2019-12-15   05:00:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Baltic Sea Youth Games 2019

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 1, 4x50m Medley Mixed - Final
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Belarus 15 Belarus 1:51.55
Yana Ivashynka 2004 +0.65 29.47 29.47
Dzmitry Paulavets 2004 +0.19 29.29 58.76
Siarhei Staliarchuk 2004 +0.55 25.79 1:24.55
Hanna Sultanava 2004 +0.53 27.00 1:51.55
2 Russia 15 Russia 1:58.52 +6.97
Anastasiia Naugolnaia 2005 +0.66 31.53 31.53
Nikita Vinogradov 2004 +0.65 32.16 1:03.69
Mark Shtak 2004 +0.30 27.26 1:30.95
Milana Kuznetsova 2004 +0.54 27.57 1:58.52
3 Brandenburg 15 Brandenburg 2:00.17 +8.62
Torian Öztürk 2004 +0.72 31.29 31.29
Tamias Schöne 2005 +0.47 35.73 1:07.02
Martins Zabothens 2005 +0.43 25.74 1:32.76
Marie Susan Köhler 2005 +0.46 27.41 2:00.17
4 Latvia 15 Latvia 2:00.35 +8.80
Daniela Berzina 2005 +0.87 32.09 32.09
Magnuss Garais 2005 +0.23 31.12 1:03.21
Agnes Groza 2004 32.13 1:35.34
Luka Liegis 2004 25.01 2:00.35
5 Sweden 15 Värmland 2:03.37 +11.82
Joline Bakken 2005 AC1405 +0.72 31.15 31.15
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.23 34.12 1:05.27
Ella Sjöbom 2005 AH3605 +0.41 31.20 1:36.47
Edvin Axelsson 2004 AD5704 +0.44 26.90 2:03.37
6 Mecklenburg 15 Mecklenburg 2:06.00 +14.45
Melisa Gnadler 2004 +0.69 33.72 33.72
Torben Stemmler 2004 +0.50 31.55 1:05.27
Jasmin Herhold 2004 33.49 1:38.76
Niklas Kühne 2005 +0.28 27.24 2:06.00
2019-07-06 11:20:57 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 2, 100m Breaststroke Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Dzmitry Paulavets 2004 Belarus +0.71 671 1:03.51
50m: 30.55
100m: 1:03.51
(32.96)
2 Matiss Kaktins 2005 Latvia +0.74 539 1:08.31 +4.80
50m: 31.95
100m: 1:08.31
(36.36)
3 Torben Stemmler 2004 Mecklenburg +0.66 532 1:08.61 +5.10
50m: 32.24
100m: 1:08.61
(36.37)
4 Stanislavs Sakels 2004 Latvia +0.76 528 1:08.78 +5.27
50m: 32.01
100m: 1:08.78
(36.77)
5 Nikita Vinogradov 2004 Russia +0.75 523 1:09.00 +5.49
50m: 32.88
100m: 1:09.00
(36.12)
6 Magnuss Garais 2005 Latvia +0.66 405 1:15.14 +11.63
50m: 35.32
100m: 1:15.14
(39.82)
7 Marcus Bülund 2004 Värmland +0.77 385 1:16.38 +12.87
50m: 35.89
100m: 1:16.38
(40.49)
8 Niklas Kühne 2005 Mecklenburg +0.99 385 1:16.44 +12.93
50m: 34.62
100m: 1:16.44
(41.82)
9 Mark Shtak 2004 Russia +0.66 375 1:17.10 +13.59
50m: 35.43
100m: 1:17.10
(41.67)
10 Edvin Axelsson 2004 Värmland +0.71 343 1:19.40 +15.89
50m: 37.02
100m: 1:19.40
(42.38)
11 Ben Thomas Pätzold 2005 Brandenburg +0.56 337 1:19.89 +16.38
50m: 36.87
100m: 1:19.89
(43.02)
Event official at: 2019-07-06 10:21:59
2019-07-06 11:21:02 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 3, 100m Breaststroke Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Darya Mazhukina 2004 Belarus 644 1:12.18
50m: 34.89
100m: 1:12.18
(37.29)
2 Anhelina Malaschchanka 2004 Belarus +0.76 595 1:14.11 +1.93
50m: 35.69
100m: 1:14.11
(38.42)
3 Diana Evsicheva 2004 Russia +0.78 508 1:18.15 +5.97
50m: 35.98
100m: 1:18.15
(42.17)
4 Laila Slaide 2005 Latvia +0.80 453 1:21.15 +8.97
50m: 38.25
100m: 1:21.15
(42.90)
5 Lila Göll 2005 Mecklenburg +0.87 452 1:21.25 +9.07
50m: 38.00
100m: 1:21.25
(43.25)
6 Aira Sipcenoka 2005 Latvia +0.81 448 1:21.47 +9.29
50m: 38.25
100m: 1:21.47
(43.22)
7 Tabea Sasse 2004 Brandenburg +0.68 437 1:22.12 +9.94
50m: 37.67
100m: 1:22.12
(44.45)
8 Erica Segerström 2004 Värmland +0.62 408 1:24.04 +11.86
50m: 38.83
100m: 1:24.04
(45.21)
9 Jasmin Herhold 2004 Mecklenburg +0.65 399 1:24.65 +12.47
50m: 40.05
100m: 1:24.65
(44.60)
10 Sofie Engvall 2005 Värmland +0.69 178 1:50.71 +38.53
50m: 50.49
100m: 1:50.71
(1:00.22)
Event official at: 2019-07-06 10:27:30
2019-07-06 11:21:07 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 4, 200m Freestyle Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ilya Yeudasiou 2004 Belarus +0.66 641 1:55.20
50m: 27.63
100m: 56.93
(29.30)
150m: 1:26.41
(29.48)
200m: 1:55.20
(28.79)
2 Aliaksandr Fralou 2004 Belarus +0.68 637 1:55.47 +0.27
50m: 26.87
100m: 56.44
(29.57)
150m: 1:26.51
(30.07)
200m: 1:55.47
(28.96)
3 Matsvei Petruschenka 2004 Belarus +0.67 554 2:00.92 +5.72
50m: 27.94
100m: 58.74
(30.80)
150m: 1:30.02
(31.28)
200m: 2:00.92
(30.90)
4 Luka Liegis 2004 Latvia +0.77 532 2:02.56 +7.36
50m: 27.81
100m: 59.51
(31.70)
150m: 1:31.91
(32.40)
200m: 2:02.56
(30.65)
5 Mikhail Riashin 2004 Russia +0.72 506 2:04.64 +9.44
50m: 28.90
100m: 1:00.01
(31.11)
150m: 1:32.14
(32.13)
200m: 2:04.64
(32.50)
6 Germans Veidemans 2004 Latvia +0.77 491 2:05.95 +10.75
50m: 27.99
100m: 59.55
(31.56)
150m: 1:32.90
(33.35)
200m: 2:05.95
(33.05)
7 Kirill Kuzin 2004 Russia +0.73 473 2:07.47 +12.27
50m: 28.75
100m: 59.97
(31.22)
150m: 1:33.18
(33.21)
200m: 2:07.47
(34.29)
8 Levin Ortfeld 2005 Brandenburg +0.59 445 2:10.10 +14.90
50m: 30.15
100m: 1:03.63
(33.48)
150m: 1:37.43
(33.80)
200m: 2:10.10
(32.67)
9 Elias Meier 2005 Mecklenburg +0.79 426 2:12.06 +16.86
50m: 30.00
100m: 1:03.37
(33.37)
150m: 1:38.11
(34.74)
200m: 2:12.06
(33.95)
10 Tim Alexander Slatnow 2004 Mecklenburg +0.78 368 2:18.57 +23.37
50m: 30.32
100m: 1:05.20
(34.88)
150m: 1:41.85
(36.65)
200m: 2:18.57
(36.72)
11 Erik Pellfolk 2005 Värmland +0.66 341 2:22.13 +26.93
50m: 32.33
100m: 1:08.34
(36.01)
150m: 1:45.70
(37.36)
200m: 2:22.13
(36.43)
- Artsiom Ikonnikau 2004 Belarus DNS
Event official at: 2019-07-06 10:44:33
2019-07-06 11:21:11 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 5, 200m Freestyle Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliaksandra Shymanovich 2004 Belarus +0.75 624 2:09.16
50m: 29.68
100m: 1:02.38
(32.70)
150m: 1:36.26
(33.88)
200m: 2:09.16
(32.90)
2 Torian Öztürk 2004 Brandenburg 588 2:11.74 +2.58
50m: 31.58
100m: 1:05.27
(33.69)
150m: 1:39.09
(33.82)
200m: 2:11.74
(32.65)
3 Darya Mazhukina 2004 Belarus +0.81 561 2:13.83 +4.67
50m: 31.87
100m: 1:06.16
(34.29)
150m: 1:41.01
(34.85)
200m: 2:13.83
(32.82)
4 Jasmin Herhold 2004 Mecklenburg +0.81 556 2:14.24 +5.08
50m: 31.34
100m: 1:05.77
(34.43)
150m: 1:40.84
(35.07)
200m: 2:14.24
(33.40)
5 Maria Iakovleva 2004 Russia +0.69 553 2:14.50 +5.34
50m: 31.19
100m: 1:05.65
(34.46)
150m: 1:40.74
(35.09)
200m: 2:14.50
(33.76)
6 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Värmland +0.77 533 2:16.18 +7.02
50m: 31.33
100m: 1:05.88
(34.55)
150m: 1:40.77
(34.89)
200m: 2:16.18
(35.41)
7 Linnea Lindberg 2005 Värmland +0.71 526 2:16.75 +7.59
50m: 31.18
100m: 1:05.92
(34.74)
150m: 1:41.63
(35.71)
200m: 2:16.75
(35.12)
8 Lila Göll 2005 Mecklenburg +0.55 508 2:18.33 +9.17
50m: 31.39
100m: 1:06.61
(35.22)
150m: 1:42.96
(36.35)
200m: 2:18.33
(35.37)
9 Marlene Brandt 2004 Brandenburg +0.75 507 2:18.47 +9.31
50m: 31.66
100m: 1:06.80
(35.14)
150m: 1:43.35
(36.55)
200m: 2:18.47
(35.12)
10 Eden Sydney Schröder 2005 Brandenburg +0.83 493 2:19.72 +10.56
50m: 32.88
100m: 1:07.69
(34.81)
150m: 1:43.59
(35.90)
200m: 2:19.72
(36.13)
11 Fabienne Gericke 2005 Brandenburg +0.73 475 2:21.44 +12.28
50m: 31.02
100m: 1:06.38
(35.36)
150m: 1:43.58
(37.20)
200m: 2:21.44
(37.86)
12 Agnes Groza 2004 Latvia +0.72 414 2:28.05 +18.89
50m: 32.58
100m: 1:09.54
(36.96)
150m: 1:48.30
(38.76)
200m: 2:28.05
(39.75)
Event official at: 2019-07-06 10:50:42
2019-07-06 11:22:35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 6, 100m Backstroke Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliaksandr Fralou 2004 Belarus +0.74 589 58.32
50m: 29.00
100m: 58.32
(29.32)
2 Matsvei Petruschenka 2004 Belarus +0.62 573 58.86 +0.54
50m: 29.06
100m: 58.86
(29.80)
3 Roberts Gutmanis 2004 Latvia +0.64 493 1:01.88 +3.56
50m: 29.88
100m: 1:01.88
(32.00)
4 Arts Renars Dambis 2004 Latvia +0.69 425 1:04.99 +6.67
50m: 31.67
100m: 1:04.99
(33.32)
5 Tamias Schöne 2005 Brandenburg +0.76 394 1:06.65 +8.33
50m: 32.59
100m: 1:06.65
(34.06)
6 Niklas Kühne 2005 Mecklenburg +0.77 362 1:08.57 +10.25
50m: 32.54
100m: 1:08.57
(36.03)
7 Ben Thomas Pätzold 2005 Brandenburg +0.60 335 1:10.36 +12.04
50m: 34.48
100m: 1:10.36
(35.88)
8 Erik Pellfolk 2005 Värmland +0.66 300 1:13.01 +14.69
50m: 36.04
100m: 1:13.01
(36.97)
9 Edvin Axelsson 2004 Värmland +0.86 262 1:16.42 +18.10
50m: 37.88
100m: 1:16.42
(38.54)
- Tim Alexander Slatnow 2004 Mecklenburg +0.85 DSQ Incorrect finish
- Artsiom Ikonnikau 2004 Belarus DNS
Event official at: 2019-07-06 11:05:15
2019-07-06 11:21:53 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 7, 100m Backstroke Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Yana Ivashynka 2004 Belarus +0.61 665 1:03.02
50m: 30.92
100m: 1:03.02
(32.10)
2 Marie Susan Köhler 2005 Brandenburg +0.64 578 1:06.05 +3.03
50m: 32.31
100m: 1:06.05
(33.74)
3 Torian Öztürk 2004 Brandenburg +0.77 568 1:06.44 +3.42
50m: 32.94
100m: 1:06.44
(33.50)
4 Aliaksandra Shymanovich 2004 Belarus +0.64 567 1:06.46 +3.44
50m: 33.07
100m: 1:06.46
(33.39)
5 Milana Kuznetsova 2004 Russia +0.81 523 1:08.26 +5.24
50m: 33.69
100m: 1:08.26
(34.57)
6 Anastasiia Naugolnaia 2005 Russia +0.71 519 1:08.47 +5.45
50m: 32.54
100m: 1:08.47
(35.93)
7 Joline Bakken 2005 Värmland +0.73 510 1:08.85 +5.83
50m: 33.30
100m: 1:08.85
(35.55)
8 Zlata Pettinena 2004 Latvia +0.68 487 1:09.91 +6.89
50m: 33.69
100m: 1:09.91
(36.22)
9 Daniela Berzina 2005 Latvia +0.82 431 1:12.80 +9.78
50m: 35.15
100m: 1:12.80
(37.65)
10 Jekaterina Rizova 2005 Latvia +0.79 431 1:12.82 +9.80
50m: 35.61
100m: 1:12.82
(37.21)
11 Melisa Gnadler 2004 Mecklenburg +0.69 410 1:14.04 +11.02
50m: 35.87
100m: 1:14.04
(38.17)
12 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Värmland +0.82 308 1:21.48 +18.46
50m: 39.82
100m: 1:21.48
(41.66)
- Laila Dethloff 2005 Mecklenburg +0.73 DSQ Incorrect finish
Event official at: 2019-07-06 11:11:38
2019-07-06 11:21:57 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 8, 100m Freestyle Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siarhei Staliarchuk 2004 Belarus +0.34 647 51.94
50m: 25.14
100m: 51.94
(26.80)
2 Aliaksandr Fralou 2004 Belarus +0.67 646 51.98 +0.04
50m: 25.46
100m: 51.98
(26.52)
3 Ilya Yeudasiou 2004 Belarus +0.70 592 53.51 +1.57
50m: 25.53
100m: 53.51
(27.98)
4 Max Leisten 2004 Värmland +0.70 587 53.66 +1.72
50m: 25.83
100m: 53.66
(27.83)
5 Dzmitry Paulavets 2004 Belarus +0.77 571 54.15 +2.21
50m: 25.69
100m: 54.15
(28.46)
6 Martins Zabothens 2005 Brandenburg +0.74 530 55.51 +3.57
50m: 26.42
100m: 55.51
(29.09)
7 Mikhail Riashin 2004 Russia +0.68 508 56.32 +4.38
50m: 27.02
100m: 56.32
(29.30)
8 Stanislavs Sakels 2004 Latvia +0.77 497 56.71 +4.77
50m: 27.27
100m: 56.71
(29.44)
9 Kirill Kuzin 2004 Russia +0.50 451 58.57 +6.63
50m: 27.93
100m: 58.57
(30.64)
10 Tim Alexander Slatnow 2004 Mecklenburg +0.71 436 59.26 +7.32
50m: 28.09
100m: 59.26
(31.17)
11 Elias Meier 2005 Mecklenburg +0.75 417 1:00.13 +8.19
50m: 29.37
100m: 1:00.13
(30.76)
12 Tamias Schöne 2005 Brandenburg +0.78 416 1:00.18 +8.24
50m: 28.84
100m: 1:00.18
(31.34)
13 Levin Ortfeld 2005 Brandenburg +0.64 416 1:00.20 +8.26
50m: 29.05
100m: 1:00.20
(31.15)
14 Edvin Axelsson 2004 Värmland +0.74 333 1:04.81 +12.87
50m: 31.59
100m: 1:04.81
(33.22)
15 Erik Pellfolk 2005 Värmland +0.64 316 1:05.97 +14.03
50m: 31.92
100m: 1:05.97
(34.05)
Event official at: 2019-07-06 15:02:29
2019-07-06 15:02:49 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 9, 100m Freestyle Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hanna Sultanava 2004 Belarus 644 58.18
50m: 28.03
100m: 58.18
(30.15)
2 Yana Ivashynka 2004 Belarus +0.78 600 59.57 +1.39
50m: 28.65
100m: 59.57
(30.92)
3 Marie Susan Köhler 2005 Brandenburg +0.66 596 59.70 +1.52
50m: 28.32
100m: 59.70
(31.38)
4 Aliaksandra Shymanovich 2004 Belarus +0.72 589 59.94 +1.76
50m: 29.11
100m: 59.94
(30.83)
5 Ella Sjöbom 2005 Värmland +0.69 569 1:00.63 +2.45
50m: 28.85
100m: 1:00.63
(31.78)
6 Torian Öztürk 2004 Brandenburg +0.77 555 1:01.14 +2.96
50m: 30.05
100m: 1:01.14
(31.09)
7 Milana Kuznetsova 2004 Russia +0.80 547 1:01.43 +3.25
50m: 29.19
100m: 1:01.43
(32.24)
8 Zlata Pettinena 2004 Latvia +0.75 535 1:01.87 +3.69
50m: 29.46
100m: 1:01.87
(32.41)
9 Marlene Brandt 2004 Brandenburg +0.74 534 1:01.92 +3.74
50m: 29.54
100m: 1:01.92
(32.38)
10 Fabienne Gericke 2005 Brandenburg +0.73 508 1:02.97 +4.79
50m: 29.94
100m: 1:02.97
(33.03)
11 Agnes Wilde 2005 Värmland +0.66 505 1:03.08 +4.90
50m: 29.92
100m: 1:03.08
(33.16)
12 Jasmin Herhold 2004 Mecklenburg 489 1:03.75 +5.57
50m: 30.77
100m: 1:03.75
(32.98)
13 Lila Göll 2005 Mecklenburg +0.74 478 1:04.25 +6.07
50m: 30.11
100m: 1:04.25
(34.14)
14 Jekaterina Rizova 2005 Latvia +0.84 471 1:04.57 +6.39
50m: 30.86
100m: 1:04.57
(33.71)
15 Eden Sydney Schröder 2005 Brandenburg +0.76 454 1:05.38 +7.20
50m: 31.88
100m: 1:05.38
(33.50)
16 Anhelina Malaschchanka 2004 Belarus 446 1:05.74 +7.56
50m: 30.81
100m: 1:05.74
(34.93)
Event official at: 2019-07-06 15:08:26
2019-07-06 15:09:11 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 10, 200m Medley Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matsvei Petruschenka 2004 Belarus +0.69 561 2:12.88
50m: 28.58
100m: 1:01.84
(33.26)
150m: 1:42.37
(40.53)
200m: 2:12.88
(30.51)
2 Siarhei Staliarchuk 2004 Belarus +0.67 541 2:14.54 +1.66
50m: 28.33
100m: 1:05.25
(36.92)
150m: 1:44.26
(39.01)
200m: 2:14.54
(30.28)
3 Nikita Vinogradov 2004 Russia +0.77 498 2:18.26 +5.38
50m: 29.62
100m: 1:08.11
(38.49)
150m: 1:45.73
(37.62)
200m: 2:18.26
(32.53)
4 Torben Stemmler 2004 Mecklenburg +0.71 482 2:19.78 +6.90
50m: 28.85
100m: 1:08.38
(39.53)
150m: 1:46.50
(38.12)
200m: 2:19.78
(33.28)
5 Marcus Bülund 2004 Värmland +0.75 477 2:20.27 +7.39
50m: 30.51
100m: 1:06.27
(35.76)
150m: 1:48.29
(42.02)
200m: 2:20.27
(31.98)
6 Magnuss Garais 2005 Latvia +0.67 423 2:26.04 +13.16
50m: 32.45
100m: 1:13.03
(40.58)
150m: 1:52.10
(39.07)
200m: 2:26.04
(33.94)
7 Levin Ortfeld 2005 Brandenburg +0.72 406 2:27.99 +15.11
50m: 33.46
100m: 1:13.06
(39.60)
150m: 1:55.78
(42.72)
200m: 2:27.99
(32.21)
8 Erik Pellfolk 2005 Värmland +0.62 289 2:45.78 +32.90
50m: 38.36
100m: 1:20.23
(41.87)
150m: 2:09.02
(48.79)
200m: 2:45.78
(36.76)
- Elias Meier 2005 Mecklenburg +0.76 DSQ Incorrect turn Backstrok
- Matiss Kaktins 2005 Latvia +0.74 DSQ To long on stomack 25m 
- Luka Liegis 2004 Latvia DNS
- Arts Renars Dambis 2004 Latvia DNS
- Artsiom Ikonnikau 2004 Belarus DNS
Event official at: 2019-07-06 15:29:58
2019-07-06 15:30:32 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 11, 200m Medley Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliaksandra Shymanovich 2004 Belarus 599 2:24.56
50m: 32.69
100m: 1:09.76
(37.07)
150m: 1:52.93
(43.17)
200m: 2:24.56
(31.63)
2 Darya Mazhukina 2004 Belarus 598 2:24.62 +0.06
50m: 33.38
100m: 1:11.44
(38.06)
150m: 1:51.18
(39.74)
200m: 2:24.62
(33.44)
3 Linnea Lindberg 2005 Värmland 541 2:29.47 +4.91
50m: 32.11
100m: 1:12.20
(40.09)
150m: 1:55.02
(42.82)
200m: 2:29.47
(34.45)
4 Yana Ivashynka 2004 Belarus 539 2:29.69 +5.13
50m: 32.23
100m: 1:08.80
(36.57)
150m: 1:55.33
(46.53)
200m: 2:29.69
(34.36)
5 Diana Evsicheva 2004 Russia 489 2:34.67 +10.11
50m: 32.12
100m: 1:12.64
(40.52)
150m: 1:57.56
(44.92)
200m: 2:34.67
(37.11)
6 Alise Locane 2005 Latvia +0.79 481 2:35.50 +10.94
50m: 32.93
100m: 1:13.48
(40.55)
150m: 1:59.44
(45.96)
200m: 2:35.50
(36.06)
7 Anhelina Malaschchanka 2004 Belarus +0.81 463 2:37.45 +12.89
50m: 34.77
100m: 1:16.12
(41.35)
150m: 1:59.25
(43.13)
200m: 2:37.45
(38.20)
8 Joline Bakken 2005 Värmland 443 2:39.74 +15.18
50m: 34.10
100m: 1:13.47
(39.37)
150m: 2:04.46
(50.99)
200m: 2:39.74
(35.28)
9 Lila Göll 2005 Mecklenburg +0.74 443 2:39.76 +15.20
50m: 34.78
100m: 1:17.82
(43.04)
150m: 2:03.56
(45.74)
200m: 2:39.76
(36.20)
10 Anastasiia Naugolnaia 2005 Russia +0.83 433 2:41.02 +16.46
50m: 35.77
100m: 1:15.00
(39.23)
150m: 2:04.25
(49.25)
200m: 2:41.02
(36.77)
11 Aira Sipcenoka 2005 Latvia +0.80 396 2:45.86 +21.30
50m: 35.76
100m: 1:18.53
(42.77)
150m: 2:05.94
(47.41)
200m: 2:45.86
(39.92)
12 Tabea Sasse 2004 Brandenburg +0.69 392 2:46.45 +21.89
50m: 35.62
100m: 1:18.30
(42.68)
150m: 2:04.79
(46.49)
200m: 2:46.45
(41.66)
13 Melisa Gnadler 2004 Mecklenburg +0.77 365 2:50.51 +25.95
50m: 35.83
100m: 1:16.73
(40.90)
150m: 2:08.88
(52.15)
200m: 2:50.51
(41.63)
Event official at: 2019-07-06 15:44:06
2019-07-06 15:44:23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 12, 100m Butterfly Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siarhei Staliarchuk 2004 Belarus +0.47 596 57.13
50m: 26.92
100m: 57.13
(30.21)
2 Max Leisten 2004 Värmland +0.72 561 58.27 +1.14
50m: 27.58
100m: 58.27
(30.69)
3 Martins Zabothens 2005 Brandenburg +0.74 532 59.31 +2.18
50m: 27.22
100m: 59.31
(32.09)
4 Germans Veidemans 2004 Latvia +0.74 477 1:01.52 +4.39
50m: 27.99
100m: 1:01.52
(33.53)
5 Mark Shtak 2004 Russia +0.65 473 1:01.70 +4.57
50m: 28.82
100m: 1:01.70
(32.88)
6 Torben Stemmler 2004 Mecklenburg +0.69 434 1:03.47 +6.34
50m: 29.30
100m: 1:03.47
(34.17)
7 Dzmitry Paulavets 2004 Belarus +0.79 425 1:03.94 +6.81
50m: 29.21
100m: 1:03.94
(34.73)
8 Ben Thomas Pätzold 2005 Brandenburg +0.68 345 1:08.51 +11.38
50m: 31.67
100m: 1:08.51
(36.84)
9 Niklas Kühne 2005 Mecklenburg +0.77 311 1:10.91 +13.78
50m: 31.38
100m: 1:10.91
(39.53)
10 Levin Ortfeld 2005 Brandenburg +0.63 286 1:12.94 +15.81
50m: 33.62
100m: 1:12.94
(39.32)
11 Erik Pellfolk 2005 Värmland +0.49 207 1:21.18 +24.05
50m: 38.37
100m: 1:21.18
(42.81)
- Ilya Yeudasiou 2004 Belarus +0.43 DSQ Incorrect Start
Event official at: 2019-07-06 15:58:14
2019-07-06 15:58:29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 13, 100m Butterfly Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hanna Sultanava 2004 Belarus +0.71 614 1:04.23
50m: 30.13
100m: 1:04.23
(34.10)
2 Maria Iakovleva 2004 Russia +0.74 519 1:07.95 +3.72
50m: 31.39
100m: 1:07.95
(36.56)
3 Daniela Berzina 2005 Latvia +0.80 478 1:09.80 +5.57
50m: 32.63
100m: 1:09.80
(37.17)
4 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Värmland +0.86 380 1:15.36 +11.13
50m: 35.15
100m: 1:15.36
(40.21)
5 Alice Johnson 2005 Värmland +0.67 374 1:15.74 +11.51
50m: 35.17
100m: 1:15.74
(40.57)
6 Agnes Groza 2004 Latvia +0.71 367 1:16.22 +11.99
50m: 34.13
100m: 1:16.22
(42.09)
7 Laila Dethloff 2005 Mecklenburg +0.70 360 1:16.74 +12.51
50m: 34.66
100m: 1:16.74
(42.08)
8 Tabea Sasse 2004 Brandenburg +0.53 330 1:18.96 +14.73
50m: 35.19
100m: 1:18.96
(43.77)
- Jasmin Herhold 2004 Mecklenburg +0.80 DSQ Incorrect turn 25m
Event official at: 2019-07-06 16:03:45
2019-07-06 16:04:21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 14, 50m Freestyle Men - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliaksandr Fralou 2004 Belarus +0.68 612 23.85
2 Siarhei Staliarchuk 2004 Belarus +0.62 612 23.86 +0.01
3 Martins Zabothens 2005 Brandenburg +0.71 559 24.59 +0.74
4 Ilya Yeudasiou 2004 Belarus +0.72 555 24.65 +0.80
5 Dzmitry Paulavets 2004 Belarus +0.74 551 24.71 +0.86
6 Luka Liegis 2004 Latvia +0.74 531 25.01 +1.16
7 Torben Stemmler 2004 Mecklenburg +0.66 513 25.30 +1.45
8 Mikhail Riashin 2004 Russia +0.69 501 25.50 +1.65
9 Stanislavs Sakels 2004 Latvia +0.66 476 25.93 +2.08
10 Marcus Bülund 2004 Värmland +0.76 444 26.55 +2.70
11 Roberts Gutmanis 2004 Latvia +0.65 440 26.63 +2.78
12 Ben Thomas Pätzold 2005 Brandenburg +0.61 416 27.12 +3.27
13 Niklas Kühne 2005 Mecklenburg +0.80 415 27.14 +3.29
14 Tamias Schöne 2005 Brandenburg +0.59 404 27.39 +3.54
15 Edvin Axelsson 2004 Värmland +0.83 366 28.32 +4.47
- Mark Shtak 2004 Russia +0.25 DSQ Incorrect Start
Event official at: 2019-07-06 16:14:05
2019-07-06 16:14:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 15, 50m Freestyle Women - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hanna Sultanava 2004 Belarus +0.64 635 26.67
2 Ella Sjöbom 2005 Värmland +0.64 594 27.27 +0.60
3 Marie Susan Köhler 2005 Brandenburg +0.66 579 27.50 +0.83
4 Milana Kuznetsova 2004 Russia +0.79 539 28.17 +1.50
5 Marlene Brandt 2004 Brandenburg 530 28.32 +1.65
6 Darya Mazhukina 2004 Belarus +0.75 529 28.35 +1.68
7 Agnes Wilde 2005 Värmland +0.66 524 28.44 +1.77
8 Zlata Pettinena 2004 Latvia +0.64 518 28.55 +1.88
8 Diana Evsicheva 2004 Russia +0.79 518 28.55 +1.88
10 Fabienne Gericke 2005 Brandenburg +0.77 499 28.89 +2.22
11 Anhelina Malaschchanka 2004 Belarus +0.79 487 29.13 +2.46
12 Alise Locane 2005 Latvia +0.77 475 29.38 +2.71
13 Jekaterina Rizova 2005 Latvia +0.79 465 29.58 +2.91
14 Melisa Gnadler 2004 Mecklenburg +0.79 451 29.90 +3.23
15 Eden Sydney Schröder 2005 Brandenburg +0.86 448 29.96 +3.29
16 Laila Dethloff 2005 Mecklenburg 436 30.23 +3.56
17 Agnes Groza 2004 Latvia +0.73 429 30.38 +3.71
Event official at: 2019-07-06 16:18:00
2019-07-06 16:18:10 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Results
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
Event 16, 4x100m Freestyle Mixed - Final
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Belarus 15 Belarus 3:45.79
Ilya Yeudasiou 2004 +0.71 27.13 54.95 54.95
Hanna Sultanava 2004 +0.69 28.36 58.85 1:53.80
Aliaksandra Shymanovich 2004 +0.55 28.46 59.40 2:53.20
Aliaksandr Fralou 2004 +0.46 26.45 52.59 3:45.79
2 Brandenburg 15 Brandenburg 3:55.87 +10.08
Marie Susan Köhler 2005 +0.66 29.03 1:00.88 1:00.88
Tamias Schöne 2005 +0.79 28.53 59.39 2:00.27
Torian Öztürk 2004 +0.47 29.12 1:00.27 3:00.54
Martins Zabothens 2005 +0.64 26.66 55.33 3:55.87
3 Latvia 15 Latvia 3:56.80 +11.01
Luka Liegis 2004 +0.73 26.27 55.04 55.04
Daniela Berzina 2005 +0.55 29.55 1:04.30 1:59.34
Zlata Pettinena 2004 +0.45 29.23 1:01.23 3:00.57
Germans Veidemans 2004 +0.51 26.30 56.23 3:56.80
4 Russia 15 Russia 3:57.77 +11.98
Maria Iakovleva 2004 +0.70 29.11 1:00.94 1:00.94
Nikita Vinogradov 2004 +0.59 27.75 58.79 1:59.73
Milana Kuznetsova 2004 +0.64 29.63 1:01.80 3:01.53
Mikhail Riashin 2004 +0.57 27.09 56.24 3:57.77
5 Sweden 15 Värmland 4:06.74 +20.95
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.73 27.65 56.78 56.78
Edvin Axelsson 2004 AD5704 +0.76 30.05 1:04.34 2:01.12
Ella Sjöbom 2005 AH3605 +0.45 28.63 1:02.61 3:03.73
Linnea Lindberg 2005 AJ2205 +0.23 29.48 1:03.01 4:06.74
6 Mecklenburg 15 Mecklenburg 4:16.05 +30.26
Tim Alexander Slatnow 2004 +0.88 29.08 1:01.44 1:01.44
Elias Meier 2005 +0.83 29.26 1:00.90 2:02.34
Laila Dethloff 2005 +0.52 31.26 1:07.07 3:09.41
Lila Göll 2005 +0.48 30.98 1:06.64 4:16.05
2019-07-06 16:37:26 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner