 Ullensakersvømmerne 395 1:14.42 +10.38
50m: 34.36
100m: 1:14.42
(40.06)
21 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 379 1:15.45 +11.41
50m: 33.57
100m: 1:15.45
(41.88)
22 Polina Zhirkova 2004 Göteborg Sim 361 1:16.63 +12.59
50m: 35.19
100m: 1:16.63
(41.44)
23 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 357 1:16.95 +12.91
50m: 34.62
100m: 1:16.95
(42.33)
24 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap 353 1:17.21 +13.17
50m: 34.81
100m: 1:17.21
(42.40)
25 Juni  Rogström 2004 Gävle Simsällskap 342 1:18.05 +14.01
50m: 35.23
100m: 1:18.05
(42.82)
26 Ida Norlander 2003 Göteborg Sim 318 1:19.93 +15.89
50m: 36.38
100m: 1:19.93
(43.55)
27 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 318 1:19.99 +15.95
50m: 35.46
100m: 1:19.99
(44.53)
28 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap 291 1:22.38 +18.34
50m: 36.96
100m: 1:22.38
(45.42)
29 Elina Leijonqvist 2004 Järfälla Simsällskap 281 1:23.32 +19.28
50m: 36.56
100m: 1:23.32
(46.76)
30 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap 277 1:23.68 +19.64
50m: 37.65
100m: 1:23.68
(46.03)
31 Isabelle Frisk 2004 Linköpings Allmänna SS 266 1:24.86 +20.82
50m: 38.59
100m: 1:24.86
(46.27)
32 Ellen Lovinge 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 263 1:25.16 +21.12
50m: 38.05
100m: 1:25.16
(47.11)
33 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 252 1:26.39 +22.35
50m: 38.57
100m: 1:26.39
(47.82)
- Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 09:05:39
Gren 34, 100m Fjärilsim A+B Damer 17 och äldre - Final
A 17 o ä 59.54 Sara Junevik 2000 Falu SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 1:00.49 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap 746 1:00.20
50m: 28.64
100m: 1:00.20
(31.56)
2 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 726 1:00.76 +0.56
50m: 28.42
100m: 1:00.76
(32.34)
3 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS 578 1:05.54 +5.34
50m: 30.94
100m: 1:05.54
(34.60)
4 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb 577 1:05.59 +5.39
50m: 30.34
100m: 1:05.59
(35.25)
5 Hannah Hemberg 2002 Göteborg Sim 532 1:07.39 +7.19
50m: 31.45
100m: 1:07.39
(35.94)
6 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb 528 1:07.55 +7.35
50m: 31.95
100m: 1:07.55
(35.60)
7 Felicia Järvikari 2002 Linköpings Allmänna SS 520 1:07.87 +7.67
50m: 31.94
100m: 1:07.87
(35.93)
8 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap 510 1:08.34 +8.14
50m: 32.01
100m: 1:08.34
(36.33)
9 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 481 1:09.69 +9.49
50m: 32.24
100m: 1:09.69
(37.45)
10 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb 476 1:09.93 +9.73
50m: 31.70
100m: 1:09.93
(38.23)
11 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb 434 1:12.11 +11.91
50m: 33.20
100m: 1:12.11
(38.91)
12 Wilma Wennerberg 2001 Eskilstuna Simklubb 434 1:12.12 +11.92
50m: 32.57
100m: 1:12.12
(39.55)
13 Jennifer Titus 2002 Örebro Simallians 418 1:12.98 +12.78
50m: 33.14
100m: 1:12.98
(39.84)
14 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap 402 1:13.95 +13.75
50m: 32.89
100m: 1:13.95
(41.06)
15 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians 396 1:14.36 +14.16
50m: 32.70
100m: 1:14.36
(41.66)
16 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 393 1:14.51 +14.31
50m: 34.84
100m: 1:14.51
(39.67)
17 Edith Engström 2002 Västerås Simsällskap 384 1:15.08 +14.88
50m: 34.82
100m: 1:15.08
(40.26)
18 Emma Pettersson 2001 Norrtälje Simklubb 274 1:24.00 +23.80
50m: 38.65
100m: 1:24.00
(45.35)
19 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap 269 1:24.51 +24.31
50m: 38.22
100m: 1:24.51
(46.29)
Grenen officiell:  2019-09-22 09:05:39
2019-09-22 09:09:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner