2021-05-19   02:07:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 24, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    170          45.57   
  Glostrup Svmmeklub  46.70                 
Gustavs Lopacinskis  2009    165          45.96   
  Frederikssund Svmmeklub  48.23                 
Florian Westarp Zornhagen  2009    93          55.56   
  Glostrup Svmmeklub  57.07                 
Magnus Riis  2009    92          55.83   
  Albertslund IF  1:02.22                 
Linus Reimer  2010    90          56.19   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
Gustav Holm  2009    79          58.84   
  Albertslund IF  1:03.28                 
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    65          1:02.77   
  Glostrup Svmmeklub  1:01.33                 
Noah Kepser  2010    62          1:03.61   
  Albertslund IF  1:08.94                 
William To Frederiksen  2010    60          1:04.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
10  Oliver Blankholm  2009    47          1:09.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
11  Mads Hentzen  2010    44          1:11.22   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
12  Mads Skriver  2009    28          1:22.30   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
13  Daniel Wetendorff Nielsen  2009    21          1:31.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
Emil Laurs Worse Tholstrup  2009              DSQ  Ej samt.berr 25m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
Mikkel Frank  2009              DSQ  Ej samt.berr 25m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
William Winther Srensen  2009              DSQ  2 flybenspark ef.25m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
Willum Sullivan Sommer  2009              DSQ  Arme forbi hofter 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Lb 24, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjrn  2007    292          38.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  38.11                 
Herman Plehn Prehn  2007    214          42.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.16                 
Samuel Lourenco  2007    197          43.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.89                 
Jonathan van der Rijt  2007    195          43.51   
  Frederikssund Svmmeklub  44.91                 
Laurits Erichsen  2007    191          43.79   
  Rnne Svmme Klub  46.77                 
Oscaar Opperfelt  2008    186          44.16   
  Solrd Svmmeklub  46.76                 
Stefan Birkhj Kjrstad  2007    180          44.66   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.44                 
Nick Nielsen  2008    147          47.80   
  Solrd Svmmeklub  48.73                 
Cornelius K. Andreassen  2008    140          48.52   
  Vest-Brndby  53.25                 
10  Mathias Hrsving  2008    126          50.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.38                 
11  Micas Victor Lth Brandt  2008    106          53.25   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.35                 
12  Lucas Lund Warner  2008    97          54.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.43                 
Mads Ulslev Parbst  2008              DSQ  Ej samt. berr 25m 
  Vest-Brndby  1:01.51                 
Noah Nygaard  2008              DSQ  1 hnd i vending 25m 
  Vest-Brndby  1:12.38                 
 
Lb 24, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rasmussen  2006    399          34.27   
  Vest-Brndby  33.92                 
Rodi Cetinkaya  2006    343          36.06   
  Vest-Brndby  36.86                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    325          36.69   
  Vest-Brndby  35.48                 
Sebastian Egenhardt  2006    253          39.90   
  Vest-Brndby  42.17                 
Karl-Johan Brandt  2006    211          42.41   
  Solrd Svmmeklub  44.00                 
Jacob Tykskov Marcussen  2006    195          43.48   
  Frederikssund Svmmeklub  48.62                 
Philip Schou Christiansen  2006    174          45.15   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  46.27                 
 
Lb 24, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    503          31.73   
  Vest-Brndby  29.54                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner