2019-12-07   03:58:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mauno ÅSK Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kilpailujakso

Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset, T-12 Tytöt 12 vuotta - Final
Sponsor: Turun Satama Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 291 1:22.33
50m: 37.31
100m: 1:22.33
(45.02)
2 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.73 290 1:22.41 +0.08
50m: 36.03
100m: 1:22.41
(46.38)
3 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat +0.71 245 1:27.25 +4.92
50m: 39.64
100m: 1:27.25
(47.61)
4 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb +0.73 233 1:28.72 +6.39
50m: 41.71
100m: 1:28.72
(47.01)
5 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry 230 1:29.12 +6.79
50m: 42.20
100m: 1:29.12
(46.92)
6 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb +0.82 228 1:29.29 +6.96
50m: 39.49
100m: 1:29.29
(49.80)
7 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.86 227 1:29.46 +7.13
50m: 40.22
100m: 1:29.46
(49.24)
8 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.78 227 1:29.51 +7.18
50m: 42.31
100m: 1:29.51
(47.20)
9 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 212 1:31.56 +9.23
50m: 39.91
100m: 1:31.56
(51.65)
10 Eedi Imppola 2008 Uinti Hyvinkää +0.77 203 1:32.79 +10.46
50m: 42.34
100m: 1:32.79
(50.45)
11 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb +0.84 190 1:34.94 +12.61
50m: 42.68
100m: 1:34.94
(52.26)
12 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 185 1:35.84 +13.51
50m: 29.70
100m: 1:35.84
(1:06.14)
13 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.72 137 1:45.74 +23.41
50m: 28.37
100m: 1:45.74
(1:17.37)
14 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.91 127 1:48.54 +26.21
50m: 50.80
100m: 1:48.54
(57.74)
- Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb +0.72 DNF
Event official at: 5.10.2019 14.19.18
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset, T-12 Naiset - Final
Sponsor: Turun Satama Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 553 1:06.51
50m: 31.34
100m: 1:06.51
(35.17)
2 Oona Sirkiä 2004 Åbo Simklubb +0.69 514 1:08.17 +1.66
50m: 31.76
100m: 1:08.17
(36.41)
3 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.85 500 1:08.76 +2.25
50m: 33.47
100m: 1:08.76
(35.29)
4 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.78 476 1:09.90 +3.39
50m: 33.29
100m: 1:09.90
(36.61)
5 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.72 450 1:11.22 +4.71
50m: 31.41
100m: 1:11.22
(39.81)
6 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.84 443 1:11.62 +5.11
50m: 32.86
100m: 1:11.62
(38.76)
7 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb +0.69 431 1:12.24 +5.73
50m: 33.65
100m: 1:12.24
(38.59)
8 Olivia Koski 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.75 406 1:13.69 +7.18
50m: 35.24
100m: 1:13.69
(38.45)
9 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.69 397 1:14.29 +7.78
50m: 34.18
100m: 1:14.29
(40.11)
10 Vilja Saarinen 2005 Uinti Hyvinkää +0.83 382 1:15.26 +8.75
50m: 34.43
100m: 1:15.26
(40.83)
11 Lumi-Ellen Luoma 2005 Uinti Hyvinkää +0.77 377 1:15.58 +9.07
50m: 34.17
100m: 1:15.58
(41.41)
12 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.78 334 1:18.69 +12.18
50m: 37.31
100m: 1:18.69
(41.38)
13 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 311 1:20.52 +14.01
50m: 36.88
100m: 1:20.52
(43.64)
14 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb +0.70 279 1:23.56 +17.05
50m: 36.83
100m: 1:23.56
(46.73)
15 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 268 1:24.62 +18.11
50m: 38.23
100m: 1:24.62
(46.39)
16 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb +0.82 255 1:26.02 +19.51
50m: 38.86
100m: 1:26.02
(47.16)
17 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb +0.78 240 1:27.83 +21.32
50m: 39.09
100m: 1:27.83
(48.74)
18 Iida Vartiainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.97 182 1:36.20 +29.69
50m: 40.38
100m: 1:36.20
(55.82)
- Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.73 DNF
- Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 5.10.2019 14.19.18
2019-10-05 14.36.47 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner