2019-12-11   10:55:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för LeWa Sport Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 10:00

Document
Resultat
LeWa Sport Cup 2019
Plats: Motala Simhall Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 344 31.70
2 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 292 33.46 +1.76
3 Elias Gustafsson 2007 Linköpings Allmänna SS 274 34.18 +2.48
4 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening 273 34.23 +2.53
5 Linus Wigh 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 262 34.70 +3.00
5 Erik Mårdh 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 262 34.70 +3.00
7 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening 258 34.89 +3.19
8 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 254 35.06 +3.36
9 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb 254 35.08 +3.38
10 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 212 37.25 +5.55
11 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 204 37.69 +5.99
12 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS 194 38.33 +6.63
13 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 189 38.66 +6.96
14 Kevin Sixtensson 2006 Linköpings Allmänna SS 182 39.14 +7.44
15 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 176 39.58 +7.88
16 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap 172 39.90 +8.20
17 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 166 40.42 +8.72
18 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS 164 40.57 +8.87
19 Max König 2008 Tranås Simsällskap 156 41.27 +9.57
20 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 155 41.32 +9.62
21 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS 147 42.10 +10.40
22 Kasper Glawing 2008 Finspångs Simklubb 137 43.07 +11.37
22 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening 137 43.07 +11.37
24 Malte Klintåker 2009 Linköpings Allmänna SS 102 47.45 +15.75
25 Darin Saleh 2007 Linköpings Allmänna SS 96 48.52 +16.82
26 Lucas Ramberg 2006 Motala Simsällskap 86 50.27 +18.57
27 Hugo Angland 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 75 52.68 +20.98
28 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 74 52.70 +21.00
29 Vincent Eriksson 2009 Motala Simsällskap 74 52.92 +21.22
30 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun 70 53.82 +22.12
- Morgan Nyman 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb DSQ
- Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-09-28 11:53:11
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 283 33.81
2 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening 184 39.03 +5.22
Grenen officiell:  2019-09-28 11:53:11
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 414 29.80
Grenen officiell:  2019-09-28 11:53:11
2019-09-28 11:53:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Motala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner