2019-12-06   00:30:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Hessun Uinnit 2019
Organizer:
Place: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 19, 50m Breaststroke Men 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 97 54.88
2 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina +0.90 96 55.07 +0.19
3 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.60 71 1:00.79 +5.91
4 Eliel Fey 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 64 1:02.94 +8.06
5 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.70 63 1:03.13 +8.25
- Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 14.9.2019 14.51.13
Event 19, 50m Breaststroke Men 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 156 46.89
2 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti +0.67 148 47.66 +0.77
3 Eemeli Varonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 144 48.15 +1.26
4 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 138 48.79 +1.90
5 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti +0.60 124 50.52 +3.63
6 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.84 116 51.68 +4.79
7 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti +0.84 116 51.71 +4.82
8 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti +0.72 112 52.31 +5.42
9 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti +0.85 104 53.56 +6.67
10 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti +0.84 104 53.58 +6.69
11 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 98 54.75 +7.86
12 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.79 93 55.68 +8.79
13 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 86 57.14 +10.25
14 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.80 85 57.22 +10.33
15 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti +0.76 76 59.56 +12.67
16 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti +0.82 71 1:00.86 +13.97
17 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 70 1:01.09 +14.20
18 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.90 68 1:01.66 +14.77
19 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti +0.91 65 1:02.51 +15.62
20 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti +0.78 59 1:04.81 +17.92
21 Kasper August Snickars 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 56 1:05.92 +19.03
22 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina +0.99 55 1:06.15 +19.26
23 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 51 1:07.67 +20.78
- Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 DSQ SW 7.5 pu-potkuja
- Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DSQ SW 7.6 50m
- Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti +0.90 DSQ SW 7.5 pu-potkuja
Event official at: 14.9.2019 14.51.13
Event 19, 50m Breaststroke Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.79 258 39.63
2 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.81 231 41.11 +1.48
3 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti +0.66 216 42.08 +2.45
4 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 206 42.73 +3.10
5 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 186 44.19 +4.56
6 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti +0.96 173 45.23 +5.60
7 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 168 45.68 +6.05
8 Peter Kanninen 2006 Aurajoen Uinti +0.77 152 47.28 +7.65
9 Ismail Fedulin 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 143 48.23 +8.60
10 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti +0.69 142 48.37 +8.74
11 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 135 49.22 +9.59
12 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti +0.84 130 49.82 +10.19
13 Kristian Raski 2006 Aurajoen Uinti +0.82 125 50.42 +10.79
14 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti +1.07 122 50.87 +11.24
15 Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti +0.60 120 51.09 +11.46
16 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti +0.79 119 51.31 +11.68
17 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti +0.74 93 55.57 +15.94
18 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti +0.88 89 56.49 +16.86
19 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti +0.78 88 56.69 +17.06
20 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.89 78 58.98 +19.35
- Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.49 DSQ SW 7.2 eriaikaisia käsiliik
- Linus Korin 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 DSQ SW 7.6 25m
- Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.85 DSQ SW 7.6 25m
- Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 DSQ SW 7.6 25m
Event official at: 14.9.2019 14.51.13
Event 19, 50m Breaststroke Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti +0.67 465 32.58
2 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti +0.70 429 33.47 +0.89
3 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit +0.69 408 34.04 +1.46
4 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 384 34.72 +2.14
5 Lauri-Matti Huhtasalo 2004 Pihlava Työväen Urheilijat +0.75 369 35.20 +2.62
6 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti +0.87 324 36.76 +4.18
7 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 298 37.78 +5.20
8 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti +0.70 294 37.96 +5.38
9 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti +0.72 284 38.38 +5.80
10 Leevi Arvo 2004 Aurajoen Uinti +0.69 283 38.44 +5.86
11 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti +0.85 246 40.26 +7.68
12 Max Sakari Allén 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 237 40.75 +8.17
13 ivan kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti +0.70 211 42.41 +9.83
14 Oliver Jokinen 2005 Aurajoen Uinti +0.75 192 43.72 +11.14
15 Miika Tuominen 2005 Uimaseura Kaarina +0.80 161 46.33 +13.75
16 Thomas Korvela 2005 Aurajoen Uinti +0.76 149 47.57 +14.99
17 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 142 48.35 +15.77
18 Casper Manzone 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 142 48.39 +15.81
- Eeli Anttila 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.97 DSQ SW 7.3 kv ohi lantiolinja
- Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 DSQ SW 7.3 kyynerpäät vede
- Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti DNS
- Harald Nummela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
- Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
- Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 14.9.2019 14.51.13
Event 19, 50m Breaststroke Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 587 30.15
2 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 585 30.19 +0.04
3 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.66 558 30.66 +0.51
4 Johannes Lindroos 1996 Aurajoen Uinti +0.77 494 31.94 +1.79
5 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.70 474 32.38 +2.23
6 Leevi Korpinen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 441 33.16 +3.01
7 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.65 408 34.03 +3.88
8 Akseli Ylikoski 2002 Pihlava Työväen Urheilijat +0.72 395 34.40 +4.25
Event official at: 14.9.2019 14.51.13
2019-09-14 14.53.52 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner