2019-12-16   15:28:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open - kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.00

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2019         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998      27.85        56.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.87                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002      27.62        56.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.71                 
                     
Marina Heller Hansen  1994      28.02        57.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.70                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000      28.81        58.21   
  Lyngby Svømmeklub  57.83                 
                     
Nina Toft  2000      28.57        59.34   
  Gentofte Svømme Klub  58.31                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      28.67        59.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.66                 
                     
Anna Wermuth  1996      28.94        59.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.72                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000      29.29        1:00.76   
  Lyngby Svømmeklub  59.19                 
                     
Victoria Vorm  2001      29.69        1:01.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.52                 
                     
10  Emilie Krog  2002      29.89        1:01.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.37                 
                     
11  Emma Maagøe  1999      29.07        1:01.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.46                 
                     
12  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      29.57        1:01.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.77                 
                     
13  Caroline Hørlykke  2000      29.58        1:01.80   
  Gentofte Svømme Klub  57.73                 
                     
14  Amalie H. Falck-Schmith  1989      30.20        1:03.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.32                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003      28.50        58.43   
  Gentofte Svømme Klub  58.65                 
                     
Cecilie Carøe Helmark  2005      29.68        1:00.07   
  Gentofte Svømme Klub  58.83                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      29.32        1:00.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.92                 
                     
Ella Stenholt  2003      29.19        1:00.51   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.08                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003      29.63        1:00.76   
  Lyngby Svømmeklub  59.70                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003      29.62        1:00.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.05                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004      30.05        1:01.46   
  Lyngby Svømmeklub  59.84                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004      29.90        1:01.51   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.13                 
                     
Esther Else Grubert  2003      29.49        1:01.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.21                 
                     
10  Frederikke Elster  2004      30.56        1:02.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.67                 
                     
11  Lærke Vinneck Hansen  2004      30.97        1:03.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.15                 
                     
12  Anna Nørskov  2004      30.49        1:03.07   
  Søllerød Svømmeklub  1:02.92                 
                     
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003      30.61        1:04.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.09                 
                     
14  Malou Soelberg  2004      30.80        1:04.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.31                 
                     
15  Olivia Augustinus  2004      30.37        1:04.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.84                 
                     
16  Frederikke Falk-List  2004      30.44        1:04.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.82                 
                     
17  Juliane Bo Andersen  2005      30.99        1:05.07   
  JGI Svømning  1:02.97                 
                     
18  Caroline Vang-Jensen  2003      31.96        1:05.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.38                 
                     
19  Ana Rosa Kragh  2005      31.46        1:05.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.85                 
                     
20  Freja Møller  2004      31.94        1:06.17   
  Slangerup Svømmeklub  1:08.40                 
                     
21  Isabella Ravn Jensen  2004      32.60        1:07.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.63                 
                     
22  Mia Lindberg  2003      32.20        1:08.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.85                 
                     
23  Julia Tholstrup  2005      34.36        1:11.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.92                 
                     
24  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      32.92        1:13.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.57                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Heurlin Lunding  2006      32.03        1:06.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.75                 
                     
Dikte Johanne Schrøder  2006      32.29        1:06.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.30                 
                     
Ada Hasløv Brunsgaard  2006      31.90        1:07.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.49                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006      33.04        1:10.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.27                 
                     
Anna Hinsch Lauritzen  2006      35.35        1:14.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.76                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Vejborg  2007      32.51        1:08.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.62                 
                     
Ella Kjær  2007      35.17        1:12.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Tess van der Laan  2008      34.35        1:12.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.97                 
                     
Sophie Flamand  2007      34.54        1:13.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.84                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007      35.85        1:14.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.05                 
                     
Edith Louise Vedel  2007      35.58        1:15.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.64                 
                     
Nina Griffin  2007      36.10        1:15.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.01                 
                     
Mathilde V. Høyer  2007      36.31        1:16.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.83                 
                     
Ingrid Kaas Permin  2008      38.22        1:20.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.97                 
                     
10  Laura Raahauge  2008      39.75        1:22.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.80                 
                     
11  Josefine Agnete Lenskjold  2008      39.13        1:25.54   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.61                 
                     
12  Karoline Drescher  2008      41.12        1:26.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.98                 
                     
13  Johanna F. H. Nedergaard  2008      41.98        1:26.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.32                 
                     
14  Xenia Fristrup  2008      41.22        1:27.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.43                 
                     
15  Emilie Franck Fæste  2008      42.95        1:28.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark