2021-05-19   00:36:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 27, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemrke  2010    243  41.27        1:30.47   
  Glostrup Svmmeklub  1:31.01                 
                     
Amalie Vogt Monberg  2010    140  50.75        1:48.79   
  Solrd Svmmeklub  1:52.81                 
                     
Alberte Delin Backhausen  2010    121  53.15        1:54.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Asta Kruse Enemrke  2010    118  54.17        1:55.08   
  Glostrup Svmmeklub  1:57.80                 
                     
Kamma Lykke Sejer Srensen  2010    106  51.30        1:59.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Liva Jrgensen  2010    98  59.13        2:02.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alba Overgaard Pedersen  2010    90  1:00.33        2:06.08   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alva Wagner Toftdahl  2010    86  52.28        2:07.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Coco Cairo  2010    80  1:03.16        2:10.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Katarina Nilsson  2010    74  1:04.98        2:14.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Vera Vildrik Thougaard  2010    66  1:04.01        2:19.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Carla Milling  2011    60  1:08.02        2:24.25   
  Solrd Svmmeklub                   
                     
Leonora Noll  2010              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Vera Juel llgaard  2011              DNS   
  Glostrup Svmmeklub                   
                     
Dagmar Fleron Qvant  2010              DSQ  Arm ved hofte 70m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Emma Smedegaard Hansson  2010              DSQ  Brystben i fly v.20m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Irma Valskov Weichardt  2010              DSQ  1 hnd i vend. 75m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Louise Bilberg Lund  2010              DSQ  Ej samt. berr v25m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lykke Snderkr  2010              DSQ  Asymm. arme i fly 5m 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Lb 27, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Kobbernagel  2008    345  36.81        1:20.55   
  Vest-Brndby  1:19.88                 
                     
Ida Sohn  2008    338  38.28        1:21.11   
  Rnne Svmme Klub  1:27.20                 
                     
Ellen Lunn  2008    327  37.50        1:21.99   
  Frederikssund Svmmeklub  1:22.35                 
                     
Siena Serizawa  2008    301  38.86        1:24.23   
  Glostrup Svmmeklub  1:26.61                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    282  40.42        1:26.14   
  Glostrup Svmmeklub  1:26.38                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    262  40.55        1:28.27   
  Vest-Brndby  1:33.45                 
                     
Adia Brekling  2008    252  40.44        1:29.38   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.37                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    242  41.35        1:30.66   
  Vest-Brndby  1:28.92                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    238  42.15        1:31.09   
  Solrd Svmmeklub  1:32.98                 
                     
10  Clara Johansen  2008    216  43.01        1:34.18   
  Rnne Svmme Klub  1:46.96                 
                     
11  Ann-Louise Schledermann  2009    212  44.81        1:34.67   
  Glostrup Svmmeklub  1:37.23                 
                     
12  Thea Fritz Larsen  2009    202  43.26        1:36.16   
  Albertslund IF  1:41.52                 
                     
13  Sally Anna Usinger  2008    193  48.07        1:37.68   
  Vest-Brndby  1:35.60                 
                     
14  Thilde Bdiker  2009    191  44.20        1:38.02   
  Glostrup Svmmeklub  1:43.34                 
                     
15  Caroline Stefansen  2009    188  47.12        1:38.61   
  Vest-Brndby  1:41.71                 
                     
16  Emma de Palo-Jonas  2008    181  47.28        1:39.87   
  Vest-Brndby  1:34.62                 
                     
17  Kornelia Eg  2008    178  44.29        1:40.34   
  Frederikssund Svmmeklub  1:41.54                 
                     
18  Mille Therp  2009    172  48.18        1:41.54   
  Vest-Brndby  1:44.01                 
                     
19  Natalie Meyer  2009    157  50.47        1:44.73   
  Glostrup Svmmeklub  1:45.53                 
                     
20  Lisa Koerver Schmidt  2009    155  47.30        1:45.07   
  Glostrup Svmmeklub  1:47.34                 
                     
21  Olivia Maibll Iversen  2009    151  51.08        1:46.06   
  Frederikssund Svmmeklub  1:54.35                 
                     
22  Cecilia Janning  2009    148  48.28        1:46.83   
  Vest-Brndby  1:46.46                 
                     
23  Victoria Sinding Vetlov  2009    140  49.49        1:48.73   
  Vest-Brndby                   
                     
24  Dicte Rnman  2009    138  49.55        1:49.31   
  Solrd Svmmeklub                   
                     
25  Mia Kristensen  2009    135  52.08        1:50.10   
  Vest-Brndby  1:50.78                 
                     
26  Ida Matthesen  2009    126  54.95        1:52.52   
  Vest-Brndby  1:49.28                 
                     
Lamia Taslicukur  2008              DNS   
  Vest-Brndby  1:40.74                 
                     
Frida Christoffersen  2009              DSQ  Ej samt. berr 75m 
  Vest-Brndby  1:51.92                 
                     
Luka Revitz  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brndby  1:33.84                 
                     
Maiken Stoel Nielsen  2009              DSQ  Udsvm p mave ef25m 
  Glostrup Svmmeklub  1:32.81                 
                     
Mille Bkmark  2008              DSQ  Ej samt. berr 75m 
  Albertslund IF  1:36.78                 
                     
 
Lb 27, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Amstrup Riis  2007    433  34.27        1:14.64   
  Vest-Brndby  1:15.55                 
                     
Mathilde Johansen  2007    431  34.80        1:14.80   
  Glostrup Svmmeklub  1:15.79                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    407  35.56        1:16.23   
  Vest-Brndby  1:16.81                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007    368  35.53        1:18.80   
  Vest-Brndby  1:21.99                 
                     
Daniella Anderson  2006    356  36.07        1:19.72   
  Solrd Svmmeklub  1:18.60                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    340  38.53        1:20.94   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.06                 
                     
Karla Bergmann  2007    335  36.98        1:21.30   
  Rnne Svmme Klub  1:23.45                 
                     
Tilde Rytz Jrgensen  2007    327  38.14        1:21.97   
  Frederikssund Svmmeklub  1:22.28                 
                     
Sandra Bnsov Frederiksen  2007    325  37.11        1:22.18   
  Vest-Brndby  1:24.21                 
                     
10  Leonora Wahl-Brink  2007    322  37.85        1:22.42   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.65                 
                     
11  Laura Jrgensen  2007    319  36.83        1:22.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.84                 
                     
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    315  39.85        1:23.02   
  Glostrup Svmmeklub  1:24.26                 
                     
13  Jasmin Jansuk Rmer  2007    303  39.63        1:24.08   
  Rnne Svmme Klub  1:31.28                 
                     
14  Freja Fyller Jacobsen  2007    275  40.39        1:26.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.69                 
                     
15  Josephine Michelsen  2007    237  42.64        1:31.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.81                 
                     
16  Helena Fritz Larsen  2007    229  43.63        1:32.36   
  Albertslund IF  1:35.11                 
                     
17  Hannah Bjrneboe  2007    218  45.18        1:33.87   
  Vest-Brndby  1:35.02                 
                     
18  Ingrid Stokholm Ellehj  2007    211  42.99        1:34.79   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.19                 
                     
19  Mila Schwarzenburg  2007    207  42.76        1:35.45   
  Rnne Svmme Klub  1:35.76                 
                     
20  Emilia Nielsen  2007    180  48.94        1:39.92   
  Albertslund IF  1:38.11                 
                     
 
Lb 27, 100m Medley Damer, Finaler rg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lykke Wennicke  2001    487  31.89        1:11.79   
  Frederikssund Svmmeklub  1:11.68                 
                     
Sille Andersen  2003    469  32.97        1:12.72   
  Frederikssund Svmmeklub  1:11.43                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    448  32.59        1:13.83   
  Solrd Svmmeklub  1:10.98                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    420  35.46        1:15.45   
  Solrd Svmmeklub  1:14.90                 
                     
Camille Hvid Ravnholt  2003    389  34.28        1:17.35   
  Frederikssund Svmmeklub  1:14.83                 
                     
Laura Buchmann  2004    353  38.82        1:19.89   
  Albertslund IF  1:22.03                 
                     
Emma Riis  2005    298  40.76        1:24.51   
  Albertslund IF  1:27.43                 
                     
Sofie Riis  2005    290  40.35        1:25.30   
  Albertslund IF  1:25.77                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    201  44.97        1:36.36   
  Albertslund IF  1:33.98                 
                     
10  Sofie Christiansen  2005    180  45.93        1:40.00   
  Rnne Svmme Klub  1:38.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  13:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner