2019-12-10   10:18:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mauno ÅSK Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kilpailujakso

Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet, P-13 Pojat 13 vuotta - Final
Sponsor: Boomerang Pro Fashion Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.64 348 1:09.51
50m: 33.77
100m: 1:09.51
(35.74)
2 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.82 273 1:15.29 +5.78
50m: 36.11
100m: 1:15.29
(39.18)
3 Aaro Imppola 2006 Uinti Hyvinkää +0.86 258 1:16.76 +7.25
50m: 37.37
100m: 1:16.76
(39.39)
4 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.73 247 1:17.91 +8.40
50m: 37.88
100m: 1:17.91
(40.03)
5 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.80 211 1:22.07 +12.56
50m: 39.56
100m: 1:22.07
(42.51)
6 Veeti Salminen 2006 Someron Esa +0.66 210 1:22.18 +12.67
50m: 39.07
100m: 1:22.18
(43.11)
7 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 204 1:22.97 +13.46
50m: 39.54
100m: 1:22.97
(43.43)
8 Julius Joonatan Linde 2007 Åbo Simklubb +0.80 192 1:24.68 +15.17
50m: 41.42
100m: 1:24.68
(43.26)
9 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.73 171 1:28.00 +18.49
50m: 42.62
100m: 1:28.00
(45.38)
10 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.93 156 1:30.80 +21.29
50m: 43.36
100m: 1:30.80
(47.44)
11 Thomas Anton Westerlund 2007 Raision Urheilijat +0.69 143 1:33.37 +23.86
50m: 45.54
100m: 1:33.37
(47.83)
12 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.68 142 1:33.65 +24.14
50m: 45.59
100m: 1:33.65
(48.06)
13 Mikael Kynkäänniemi 2008 Raision Urheilijat +0.96 139 1:34.23 +24.72
50m: 45.38
100m: 1:34.23
(48.85)
14 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.75 138 1:34.53 +25.02
50m: 46.63
100m: 1:34.53
(47.90)
15 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat +0.86 136 1:34.86 +25.35
50m: 46.35
100m: 1:34.86
(48.51)
16 Sisu Korpinen 2006 Åbo Simklubb +0.71 132 1:35.80 +26.29
50m: 48.37
100m: 1:35.80
(47.43)
17 Peter Kanninen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 129 1:36.66 +27.15
50m: 46.17
100m: 1:36.66
(50.49)
18 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.80 127 1:37.28 +27.77
50m: 46.21
100m: 1:37.28
(51.07)
19 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.63 126 1:37.35 +27.84
50m: 47.46
100m: 1:37.35
(49.89)
20 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.84 125 1:37.79 +28.28
50m: 48.67
100m: 1:37.79
(49.12)
21 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.84 124 1:37.94 +28.43
50m: 47.64
100m: 1:37.94
(50.30)
22 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 121 1:38.76 +29.25
50m: 46.93
100m: 1:38.76
(51.83)
23 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.94 118 1:39.68 +30.17
50m: 47.70
100m: 1:39.68
(51.98)
24 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.71 116 1:40.11 +30.60
50m: 50.04
100m: 1:40.11
(50.07)
25 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.80 116 1:40.16 +30.65
50m: 50.30
100m: 1:40.16
(49.86)
26 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 115 1:40.54 +31.03
50m: 50.28
100m: 1:40.54
(50.26)
27 Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.97 112 1:41.36 +31.85
50m: 49.63
100m: 1:41.36
(51.73)
28 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.87 107 1:42.77 +33.26
50m: 49.41
100m: 1:42.77
(53.36)
29 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb 107 1:42.81 +33.30
50m: 49.96
100m: 1:42.81
(52.85)
30 Jesper Isotalo 2007 Raision Urheilijat +0.80 101 1:44.74 +35.23
50m: 52.41
100m: 1:44.74
(52.33)
31 Eero Tarkiainen 2006 Uinti Hyvinkää +0.96 98 1:45.77 +36.26
50m: 52.13
100m: 1:45.77
(53.64)
32 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 96 1:46.47 +36.96
50m: 54.24
100m: 1:46.47
(52.23)
33 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.77 86 1:50.41 +40.90
50m: 51.17
100m: 1:50.41
(59.24)
34 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat +0.92 74 1:56.38 +46.87
50m: 57.46
100m: 1:56.38
(58.92)
- Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 DSQ SW 6.4 ei kosketusta sei
- Reino Ericsson 2008 Raision Urheilijat +0.77 DSQ SW 6.2 75m
- Erik Loukine 2006 Raision Urheilijat DNS
Event official at: 5.10.2019 17.35.04
Event 24, 100m Selkäuinti Miehet, P-13 Miehet - Final
Sponsor: Boomerang Pro Fashion Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.62 466 1:03.05
50m: 29.97
100m: 1:03.05
(33.08)
2 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.65 433 1:04.62 +1.57
50m: 30.39
100m: 1:04.62
(34.23)
3 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.73 410 1:05.78 +2.73
50m: 31.80
100m: 1:05.78
(33.98)
4 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry +0.75 401 1:06.29 +3.24
50m: 32.51
100m: 1:06.29
(33.78)
5 Leevi Korpinen 2001 Åbo Simklubb +0.64 387 1:07.06 +4.01
50m: 31.77
100m: 1:07.06
(35.29)
6 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.73 385 1:07.19 +4.14
50m: 32.26
100m: 1:07.19
(34.93)
7 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.78 338 1:10.15 +7.10
50m: 33.60
100m: 1:10.15
(36.55)
8 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb +0.68 315 1:11.84 +8.79
50m: 34.40
100m: 1:11.84
(37.44)
9 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb +0.64 296 1:13.33 +10.28
50m: 36.04
100m: 1:13.33
(37.29)
10 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.61 285 1:14.22 +11.17
50m: 36.11
100m: 1:14.22
(38.11)
11 Tuomas Nieminen 2004 Uinti Hyvinkää +0.76 198 1:23.77 +20.72
50m: 40.25
100m: 1:23.77
(43.52)
- Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.57 DSQ SW 6.3 lähdössä
Event official at: 5.10.2019 17.35.04
2019-10-05 17.35.08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner